İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Nadir Açıkbaş

Arkadaşlar abiler acil bilgi lazım!!! Zr yi cam tavana da uygularsak olurmu (kaportaya zr öncesi yapılan tüm işlemleri cam tavana da uyguluyoruz eksiksiz)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Arkadaşlar abiler acil bilgi lazım!!! Zr yi cam tavana da uygularsak olurmu (kaportaya zr öncesi yapılan tüm işlemleri cam tavana da uyguluyoruz eksiksiz)

mis gibi olur lakin yine tekrarlıyorum su ve neme dikkat ben kuryede sabit camlara attım fevkalade oldu

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olur kardeş, hemde süper.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Cam için glass shield ürünü var, yapısı gereği boyaya tutunduğu kadar güçlü tutunmayabilir cama.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Abi bu zr53 ü uygularken tavsiyem hiç korkmayın uygulayın çok iyi bir ürünmüş (kil,iki çeşit silikonsuz dolgu özelliksiz pasta,fairy gibi kalite det. ile yıkama, kuupkuru kurulama,nasiol clean veya yok ise ipa ile silme ipayı mf bezle deil pamuklu bezle silin tavsiyem sıralamanız bu olsun)  üstteki iki video benim arabanın pazar günü arkadaşımla uyguladık bugün de (salı) bir arkadaşımın 1 yıllık mercedez cla 200 amg sine yaptık elimiz iyice alıştı püf nokta araba kuru kuru kuru kupkuru olacak yaptığınız yerde kompresör hava varsa çok daha kolay oluyor işiniz bu havada kapıları pencereleride kapatın çabuk kuruyor bir ayrıntı var bikaç arkadaş pasta olarak scholl s3 akabinde s30 dedi tamam çok iyi ürünler fakat s3 çok kalın geldi aracınız çok reçineli çok balata tozlu vs. değilse fazla dişli geliyor bu pasta s30 krem gibi mükemmel :)  . Yukarıda su testlerinden güzel sonuç aldım tavsiye ederim tereddütlü yaklaşıyordum bi numarası yok çok kolay yapacaklar korkmasın.Birde uygularken 30 sn 50 sn falan bekleme değil de böyle izleyin ilk sürdüğünüzde yağ gibi oluyor uzun uzun ince paralel şeritler şekline ortamdaki arabadaki ısıya göre zamanla o yağ görünümü bariz minik noktacıklara dönüşüyor ki ilk yayma vakti gelmiş demek oluyor ilk mf bezle yayın sonra final mf bezle parlatın bi daha parlatın bi daha  :)  iyice on numara arkadaşlar!!

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim bu uygulamadan iki hafta kadar sonra hydrax sealant uyguluyorlarmış öyle diyordu bazı abilerimiz onun amacı nedir??? daha yeni zr olmuş olmuyormu henüz??

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

hydrax amacı zr yi korumak normalde zr 53 1 yıl ömürlü lakin hydrax 4 ay 3 ayda bir atarsan zr ömürlük olur amaç bu. yanız s30 pasta değil ciladır eğer s30 üstüne zr atıysanız vernik ve zr arasında bir cila katmanı oluşmuş demektir ki buda zr ömrünü kısaltır benim bildiğim

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

hydrax amacı zr yi korumak normalde zr 53 1 yıl ömürlü lakin hydrax 4 ay 3 ayda bir atarsan zr ömürlük olur amaç bu. yanız s30 pasta değil ciladır eğer s30 üstüne zr atıysanız vernik ve zr arasında bir cila katmanı oluşmuş demektir ki buda zr ömrünü kısaltır benim bildiğim

pekala zr yi alırken ful paket aldım içinde metalcoat formula2 var onu uygulayın demişti onu aldıysan ali abi hydrax yerine olurmu aynı şey??

