İçeriğe Yönlendir

Geri Sayım Başladı:iphone 6 Mı?

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Sen Ali abiyi dandroidçi yaptın ya ben de seni iosçu yapacak, gerekirse kafana silah dayayacağım :D

:D  :D  :D

Ben bu haldeki yarım ios ve tipsiz ip6 ile zor ios çu olurum ya neyse, elma önce m7 yi her anlamda geçecek cihaz ve yazılım yapsında sonra görelim, m8 i zaten katmıyorum :)

Silah dayamana gerek yok, ben elma yı Ali gardaşımla beraber alırım, oynar canına okur ve irdeler daha sonrada nasıl tırt olduğunu liste halinde buraya yazarız  :D

ios iyice androlaşmadan almam, zaten o zamanda almanın anlamı kalmaz, Android şuan her açıdan daha iyi, aksini diyorsan kanıt alayım Mert :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kobay bi ip5 bulayım iki uygulama ile, dlna ağ, film izlemk, torrent, vs şimdi unuttuğum çoğu uygulamayı konu açar anlatırım. Üfüremezsinşz artık

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi biliyorsun bilmeden konuşmayı bırak deneyip uygulamadan konuşmam, dlna ağ, yada sürükle bırak şeklinde video olsun hepsinin çözümü car. Eskiden jb gerekiyordu artık kalmadı jb ye gerek. Ciddi ciddi bazen sen ol diğer arkadaşlar olsun bilmeden sallama moduna giriyonuz :D Canınız sağolsun :p

Ozan, bildiğin denediğin gibi değil merak etme. İzlediğin programda bile uzantı matroşka gözükğyor. İtunes ile yapmıyoruz yavrum merak etme.

Dediğimiz sadece dosya atma olsahaklısında gerisi liste halinde Mert, ios8 hala yetersiz, seneye inşallah :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

:D:D:D

Ben bu haldeki yarım ios ve tipsiz ip6 ile zor ios çu olurum ya neyse, elma önce m7 yi her anlamda geçecek cihaz ve yazılım yapsında sonra görelim, m8 i zaten katmıyorum :)

Silah dayamana gerek yok, ben elma yı Ali gardaşımla beraber alırım, oynar canına okur ve irdeler daha sonrada nasıl tırt olduğunu liste halinde buraya yazarız :D

ios iyice androlaşmadan almam, zaten o zamanda almanın anlamı kalmaz, Android şuan her açıdan daha iyi, aksini diyorsan kanıt alayım Mert :)

Alma abi alırsan da silah dayarım :D

Dediğimiz sadece dosya atma olsahaklısında gerisi liste halinde Mert, ios8 hala yetersiz, seneye inşallah :)

Yok dediğiniz her şey var. Kullanmayı bilene. G2 de gelen ekrana çift tıklamayı bşle ben taa 3gs de kullanıyodum. İos8 kullanmadım bilemem ama yok dediğiniz her şey var. Sizde standart halde geliyor avantajınız o.

Neyse yatıyom ben allah rahatlık versin. Alıntı yapmayın bildirim geliyo.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aldıracaksınız bana bir tf6, tonla para verip 16 gb hikaye ve tipsiz edişın cihazım olacak, sonrasında bakacağım ki hala yarım, sonra sinir olup aldığım fiyata yakın satacağım, bizim ülkeye has bu durum dışında hiçbir avantajı olmayan bir cihazı al sat yaptırcaksınız bana :)

Sen onu bunu bırak, ios8 ve ip6 ile bana M7 den fazla ne kazandıracak onu söyle, ne konuda basıcak tokadı onu yaz, sonra bakayım duruma düşüneyim :)

Alma abi alırsan da silah dayarım :D

Yok dediğiniz her şey var. Kullanmayı bilene. G2 de gelen ekrana çift tıklamayı bşle ben taa 3gs de kullanıyodum. İos8 kullanmadım bilemem ama yok dediğiniz her şey var. Sizde standart halde geliyor avantajınız o.
Neyse yatıyom ben allah rahatlık versin. Alıntı yapmayın bildirim geliyo.

