İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Bu aleti kullanmak bir zevk zaten, doğru çeviri  :D  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben değil bi arkadaş takip ediyor :ninja:

Özele girmeyelim efendi...

Gençlerin zihinsel gelişimlerine zarar verici içerik tesbit edildi.

Bu fotoğraf kaldırılırsa forumu terk ederim, masayı ters çeviririm Pislik çıkarır, çamura yatarım. Elleşme görselle :kalp: :kalp: :kalp:

Yazilima gore cikan telefon(ios) ile yazilimi(android) gelismeye zorlayan telefon modelleri arasinda tercihi belirleyen karar; yazilim mi, donanim mi sorusunun kullanici terazisindeki agirligi ile dogru orantilidir.

Saygilarimla.

Google Translate'e yazdım, çeviremedi. "Dil tahmin edilemedi" diyor abi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Eveeet hTC A9 yarın 19:00 tanıtılıyor, son haberler 20nm. teknolojili az enerji harcayan işlemci, baba kamera ve 4GB. ram ile herbi 64bit e geçiş gösteriyor, ayrıca çoklu  çekirdek testlerindede S6 ve S6 edge i de tokatlamış gözüküyor, gayet doğal tabii hTC bu  :D

Bakalım tipide güzel olacakmı, beklemedeyiz, canım sıkılıyor bu aralar  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Özelliklerine baktığımızda orta / orta üst segmente hitap edebilecek bir telefon. 1000TL'ye kadar olursa alıcısı çok olur.

[emoji1]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

[emoji1]

Hayal zaten benim ki :) HTC'nin o rakamlara inmeyeceğini hepimiz biliyoruz ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Hayal zaten benim ki :) HTC'nin o rakamlara inmeyeceğini hepimiz biliyoruz ;)

Gm 4g varken boşver haticeyi elmayı :) birbirlerinden yok farkı hepsi cep telefonu...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yani çok abartı donanım yok, bence bunun anlamıda yok aslında, sonuçta telefon bu, isterse 100 çekirdek olsun yapacağı iş sınırlı, bu durumda çok takmıyorum, şuan kullandığım m7 demode S600 işlemciyle bile en ufak hız sıkıntısı yaşatmıyor, bu donanım abartma furyası birazda öylesine gibi geliyor bana, gerisine bakarsak zaten en iyi Android deneyimi sunan markaların başında hTC gelir, başka ne bekleriz bu aletten, güzel bir ekran, 1080p ekran iyi olmuş bence, fazla güçte harcamaz üstelik amoled, kamera olayı htc de hep güzeldi zaten, buda güzel olacak bence, ses olayı süper, raw çekmesi ne derece önemli tartışılır ama olması güzel tabii, esas merak ettiğim pil ömrü, herkes 3000 ma lere çıkarken bu kısmış, bakalım iddaası tutacakmı? diğer konularda klasik hTC yani gayet güzel, o konulara değinmeye bile gerek yok zaten :)

fiyat 2000 den aşşağı olmaz, hayal kurmayalım :) verilirmi? gelsin kurcalayalım bakarız, verilir sanırım, sonuçta hTC, andro yönünden en ufak sıkıntı olmayacağı aşikar  :D

aypona benzemesine gelince, aslında benzeyen bu değil, aypon  :D  yinede bence başka bir tiple çıkması iyi olacaktı, sloganlarıda kötü, ayponu olanlar satıp buna geçermiş, neymiş tipi benziyormuş yabancılık çekmezlermiş  :D  hadi canım sizde... tip dışında aypondan buna geçenler ne oluyoruz, uçtuk, PC gibi alet herşey var sınır yok şokunu yaşıyacak o tamamda  :p  böyle tipe bakarak geçerler demek saçma olmuş bence....

Yalnız heyecan konusunda bende de en ufak heyecan ve istek oluşmadı, gelsin bakalım belki severim ama bu tipten sıkıldım artık, özelliklede aypona benzemesi yada ayponun buna benzemesi diyelim, çok itici geldi bana, hadi yaptınız farklı birşey yapın be kardeşim  :angry:

Sıkılsamda hala hoşuma çok giden birşey henüz çıkmadı, m7 ile bir süre daha berber takılacağız sanırım, tipsel olarak daha güzeli hala yok ortada...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Gm 4g varken boşver haticeyi elmayı :) birbirlerinden yok farkı hepsi cep telefonu...

Sony Xperia e4g yide hesaba kat ama, daha ucuz daha iyi pil var (ampere bakma, sony buna rahat 2 gün takar, bana normal kullanımda 4 gün gidiyor mesela), gerisi zaten Sony, yabana atma yani :)  nfc bile var ve bence bu alet daha iyi, tam f/p cihazı....  parlak güneştetede çok net görünen ekran açık havada çalışanlar için bulunmaz nimet ayrıca...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Discovery bozulmuyor ki meret. Bi bozulsa, geçeceğim de, şimdilik idare ediyoruz :)

Sony Xperia e4g yide hesaba kat ama, daha ucuz daha iyi pil var (ampere bakma, sony buna rahat 2 gün takar, bana normal kullanımda 4 gün gidiyor mesela), gerisi zaten Sony, yabana atma yani :)  nfc bile var ve bence bu alet daha iyi, tam f/p cihazı....

Kaç sene Android'in son sürümünü alacak?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sony Xperia e4g yide hesaba kat ama, daha ucuz daha iyi pil var (ampere bakma, sony buna rahat 2 gün takar, bana normal kullanımda 4 gün gidiyor mesela), gerisi zaten Sony, yabana atma yani :)  nfc bile var ve bence bu alet daha iyi, tam f/p cihazı....  parlak güneştetede çok net görünen ekran açık havada çalışanlar için bulunmaz nimet ayrıca...

