İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)

:D ben her ortamda kullandığımdan gm kurtarmadı, özelliklede toprağa düşürüp pat küt kullanım şeklinde genel kullanım açısından kesmedi gm :) gps açısındanda kullanımda Sony çift baz ile tercih sebebi oldu ayrıca...

kabaca kıyaslama için öylesine bir site buldum, işlemci ram bazında nüanslara dikkat et, kullanımda gm bunu yanında sönük kalır, yinde gm de güzel alet bu arada...

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/4059-25930/sony-xperia-e4g_general-mobile-4g/

hepsi aynı gibi zaten, 64 bit 4gb ram yoksa masaldır, bunuda unutmayalım, şimdi hepsi iyi olduğuna göre ben tipe ve farklılık yaratan özellikleri olana bakıyorum, daha tatmin eden birşeyler çıkmadı, m7 yi değişmeme değecek alet yok, boşa neden para harcayalım değilmi ama :)

Allah aşkına 4 çekirdekli 1 gb ram'li 32 bitlik bir telefon günlük kullanımda hangi uygulamayı çalıştırmıyor? Asphalt 7-8 gibi oyunlarla bilmem kaç yüz mblik editör programlarla işi olmayan için de bence 4 gb ram hikaye, ha belki 2 gb olabilir o da Android 5.x'in 400-700 mb arası ram kullanıyor olması. Hanımda benim eski discovery var oğlan da Jiayu g3t 'yi tablet yerine kullanıyor. Kullandıkları ve oynadıkları oyunlar hiç sorun yaratmıyor, her ikisi de 1 gb ram cortex a7 işlemci li tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Allah aşkına 4 çekirdekli 1 gb ram'li 32 bitlik bir telefon günlük kullanımda hangi uygulamayı çalıştırmıyor? Asphalt 7-8 gibi oyunlarla bilmem kaç yüz mblik editör programlarla işi olmayan için de bence 4 gb ram hikaye, ha belki 2 gb olabilir o da Android 5.x'in 400-700 mb arası ram kullanıyor olması. Hanımda benim eski discovery var oğlan da Jiayu g3t 'yi tablet yerine kullanıyor. Kullandıkları ve oynadıkları oyunlar hiç sorun yaratmıyor, her ikisi de 1 gb ram cortex a7 işlemci li

yaramıyor işte, yani abartı donanımı diyorum, demode m7 im bile sıkıntısız, tabii zamzung olmamasıda etken bunda  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Htc kendini bitirmeye calisiyor bence. Yakinda sonu nokia gibi olacak cok yazik olacak androidin en iyisine. :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Htc kendini bitirmeye calisiyor bence. Yakinda sonu nokia gibi olacak cok yazik olacak androidin en iyisine. :(

Gidişatı bende beğenmedim, sen ne almayı düşünüyorsun Mert, acaba diyorum Z5 mi alsak, yoksa bulursak değişiklik olsun Nexus 5x mi alsak, bende sıkıldım yahu :) saçma seviyedede pahalandı bu meretler...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

yaramıyor işte, yani abartı donanımı diyorum, demode m7 im bile sıkıntısız, tabii zamzung olmamasıda etken bunda :D

İlk androidim 200 TL'lik tabletti. Sonra gm discovery, Jiayu g3t ve şu an Xperia z1. Ben de alırım 3000-3500 tl ye bilmem kaç bitlik bilmem kaç gb ram rom vs ama bu Ayvalık cundadan açılıp 2 tane karagöz tutacağım diye sürat teknesi almak/kiralamak gibi birşey olurdu. Bu Z1 i de borç karşılığı aldım bir arkadaştan, yoksa gm 4g çok cazipti güncelliği ile ama Z1 den sonra kamera, pil, ekran, toz - su dayanıklılığı ve stabilliği çok güzel özümsedim [emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Gidişatı bende beğenmedim, sen ne almayı düşünüyorsun Mert, acaba diyorum Z5 mi alsak, yoksa bulursak değişiklik olsun Nexus 5x mi alsak, bende sıkıldım yahu :) saçma seviyedede pahalandı bu meretler...

