İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Misafir

Ses ile ilgili problem prins sistemiyle alakalı değil,netleşti. Sesi de prins ustası buldu. Ses kapıdan geliyor dedi,kapı açıkken ses olmadığını fark etmiş. Kaportacıya götürdüm. Kapının dış kısmındaki plastik koruyucuyu silikonla sabitledi. O bölüm hafif açılmış ve rüzgar alıyordu. Müdaheleden sonra ses tamamen olmasa da kesildi.

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Degerli arkadaşlar benim sorunum hala devam ediyor en son Malatya da yaptırayım bu prıns montajını dıye karar verdim bu konuda fikirlerinize ıhtıyacım var usta ve tavsiyede bulunacak var mı tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Degerli arkadaşlar benim sorunum hala devam ediyor en son Malatya da yaptırayım bu prıns montajını dıye karar verdim bu konuda fikirlerinize ıhtıyacım var usta ve tavsiyede bulunacak var mı tesekkur ederim.

Siz bence dizel alin:)
Yorum bağlantısı
Misafir

Turgay Bey merhaba,

Ben Malatya'da takdırdım sistemi. 3 tane prins bayii var. Benim yaptırdığım usta ilk benim aracıma uyguladı sistemi. Benden sonra da kia sportage ve tucson'a uygulamış. Diğer bayii önceki aya kadar hiç uygulamamıştı ben sorduğumda. Şimdiki durumu nedir bilmiyorum. 3. Olan bayii ile hiç görüşmedim. Dilerseniz benim ustaya yönlendiririm sizi. Bi konuşursunuz, aklınıza yatarsa uygulatırsınız

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Teşekkür ederim hakikaten iyi olur ben Malatya da yaptırayım kesin usta belirleyip sipariş geçmeliyim hangi usta yazarsanız sevinirim .

ve kışlık lastik aldım aslında cant da sipariş geçtim ancak sorunlar bitmiyor sensör varmış cant değişirse acaba sensör sorunu olurmu .yani uyarı ya da sürekli mesaj verecek mi merak ediyorum bilen var mi teşekürler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Turgay Bey,

Prins'in internet sitesinde bayii buldan Malatya'yı seçerseniz üç bayiinin iletişim bilgileri de karşınıza çıkacaktır. Ben ilk sırada çıkan As Mühendislik Net Otogaz Tamer Ustaya yaptırdım. Dilerseniz diğerleriyle de bir görüşün belki sonradan onlar daha fazla bu sistemi uygulamıştır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Turgay Bey,

Prins'in internet sitesinde bayii buldan Malatya'yı seçerseniz üç bayiinin iletişim bilgileri de karşınıza çıkacaktır. Ben ilk sırada çıkan As Mühendislik Net Otogaz Tamer Ustaya yaptırdım. Dilerseniz diğerleriyle de bir görüşün belki sonradan onlar daha fazla bu sistemi uygulamıştır bilemiyorum.

Tesekkur ederim ben Abdurrahman usta ya aracı götüreceğim cok buyuk ıhtımalle dediğiniz gibi bu usta daha cok montaj yapmıs ve bizim bu form da yer alan yusuf koparan arkadasımız da bu ısmı veriyor sanırsam hayırlısı olsun herkese selamlar...

Yorum bağlantısı
Gokhan Arslan

Merhabalar,

Bende mart 2016 dan beri prins kullanıyorum toplamda 8 bin km yaptım. Sistem herhangi bir arıza ışığı yakmadı, benzin hiç tüketmedi ve çekişten yana da bir sorun yaşamadım. Pompanın araca gaz basamaması  hadisesi 2 kere başıma geldi biri Edirne de  diğeri ise Bolu da olmuştu. Sanırım istasyonların pompa güçlerinden kaynaklanıyor çünkü hemen yandaki istasyona geçtiğimde çok rahat dolmuştu. Benim sistemi taktırdığımdan beri  tek sorunum sabahları marşın normalden uzun olmasıdır. Normalde motor sıcakken 1sn de çalışırken sabahları ilk çalıştırmada 4sn falan sürüyor. Fakat bunu da her sabah yapmıyor. Çok sık olmadığı için pek üstüne düşmedim ve 8 ay sonra montaj yaptırdığım servise gittim. Usta bilgisayara bağladı ve değerlerin normal olduğunu söyledi bende aracın bujilerin değişim zamanı geldi dediğimde ondan olabilir bakımdan sonra aracı bırakın sabah biz bilgisayara bağlayarak çalıştıralım dedi.

