İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Eren Gökmen

Olmaz, kendi fikrimizi kabul ettirmemiz lazım, forumdakilerden başlayıp tüm dünyada diğer ürünü kullanan milyarlara :)

Bu arada, arkadaşım bir telefon almış, Xiaomi markalı, gördüğüm en güzel telefonlardan biri. Fiyatı da uygun, sanırım burada satılmıyor ama getirebilecekler için iyi bir seçenek olabilir.

Ben de oneplus kullaniyorum. Bu ne diye soruyorlar. Oneplus diyorum. Burun bukuyorlar. Bende ucuz cin mali bisey diyip geciyorum :)
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Kullanmadığım Ferrari hakkında da yorum yaparım, kullandığım c-max hakkında da... Apple'ı kötüleyen değil "diğerleri" diye yok sayılanların hakkını teslim etmeye çalışıyorum, marka model hayranlığı değil işlevselliği ve kullanılabilirlik ölçütünü sayısallaştırıyorum, parasal olarak kıyas ediyorum, herhangi bir aracın herhangi bir modelinin üst donanımına "hala-bıyık-amca" üçgeninde mi değerlendiriyorsunuz yoksa ekstra donanım daha işlevsel özellik=yüksek maliyet olarak mı görüyorsunuz?

Not: Eğer iphone 6 halam, 3 gb ram de bıyık olsaydı Apple bu ram'i iphone 6'ya ekleyince pek tabi ki amcam olabilirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Burada insanlar  kullandığı telefon ve onun ile ilgili olumlu yada olumsuz düşünceleri paylaşmak için bir şeyler karalamaya çalışıyorlar. İphone ve diğerleri dedğiniz an bu "diğerleri" kelimesinin manasını düşünmeniz gerekir. Ötekiler veya dğerleri dediğiniz an burada düşüncelerini paylaşan ve o telefonları kullanan kimseleri küçümsemek olmakta ve siz ve sizin gibi düşünenler bunun farkında bile değiller. Siz kullandığınınz telefonun teknik özelliklerini aynı anda piyasaya sürülen Lg g4 yada samsung 6 ile karşılaştırdınızmı bunları yazarken ? İphone uzakdoğuda apple firması tarafından fason olarak üretilen bir telefondur. Sadece tasarım amerikada yapılır ve bütün dünyaya klasik american pazarlaması ile ballandırılarak sunulur. Adamların üretim tesisi yokki servis hizmeti versinler. Siz en başta alırken zaten teknik olarak 1200 tl'lık özelliklere sahip telefona 3000 tl vererek, sunulmayan servis yada değişim hizmetini başta satın almış oluyorsunuz.  Kısacası yaptığı birkaç değişim her telefon başına elde ettiği karın yanında çok cuzi bir miktardır. Birde olaya bu  açıdan bakın. Siz güzel günlerde mutlu mesut telefonunuzu kullanmaya devam edin ama diğer üreticilere ve onu kullanmaya devam eden insanlarada saygılı olmaya özen gösterin. Mesleğiniz gereği bu işide hepimizden çok daha iyi yapabilirsiniz.