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

GmIocy5.jpgbNBUq6R.jpgKhVGd09.jpg4lIy9vi.jpg4lIy9vi.jpgXf8rej8.jpgPZsLq2U.jpgp6H2lAW.jpg

Tamam mam Köksal YILMAZ bey bu işi baya baya biliyor bizzat o burdan bana yazmıştı mesajı da duruyordur önceki sayfalarda s3 sonra da s30 uygulaman derekir dedi hatta s30 s3 ün hare bırakmamasını sağlar da demişti

bu forum sayfa 21 en üstte benim mesajım var hemen altta Köksal abi yazmış bi bakabilirmisiniz Okan bey doğrumu yaptım yanlış mı kafam karıştı bak deneni yaptım  :unsure2:   :unsure2:

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

S30 cila değildir s3 gore daha ince bir pastadir s3 bırakmış olduğu hologramlari almak ve kusursuz bir finish sağlamak için kullanılır. Benim bildiğim bu köksal hocam daha doğrusunu söyleyecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

eğer köksal kardeşim dediyse dorudur ve baktım doru demiş köksalım ozaman yaptınız işlemde sıkıntı yok. metalcoat formula2 evet kullana bilirsiniz ama hydraxs daha iyi  ;) güzel günlerde kullanın mis gibi olmuş aracınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

pekala zr yi alırken ful paket aldım içinde metalcoat formula2 var onu uygulayın demişti onu aldıysan ali abi hydrax yerine olurmu aynı şey??

Olmaz, Hydrax metal coat tan çok çok daha iyi ve etkili nano bir ürün, sen Hydrax al, diğerine gerek yok :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

bende öğrendiklerimi Kösal kardeşimden öğrendim ve öğreniyorum ve Ali abimin dedide doğru ki zr konusunda çok tecrübeliler metal coat hızlı cila gibi birşey 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Xf8rej8.jpg

Tamam mam Köksal YILMAZ bey bu işi baya baya biliyor bizzat o burdan bana yazmıştı mesajı da duruyordur önceki sayfalarda s3 sonra da s30 uygulaman derekir dedi hatta s30 s3 ün hare bırakmamasını sağlar da demişti

bu forum sayfa 21 en üstte benim mesajım var hemen altta Köksal abi yazmış bi bakabilirmisiniz Okan bey doğrumu yaptım yanlış mı kafam karıştı bak deneni yaptım  :unsure2:   :unsure2:

Güzel olmuş eline sağlık, yalnız hareler aynen duruyor, bu s30 dan sonraki halmi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bende öğrendiklerimi Kösal kardeşimden öğrendim ve öğreniyorum ve Ali abimin dedide doğru ki zr konusunda çok tecrübeliler metal coat hızlı cila gibi birşey 

Hydrax en güzeli, bu arada benim arabada 3 kat zr53 oldu, deli mod :)  geçen Kipa da hızlı cila gördüm, 10 tl. 750 ml. ucuz diyip aldım ve şirketin pikapta denedim, gayet güzel oldu :)  bunun üzerine arabayı yıkadıktan sonra denedim, cam gibi oldu, zaten altta zr ve üstünde Hydrax ve onun üstündede Sonax hızlı cila vardı, bunuda üstüne atınca fena oldu, artık arada bir bunu sıkarım, zaten koca fısfıs, araç kuruyken sık ve sil, ayna oluyor, bu hem ucuz hemde çok, alttakileride koruyor  :D

ahanda HB de de var ama 2 tl. daha pahalı :)

http://www.hepsiburada.com/astonish-sprey-cila-750-ml-p-OTDGC1600

bu arada buda kipa da 10 tl. ve acaip etkili, leş durumdaki şirket araçlarında denedim, soğuk motora sıkıp 5 dk. bekleyin tamamdır, leş gibi akıyor herşey, isterseniz sonrası su tutup tekrar sıkın ve yine su tutun, cillop oluyor. :)

http://www.hepsiburada.com/astonish-motor-temizleyici-750-ml-p-OTDGC1606

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Hydrax en güzeli, bu arada benim arabada 3 kat zr53 oldu, deli mod :)  geçen Kipa da hızlı cila gördüm, 10 tl. 750 ml. ucuz diyip aldım ve şirketin pikapta denedim, gayet güzel oldu :)  bunun üzerine arabayı yıkadıktan sonra denedim, cam gibi oldu, zaten altta zr ve üstünde Hydrax ve onun üstündede Sonax hızlı cila vardı, bunuda üstüne atınca fena oldu, artık arada bir bunu sıkarım, zaten koca fısfıs, araç kuruyken sık ve sil, ayna oluyor, bu hem ucuz hemde çok, alttakileride koruyor  :D

