İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Yusuf Koparan

Osman abim teşekkür ediyorum öncelikle bana vermiş olduğun değer için biliyorsunuz ki bu araçda 1.5 Kuga da Prins in bir çok parçası ve sistemi değişti ve yenilendi benim kanaatimce bazı yazılım da bir sıkıntı var diye tahmin ediyorum büyük ihtimalle görünen durumda teknik heyetin bir bağlantı kurması gerekecek görünüyor bu arıza tamamen sistem ile ilgili teknik montajdan değil büyük ihtimalle distribitör bu konuya el atacaktır diye düşünüyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Metin Yurt

6 aydır hiç değişmedi şehir içi (İstanbul)  11,6 - 11,8 LİTRE.

Aracının AWD çekiş sistemli midir?

Yorum bağlantısı
Gokhan Arslan

Aracının AWD çekiş sistemli midir?

Evet aracım AWD belirttiğim değerler benzindir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan
(düzenlendi)

Merhabalar 4awd tabikide çok fark ediyor

tarihinde Yusuf Koparan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

merhabalar, lpg takalı 2. ayıma girdim, yakında servise bakıma gitmeyi düşünüyorum ve yetkili servisin tavrını tahmin edebiliyorum, "lpg araç , garanti dışı " şeklinde yaklaşımları olacak. bu konuda yapmam gereken bir şey var mı? 

cemal bey, bu konuda size de özelden yazmıştım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Cansın Yayan

Selamlar, kuga 1.5 ecoboost alma adayıyım , henüz almadım , Cemal beyin bir yazısından esinlenerek özellikle 1.5 eb almayı planlıyorum , katiliyormusunuz .

Osman bey lpg de start stop sistemi devrede mi çalışıyormu , şehir içi yakıt tüketimine olumlu etkisi var mi, şehir içi tüketim ne kadar bilgi verirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

merhabalar, lpg takalı 2. ayıma girdim, yakında servise bakıma gitmeyi düşünüyorum ve yetkili servisin tavrını tahmin edebiliyorum, "lpg araç , garanti dışı " şeklinde yaklaşımları olacak. bu konuda yapmam gereken bir şey var mı? 

cemal bey, bu konuda size de özelden yazmıştım, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

saygılarımla

merhabalar.servis bujilerin erken değişmesini öneriyor.forumdaki arkadaşlar bujilerin normal zamanı gelince değişmemizi önerdi.ben servise gittiğimde acemiliğime denk geldi bujileri değiştirdiler

Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

merhabalar.servis bujilerin erken değişmesini öneriyor.forumdaki arkadaşlar bujilerin normal zamanı gelince değişmemizi önerdi.ben servise gittiğimde acemiliğime denk geldi bujileri değiştirdiler

rahmi bey aslında merak ettiğim servisin aracımı garanti dışında tutması ile ilgili durum. motor ve lpg ile ilişkili ekipmanlar garanti dışı kalacak bunu bekliyorum ama motor dışındaki diğer parçalar için tutumu nasıl olacak. sizde nasıl oldu acaba?

Selamlar, kuga 1.5 ecoboost alma adayıyım , henüz almadım , Cemal beyin bir yazısından esinlenerek özellikle 1.5 eb almayı planlıyorum , katiliyormusunuz .

Osman bey lpg de start stop sistemi devrede mi çalışıyormu , şehir içi yakıt tüketimine olumlu etkisi var mi, şehir içi tüketim ne kadar bilgi verirseniz memnun olurum.

start stop ile ilgili bir sorun yaşamadım, benzindeki gibi davranıyor/du ancak 2 hafta önce dış ortam ısı sensörü bozuldu ve start/stop' u devre dışı bırakan tuşun ışığı sürekli yanıyor. öncesinde sorunsuz çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

saygılarımla

Osman Bey,

Merhaba.

LPG den dolayı aracın tamamı garanti dışı kalmıyor. Hatta motor ve elektrik sistemi de buna dahil.

Çok önemli bir nokta var tabii "LPG den kaynaklı arızalar garanti dışı kalıyor" Garanti belgelerinin içeriğinde bu konu açıkça yazılı.

Bu nedenle arızanın nedeni önem kazanıyor.

Servise giderken LPG yi tamamen bitirip gidiyorum. Araç benzinde çalışırken servis yapılıyor. Gittiğim servis Otokoç İzmir Şubesi. Özel servislerle garanti konusunda anlaşamadık. Onları ikna etmek için de zaman harcamadım.

Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

cemal bey ilginize teşekürler, umarım samsun otokoç ta sorun çıkarmaz umarım

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Cemal abime katılıyorum kendisinde ilk başta problem etmişlerdi ama genel merkezinde görüşmeleri sonucunda aracı servise aldılar

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Cansın Yayan

2014 1.5 eb at titanyum , cam tvn, navigasyon , beyaz, 20000 km 79 bin yapar mi ?