Fatih Bey, burası herkesin özgürce düşündüğünü söyleyebilmesi gereken bir forum değil mi? Oysaki ilk mesajımın sonunda özellikle belirtmiştim, BENİM İÇİN iPhone ve diğerleri diye, sizin için böyle olmak zorunda değilki.. Sizinde yazmış olduğunuz gibi, olumlu yada olumsuz düşüncelerimizi paylaşıyoruz burada.. DİĞERLERİ  kelimesine neden bu kadar takıldınız? Benim düşüncem bu? Sizin içinde Sony LG vs. ve diğerleri olabilir, böyle düşünebilirsiniz ve ben buna saygı duyarım.. İlk mesajımda başımdan geçen bir olayı anlattım, siz olayı 'Bizim insanımızda böyle işte' boyutuna getirdiniz, biz ürün konuşuyoruz, siz farklı bir boyut konuşuyorsunuz.. Sizi anlamakta zorlandığım konu bu..
     Biz ürün, mamül ya da herneyse onu tartışıyoruz.. Bunu kullanan, beğenen, seven müşterilerini tartışmıyoruzki.. Mesajınızın işaretlediğim bölümlerinde siz gayet güzel şekilde iPhone hakkında düşündüklerinizi yazmışsınız.. Ne güzel, saygı duyarım, bu sizin en temel hakkınızdır, benim severek kullandığım bir ürüne sizin bakış açınız bu olabilir.. Bir kullanıcısı olarak benim buna alınmam gerekmez, tıpkı sizinde 'Diğerleri' dememe alınmamanız gerektiği gibi.. Uyduruk bir icat hakkında tartışırken birbirimizin mesleğine, kulanıcısının davranış biçimlerine, tercihlerine, beğenilerine girmek ne kadar doğru bilemiyorum..
tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Ben de oneplus kullaniyorum. Bu ne diye soruyorlar. Oneplus diyorum. Burun bukuyorlar. Bende ucuz cin mali bisey diyip geciyorum :)

Özene bezene yapmışlar, kullanıcıdan gelen yorumlara göre yazılımı da sürekli güncelleniyormuş. Kasası çelik, işçiliği de iyi. Ben beğendim, gayet güzel. Zaten hepsi Çin malı değil mi ki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Yanlış hatırlamıyorsam apple nin kullandığı retina ekranları Samsung üretiyor,hatta A9 çipinide samsunga ürettiriyor ki çipin içindeki GPU powervr da ingiliz malı heralde,kamerası sony imx bilmem kaç,pili %90 sony veya ATL diye bir marka vardı heralde yine odur,kullanılan gyro,accelometre,modem çiplerini üreten belli başlı markalar var (MEMS gibi intel gibi) ve herkes buralardan alıyor,marka savunuculuğu yapmaya gerek yok, o kadar çok iç içe girmişlerki o bundan iyidir demek için bütün donanıma hakim olmak gerekir. Burada ayırıcı faktör sadece yazılım,IOS kullandığı donanımın hakkını veriyordur Android veremiyordur belki,android kullanım olarak beni cezbediyordur IOS etmıyor dur, Para ve kişisel zevklerle karar verilecek ve ihtiyaç gidermek için kullanılacak bir alet için bu kadar tartışma yapmak bile abes bence,tavsiyeni yapar geçersin....Hiç biri bizim veya ülkemizin değil neden savunalım ki....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Özene bezene yapmışlar, kullanıcıdan gelen yorumlara göre yazılımı da sürekli güncelleniyormuş. Kasası çelik, işçiliği de iyi. Ben beğendim, gayet güzel. Zaten hepsi Çin malı değil mi ki :)