ahanda HB de de var ama 2 tl. daha pahalı :)

http://www.hepsiburada.com/astonish-sprey-cila-750-ml-p-OTDGC1600

bu arada buda kipa da 10 tl. ve acaip etkili, leş durumdaki şirket araçlarında denedim, soğuk motora sıkıp 5 dk. bekleyin tamamdır, leş gibi akıyor herşey, isterseniz sonrası su tutup tekrar sıkın ve yine su tutun, cillop oluyor. :)

http://www.hepsiburada.com/astonish-motor-temizleyici-750-ml-p-OTDGC1606

Abi bu tarz f/p ürünlerini paylaşman benim işime yarıyor teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim. Bu arada kipadaki gojo oto şampuanıda oldukça güzel parlatıyor.2 sene önce almıştım geçen gün bitti, yakında tekrar almak için gitmişken motor temizleyici vs. de alıcaktım yorumlarını okumam iyi oldu. 

Şampuan şu ürün : http://www.hepsiburada.com/gojo-cilali-oto-sampuani-1-lt-p-OTDG50003

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

eğer köksal kardeşim dediyse dorudur ve baktım doru demiş köksalım ozaman yaptınız işlemde sıkıntı yok. metalcoat formula2 evet kullana bilirsiniz ama hydraxs daha iyi  ;) güzel günlerde kullanın mis gibi olmuş aracınız

Teşekkür ederiiiimm

Olmaz, Hydrax metal coat tan çok çok daha iyi ve etkili nano bir ürün, sen Hydrax al, diğerine gerek yok :)

Ali abi sen dedin diye almıştım yaa :)

Güzel olmuş eline sağlık, yalnız hareler aynen duruyor, bu s30 dan sonraki halmi?

Evet abi son hali oralar kılcal çizik gibi kaldı o kadarı

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Teşekkür ederiiiimm

Ali abi sen dedin diye almıştım yaa :)

Evet abi son hali oralar kılcal çizik gibi kaldı o kadarı

Fazlaca alıntı yapıp sayfayı büyütmeden yazayım. s30 ince pastadır, hare giderir güzel parlaklık sağlar. Sıfırdan alacak olsam zr53 ün üzerinde aynı markanın ürününü tercih ederim. Birbirleri ile kimyasal olarak daha uyumlu üretiliyorlar genelde. Metalcoat2 kendi başına bir koruma ürünü, zr53 ün üzerine uygulandığında etkileri birlikte daha iyi olacaktır. Hızlı cilalar 1-2 günlük yaz aşkı gibi pek etkisi yok anlık mutluluk veriyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bende zr53 uygulayalı 1 hafta oldu ilk kez yıkayacağım bakalım nasıl bir tepki verecek :) üzerinede hydrax çakayım diyorum

Fotoğraf yok mu abii  :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Fazlaca alıntı yapıp sayfayı büyütmeden yazayım. s30 ince pastadır, hare giderir güzel parlaklık sağlar. Sıfırdan alacak olsam zr53 ün üzerinde aynı markanın ürününü tercih ederim. Birbirleri ile kimyasal olarak daha uyumlu üretiliyorlar genelde. Metalcoat2 kendi başına bir koruma ürünü, zr53 ün üzerine uygulandığında etkileri birlikte daha iyi olacaktır. Hızlı cilalar 1-2 günlük yaz aşkı gibi pek etkisi yok anlık mutluluk veriyor :D

Sen benim boyayı bir gorsen, 1 sene sade suyla yikasam senin yeni uygulama yaptığın arabadan farksız olur, boya kalınlığıni bile 2 ye katladim, bu arada haklısın, hızlı cila sadece makyaj, eee yapacak başka sey bulamayınca bununla oyalaniyoruz, sade suyla yıka geç kesmiyor, oyalanmak lazım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Eveeeet 12 temmuzda zr yi uygulamıştım dün gece antebe geldim azönce de arabanın sağ çamurluk alt kısımları ve kapının hemen hemen yarısına kadar baya bi zift sıçramış bizi uğraştırmadan zift sökücü cif falan uygulamadan çıkacakmı kolayca görelim ilk tecrübe nasıl olacak acaba??

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...