İçeriğe Yönlendir

Aracıma Sıfır Motor Yapıyorum

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Zekeriya Kahraman

Zekeriya bey elinize kolunuza cesaretinize sağlık. Aracı yürüttünüz. Artık kendi yaptığınız bir araç olduğu için çok daha rahat gönül rahatlığıyla binersiniz.

Teşekkür ederim Mehmet bey aynen kendin yapınca her civatasını elinle sıktınsa hah işte oldu dedin araba göğüsünü gere gere biniyorsun  ;)

Yukaridaki resimde bir tane hyundai var, sana yakındır, bir tane örnek yapsan da biz de faydalansak. :D

Haaa omuu kontrol ediyom triger kapağı bagajda bende senin yok  sanmıştım ağabey  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Araç tamamiynen rayına oturdu kopan lehimli yer yapılmadığı süre biraz sabahları geç çalışıyor lpg ayarı yapılacak benzine göre rolanti yüksek çalışıyor 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
soner akar

İyi cesaret etmişsiniz kısaca göz attım da helal olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

İyi cesaret etmişsiniz kısaca göz attım da helal olsun

Tesekkür ederim Soner bey 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zekeriya Kahraman

Lpg 64 km ye 13 tl yakmışım şehir dışı son ayardan sonraki sonuç 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Litresi 2 TL. ise 100 km. 10 Litreye geliyor. İyi bir performans. : :bravo::bravo:

Abi kış için bu sonuç çıktıysa yazın bunun altına düşer diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

Rodaj dönemi olduğundan biraz fazla yakması normal.. Ortalama 100 km / 8 litre benzin olması, ideal değer olarak biliyorum..

Rodaj döneminde, lpg olayını hiç karıştırmadan yanlızca benzin kullanmanızı öneririm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Lpg ölçümü için ölçtüm benzin depoyu fülleyemedim genelde benzinde kullanıyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zekeriya Kahraman

Şehir içi 50 tl ye 175 km yol hepsi kısa yol sabahları ve akşamları 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

Zekeriya bey,

Aracınıza yapmış olduğunuz işlerin toplam maliyeti nedir? Dışarıdan aldığınız fiyat ne kadardı?

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Zekeriya bey,

Aracınıza yapmış olduğunuz işlerin toplam maliyeti nedir? Dışarıdan aldığınız fiyat ne kadardı?

Rektefeci ve parca fiyatı toplam :unsure2: 1.800 tl tuttu işciliğe para vermedim şanzuman da dahil içinde  ;) sadece bir yere sormuştum subaplar bükülünce sadece üst kapak için verilen fiyat 1.200 tl 

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

Kendiniz söküp takarak, yaklaşık 1000 tl civarı tasarruf ettiğinizi düşünebilirmiyiz..

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Kendiniz söküp takarak, yaklaşık 1000 tl civarı tasarruf ettiğinizi düşünebilirmiyiz..

300 tl de şanzuman için sayalım senkromenc,ler hariç

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

senin yaptığını çorumlu yapmaz. :D:bravo:  :bravo:

Bilicik liler yapmıyormu birsey  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Dağlı

emeğinize yüreğinize sağlık.kendiniz emek verip bilginizle birleşince daha  güzel ve zevkle binilir.kazasız belasız sürüşler diliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

emeğinize yüreğinize sağlık.kendiniz emek verip bilginizle birleşince daha  güzel ve zevkle binilir.kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Tesekkür ederim mehmet bey amin 

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Bilicik liler yapmıyormu birsey  :biggrin:

bende çorum / dodurga lıyım..

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

bende çorum / dodurga lıyım..

Ben de çorum mezkez Ali bey tanıştığıma memmun oldum  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zekeriya Kahraman

2 viteste 90 diyor 6000 rpm devirde diğerlerini ölçmedim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zekeriya Kahraman

Arkadaşlar 94 elantra,mı sattığımı ve 94 sonata aldığımı ayrı bir konu açıp duyurmuştum ve bu araçtada elantra ya benzer problemler var aracta  yatak vurma sesi var aldığı  kişi 1 sene oluyor motor yapıldı demişti fakak aracta kalkışlarda ve uğultu sesi vardı ben şanzuman sanmıştım aracın fiyatıta uygundu şanzumanda olsa birşekilde halladerim demiştim ama problem daha,da büyüyük cıktı .

Yukarıda bahsettiğim gibi arac yatak vuruyor daha yeni başlamış dedi motorcu sami usta yani kısacası konuyu burdan mı devam edeyim ayrı bir konumu acayım .

Genel olarak motor yapısı aynı fakat isim farklı , paylaşmaya gerek varmı  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Arkadaşlar 94 elantra,mı sattığımı ve 94 sonata aldığımı ayrı bir konu açıp duyurmuştum ve bu araçtada elantra ya benzer problemler var aracta  yatak vurma sesi var aldığı  kişi 1 sene oluyor motor yapıldı demişti fakak aracta kalkışlarda ve uğultu sesi vardı ben şanzuman sanmıştım aracın fiyatıta uygundu şanzumanda olsa birşekilde halladerim demiştim ama problem daha,da büyüyük cıktı .

Yukarıda bahsettiğim gibi arac yatak vuruyor daha yeni başlamış dedi motorcu sami usta yani kısacası konuyu burdan mı devam edeyim ayrı bir konumu acayım .

Genel olarak motor yapısı aynı fakat isim farklı , paylaşmaya gerek varmı  :unsure2:

yeniden aynı zorlu işlere girişeceksen yeni bir konudan başla Zekeriya.

Allah kolaylık versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

yeniden aynı zorlu işlere girişeceksen yeni bir konudan başla Zekeriya.

Allah kolaylık versin

Önder bey gercekten sıkıcı bir durum ne umdum ne buldum burda bazı arkadaşlar diye bilir ucuzdur vardır bir sorun , buna katlanacaksın olsun demekki cıkacak paramız varmış acemilik devresi bitti ustalık başladı inşallah bununda üstesinden gelirim bu yaz,da rahat yok neyse haydi Bismillah yeni konuda görüşmek dileği ile

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik
(düzenlendi)

Abi heyecan heyecan haldur huldur okudum konuyu. Vallaha bravo. Ben dört tane akvaryum hortumunu 5 tane fitile geçirdim diye başlık açdımıdım. :D Bu konuysa bizimki ne dedim. şimdiden sonra kral da sensin abi. Neyse bekliyoruz sonucu. Allah yardımcın olsun.

tarihinde İbrahim ÇELİK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...