Yazilimi cyanogenmod. Cok stabil. Sorunsuz. Sayisiz custom rom destegi var. Canin sıkılınca bir kac dakikada istedigini yukleyip, baska bir telefon havasi katabiliyorsun. Guncelleme destegi fena degil. Custom rom, root isleri garantiyi bozmuyor. Telefon brick olursa, cihaza fiziksel zarar gelmedigi surece her turlu yazilim destegiyle telefonu tekrar calisir hale getirmek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Hic yapamazsan bize gonder yapalim diyorlar. Kasasi celik degil. sanirim dis cercevesi aluminyum. Tasarimi cok guzel. Fiyati cok uygun ama ulkemizde satilmiyor maalesef. Telefon direkt ureticiden kargo ile geliyor. Yani fabrika cikis fiyati uzerine distirbitor ve magaza parasi yerine cok dusuk bir kargo ucreti odeniyor sadece. O nedenle ucuz. Powerbankini da aldim. Onu da esim kullaniyor. tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Bu arada kullandığım telefon markası Jİayu S3 çoğu duymamıştır,yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ucuz çin malı ama işimi görüyor mu ? fazlası ile . ucuzmu evet,parçasını bulabiliyormuyum ebay,aliex saolsun, geç geliyor ama ucuz geliyor. OEM üretici bileşenlerin hepsini dışarıdan alıyor sadece CNC ve baskı kalıpla kasayı üretiyor, hatta en son yazlımı da ispanyollara verdiler onlar geliştiricek,kaç para 160 $. 2 sene idare etsin yeter,zaten 2 seneye teknoloji ve beklentiler baya değişiyor ve yeni çağın hastalığı hepimizde var tüketim çılgınlığı,çabucak sıkılıyoruz.Ben androide çin malı dokunmatik tabletle başladım kaç sene oldu bilmiyorum adı SmartQ idi ve android 1.5 cupcake sürümü vardı hala çalışıyor...Şahsım adına diyeceğim şu; iş yerinde asgari ücretle çalışan adam bile iphone 6 ya para veriyor,sebeb tamamen gösteriş,belkide çoğu özelliğini kullanmayacak veya kullanacak kapasitesi yok. Bir yere gidince masasına telefonu nu koyunca kendi özgüvenini tatmin edecek ve rahatlayacak, o adama da bişey diyemezsin o da öyle. Demem o ki herşey tamamen ya duygusala yada psikolojiye dayanıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Eşim işletim sisteminin sadeliğinden ve daha önce kullandığından dolayı İphone 6 istedi. Ona İp 6 bana da S6 aldım. Telefonundan genel anlamda memnun olmakla birlikte geçen gün kızımın ödevi için bir şeyler indirmek istedi. İphone’da uğraştı uğraştı olmadı. S6’yı verdim al bununla dene dedim. İstediği her şeyi kolayca indirip ödevi halletti. Çok şaşırdı ve senin telefon ne kadar iyiymiş dedi. Ben bu yüzden Android tercih ettim dedim.

Tatilde otelin internetine bir türlü bağlayamadık. Otelin teknik servisine verdik telefonu 40 takla atarak bağlamayı başardılar. S6 kullanıcı adı ve şifre girilerek anında bağlandı. İphone’da bu ekranı bir türlü getirememiştik.

Fotoğraf çekeceği zaman da benim telefonumu istiyor ya da onunla çekelim diyor. Özellikle gece çekimlerinde o kadar para verdiğimiz İp6’dan hiç verim alamıyoruz.

Benim telefonumdan şarjı mı, ekranı mı, ram mi, kamerası mı daha iyi neyi fazla diye düşünüyorum. Tek fazlası var o da fiyatı.

Bunları yazarken bir markayı övme, başka bir markayı kötülemek amacıyla yazmadım. Sonuçta her ikisi de hanede kullandığımız bizim telefonlarımız. 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Yazilimi cyanogenmod. Cok stabil. Sorunsuz. Sayisiz custom rom destegi var. Canin sıkılınca bir kac dakikada istedigini yukleyip, baska bir telefon havasi katabiliyorsun. Guncelleme destegi fena degil. Kasasi celik degil. sanirim dis cercevesi aluminyum. Tasarimi cok guzel. Fiyati cok uygun ama ulkemizde satilmiyor maalesef. Telefon direkt ureticiden kargo ile geliyor. Yani fabrika cikis fiyati uzerine distirbitor ve magaza parasi yerine cok dusuk bir kargo ucreti odeniyor sadece. O nedenle ucuz. Powerbankini da aldim. Onu da esim kullaniyor.

Tüm dünyadaki satış politikası buymuş sanırım, bizdeki gümrük sıkıntıları sebebiyle alamıyoruz tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Tüm dünyadaki satış politikası buymuş sanırım, bizdeki gümrük sıkıntıları sebebiyle alamıyoruz tabi.

Aynen oyle.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Erdem arkadaşım bir Dış ticaretçi olarak bu kadar savunduğun iphone markasını ne olarak görüyorsun bilmem ama Dış ticaretçi olmama ma rağmen kendi çapımda bazı şeyleri özetleyeyim ;

-Kaç sene önce idi hatırlamıyorum ama apple telefonun donanım üretim maliyetini açıklamıştı 88 yada 98 dolar dı ve telefonun yine aynı 500-600$ civarında satış rakamı vardı. %400 veya %500 karla satıyor adam ve sen bunu normal kabul ediyorsan birşey diyemem ama fanboy luk kavramı bence bu kadar farkı verdirir insana başka şey değil.

-Yazılım dediğimiz nokta ; mantıken olmayan şeyi adam sana satıyor,gerideki tek şey insan emeği.Şöyle örnekleyeyim ;Windows örijinal lisanslı CD atıyorum 150$ diyelim sen bunu satın alıyorsun ve 50 kuruş CD ye, manyetik olarak yazılmış 0101 kodlarına geri kalan 149,5$ parayı veriyorsun. Biz de cari açık olarak 150$ giren ülkemizden karşılığında ihracat için atıyorum kendi sektörümden 60 kğ iplik üretip satıyoruz. İnan bana iplik üretmek için harcanan emek daha fazla.Adamın kar marjı %4000 bizde %20.Böyle olunca da Doların diğer para birimleri karşısında değerli olması adam için iyi birşey tabi, o kazandığı 149,5$ lada çinden tanesi 2 $ a 75 tane tişört getirtebiliyor adam.Halkının refah seviyesini yüksek tutuyor.Herkes emeğinin karşılığını almalı buna katılıyorum ama karşılığı bumu diye de sorgulamak lazım. Bu sistem yanlıştır doğrudur demiyorum bak dikkat et,yanlış olsa idi ileri teknoloji sahibi ülkelerin hiçbiri dünyaya hükmediyor olamazdı.  

-Adamlar sana bazı şeylerin gerekli olduğu imajını oluşturuyorlar, seni o yönde manipüle ediyorlar ve sen bunu bir gereklilikmiş gibi algılıyorsun. Son dönemin telefonlardaki trendi olan parmak izi okuyucular,allah için  ne kadar gerekli biri bana açıklayabilirmi? Parmak izi okuyucusu var diye telefon değiştiriyor adam. Kırk yılda biri telefonuna bakayım diye alıcak açamayacak dur açayım diye hava atacak....Daha ne diyeyim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bu arada kullandığım telefon markası Jİayu S3 çoğu duymamıştır,yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi ucuz çin malı ama işimi görüyor mu ? fazlası ile . ucuzmu evet,parçasını bulabiliyormuyum ebay,aliex saolsun, geç geliyor ama ucuz geliyor. OEM üretici bileşenlerin hepsini dışarıdan alıyor sadece CNC ve baskı kalıpla kasayı üretiyor, hatta en son yazlımı da ispanyollara verdiler onlar geliştiricek,kaç para 160 $. 2 sene idare etsin yeter,zaten 2 seneye teknoloji ve beklentiler baya değişiyor ve yeni çağın hastalığı hepimizde var tüketim çılgınlığı,çabucak sıkılıyoruz.Ben androide çin malı dokunmatik tabletle başladım kaç sene oldu bilmiyorum adı SmartQ idi ve android 1.5 cupcake sürümü vardı hala çalışıyor...Şahsım adına diyeceğim şu; iş yerinde asgari ücretle çalışan adam bile iphone 6 ya para veriyor,sebeb tamamen gösteriş,belkide çoğu özelliğini kullanmayacak veya kullanacak kapasitesi yok. Bir yere gidince masasına telefonu nu koyunca kendi özgüvenini tatmin edecek ve rahatlayacak, o adama da bişey diyemezsin o da öyle. Demem o ki herşey tamamen ya duygusala yada psikolojiye dayanıyor.