Bu arada  sistemin yazılımına güncelleme gelmiş onu yüklediler. Sanki güncellemeden sonra yakıt tüketimim arttı. İlk depo umduğumdan erken bitti şimdi ikinci depoyu deniyorum bu da erken biterse demek ki yazılımdan diyeceğim. Gerçi havaların soğuması ve gaz şirketlerinin kışlık otogaza geçmeside tüketimi arttırmış olabilir. Buji değişiminden sonraki sonuçları burada paylaşırım.

Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turgay Yaralı
(düzenlendi)

Degeli Dostlar ben sparis i gectim ve sanirsam.su ana kadarki.en.pahali prins montaji bende olacak ancak sunu da soylemeliyim bu fiyatlar hep yukselecek 3 gun once sparis gectim tam 7.5 bin tl yahu kucuk bir araba alirdim valla ama girdik bu akintiya akiyoruz hayirlisi tum.gelismeleri montaj hatta fotografli atacagim bu plartforma gorusmek uzere.

Bu arada montaji Van Prins bayii Izzettin usta da yapmaya karar verdim cunku bu bolgede yasayip baska ustaya montaj daha sonra cikacak.arizalarda bu ustaya ne diyebilirdim ben.yapsaydim olmazdi.diyecekti.hep neyse insallah.duzgun montaj yapar prins bolge muduru Yunus beyle de konusuncada kararim boyle oldu hayirlisi.Herkese selamlar.

tarihinde Turgay YARALI tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Yılda kaç km ortalamanız?

Çağlar bey yılda 22 bin yapacağım görunuyor şimdilik ayda 1700 km aşagı dusmedi yaz a doğru artar ve iki araba var elimde yani bazen diğer aracı kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turgay Yaralı

Ben de prin.ailesine katildim hayirli olur insallah.Degerli dostlar kesinlikle bu konuda yazacaklarim olacak ben farkli bilgiler verecegim buradan resimler de atacagim hic kimsenin bilmedigi gormediginiz resimler atacagim insallah en kisa surede selamlar ...Cunku bilmedigimiz o kadar da pembe olmayan haller var bence.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Turgay bey hayırlı olsun. Ben 1,5 yıldır bu sistemi kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ancak bizim araçlar doğası gereği çok yakıyor. 100 km.de 13, 14 lt. LPG nin altına düşüremedim. Ancak aracın kendisinden prins sıvı sistemden şimdilik memnunum.

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Herkese tekrar merhaba daha önce soylediğim gibi prins sıvı sıstem uygulaması montajı gerceklestirdim.Aracımla yaklaşık 200 km yaptım burada ilk izlenimim ve bazı montaj değerlendirmesi yapmak istedim.Resımlerde var ancak cepten buraya nasıl aktarılır sımdılık cozemedim.Ancak bazı bılgılerı paylasmak ıstedim

Degerli dostlar oncelikle aracım Ford Kuga 182 ps 2014 model acak km yapmamıstım ıkıncı aracım oldugu ıcın .Arabamı hakıkaten sevıyorum cunku guclu bir arac ve benzerlerınden ayıran özellıklerı var. Neyse bu kısmı gecelım .Sımdı ilk montajda dikkatimi ceken ve aklıma takılan aractan cıkartılan parcaları ki motor kısmından ozel bir parcayı cıkardılar benzer hatta aynı dıyebıleceğim bir benzın puskurtme yapan parcayı degistirip taktılar ve bana vermediler bu parca prins e gidiyormus anlamadım.Bu konuyu bilen var mı hıc okumadım diğer sohbetlerde.Ve bana vermediler .

İkinci olarak yine bu plartformda hıc duymadım depodan cınlama sesi geliyor hemde ilk calışmada cıddi dinlersenız takıntı yaparsınız bu da bahsedilmedi sizlerden duymadım.Tabii hala izalasyon yapmadım dosemecıye gitmedim.

