İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Misafir

gelen sadece ikonlar, görünenler arka planda çalışmıyor kardeş, bastığın an baştan başlıyor, bende ise kaldığı yerden devam ediyor mesela, multitask yok, görünümü var sadece...

Baştan, ram yetersiz...

Bastık kaldığı yerden devam etti.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Samsung ve LG gibi cihazlara verenlere üzülüyorum.. HTC ve Sony daha kaliteli, satış sonrası hizmetleri daha iyi olduğu için kabul edilebilir bana göre..

İmza atarım bu söze. Telefonu ofiste deri klasör üzerinde, arabada abbate gömleğin cebinde, evde kadife koltuk kenarında kullanan biri değilim.

Apple dahil bir çok marka model kullanıyorum. Konuşmaktan çok veri depolama, makinalara bağlantı kurup onarim yapma kısaca stabil olduğu sürece üzerinden para kazanan biriyim. Apple yazılım nedeni ile işime uygun değil ama yağ gibi akan sisteme sahip (3gs, kısa süre 4s). Zaruri olarak vaz geçtim. Sonrasında üzerine basarak kullandığım android cihazlar içinde tek diyeceğim fiyat işlev ve sağlamlıkta bir numara olan htc ile yoluma devam ettim. Sırf k790i zamanından kalan Sony sevdam ile z3 kompakt kullandım. Makinalara veri yüklemesinin yavaş olması idi tek kusuru. Nihayet Samsung alpha ile yoluma devam ediyorum. Bu güne kadar kullandığım android cihazlar içinde donanıma en uyumsuz, 1200cc motor ile 3 ton kasası olan araç motoru gibi cihaz.

Yazdığım modellerin satış rakamları hemen hemen aynı. Hardware ve software aynı. Demekki her marka iyi cihaz yapamıyor.

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu arada Win10 da güçleniyor, bakalım nasıl olacak :) Lumia 950 

lumia950.jpg

950 XL

950xl-2.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Note Edge.. ve diğerleri.

S7 alacaktık, kuyrukta sabahlayacaktık battaniyelere sarılıp
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bastık kaldığı yerden devam etti.

Hepsinde olmaz, çokça uygulama aç arka planda kalsın ve aynını andro bir cihazlada yap, sonra aynı anda deneyin geri çağırın, bak bakalım kim geri kalacak.

basit bir örnek, dikkat et rakibi normal bir seviyede, önce tüm uygulamaları açıyorlar, ponpon hızlı gibi, sonra geri çağır diyince  olay değişiyor, sona kadar izle görürsün, yok öyle düşük donanımla yağ gibi çalışmak, Androlaşacaksan donanım ram herşey artacak, yoksa duman olur ponpon :)

2:00 dan sonra kağnı ponpon görünmekte :) 2:49 dan sonrası zaten komedi....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

"En güvensiz mobil işletim sistemi: iOS"  Kaynak: Chip 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Hepsinde olmaz, çokça uygulama aç arka planda kalsın ve aynını andro bir cihazlada yap, sonra aynı anda deneyin geri çağırın, bak bakalım kim geri kalacak.

basit bir örnek, dikkat et rakibi normal bir seviyede, önce tüm uygulamaları açıyorlar, ponpon hızlı gibi, sonra geri çağır diyince  olay değişiyor, sona kadar izle görürsün, yok öyle düşük donanımla yağ gibi çalışmak, Androlaşacaksan donanım ram herşey artacak, yoksa duman olur ponpon :)

2:00 dan sonra kağnı ponpon görünmekte :) 2:49 dan sonrası zaten komedi....

Ali ben bu telefon işinden pek anlamam gerçi fakat, 10-20 uygulamayı arkada çalışır vaziyette tutup hız ölçmenin mantığı nedir, yani bana getirisi nedir.

Not: cidden merak ettim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

S7 alacaktık, kuyrukta sabahlayacaktık battaniyelere sarılıp

battaniye kısmına devam sabahlamayı daa rdan çıakrtırız 7s o lem s7 değil

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali ben bu telefon işinden pek anlamam gerçi fakat, 10-20 uygulamayı arkada çalışır vaziyette tutup hız ölçmenin mantığı nedir, yani bana getirisi nedir.

Hiçbirşey, zaten hepsi güzel aletler, burada ince nüanslar bazında kim tokatlar ona bakıyoruz, tabiki Android  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

S7 değil s7 değil zamzung o.

Çoklu fotoğraf seçme ve sesli mesaj gönderme özelliği olan telefonum olmadı benim hiç abi :(

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

S7 değil s7 değil zamzung o.

Çoklu fotoğraf seçme ve sesli mesaj gönderme özelliği olan telefonum olmadı benim hiç abi :(

Zamzung tamam da ez7 dir o model :)
Yorum bağlantısı
Misafir

Hız ölçme değilde insan bu kadar para veripte bunlar olmayınca bu ney lan diyesi geliyo. Mesela banka uygulamasına girdin mesaj geliyo mesaja bakıp geri geldiğinde uygulama yerinde olsa iyi olma mı?
Yorum bağlantısı
Hüseyin Koç

Ben aslında her markanın az çok aynı bileşenlerden oluştuğunu,bunları da üreten belli başlı firmalar olduğunu herkesin buralardan tedarik edip kullandığını belirttim (Samsungun kendi kamera sensörü üretmesine rağmen S6 da Sony sensör kullandığı,Apple A9 işlemcinin samsung tarafından üretildiği gibi tamamen bilgilendirme amaçlı), daha sonra ayırt edici özelliğin yazılım yani IOS mu Android mi olduğunu yazdım. Burada da kişilerin tercihlerini maddi imkanlar ve psikolojileri sonucunda karar verdiği yazdım. Arkasından malzeme ve yazılım konusunda kendi görüşlerimi belirttim ve gereksiz şeylerin bize gerekli olduğu imajı verildiğini yazdım. Ama genç arkadaş apple savunmasına devam edince ve biraz da farklı tavırlar sergileyince apple hakkında yazdım yoksa yazılanlar orda okuyun değerlendirin. Benim bu sanal alemde ve gerçek dünyada tecrübe ettiğim şey şu ; biz Türkler neyi kullanıyorsak en iyisi o,araba,elektronik eşya,giyim... Her konuda bu böyle,şimdi s4 samsung kullanırız en iyi bu,o esnada yahu htc telefonmu samsung en iyisi deriz,2 sene sonra kampanya gelir tesadüf olur htc alırız yahu samsung ta şöyleydi böyledi.Araba konusu bundan daha kötü de değinmeyim çıkamayız. Kim nasıl eleştirirse eleştirsin malesef Türk toplumunun genel yapısı bu,objektif değerlendirme yok malesef. Bunu reklam amaçlı yapmayan yabancılar daha iyi yapıyor buda bir gerçek,açın youtube de izleyin adamlar alıyor inceliyor objektif bir şekilde şurası olmamış burası süper diyebiliyor. Biz kendimizin akıllı olduğunu en iyisini en mantıklısını ben kullanırım imajı çizerek etrafa anlatmaya çalışıyoruz....Bu yazıda silinir şimdi, ya neyse...

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben aslında her markanın az çok aynı bileşenlerden oluştuğunu,bunları da üreten belli başlı firmalar olduğunu herkesin buralardan tedarik edip kullandığını belirttim (Samsungun kendi kamera sensörü üretmesine rağmen S6 da Sony sensör kullandığı,Apple A9 işlemcinin samsung tarafından üretildiği gibi tamamen bilgilendirme amaçlı), daha sonra ayırt edici özelliğin yazılım yani IOS mu Android mi olduğunu yazdım. Burada da kişilerin tercihlerini maddi imkanlar ve psikolojileri sonucunda karar verdiği yazdım. Arkasından malzeme ve yazılım konusunda kendi görüşlerimi belirttim ve gereksiz şeylerin bize gerekli olduğu imajı verildiğini yazdım. Ama genç arkadaş apple savunmasına devam edince ve biraz da farklı tavırlar sergileyince apple hakkında yazdım yoksa yazılanlar orda okuyun değerlendirin. Benim bu sanal alemde ve gerçek dünyada tecrübe ettiğim şey şu ; biz Türkler neyi kullanıyorsak en iyisi o,araba,elektronik eşya,giyim... Her konuda bu böyle,şimdi s4 samsung kullanırız en iyi bu,o esnada yahu htc telefonmu samsung en iyisi deriz,2 sene sonra kampanya gelir tesadüf olur htc alırız yahu samsung ta şöyleydi böyledi.Araba konusu bundan daha kötü de değinmeyim çıkamayız. Kim nasıl eleştirirse eleştirsin malesef Türk toplumunun genel yapısı bu,objektif değerlendirme yok malesef. Bunu reklam amaçlı yapmayan yabancılar daha iyi yapıyor buda bir gerçek,açın youtube de izleyin adamlar alıyor inceliyor objektif bir şekilde şurası olmamış burası süper diyebiliyor. Biz kendimizin akıllı olduğunu en iyisini en mantıklısını ben kullanırım imajı çizerek etrafa anlatmaya çalışıyoruz....Bu yazıda silinir şimdi, ya neyse...

Hüseyin Bey,

Yazılarınız silinmiyor. Sadece olması gereken konuya taşınıyor. Buradan devam edebilirsiniz.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Misafir

Konu nedem taşındıki.Forumda bir adam var her konu hakkında bilgisi olan herkesle tartışmaya giren.Bu arkadaşla ilgilenilsin olay çözülür.

Yanlış yerde olduğu için taşındı. Diğer konuda da dediğim gibi, sevgi ve saygı çerçevesinde, kişi ve kurumları karalamadan, uygun bir dille tartışabilirsiniz.. Birbirinize takılmayın. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Konu nedem taşındıki.Forumda bir adam var her konu hakkında bilgisi olan herkesle tartışmaya giren.Bu arkadaşla ilgilenilsin olay çözülür.