Abi

Sony Z2-Z3

Htc M8-M9

Iphone 5S-6

Bunlar arasindan alacagim buyuk ihtimal. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi

Sony Z2-Z3

Htc M8-M9

Iphone 5S-6

Bunlar arasindan alacagim buyuk ihtimal. :)

En son kontrolden çıktın ama olsun, gençsin daha  :D

m8-m9 m7 si olan benim için gereksiz, fark yok gibi geliyor bana, tip zaten yokta :).... aypon kurtarmıyor geçtik, şuan z5 te takıldık gibi... :)

öğrenci adamsın, çok pahalı gitmem diyorsun ve doğru bencede, seçimlerin güzel bu durumda  :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Özelliklerine baktığımızda orta / orta üst segmente hitap edebilecek bir telefon. 1000TL'ye kadar olursa alıcısı çok olur.

Ederi o zaten. 999 liralık zenfone 2 den +1000 liralık ne farkı olur.

Hiçbir telefon 1500 ü geçmez, geçmemeli.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ederi o zaten. 999 liralık zenfone 2 den +1000 liralık ne farkı olur.

Hiçbir telefon 1500 ü geçmez, geçmemeli.

Bugün çok daha fazla kapasiteli notebook'ları 1500TL bandında alabiliyoruz. Telefonun farkı neymiş ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

küçük....

ford transit koskoca aracı da 60 bine alıyorsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

küçük....

ford transit koskoca aracı da 60 bine alıyorsun :)

:D  :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

şimdi aypona benziyor falan deniyor ama zaten bunlar ortak çalışmanın ürünü, aypon önce çıkardı o kadar, benziyor ama küçük görmek için benziyor denmemeli, zaten bu tipi verende hTC.

Neyse fena alet değil, sonuçta en iyi andro telefonlarda en başta gelir hTC, bakalım gelsin detayları göreceğiz, özelliklede fiyat ve pil ömrü açısından, kamerada güzele benziyor....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ne kadar da iphone'umsu :D

tersini diyeceksin ama neyse  :biggrin:   gerisi zaten daha ötede, istesende benzemez  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sadece bu cihaz değil taklit eden, daha önce Samsung denedi, sonra Gold rengi kopyalandı, parmak izi teknolojisi kopyalandı derken birebir aynısını yapmaya başladılar. Apple olmasa bu cihazlar nasıl gelişecek acaba :D

Hala anlamadın sanırım, bu tipi apple a veren hTC, adamlar anlaşmış, tip arıyorsan 3 sene önceki modele m7 ye bak, kopye haaa :D  kim kopye çekmiş :) parmak izi ayrı konu, onun dışında cihazları hangi açıdan geliştirdi yaz bakalım bizde öğrenelim :) ip1 den sonra sürekli geriden gelen ve son zamanda yarı andro olan ios mu verdi yani...

Hem kim kime ne vermiş diye neden tartışıyoruz, apple baktı iş fena gitti hTC ile anlaşma yaptı, ceremeside bizemi düştü şimdi :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi hiç itiraz etme :D Apple çoğu teknolojide öncülük yaptı. M7 ile 6'da tek benzerlik anten birleşim yerleri. Metal kasalarda kaçınılmaz tasarım zaten budur ? Çift led flaş, alt kısım hoparlör çıkışı ve kulaklık girişi, önce Samsung sonra da hTC tarafından kopyalandı. Aralarında resmi bir anlaşma var ise bilmiyorum ama dışarıdan göründüğü kadarıyla hepsinin tek bir kaynağı var :D

Ayrıca, iOS her zaman iOS'tur. Android gibi tasarımı olabilir ama sistem olarak benzeyemez. Ki benzemesinde bu yüzden Apple kullanıyor insanlar. Kullanıcılar Anroid kadar işlevsel olmasını tabiki istiyor ama Apple bunların hepsini sadece tek bir güncelleme ile veya yeni versiyon ile vermeyecek. 

