İçeriğe Yönlendir

Geri Sayım Başladı:iphone 6 Mı?

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Semih İzgi

3ten sonra 4  başarılıydı. 4 den sonra 5i 'bana göre' sırf çıkartmak için çıkardılar. 6 yı bilemiyorum.. Yinede çok satacaktır eminim. Zira, asgari ücretle geçinen vatandaşlarımız dahi ne yapıp edip bu cihaza sahip oluyorlar. İlginç bir kullanıcı profili var.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Iş yerinde bana bağlı çalışan ve benim yarı maaşımı alan iki operatörümde iphone 5s var. Bir tanesi samsung s4 den diğeride note 1 den geçiş yaptı. Bende 650 liralık disco ile takılıyorum :)

Aynı durum abi.  Telefon alacağım zaman 1000 1200 liraya elite vb iyi bir cihaz almaya elim gitmedi. Zar zor,düşe kalka, ablamında gaz verişi ile K900'ü 700e zor aldım :D   Telefona 1000TL den fazla verildimi böyle bakıyorum  msgplusimg9338.png

Bir iphone 6ya 2700TL vereceğime gider Lenovo Y510P laptop alırım. Cayır cayır.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynı durum abi.  Telefon alacağım zaman 1000 1200 liraya elite vb iyi bir cihaz almaya elim gitmedi. Zar zor,düşe kalka, ablamında gaz verişi ile K900'ü 700e zor aldım :D   Telefona 1000TL den fazla verildimi böyle bakıyorum  msgplusimg9338.png

Bir iphone 6ya 2700TL vereceğime gider Lenovo Y510P laptop alırım. Cayır cayır.

Abi bu kadar olur. Tamda bu seri laptoplara bakıyordum. 16 gb ramlisi 2799 8 gb ramlisi 2504 lira. Alınır mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Kasa saglamliligi ve estetik olarak nirvana 4-4/s ti

Nede olsa Sony idi, tabii sağlam olur 4s  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Nede olsa Sony idi, tabii sağlam olur 4s :D

Ali abi htc den herseyiyle memnunmusun?
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Abi bu kadar olur. Tamda bu seri laptoplara bakıyordum. 16 gb ramlisi 2799 8 gb ramlisi 2504 lira. Alınır mı?

Ben kullanıyorum kardeşim.  Son derece memnunum. 8 ligi alabilirsin. Günümüzde 8gb ram'i dolduracak hiçbir uygulama yok.  Ama SLI yani çift ekran kartlısını alacaksan 16 lıgı al,önümüzdeki 4 5 yıl yeni bi cihaza ihtiyaç duymazsın. 

Kırmızı ışıklı tuşlar vs gayet hoş, wireless kartı kalitesiz, soğutması iyi çalışmasına rağmen sağlam ısınıyor.  Kasasının köşeleri biraz keskin, klavyenin altında bilek koyduğun yerlerdeki köşeler insanın kolunu ağrıtabiliyor.  touch pad'ın yeri sakat. yazı yazdığın yerde elin deyiyor başka yere yazmaya başlıyorsun veya;  Oyunda sneak kasarken elin deydi diye kampın ortasında duvarı tarayıp tüm düşmanları tepene topluyorsun.  O yüzden oyun oynarken touchpadi kapatıyorum.

Günümüzde bu özelliklerde daha iyi ve stabil bir laptop yok. Ya da gidip MSI alacaksın 2 kat para verip.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben kullanıyorum kardeşim.  Son derece memnunum. 8 ligi alabilirsin. Günümüzde 8gb ram'i dolduracak hiçbir uygulama yok.  Ama SLI yani çift ekran kartlısını alacaksan 16 lıgı al,önümüzdeki 4 5 yıl yeni bi cihaza ihtiyaç duymazsın. 

Kırmızı ışıklı tuşlar vs gayet hoş, wireless kartı kalitesiz, soğutması iyi çalışmasına rağmen sağlam ısınıyor.  Kasasının köşeleri biraz keskin, klavyenin altında bilek koyduğun yerlerdeki köşeler insanın kolunu ağrıtabiliyor.  touch pad'ın yeri sakat. yazı yazdığın yerde elin deyiyor başka yere yazmaya başlıyorsun veya;  Oyunda sneak kasarken elin deydi diye kampın ortasında duvarı tarayıp tüm düşmanları tepene topluyorsun.  O yüzden oyun oynarken touchpadi kapatıyorum.

Günümüzde bu özelliklerde daha iyi ve stabil bir laptop yok. Ya da gidip MSI alacaksın 2 kat para verip.

16 gb ram olanda çift ekran karti ve ssd var Abim. Teşekkür ederim aktardığın bilgiler için. Birde hp var ama zamanında çok sorun yaşadım(ısınma vs) bu yüzden lenovo daha mantıklı geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bunun üzerine apple yetkililerinin olağanüstü toplantı yaptığı basına duyruldu. :p

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Diğer tarafa da yazdım buraya da yazayım;

Biz apple kullanıcıları büyük değişimler talep etmiyoruz. Ufak değişimler bize yetiyor. Size göre donanım zayıf; evet zayıf ama taş gibi işletim sistemi donanıma gerek duymuyor. İşletim sistemi kapalı evet kapalı ama açık olmasını istemiyoruz zaten. Açık olmasını isteyen Jb yapar keyfine bakar. Gerisi teferuat. Bunları bilerek eleştirin. Biz niye apple kullanmıyorsunuz demiyoruz demeyiz de tercihtir. Basit şeyler bunlar. :D başka şeylere harcayalım vaktimizi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Yahu geri sayım biteli yıl oldu, çıkan şeyde patladı zaten, konu kapanabilir  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Yahu geri sayım biteli yıl oldu, çıkan şeyde patladı zaten, konu kapanabilir  :D

AAaahahahahaaaaa... Evet, evet...  :yes:  :good1:  :fiuw::crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Mert Boran

Bugün inceledim. Eski kasa kalitesinden eser yok malesef. Çakma gibi duruyor. 6 daha iyi sanki plustan görünüm olarak. 2a7e7ezu.jpgpyha8u9a.jpgzu9yqeba.jpgmyqa3u9u.jpgtatuqa6y.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet Gül

Herkese iyi akşamlar 

Benim emektar telefon galiba son günlerini yaşıyor. Yeni bir telefon alayım diyorum. Bu güne kadar hep android kullandım, gari sıkıldım. Biraz da elmanın tadına bakayım diyorum. Ios hakkında hiçbir bilgim yok. Her kafadan da bir ses çıkıyor. İyidir kötüdür android döver, ios ezer muhabbetine girmeden, Android ile yapıp da IOS ile yapamayacağım şeyler nelerdir beni aydınlatırsanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işletim sistemleri ile cihaz kabiliyeti ayrı şeyler. 2200 Tl lik cihazları karşılaştırısak elma6 sönükkalır. masa imajında ileridedir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

işletim sistemleri ile cihaz kabiliyeti ayrı şeyler. 2200 Tl lik cihazları karşılaştırısak elma6 sönükkalır. masa imajında ileridedir.

Çağlar Abi benim öğrenmek istediğim IOS kısıtlamalarından dolayı Android ile yapıp da IOS ile yapamayacağımız şeyler. Ne bileyim bir arkadaş kafamı karıştırdı biraz. IOS sana göre değil alma I tunes olmadan bilgisayara MP3 bile atamazsın, resimlerini Paylaş butonuna basıp sağa sola gönderemezsin, bir bluetooth bağlantısı kurup da resim göndermek bir yılını alır, kısacası bilgisayar gibi kullanıp her şeyi alıp her şeyi gönderemezsin dedi. Bana biraz sallıyor gibi geldi ama bu IOS işletim sistemindeki kısıtlılıkları bilmek istiyorum. Cihazın kabiliyetleri hakkında bir endişem yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Peki bu elmacılar nasıl yapıyorlar bu işleri :) Bir şey paylaşmayak mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

I phone'a sövmek isteyen yok mu alın işte size mecra açtım :) Kullananlar, kullanmışlığı olanlar bana bi deyiversin. Ben bu telefondan istediğim her şeyi mail ile gönderip alabilir miyim? Arkadaşımın gönderdiği Word dosyası eklentisini indirip açıp okuyup hatta düzeltebilir miyim, çektiğim resimleri paylaş butonuna basıp Whatsup, Instagram, Gmail gibi 3. parti programlara aktarabilir miyim? Android işletim sistemlerinde google haritaları çok kullanıyorum, IOS'da Google Haritalar var mı? Iphone'larda GPS var mı? Bunlar aklıma gelenler, bunlardan başka kardeş bak I phone alırsan şu şu şu programları özellikleri unut diyeceğiniz bir şey var mı? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o programalrda hepsini paylaşır. instagram da falan da iyidir. sent by ios da yazıyo altına

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çağlar Abi benim öğrenmek istediğim IOS kısıtlamalarından dolayı Android ile yapıp da IOS ile yapamayacağımız şeyler. Ne bileyim bir arkadaş kafamı karıştırdı biraz. IOS sana göre değil alma I tunes olmadan bilgisayara MP3 bile atamazsın, resimlerini Paylaş butonuna basıp sağa sola gönderemezsin, bir bluetooth bağlantısı kurup da resim göndermek bir yılını alır, kısacası bilgisayar gibi kullanıp her şeyi alıp her şeyi gönderemezsin dedi. Bana biraz sallıyor gibi geldi ama bu IOS işletim sistemindeki kısıtlılıkları bilmek istiyorum. Cihazın kabiliyetleri hakkında bir endişem yok.

dosya sistemi için bir yığın yazılım var mp3 ile uğraşacaksan. paylaş butonu gayet güzel çalışıyor. bulütüt ile resim gönderme de gayet güzel. 

youtub videolarını oyunları tv de oynayabiliyorsun. kablosuz. 

şarj portundan 100 liralık adaptörle HDMI bağlantı ya da VGA bağlantı ile slayt ya da filim izleyebiliyorsun.

bunları android yapabiliy mi?  eski motorola razor android telefonum vardı çalındı. Onda HDMI çıkış vardı. şimdi durum ne androidde?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...