Bende de Jiayu G3T vardı, şu an oğlum tablet yerine kullanıyor(tablet deyince büyük sanılmasın 4.5 inç ekran var)... 5-6 kez softbrick oldu custom rom recovery kernel falan yükleyeyim derken. en son LG G3 romu yükledim kitkat 4.4.2, ne ısınıyor ne takılıyor. 1.5 ghz, 1 gb ram, 3000 mah. batarya... 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Mühendis yazıyor profilinizde ama yazdıklarımın hepsini okumamışsınız.. Ben savunuyorum demedim, bu firmaya ortak da değilim yazdım.. Apple'ın maliyetinin 120 dolar olması, bu telefonu 200 dolara satmasını mı gerektiriyor ? Diğer markalar 500 dolara mı mal ediyor da 600 dolara satıyor ? Eleştirmek için söylediğiniz şeyler diğer markalar için de geçerli. Apple pahalı dediniz, samsung, htc ve sony 3000 liraya telefon satıyor link verdim. Onların maliyeti ne kadar ? Bizi ne kadar ilgilendiriyor maliyeti ayrıca ? Kullandığınız aracın maliyeti ne kadar ? Bu üreticiden üreticiye değişiyor, bizi ilgilendirmez.

Keşke bizim ülkemizde de 750 liraya satısa, dışarıya bu kadar para göndermesek. Ben satılan fiyatlardan memnun değilim, ancak kıyaslanan cihazları kullandığımı ve Apple'ın parasını daha çok hak ettiğini söylüyorum.. Ayrıca, her telefonun fonksiyonelliği ve özellikleri farklı, burada kişisel renkler ve zevkler devreye giriyor. 

Yazmak istemiyorum olay sosyo politik ve ülke konularına kayacak ama şunları da yazayım son yazmıycam; ben aynı şeyin samsung veya sony için geçerli olmadığını söylemiyorum ki zaten ama sen illaki apple nin bi tarafının daha iyi olduğu yönde bastırıyorsun,olayı araçlara dayandırmışşın o araçların Türkiye ye giriş fiyatlarına bir bak ne kadarmış 18000 TL lik araç 50000 TL ye satılıyor,18000 TL lik aracın maliyeti en az 12000 civarındadır. Olay benim devletimin doğrudan vergi toplayamayıp dolaylı vergilerden yani kontrol edebildiği kalemlerden toplaması gereken vergi miktarını tahsil etmesi sonucu gerçekleşmekte. Telefon konusunda da malesef ülke yine aynı; başka hiç bir ülkede yurtdışından kargo ile telefon getirtmek yasak değil ama Türkiyede yasak,beğenmediğin israil bile %37 vergisini alıyor ama nerden alırsan al diyor. Yukarıda bir arkadaş bahsetmişti Xiaomi diye çin markası var dünyanın 3. büyük üreticisi,Redmi Note 2 telefon 130 $ satıyor,burada satılsa veya internetten girişi serbest olsa inan bana çoğu insan bu paraları telefona vermez, imei kaydı denen olayda dünyada bir elin parmağı kadar ülkede var biri biziz ve devlet gelir kapısı olarak görüyor bunu. Demem o ki "zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış". Ben bilgilendirmek için yazdım,eleştiri de yaptım ama çok fazla savunulanın ne olduğunu göstermek için yaptım...

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar,konumuz öneri adına açılmıştır.

Lütfen konu dışına çıkmayalım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

LG bilmem kaç mp kamera kullanıyor, akşam açıp fotoğraf çekmek isteseniz 5 dk pozlama ile uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durum samsung'da da aynı, bir tek Sony'yi kamera lens kalitesi konusunda Apple kadar başarılı buluyorum. Ben test etmediğim cihaz hakkında yorum yapmadım, parasını haketmiyor demedim. Ama bu konu'da ne kadar Apple kullanmayan varsa yorum yapmış gördüğüm kadarıyla..

Bu yorumunuz öylesine yazılmış bir yorum.

Konuyla ilgili eşimdeki İp6 ile bendeki S6'nın kamera farklarını bu sayfada 8-10 mesaj önce yazdım.