HTC’nin, ilk Android akıllı telefon, ilk Windows akıllı telefon, ilk 4G Akıllı telefon ve ilk tek parça metal gövdeli akıllı telefon gibi bir çok yeniliği tüketicilerle buluşturmuş ve inovasyon denildiğinde akla gelen ilk markalardan oldugunu belirten HTC...

kardeş tartışmayalım, zamzung daha yokken htc vardı, bu arada babamın malıda değil, çokta takmam ama hakkınıda yemeyelim.... ayponun devrimi sadece ilk modeldi sonrası kendini tekrarlar geçti, öncülük yaptı evet ama orada kaldı, şuanda android de benzemeye çalışıyor, evet sistemler farklı, alacak olan ihtiyacına göre seçim yapacak zaten, yoksa alayı süper, ayponun ekstra bir süperliğide yok, kısaca azla yetinen aypon daha çok isteyen android alır, başkada en ufak artısı yok iosun, anlatmaya çalıştığım bu sadece... aypon ilk modelle devrim yaptı sonrasında birşey yaptığı yok, geriden seyre devam ediyor, ha kattı dersen hadi parmak izi diyelim, okadarda olsun artık...

ios a gelince, o dediklerinin hepsini zaten bir anda veremez, sistemi uygun değil, m7 ile 6 ya sadece bakmayacaksın, 6 nın tasarımını yapan HTC buna bakacaksın, aralarında gizli anlaşma yapmışlar diyorum sen ne diyorsun :)

neyse uzatmayalım, ikiside güzel sonuçta....

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hTC için özet geçiyorum.

M8 ile doyuma ulaşmış ve bitmiştir. Geçmiş olsun.

A9'u incelemeye bile gerek yok. Gidip kurcalamayi bile düşünmüyorum. M7, M8 sahibi arkadaşlara sesleniyorum. Telefonlarıniza iyi bakın. Uzun bir süre daha, daha iyi bir android gelmeyecek :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

A9 cidden hayal kırıklığı, yön LG ye kalabilir v10 bayağı canavar duruyor. Ama kasa kalitesi vs htc gibi olmuyor. Kafaya koydum m8 alıcam uzun süre de kullanırım büyük ihtimalle. Htc kulaklığı ve htc nin o güçlü ses çıkışları ile müzik dinlemeyi özledim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hTC için özet geçiyorum.

M8 ile doyuma ulaşmış ve bitmiştir. Geçmiş olsun.

A9'u incelemeye bile gerek yok. Gidip kurcalamayi bile düşünmüyorum. M7, M8 sahibi arkadaşlara sesleniyorum. Telefonlarıniza iyi bakın. Uzun bir süre daha, daha iyi bir android gelmeyecek :)

baya düşündüm ama sana katılıyorum, yalnız daha uzun süre daha iyisi gelmeyecek işi zor, şuan kitlendiğim cihaz ise şu, genel olarak çok iyi, kamerası harbiden fena, kasa süper pil süper sistem über ne yazıkki htc defteri şimdilik kapandı gibi, sanırım bunu alacağım, abd den tabiii :)

not:m7-m8-m9 ve zaten a9 bunun yanında geride kaldı, sense te biryere kadar, üzgünüm... (aypon demiyorum o hem başka sınıfta hemde bunların yanında zaten şansı olamaz)

http://www.theverge.com/2015/10/20/9571535/nexus-6p-review

http://www.theverge.com/2015/10/20/9571727/nexus-6p-sample-photos

nexus-6p-9693.0.jpg

dikkatli izle, özellikle kamera baya iyi, zamzung falanda geri kaldı yahu :) ne z5 ne zamzung edge ne htc ne ponpon, hepsinden iyi, hele bir testleri çoğalsın, iyice inceleyeceğim...

alet özellikle fena hızlı, parmak izi sensörü olarakta nexus 5x le beraber dünyanın en hızlısı deniyor.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

HTC icin sorulmasi gereken tek soru - Hatice'yi nasil bilirdiniz? 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

HTC icin sorulmasi gereken tek soru - Hatice'yi nasil bilirdiniz? 