Ayrıca depo bagajda pot duruyor hıc begenmedim . Yani ısletme ve kiriko açıkta kaldı 

Dördüncü olarak benzın tuketmıyor mu tam anlamadım ama arac kalan km sureklı degısıyor.Yanı bende 321 km yazıyordu sımdı 311 bır ara 309 km kaldı dıyor yanı havalar soguk burda yakıt konusu bakalım sızlere bılgı vereceğim insallah.

Beşincı olarak negatif durumlar yazacağim demiştim fiyatı hakikaten pahalı yakıtı kafaya takan bu aracı almasın ama benim gibi aracı seviyorsanız dikenlere katlanacağız gibi gibi

Son olarak lpg dolumunu benzın dolumu yerine yerlestirdik yerleştirdik ama suprız :shok:  yav elime de bir hunı verdıler eee bunu yakıt alınca takacaksın dediler ben sok derlerya yahu her yakıt almada o zımbırtıyı dolum ağzına takacağız yanı :angry:  :unsure2:  :(  ...

Şimdilik tek olumlu durum arac cekişinde hissettiğim hiç negatif bir durum yok olumlu olarak diğer durum ise yakıt tasarrufu var ama ne yansıdı hala hesaplama yapmadım cunku km olarak hıç bır sey yapmadım sayılır .Olumlu sayılırmı bılmem ama ustalarımın sabırlı ve kesınlıkle tıtız calısması harıkaydı Van da bu hızmeti aldım ve guvedim simdilik sorun yok Ogul Oto Gaz İzzetin usta ya tesekkurler. :good1:  :nazar:  Tavsiyede bulunan bölge muduru Yunus bey e  ve desdeğini yanımda hissettiğim Yusuf KOPARAN kardesime de tesekkur ederim.

Bu yukarıda saydığım durumlar la ilgili objektif yorum beklıyorum sizlerle sohbet ve bilgi almak cok guzel tesekkur ederim şimdiden selamlar herkese...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çağlar bey yılda 22 bin yapacağım görunuyor şimdilik ayda 1700 km aşagı dusmedi yaz a doğru artar ve iki araba var elimde yani bazen diğer aracı kullanıyorum.

LPG gereksizmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

T

Herkese tekrar merhaba daha önce soylediğim gibi prins sıvı sıstem uygulaması montajı gerceklestirdim.Aracımla yaklaşık 200 km yaptım burada ilk izlenimim ve bazı montaj değerlendirmesi yapmak istedim.Resımlerde var ancak cepten buraya nasıl aktarılır sımdılık cozemedim.Ancak bazı bılgılerı paylasmak ıstedim

Degerli dostlar oncelikle aracım Ford Kuga 182 ps 2014 model acak km yapmamıstım ıkıncı aracım oldugu ıcın .Arabamı hakıkaten sevıyorum cunku guclu bir arac ve benzerlerınden ayıran özellıklerı var. Neyse bu kısmı gecelım .Sımdı ilk montajda dikkatimi ceken ve aklıma takılan aractan cıkartılan parcaları ki motor kısmından ozel bir parcayı cıkardılar benzer hatta aynı dıyebıleceğim bir benzın puskurtme yapan parcayı degistirip taktılar ve bana vermediler bu parca prins e gidiyormus anlamadım.Bu konuyu bilen var mı hıc okumadım diğer sohbetlerde.Ve bana vermediler .

İkinci olarak yine bu plartformda hıc duymadım depodan cınlama sesi geliyor hemde ilk calışmada cıddi dinlersenız takıntı yaparsınız bu da bahsedilmedi sizlerden duymadım.Tabii hala izalasyon yapmadım dosemecıye gitmedim.

Ayrıca depo bagajda pot duruyor hıc begenmedim . Yani ısletme ve kiriko açıkta kaldı 

Dördüncü olarak benzın tuketmıyor mu tam anlamadım ama arac kalan km sureklı degısıyor.Yanı bende 321 km yazıyordu sımdı 311 bır ara 309 km kaldı dıyor yanı havalar soguk burda yakıt konusu bakalım sızlere bılgı vereceğim insallah.

Beşincı olarak negatif durumlar yazacağim demiştim fiyatı hakikaten pahalı yakıtı kafaya takan bu aracı almasın ama benim gibi aracı seviyorsanız dikenlere katlanacağız gibi gibi

Son olarak lpg dolumunu benzın dolumu yerine yerlestirdik yerleştirdik ama suprız :shok:  yav elime de bir hunı verdıler eee bunu yakıt alınca takacaksın dediler ben sok derlerya yahu her yakıt almada o zımbırtıyı dolum ağzına takacağız yanı :angry:  :unsure2:  :(  ...

Şimdilik tek olumlu durum arac cekişinde hissettiğim hiç negatif bir durum yok olumlu olarak diğer durum ise yakıt tasarrufu var ama ne yansıdı hala hesaplama yapmadım cunku km olarak hıç bır sey yapmadım sayılır .Olumlu sayılırmı bılmem ama ustalarımın sabırlı ve kesınlıkle tıtız calısması harıkaydı Van da bu hızmeti aldım ve guvedim simdilik sorun yok Ogul Oto Gaz İzzetin usta ya tesekkurler. :good1:  :nazar:  Tavsiyede bulunan bölge muduru Yunus bey e  ve desdeğini yanımda hissettiğim Yusuf KOPARAN kardesime de tesekkur ederim.

Bu yukarıda saydığım durumlar la ilgili objektif yorum beklıyorum sizlerle sohbet ve bilgi almak cok guzel tesekkur ederim şimdiden selamlar herkese...

Turgay bey iyi geceler.

Sözünü ettiğiniz tespitler ve negatif gözlemlere ilişkin değerlendirmelerin hemen hemen tamamı bu başlık alında yukarıda bahsi uzun uzadıya geçti. Özellikle Cemal beyin teknik bilgi ve değerlendirmelerinden, Yusuf ustanın yönlendirme ve yine teknik destelerinden oldukça yararlandık. Vaktiniz oldukça sayfaları inceleyebilirseniz yararlı olacağını düşünüyorum.

Tekrar hayırlı olsun iyi günlerde ve kazasız yolculuklar dilerim.

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

LPG gereksizmiş.

Geç kalınmış bır cevap olsun can sağlığı olsun.

LPG yaptık bile ...

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

LPG gereksizmiş.

22bin km gereksiz nasil oluyor. Bence gerekli fakat 7500tl nedir arkadaş. Maximim 3000e olmasi lazim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Hesapladınızmı 7.500 tl yi amorti edim kara geçmek için kaç km yapmak gerekiyor. ?

35bin Km
Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Arkadaslar 7500 TL ye bugun icin montaj olmuyor.burda paylasmak gereken bir konu da su fiyatlar avro cinsinden yani 1.5 eko icin 2200 avro 1.6 ekobus icin 2150 avro fiyati Turkiyenin.her yerinde gecerli bir fiyat yani gunluk.kuru takip.etmek.gerek ben.6.200 TL.iken fiyat montaj yapacaktim.sonra vazgectim bir ara 7200 pazarligim bitti tamam.dedim.bir ay bekledim.7500 oldu.haa su an.7700 diye biliyorum sorun cok pahali herkese katiliyorum.35 bin.de cikar parasi aslinda 35 bin.den.sonra cikacak diyelim ...

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Bu formdaki arkadaslardan daha once yazdigim olumsuz prin elestrisi ile.ilgili cevap alamadim sadece Ibrahim.bey daha once cevap var diyor baktim taa 2014 lere kadar benim yazdiklarimla ilgili birsey.bulamadim ve sanki bir elestiri.begenmezlik var ve bu arada arabam 17 litre yakiyor yani benzinle.ayni ustam km yap dedi.yapiyorum ve burda lpg litresi 2.90 civari ayrica depodan gelen.ses ilk isitma sonrasi devam.ediyor ses rahatsiz edici.buna.da cevap istiyorum belki bir hata mi var montaj yapilirken degerli arkadaslar yorum.yapalim lutfen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...