Bahsettiğiniz İp6 kamerası S6 yanında özellikle gece çekimlerinde ezim ezim eziliyor. Bu fotoğrafları hem 22 inc masa üstü bilgisayarımda, hem de 46 inc televizyonumda karşılaştırdım. Ayrıca S6'nın odaklanması gece-gündüz inanılmaz hızlı. Tek eksisi manuel modda pozlama süresini ayarlayamıyorum. Bu da hiç beğenmediğiniz Lg G4 kamerasında var. 

Bunun dışında yaklaşık 6 yıldır üç farklı lensle DSLR fotoğraf makinesi kullanıyorum. 20.000 civarı fotoğrafım var.

Az çok anlarım fotoğraf ve çekim tekniklerinden. Bunun için tekrardan yorumunuza katılmadığımı belirtmek isterim.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Abi multitask yok diyosun. Geçen kayınçoda ip6 var yokmuş dedim ama var. Ana menü tuşuna bastın mı androdaki gibi geldi hepsi.

uygulamayi bastan mi baslatiyor yoksa kaldigi yerden mi?

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Abi multitask yok diyosun. Geçen kayınçoda ip6 var yokmuş dedim ama var. Ana menü tuşuna bastın mı androdaki gibi geldi hepsi.

Peki uygulamayı açtığında hemen ve kaldığı yerden açılıyormu uygulama? Bilmiyorum sadece merak ettiğimden...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Erdem kardes sana MP diyenmi oldu,sensor dedik,lens in de ne ise yaradigini az bucuk anlattik. Cap mevzusuna girmeyelim kimin ne konuda neler bildigi capi hic belli olmaz sasar kalirsin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki uygulamayı açtığında hemen ve kaldığı yerden açılıyormu uygulama? Bilmiyorum sadece merak ettiğimden...

Altınkaynağı açmıştık. Kaldığımız sayfayı tekrar açtı.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

3000 tl verecen cebine koyunca bukulecek,telefon az cekecek yahu siz yanlis kullaniyorsunuz telefonun arkasina elinizi koymayin telefon oyle kullanilmaz diyeceksin,muzik atmak istesen itunes kullan yoksa olmaz,bt kullanamayacaksin,her modeme baglanamayacaksin,sarj cihazini cebinde gezdireceksinki gunde 5 sefer sarja takasin....say say bitmez de sen secersin hangisi malzeme hangisi yazilim sorunu..gencsin daha pisip yanacaksin....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

gelen sadece ikonlar, görünenler arka planda çalışmıyor kardeş, bastığın an baştan başlıyor, bende ise kaldığı yerden devam ediyor mesela, multitask yok, görünümü var sadece...

Baştan, ram yetersiz...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

iP6 larda var gibi gözükse de ram yetersiz geldiği için yoğun uygulama kullanımında tekrar yüklenmesi gerekiyor. iP6S'lerde ise 2 GB Ram olduğu için arka planda açık kalan uygulamalar kaldığı yerden devam edebiliyor..

Ali abi, sen yine her zaman yazdıklarınız yazmışsın. Bunlara verecek cevap yok çünkü sen beğendiklerini yorumlamışsın. Sizin en az 1 sene kadar İOS kullanmanız gerekiyor Apple'ı yorumlamanız için :)

Malzeme kalitesi en iyisi demiyorum ki ? Sony Z3'te mis gibi malzeme var, HTC 8 ve 9 da çok kaliteli malzeme var, ama bana kimse Samsung'un ve LG'nin kullandığı malzemenin Apple'dan iyi olduğunu söylemesin.. Çin malı oyuncak plastiği kullandığını, cihazlardan gacır gucur ettiğini hepimiz biliyoruz.. Ayrıca, dış plastik ile bitmiyor bahsettiğim kalite, ekran kalitesi dokunmatik hissi, tuşları veya sağlamlığı.. 