İyi biliriz..... cevap bu  : :D to be continued...

bazılarını nasıl bilirdiniz?  SAME  :D kopyacı meyva  :D

Not: Kimse geçilme erişilmez ve en iyi değildir, iyinin de iyisi vardır....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Apple çoğu teknolojide öncülük yaptı.

Yanlış.Sadece güzel bir yazılım temeli attılar ve ciddi şekilde reklam ile en baştan diğer markalardan daha iyi alğılandı.Hepsi bu.Diğer markalar geç kaldılar ve reklam heleki ülkemizde htc reklamı neredeyse sıfır.

Htc öncüler arasındadır.Adamlar ilk telefon üretiminden bu yana akıllı telefon ve geniş ekran kullanan tek model denilebilecek şekilde bu sınıfda üretiyorlar.

Bu işin öncüleri Htc,Blackberyy dir.Bu ikisinin ilk yaptıklarını görsellik olarak birleştiren akılcı bir tasarım ile apple telefon tabanını bu markalardan kullanıp sadece yazılımsal kalitede ilk olduğunu varsaymak yanlış olmaz.

Her halukarda Apple zincirini kırıp krizden dünyaya açılarak kalitesi düşük orandada olsa yaydı.Bu tartışılmaz.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
Tam Android telefon mu alsam derken bir şeyler çıkıyor. Annemin Android telefonu var, arama yapamıyorum oğlum çok yavaş diyor, kadıncağız uygulama falan yükle(ye)mez, arama yapar, biraz resim çeker, biraz da WhatsApp öğrendi, bize yazıyor o kadar. Root falan yapayım dedim, kafayı yedim hafta sonu.

iPhone5'i bozuldu arkadaşımın, LG G3 almış yerine, tamir et iPhone'u kurtar beni diyor LG'den, takılıyor, yavaş diyor. Bunların arasında neredeyse 2 sene yok mu, LG 2 sene sonra çıkmadı mı piyasaya, en çok methedilenlerden biri değil mi hem de? Ram ise ram, işlemci ise işlemci, çok daha iyi değil mi kağıt üstünde?

Alırsam ancak Xiaomi alırım sanırım, hiç olmazsa fiyatı ucuz.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Tam Android telefon mu alsam derken bir şeyler çıkıyor. Annemin Android telefonu var, arama yapamıyorum oğlum çok yavaş diyor, kadıncağız uygulama falan yükle(ye)mez, arama yapar, biraz resim çeker, biraz da WhatsApp öğrendi, bize yazıyor o kadar. Root falan yapayım dedim, kafayı yedim hafta sonu.

iPhone5'i bozuldu arkadaşımın, LG G3 almış yerine, tamir et iPhone'u kurtar beni diyor LG'den, takılıyor, yavaş diyor. Bunların arasında neredeyse 2 sene yok mu, LG 2 sene sonra çıkmadı mı piyasaya, en çok methedilenlerden biri değil mi hem de? Ram ise ram, işlemci ise işlemci, çok daha iyi değil mi kağıt üstünde?

Alırsam ancak Xiaomi alırım sanırım, hiç olmazsa fiyatı ucuz.

Ford focus alıp yetkili satıcı ile mahkemelik olan da var 10 yıl boyunca rutin bakım dışında servisin yolunu kullanmayan da... Arkadaşındaki sorunlu olabilir, bu LG'nin tamamını kötü yapmaz... Bendeki Gm discovery gayet stabil hala. Şarj yeri de sağlam ki en çok şikayet edilen yeridir. Sonuç olarak 1 örnekle kötü/iyi diyemeyiz bence... tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...