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Cansın abi 2014 de 1.5 motor varmı ben 2015 de başladı diye biliyorum ama fiyatlar baya yükseldi diye biliyorum ama hayırlısı

Yorum bağlantısı
Cansın Yayan

Fiyatlar yükselmede olsada aracın piyasası yok, 1 yıllık ilanlar var. Sportage , ix35, qasqai , crv piyasayı sarmış durumda. Al sat yapmayacağımdan 2008 2009 crv yerine alayım diyorum, bakalım nasipse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

rahmi bey aslında merak ettiğim servisin aracımı garanti dışında tutması ile ilgili durum. motor ve lpg ile ilişkili ekipmanlar garanti dışı kalacak bunu bekliyorum ama motor dışındaki diğer parçalar için tutumu nasıl olacak. sizde nasıl oldu acaba?

start stop ile ilgili bir sorun yaşamadım, benzindeki gibi davranıyor/du ancak 2 hafta önce dış ortam ısı sensörü bozuldu ve start/stop' u devre dışı bırakan tuşun ışığı sürekli yanıyor. öncesinde sorunsuz çalışıyordu.

Ben aracı alırken servise lpg takdıracağımı belirtip almıştım.Servis sıkıntı yapmayacağını lpg yi görmezden gelebileceklerini arıza durumunda yardımcı olacağını sözlü olarak onayladılar.İş başa düşünce tavırları ne olur bilmiyorum.Bakımda sıkıntı yapmadılar.

Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

Ben aracı alırken servise lpg takdıracağımı belirtip almıştım.Servis sıkıntı yapmayacağını lpg yi görmezden gelebileceklerini arıza durumunda yardımcı olacağını sözlü olarak onayladılar.İş başa düşünce tavırları ne olur bilmiyorum.Bakımda sıkıntı yapmadılar.

rahmi bey memlekette esnaflık malı satana kadar! umarım sizin servis gibi davranırlar. önümüzdeki hafta gitmeyi düşünüyorum, bakalım tavırları ne olacak! teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cansın Yayan
(düzenlendi)

Bugün arkas Karşıyaka İzmir ford bayisinde 1.5 ecoboost test sürüşü yaptım, hoşuma gitti , fakat otobanda biraz hız yapınca cam tavandan rüzgar sesi alıyor.sürdüğüm aracın yol bilgisayarı 235 km ilk ortalama tüketimi 10.8 lt/100 km gösteriyordu ve ortalama hız yalan olmasın 18 km/ saat idi. Bana tüketim çok az geldi. Sonuçta otobana girene kadar şehiriçi trafiği var, otobana çıkınca da herhalde

Test amaçlı herkes benim gibi bir abanıyordur.

Sanırım pirins direct ligiud max ile 12.5 13 litrenin üstünü pek görmeyecek gibiyiz. Belkide start stop sisteminden dir düşük yakıt, araç her kırmızı ışıkta stop etti.

tarihinde Cansın Yayan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Hadi hayırlısı olsun cansın abim

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Hadi hayırlısı olsun cansın abim

Yusuf bey tapatalk imzanızı kapatır mısınız? Saygılarımla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Nasıl kapatabiliriz bilmiyorum inanın

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turgay Yaralı

LPG kullanan kuga sahiplerinin görüşlerinin böyle olması benim kafamdaki düşüncemle uyuşmadığı için kendimi ön yargılı buldum.. Yanıtlar için tşkler..

Not: sahibinden.com sitesinde aracını satan var mı bu forumda - Kuga

Atakan bey ben de bu form u takip ediyorum aslında yusuf bey lede iletişim halindeyim kısacası aracım askıda yani kararsızım yani satıp satmamakta .Ama istediğim rakamı verirseniz olabilir.İki aracım var aslında üç aracım var bu manada Kuga benim prestij aracım yani gezip garaja bırakıyorum içi yepyeni daha sıfır kokusu var neyse ararsanız görüsürüz belki size de uyar kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sadık Yıldız

foruma    yeni   katıldım  ,  herkese  merhabalar.. 

ACABA  1.5 L  ECOBOOST   KUGA  için      DLM    varmı   hala o bekleniyor mu ?? 

Ayrıca  aracında  takılı olanlar    ne  önerir  , 

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

foruma    yeni   katıldım  ,  herkese  merhabalar.. 

ACABA  1.5 L  ECOBOOST   KUGA  için      DLM    varmı   hala o bekleniyor mu ?? 

Ayrıca  aracında  takılı olanlar    ne  önerir  , 

Saygılar..

ben takalı yaklaşık 2 ay oldu, şu an kit varmı bilmiyorum. kullanalı yaklaşık 4 bin km oldu, bu dönemin ilk 1 ayında boost pump isimli parçada sorun yaşadım. parça değişince şuan sorun kalmadı. tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Yusuf bey 1.5 ecoboost mondeo için montaj başladı seklinde bilgi aldık, bunu teyit edebilir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...