İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Bizim ülkemizden başka hiç bir ülkede böyle bir cümle daha yoktur. Bayılıyorum insanımızın bazı cümlelerine. Kullandıkları herhangibir cihazdan memnun kalınca onu özel kılması ve diğer bütün rakiplerini yok sayması .... ve diğerleri....

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Iphone zaten 2 cihaz parasına 1 cihaz verdiği için garanti konusunda oldukça rahat. Ayrıca sadece cihaz değil yan ürünler de aynı fiyat politikasında. 1 şarj kablosu bilmem kaç dolar, akıllı saat desen sıfır telefon parası. Maalesef çok para verince kendimizi özel hissediyoruz ve Apple bunu iyi çözdüğü için şuan bu durumda. Steve Jobs hakkındaki filmi izleyince bunu daha iyi kavrıyorsunuz. Bu sadece Apple için geçerli değil tabi lüks diyebileceğim bir çok marka benzer uygulamalar yapıyor. Bu arada banyo yaptırılan telefon SONY Z yada M serisi olsaydı hakikaten ne kulağına su kaçar ne de gözleri yanardı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Çevremde değişim olmaz dediğim ancak bire bir değişim yaptıkları örnekler var.

İnanamayıp şaka mı bu dediğim bile oldu.

Her şeyden önce müşteriye inanılmaz bir saygı var. Keşke tüm üreticiler böyle olabilse.

Kendim Galaxy S6 kullanıyorum. Bir sitede tam 240 sayfa sadece S6 konusu var. İnsanlar servise telefon götürmeye korkuyorlar.

Samsung çok mu küçük bir firma da cihaz servise gittiği zaman her aşamada müşteriyi canından bezdiriyorlar.

Pahalıdır, sevilir, sevilmez ama satış sonrası hizmet konusunda çok iyi oldukları bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

yanılıyorsun evet :)

Aslında doğru soruyu sormamışım. Telefon konuşmak, internet/facebook kullanmak, fotoğraf falan çekmek için alacağım. Telefonu yoracak ya da performansını zorlayacak oyun, uygulama olmayacak. Benim bu kullanım tarzım için 64 bit gerekli mi olmalıydı.

64 bit daha iyi, daha hizli tabiki ayrica 4gb tan fazla ram desteklemekte. Andoridde ise henuz 4gb ram uzerinde cihaz yok. 64bit destekleyen uygulama sayisi cok fazla degil, ama genelde kullanilan uygulamalarin cogu gecis yapiyor. Eger bugun telefon alip da ben bunu en az 3 sene kullanirim diyen icin 64 bit arayisina girmek mantikli bence. Ama alipta en gec 1 sene sonra degistirecek olan icin olmasa da olur. Tabiki fiyat onemli. Samsungun 64 bit telefonu ile meizunun 64 bit telefonu arasinda fiyat olarak ucurum var. Performansa bakarsak testlerde meizu daha onde. Tabi simdi samsung yeni modeli cikarinca öne gecti. Bir kac ay sonra meizu gecer yine.

Ayrica telefonda ne yapacagimiz da onemli. Sadece facebooka girip maillerinize bakacaksaniz 64 bit in katacagi mili saniyelik hiz, sizin icin pek de onemli olmayacaktir, tavsiyem 64 bit aramak yerine interneti heryerde cok iyi ceken bir operator aramanizdir. Yok ciddi ve uzun suren hesaplama cozumleme isleri yapiyorum derseniz zaten 64 bit in sizin icin ne kadar onemli oldugu biliyorsunuzdur

Aslında telefonla yapacaklarım tam da bu. Mail, internet, facebook falan. Basit birkaç oyun dışında oyun bile olmayacak. 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Apple çıkardığı her ürünü sanki başka bir muadili yokmuşçasına pazarlayıp fahiş fiyatlara satan ve bunu da satış sonrası hizmete yansıtan pazarlama dahisi bir firmadır. Maalesef diğer markalar bu yöntemi seçmeyip f/p cihaz yapma yada olmayanı yapma gibi misyonlara yönelmişler. 40 mp kamera, su geçirmezlik, 4 gb ram, 4000 mah batarya vs. vs. