İçeriğe Yönlendir

Aracıma Sıfır Motor Yapıyorum

Zekeriya Kahraman

Recommended Posts

Zekeriya Kahraman

Diş açılarındaki değişim, devirdaimde oluşacak yükü hafifletmek adına akış yönüne açılandırılmış. Dönüşte oluşacak mukavemeti azaltmak adına yapılmış bir iyileştirme olarak değerlendirebiliriz..

Cem bey güzel gelişme dişlerin daha verimli calışması açısından bilgi için teşekkür ederim  :good1:

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Dün yaptığım işler şaselerdeki yağ,lar gaz yağı ile temizledim akislerin greslerini,de aynı şekilde fan motorunun bakımını yaptım az öncede kargodan aradılar paketiniz geldi diye inşallah bu sefer doğru  parça gelmiştir

yYXghDa.jpg

*

zKOoSle.jpg*

*

ZjqOqIb.jpg

*

PuGobdm.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Aşağıdaki bağlantı hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı motoru indirirken farkettim eğer valfi bağlantısı yoktu tesekkürler

GR047w7.jpg

Yorum bağlantısı

Dişlilerdeki egim farkı gayet belli amacıdada bellidir belki ama takıldığı yerinde o egim farkını karşılması gerekiyor diye düşünüyorum.Düz dişil yerine eğimli olanı takarsan karşısındaki dişli bunu desteklemesi lazım.

Bağlantı için orijinal ellenmemiş motor üzerini incelemekten başka şansın yok.Ezbere bilinecek bir durum değildir sanırım.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

:i-ih: Cık, bilmiyoz. :(

:rolleyes: hımm tamam abi işin yoğun  :learn:  

Dişlilerdeki egim farkı gayet belli amacıdada bellidir belki ama takıldığı yerinde o egim farkını karşılması gerekiyor diye düşünüyorum.Düz dişil yerine eğimli olanı takarsan karşısındaki dişli bunu desteklemesi lazım.

Bağlantı için orijinal ellenmemiş motor üzerini incelemekten başka şansın yok.Ezbere bilinecek bir durum değildir sanırım.

oktay bey araştırdım yağı daha iyi pompalamak içinmi  :vreka:  

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Dün yatak geldi yerine caktım bu sefer oldu  :biggrin: yav arkadaş ne yatakmış . yağ pompasını su pompasını yerine taktım 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi nasıl bir şey çıkacak çok merak ediyorum, ilk çalıştırmayı muhakkak videoya kaydetmen lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Abi nasıl bir şey çıkacak çok merak ediyorum, ilk çalıştırmayı muhakkak videoya kaydetmen lazım :)

Emre bey senden çok ben heyacanlıyım video çekmemi yaaa bu arada su tapalarınıda değiştirdim  :nazar: değeçekse eklemem MAŞALLAH

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Debriyaj sıkıntısı yoktu fakat lastiği felen eskimişti etrafındaki yağ olduğundan aracı aldığımda sıkıntı yoktu şanzuman yağını kontrol edildiğine 1 lt eksikti yağı koyunca 3 te hafif cartlama oldu bundan dolayı şanzumanıda elden geçireyim istedim bazen geri viteste sıkıntı cıkartıyordu buda debriyaj alt merkezde sıkıntı yok demek anlamına gelmiyor şanzumanıda gözden geçireceğim senkromeçlerde neyse ben debriyaj alt merkezi deiştireyim uzun oldu yav  :biggrin:

sorunu nedir

sorun yağ kaçağı ve dış lastik eskimesi düşünüyorumda şanzuman arızasına belkide debriyaj alt merkezin ya havası var tam baskı yapmıyor yada görevin tam yapmadıgından

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfırı ne kadar ona bakmalı? sonra ehil tornacı da parçaya baktıormalı genelde tamir olabilir parçalardandır

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

sıfırı ne kadar ona bakmalı? sonra ehil tornacı da parçaya baktıormalı genelde tamir olabilir parçalardandır

Çağlar bey accent ve era elantra ile  aynı değiştirmek daha mantıklı fiyatta uygun inşallah çorum,da vardır kargo parasından ve yanlış,mı gelecek kaygısından kurtulurum

pmwk0x5.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Marş dinamosu ve şarj dinamosu bakımı yapıldı bilyalar greslindi marş dinamosunuun içi ve kömürleri deişti 

hG5NtLU.jpg

*

Blok karter ve motor kulakları siyaha boyandı silindir karşılamanın birisi sanayide kaybolmuştu tornada yeniden yaptırdım

lDq8RN7.jpg

*

Üst silindir kapağı eksoz manifoltu taktım blans kayısı ve gerdiricisini arabayı alıp eve getirdiğim özel servisten vermemişilerdi arayıp söyledim 165 tl idi triger seti 

z5DQ4M1.jpg

*

pNcaIf4.jpg

bu hafta ayrıca şanzumanı dağıttım senkromenc ve keçe için fotoğrafları gün içinde ekleyeceğim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Şanzumanı dağıtılmış hali 3 ve 5 senkromenç deişecek keçeler deişecek bilyalar kontrol edilecek
XZKcEdl.jpg
Xv5cERP.jpg
yDFrIo7.jpg
MoXXFYf.jpg
hcGXjMt.jpg
3Xo9Tat.jpg
mNmG3tc.jpg
tfRRgmL.jpg
EfHaTJY.jpg
Çektirme ile bilya cıkacak ve 3 vites senkromeç çıkacak büyük dişliden küçük dişliye doğru sıralama 1-2-3-4-5 yanlışım varsa düzelte bilirsiniz
mU51QVA.jpg
tCdCtfG.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Çağlar bey accent ve era elantra ile  aynı değiştirmek daha mantıklı fiyatta uygun inşallah çorum,da vardır kargo parasından ve yanlış,mı gelecek kaygısından kurtulurum

pmwk0x5.png

bunu aynısını çorumda sordum 50 tl diyorlar 94 elantra sözü geçince parça neden pahalı oluyor anlamadım acaba 2006 era diye gitsem 25 tl ye düşermi  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parça rakamlarının fix listesi yoktur bugün aynı yerden 10 aa ldığınız bile yarın 15 e ldığınız olur veya tersi.dişliler zaten tek şekilde monte edilibilir kutuya yerleşmez yoksa

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Şanzuman blok un temizlenmiş hali

frkPlYS.jpg

Rulmanların çalısması güzel sıkıntı yok senkromeç i söküp firmaya göndermek kaldı 

jkNSqF0.jpg

Bu tip rulmanları takmadan önce gres yağı sürmekte fayda var

rsPfxYF.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özge
(düzenlendi)

Bu parcalar zaten şanzıman yagının içinde çalışıyor. Gres sürmenin sakıncası olmasın sakın. Sürdügün gres şanzıman yagı ile karışıp onun özelligini/viskozite vs. bozmasın

tarihinde Ahmet Özge tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...