alıntı da alıntı hade bakalım, uyumak yok ahanda yaptım alıntıyı, hemde Pc den, alayını duman edip geçen bir i7 işlemcili destroyerden  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

aldıracaksınız bana bir tf6, tonla para verip 16 gb hikaye ve tipsiz edişın cihazım olacak, sonrasında bakacağım ki hala yarım, sonra sinir olup aldığım fiyata yakın stacağım, bizim ülkeye has bu durum dışında hiçbir avantajı olmayan bir cihazı al sat yaptırcaksınız bana :)

Sen onu bunu bırak, ios8 ve ip6 ile bana M7 den fazla ne kazandıracak onu söyle, ne konuda basıcak tokadı onu yaz, sonra balayım duruma düşüneyim :)

Düşmanın değilim vatanımıda severim sana niye şimdi durduk yere al değiştir diyeyim. Hatçe bpzulursa çalınırsa bir şey olursa alırsın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Düşmanın değilim vatanımıda severim sana niye şimdi durduk yere al değiştir diyeyim. Hatçe bpzulursa çalınırsa bir şey olursa alırsın.

Bizim orada buna gıvırma gardaş derler  :D  durduk yere daha eksiğe neden geçiyorsun dede yatıp uyu  :biggrin:

Bozulursa garantisi var, çalınırsada sigortası  :tongue:

ip6 bana m7 den fazla ne getircek, evet soru bu? Hadi alacağım ip6, geçerli sebeb alayım sizden, prestij demeyin, gece gece güldürmeyin beni, o da kalmadıya neyse...  :)

sitesine baktım, yıllardır olan ve demode olan şeyler daha yeni gelmiş, tabii aypon farkıyla, vay beeee :)

dahada birbirine panikle sarılmış hala kapalı ve sadece kendi içinde kısmi özgür ama arada birşeyler katarak günü kurtarma çabasına girmiş bir elma gördüm ben, işte über gelişmeler, breh breh süper resmen :)

https://www.apple.com/tr/ios/whats-new/

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yahu bu Google android desteğini çekerse ikinci parti markalardan( htc, Samsung, Lg vs ) ne olacak halleri?

Mış, miş.. Ortada 95 yılından beri olan var.

İlahi la. Ne güldüm :p

HTC-historyLINE.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende  :D

Sony den esinlenmiş aypon, m8 den esinlenmiş tf6, androdan esinlenmiş ios8 az önce öğrendiğime göre (apple ın bir röportajında) tf7 ninde aynı tipte olacağını.... herhalde bunuda m9 a benzetirler artık  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biz burada ne dersek diyelim herkes alacak. Ki adamlarda bir strateji var ki aldirtiyorlar gerçekten. İpod shuffle apple in en ucuz ürünü. Kullanıyorum ve gerçekten harika. Bu üründe bile detaya verilen önem farklı :)

Karar ver sende :)
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Jailbreaksiz iphone ile bile her turlu film ve muzik indirilebiliyor.. Bilmeyen acsin iki konu okusun burada yanlis bilgi vermesin, sonra insanlar burayi okuyup "vay be android le cia accountlari bile hacklenebiliyormus" diye dusunuyorlar..

Serviste yanimdaki arkadasta htc bilmem kac var, tek tikla ders notlarini indirip ders calismaya basladik, (ogrenci degiliz,niye indirdik bilmiyoruz) birazdanda bi kac aplikasyon ile turkiyeyi kurtarmayi deneyecegiz.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

HTC-historyLINE.JPG

Nerdeydiler o tarih de? Sahi kaç yıldır biliyorsun HTc adını? Bana laf yetiştirmeyi bırak haı h/s zammını protesto et :D

Bende :D

Sony den esinlenmiş aypon, m8 den esinlenmiş tf6, androdan esinlenmiş ios8 az önce öğrendiğime göre (apple ın bir röportajında) tf7 ninde aynı tipte olacağını.... herhalde bunuda m9 a benzetirler artık :D

Aha şıracının şahidi bozacı :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Piuuuw, yine Andro Apple kavgasına dönmüş ortalık. İşin teknik boyutundan çok "benim babam senin babanı döver" hesabına geçmişiz.