Bu konu uzar gider, her cihazın birbirine karşı üstünlükleri, sunduğu fonksiyonları var.. Bir android elbette İOS'tan daha işlevsel, ama stabil ve sorunsuz değil.. Kimisi için özellik kimisi için stabillik önemli.. Android yapısı gereği İOS kadar stabil olamaz, olmayacak..

Yani demem o ki, Apple cihazları kullananlara, kucak dolusu para vermiş ama hiç bir işe yaramıyor gözüyle bakılması son derece komik.. Ben o kadar paraları Samsung ve LG gibi cihazlara verenlere üzülüyorum.. HTC ve Sony daha kaliteli, satış sonrası hizmetleri daha iyi olduğu için kabul edilebilir bana göre..

Baştan söyliyim, benimkiler somut şeyler, sen kamera iyi diyorsun ben win CD si demiyorum yani  :D  ha kamerasıda iyi değil, oynuyor resimle, ama gece çalışması güzel, şak diye çekiyor ne güzel diyorsun, ha tırt çekiyor ama çekiyor :) hangisi adam gibi budur dedirtiyorki zaten, bunlar telefon DSLR değil sonuçta ki DSLR nin bile en zorlandığı şey gece çekimi bu arada...

Kardeş işe yaramaz demiyoruzki, gayet güzel, ama olmayan şeyler yüzünden bana yetmiyor, mesele bu, hem 1 sene kullanmaya gerek yok, senelerdir öyle yada böyle kullanıyoruz bu aleti, kullanıpta göreceğim birşey yok, ben neden Andro tercih ettim sanıyorsun, kötüleme falanda yapmıyorum, yetmiyor diyorum sadece, yarın ne olur bilinmez, ios gittikçe ve mecburen Androlaşıyor, böyle olacağını senelerdiiiir söylüyorum, bilmek için kahin olmaya gerekte yok, olay ortada, adamların yöneticilerinden biri, adını unuttum, o bile aypon androide geçmeli gibi bir laf etmişti sanırım, gerisini sen düşün artık...

Android İOS tan bile stabil, biraz araştır istersen, bak ne diyorum, M7 var bende, deli gibide kurcalarım, tıka basada dolu, daha en ufak hatasını bulamadım, takılmıyor yavaşlamıyor, reset diye birşey asla olmadı, stabillik kesinlikle var, yağ gibi çalışmada, geri kalan herşey zaten çok iyi, özelliklede önem verdiğim sesi, aletin Hi-Fi gibi ses çıkışı var ayponun hiçbir modeli bunun gibi değil, hatta M8-M9 da dahil buna...

Androidin suçu yok, andro kullanan marka var var marka var de tamam diyim, hepsi kötü değil bunların, iyi olanlarıda çok iyi...

Zamzung evet tırt, sadece Note serisi güzel bence, her markanın alt modelleri doğal olarak geri kalacak, bunları kalkıpta ip6s le kıyaslamıyoruzki, konumuz sadece  en üst modeller, çok uzamasın, ayponun hiç bir modeli ve İOS android kullanan üst seri modellerden daha iyi değil, iyi ama en iyi değil, bu böyle, dediğin gibi hTC ve Sony bu işi biliyor, hTC tek model üzerine devam ediyor, aynı apple gibi, ama benim gibi çabuk sıkılanlara göre değil bu tekdüzelik, şimdi yeni 6s i de gördük, sorun dolu, kapanıyor pil sıkıntılı vs. ama yeni model böyle olur zamanla düzelir, sözüm yok, ama kusursuzda olsa yinede bir Sony Z5premium la kıyaslamam bile, hatta gözü kapalı Sony yi alırım, o derece eminim, daha alet yok ama alırım diyorum,sen düşün artık, ne hale heldi bu piyasa, öyle tek süper yok, artık hepsi süper, olay tamamen parasal güce göre ve ihtiyaca yönelik telefon almakta...

Neyse, anladın sen onu :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haydaaaaa  :D

Kısa bir süreliğine diyelim, zaten ömrü 1 sene, sonra başlar reset furyası  :D  :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...