Kim bu arkadaş ?

Yorum bağlantısı
Misafir

Erdem Doğan.Verdiği cevplar ve yazılarda insanları küçük görme ve ikili tartışmalara girme gibi tavırlar içinde olduğunu görüyorum.

Doğuş Bağ ın açmış olduğu "otopark jetta testi "konusundan beri gözüme takıldı.Düşüncem bu yönde.

Hamza,tartışma yazmışsın aslında tartışmada bir nevi bilgi paylaşımıdır.olay kişiselleştirilmedikçe bir sıkıntı teşkili olmaz bizim için,ha bu gerçekten hakarete döner o zaman basın ''Yönetime Bildir'' butonuna yönetim olarak gereğini yapalım.

Bu forum çok büyük bir aile,nasıl abi kardeş arasında bile bazen tartışmalar olur sonrasında iş tatlıya bağlanır,sizlerinde öyle olmasını rica ediyoruz.

Her insan değerlidir bunu sakın unutmayın,ve sizler bizim için çok değerli insanlarsınız.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Erdem Doğan.Verdiği cevplar ve yazılarda insanları küçük görme ve ikili tartışmalara girme gibi tavırlar içinde olduğunu görüyorum.

Doğuş Bağ ın açmış olduğu "otopark jetta testi "konusundan beri gözüme takıldı.Düşüncem bu yönde.

Bence bu yorum haksızlık olur. Genç yaşına rağmen üslubu gayet olgun, saygı seviyesini düşürmeden tartışabilen bir arkadaş. Forumda pek çok kişi kendi bildiğini/sevdiğini/kullandığını çok daha fanatikçe savunabiliyor, pek çok kişi doğrusunu kabul ettirmeye çalışıyor.

Ayrıca tartışma tek taraflı da olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonların hemen hemen hepsi aynı. Ben iphone kullanmam çünkü samaung fanatiğiyim. Oldukça basit geliyor bana. Ama samsungun politikasını sevmiyorum. Dünyanın en çok satanı ve en çok custom rom, mod bulunanı. Ha iphone verseler hayır mı derim? Kullanırım ama istediklerimi yapamam. Arada kğçük farklar var ama biz burda sanki babamızın fabrikasından çıkıyormuş gibi tartışıyoruz. (twix reklamı gibi oldu ha)

Adamlar bizim kadar reklam yapmıyordur heralde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Adamlar bizim kadar reklam yapmıyordur heralde :)

:bravo: :bravo: :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İos-andirod, vw-Ford, passat-mondeo, polo-Fiesta

Vs vs

Bu tartışmaların hiç birinin hiç bir zaman galibi olmaz, olmayacaktır.

İos da tamamen üstün değildir Android de. Cihazdan cihaza, modelden modele, yapabildikleri ile vs bir çok konuda farklı üstünlükleri olur.

Siyah, beyaz dan ne kadar üstün ise bu cihazlar da ancak o kadardır :)

Birbirimizi kırmaya değmez, kimin parası neye yeter, hangisi ile işlerini kolay hallederse onu kullanır. Önceden ios kullanırdım, o zamanlar Android gerideydi, yavaş geliyordu ancak ios da tam yetmiyordu kısıtlıydı. Şimdi Android in stabil cihazları var, daha esnek onu kullanıyorum. Yarın Windows gelişir onu kullanırım. Kişisel beklentiler/karşılama oranına göre herkes kendi keyif aldığı cihazı kullanır

Yorum bağlantısı
Misafir

Yazilima gore cikan telefon(ios) ile yazilimi(android) gelismeye zorlayan telefon modelleri arasinda tercihi belirleyen karar; yazilim mi, donanim mi sorusunun kullanici terazisindeki agirligi ile dogru orantilidir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yazilima gore cikan telefon(ios) ile yazilimi(android) gelismeye zorlayan telefon modelleri arasinda tercihi belirleyen karar; yazilim mi, donanim mi sorusunun kullanici terazisindeki agirligi ile dogru orantilidir.

Saygilarimla.

"yazilimi(android) gelismeye zorlayan telefon modelleri" kısmen doğru, fakat bazı markalar kendine has android sürümü kullandığından ios nasılsa buda öyle oluyor, onları hariç tut, mesela hTC, asla gelişmeye zorlayan modeller sınıfına sokamazsın, bunun kullandığı kendine has başka birşey, yazılım donanıma göre aynı aypon gibi ayarlamış adamlar, bunu  yakından takip eden marka olarakta Sony geliyor, neyse artık çok fazla alternatif var, keyfime göre takılacağım, artık hepsi çok iyi çünki...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aaa konum coşmuş bir anda. :D
Bu konuyu zamanında bunun için açmiştım her telefon konusunda aynı muhbbetler dönmesin tartışılıyorsa burda tartışılsın diye. İyi olmuş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...