Ben açık havada kullanmıyorumki onun için sony almadım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Discovery bozulmuyor ki meret. Bi bozulsa, geçeceğim de, şimdilik idare ediyoruz :)

Kaç sene Android'in son sürümünü alacak?

2 sene alır sanırım, 5.1 i zaten alacak, daha dün yeni güncelleme için sertifikada aldı, hem çok takma bu güncelleme olayını, hadi almadı diyelim, custom rom açısından bakarsan Sony nin rom sıkıntısı olmaz, ama gm nin olur bence...

List Of Sony Phone To Get Android 6.0 Marshmallow OS.

• Sony Xperia Z3+ Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia Z3 Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia Z2 Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia Z3 Compact Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia M5 Dual Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia C5 Ultra Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia C4 Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Confirmed
  • Sony Xperia M4 Aqua Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia Z4 Tablet Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia E4g Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia E4 Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia E3 Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia Z3 Tablet Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia M2 Aqua Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia C3 Dual Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia T3 Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia T2 Ultra Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia ZR Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia ZL Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia Z Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia E Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia SP Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
  • Sony Xperia Tablet Z Android 6.0 Marshmallow Lollipop Update: Expected
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yani çok abartı donanım yok, bence bunun anlamıda yok aslında, sonuçta telefon bu, isterse 100 çekirdek olsun yapacağı iş sınırlı, bu durumda çok takmıyorum, şuan kullandığım m7 demode S600 işlemciyle bile en ufak hız sıkıntısı yaşatmıyor, bu donanım abartma furyası birazda öylesine gibi geliyor bana, gerisine bakarsak zaten en iyi Android deneyimi sunan markaların başında hTC gelir, başka ne bekleriz bu aletten, güzel bir ekran, 1080p ekran iyi olmuş bence, fazla güçte harcamaz üstelik amoled, kamera olayı htc de hep güzeldi zaten, buda güzel olacak bence, ses olayı süper, raw çekmesi ne derece önemli tartışılır ama olması güzel tabii, esas merak ettiğim pil ömrü, herkes 3000 ma lere çıkarken bu kısmış, bakalım iddaası tutacakmı? diğer konularda klasik hTC yani gayet güzel, o konulara değinmeye bile gerek yok zaten :)

fiyat 2000 den aşşağı olmaz, hayal kurmayalım :) verilirmi? gelsin kurcalayalım bakarız, verilir sanırım, sonuçta hTC, andro yönünden en ufak sıkıntı olmayacağı aşikar :D

aypona benzemesine gelince, aslında benzeyen bu değil, aypon :D yinede bence başka bir tiple çıkması iyi olacaktı, sloganlarıda kötü, ayponu olanlar satıp buna geçermiş, neymiş tipi benziyormuş yabancılık çekmezlermiş :D hadi canım sizde... tip dışında aypondan buna geçenler ne oluyoruz, uçtuk, PC gibi alet herşey var sınır yok şokunu yaşıyacak o tamamda [emoji14] böyle tipe bakarak geçerler demek saçma olmuş bence....

Yalnız heyecan konusunda bende de en ufak heyecan ve istek oluşmadı, gelsin bakalım belki severim ama bu tipten sıkıldım artık, özelliklede aypona benzemesi yada ayponun buna benzemesi diyelim, çok itici geldi bana, hadi yaptınız farklı birşey yapın be kardeşim :angry:

Sıkılsamda hala hoşuma çok giden birşey henüz çıkmadı, m7 ile bir süre daha berber takılacağız sanırım, tipsel olarak daha güzeli hala yok ortada...

Telefon ve hatta teknoloji dünyası maalesef böyle. Yeniysen diğerlerinden ve kendi eskilerinden farklı ve üstün olmalı ki fark yaratsın yoksa 64 bit işlemciyi kim ne yapsın facebookta twitter'da vs.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben açık havada kullanmıyorumki onun için sony almadım :D

:D   ben her ortamda kullandığımdan gm kurtarmadı, özelliklede  toprağa düşürüp pat küt kullanım şeklinde genel kullanım açısından kesmedi gm :)  gps açısındanda kullanımda Sony çift baz ile tercih sebebi oldu ayrıca...

kabaca kıyaslama için öylesine bir site buldum, işlemci ram bazında nüanslara dikkat et, kullanımda gm bunu yanında sönük kalır, yinde gm de güzel alet bu arada...

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/4059-25930/sony-xperia-e4g_general-mobile-4g/

Telefon ve hatta teknoloji dünyası maalesef böyle. Yeniysen diğerlerinden ve kendi eskilerinden farklı ve üstün olmalı ki fark yaratsın yoksa 64 bit işlemciyi kim ne yapsın facebookta twitter'da vs.

hepsi aynı gibi zaten, 64 bit 4gb ram yoksa masaldır, bunuda unutmayalım, şimdi hepsi iyi olduğuna göre ben tipe ve farklılık yaratan özellikleri olana bakıyorum, daha tatmin eden birşeyler çıkmadı, m7 yi değişmeme değecek alet yok, boşa neden para harcayalım değilmi ama :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Batarya Testi

Sony nerede, açık tokat olmasın diye koymamış uyanıklar  :D  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pil testini yapan ne içmişse aynısını isterim. vw de emisyon tesitni geçmişti :rofl:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...