Sevgili arkadaşlar, herkes kullandığı OS'ta memnun ise sorun yok. Stabilite ise hepsinde bu var emin olun. Ancak şunu unutmayın ki Apple kendi cihazına kendi OS'unu geliştiren bir firma. Android'te ise markalar alıp kendisi edit'liyor OS'u. Bu sebeple markadan markaya performans farkı gayet normal.

Samsung Note3'te hala kasılırken bendeki Disco uçuyor. Hadi ortalığı bulandırayım, HTC alsaydım kesin elimde patlardı :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Piuuuw, yine Andro Apple kavgasına dönmüş ortalık. İşin teknik boyutundan çok "benim babam senin babanı döver" hesabına geçmişiz.

Sevgili arkadaşlar, herkes kullandığı OS'ta memnun ise sorun yok. Stabilite ise hepsinde bu var emin olun. Ancak şunu unutmayın ki Apple kendi cihazına kendi OS'unu geliştiren bir firma. Android'te ise markalar alıp kendisi edit'liyor OS'u. Bu sebeple markadan markaya performans farkı gayet normal.

Samsung Note3'te hala kasılırken bendeki Disco uçuyor. Hadi ortalığı bulandırayım, HTC alsaydım kesin elimde patlardı :p

Sana dayanamazdı da ondan :)

Neyse, artık hepsi süper, boşa elma daha iyi falan demesinler yeter, ayponun diğerlerinin yanında hem donanım hemde yazılım (hata değil, bazı şeyler yok) açısından zaafı var, bu net gerçek, diretmesinler yeter, o üstün olduğu zamanlar seneleeer öncesinde kaldı, olay budur. :)

eksikleri-tipi-saçma fiyatı ile tercih etmiyorum o kadar.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ali Cihangiroğlu Bey,

HTC One M7 çok iyi diyorsunuz fakat şöyle bir sorun ben samsung ta pek göremedim:

http://forum.donanimhaber.com/m_83413813/tm.htm

Öz fikrim herkes beğendiği telefonu kullanmalıdır.

Samsung daha telefon işlevini yerine getiremiyor ki duzgun. :) Rehber açılırken 6-7 saniye beklediğim olurdu.

Bu sorun belli serilerde çıktı ve servise götürüldüğü takdirde kasa değişimi ile birlikte onariliyor veya yeni cihaz veriliyor. İsterse kasaniz çizik veya yamuk olsun.

Öyle samsung gibi sat unut değil yani :)

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Zaten demek istediğim sorun aradıktan sonra tabiki hepsinde birtakım sorunlar olabiliyor demekti. A ya da B telefonu için yorum yapmak amaçlı değil....sorun aradıktan sonra HTC de de birsürü sorun bulunabilir özellikle de elimizin altında internet olduğu sürece...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali Cihangiroğlu Bey,

HTC One M7 çok iyi diyorsunuz fakat şöyle bir sorun ben samsung ta pek göremedim:

http://forum.donanimhaber.com/m_83413813/tm.htm

Öz fikrim herkes beğendiği telefonu kullanmalıdır.

Servis bugünler içindir ve her telefonda bu tip sorunlar çıkabilir, bunlar kıstas olmaz, ayponda sorunsuz değildir, zaten sorunlu yada kötüdür demiyoruz ve böyle örnekler vermiyoruz, dediğim sadece ayponun ve ios un geri kaldığı ve eksikleri olduğudur, buda net gerçektir, Androidin verdiği herşeyi vermediği sürede zaten hep geride kalacaktır, elbette herkes beğendiğini kullanır, ben hem beğendiğimi hemde bana daha çok şeyi iyi şekilde vereni kullanırım, aypon bana eksik geliyor ve benim için 2. planda kalıyor, olay budur.

M7 de işlemcisi dışında demode olduğu halde çok rahat şekilde tf6 ile yarışabilecek düzeydeyse bu iş çoktan bitmiştir, m8 i zaten katmıyoruz, ara bayağı açılıyor çünki.

Sorumada cevap alamadım, yeni çıkan aypon 6, bana eskiyen M7 den daha fazla, hem yazılım hemde donanım olarak bariz ne verebilir, nesi m7 yi sattırıp ta ip6 aldırtır, m8 bile tam ikna edememişken hemde, söyleyin bende haklısınız diyip alayım :)

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Benimde demek istediğim sadece herkes istediği telefonu seçmelidir....bir kıyas ya da kıstastan çok zevkler önemlidir...alıp almamak tabiki size kalmış tabiki.siz htc ile mutlu iseniz iphone ya da sizin deyiminizle ayfonla mutlu olanlarda vardır.aşmak yönünden bakarsak sizinde dediğiniz gibi çok sade ve basit bir yaklaşım apple ın kriterleri arasındadır. Siz hiç telden anlamayan birine androidi anlatmak yerine iphone un tek tuş imantığını anlattığınızda ne kadar kullanımı rahat telmiş diyen bir sürü orta yaşlı insan olacaktır. Kısacası bu bir tercihtir. Buarada bende android kullanıyorun cynogenmode stable....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Benimde demek istediğim sadece herkes istediği telefonu seçmelidir....bir kıyas ya da kıstastan çok zevkler önemlidir...alıp almamak tabiki size kalmış tabiki.siz htc ile mutlu iseniz iphone ya da sizin deyiminizle ayfonla mutlu olanlarda vardır.aşmak yönünden bakarsak sizinde dediğiniz gibi çok sade ve basit bir yaklaşım apple ın kriterleri arasındadır. Siz hiç telden anlamayan birine androidi anlatmak yerine iphone un tek tuş imantığını anlattığınızda ne kadar kullanımı rahat telmiş diyen bir sürü orta yaşlı insan olacaktır. Kısacası bu bir tercihtir. Buarada bende android kullanıyorun cynogenmode stable....

O zaman ne itiraz ediyorsun kardeşim :)

Tek tuş olayının ultra hiper detaylısını be One da kullanıyorum, ip daki bunun yarısı bile değil yalnız,  tercih meselesini demiyorum ben, var-yok açısından bakıyorum, zaten donanım olarak aypon falan masal son çıkan cihazların yanında, yazılımsal olarakta en ufak + sı yok, yani Adroya göre yok, bu durumda aypon bana çok uzak, dediğim bu, One ı geçen aypon modeli halen yok bu arada :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye cari açığı 52milyar dolar. %11.5 u akıllı telefona giden para. 6 milyar dolar.

1.5 milyar dolara ford otosan gölcük kuruluyor.... Yılda 4 adet oto fabrikası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Türkiye cari açığı 52milyar dolar. %11.5 u akıllı telefona giden para. 6 milyar dolar.

1.5 milyar dolara ford otosan gölcük kuruluyor.... Yılda 4 adet oto fabrikası

300-400 milyonmu milyarmı da borç çeviriyoruz ayrıca, sıcak parada kesildi, kart borcunu başka kartla ödeyen durumuna düştü devlet, ahanda ödenekle çalışan sektördeyim, para yoook, ödenekler durdu, yol- baraj yapamıyoruz, para bitti, yapılan herşey belirsiz parayla yada hazine garantili krediyle el parasıyla oluyor, ödenek çıksın diye bekle aylarca azıcık para versinler, bu iş yürümez, kaynağı belirsiz parada kesildi gibi, zaten adam gibi üretim ve ağır sanayide yok, gerisi zaten boş, olay bitmiştir, neyse biz uzatmaları oynamaya devam edelim, aypon tırt, hTC megadır :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...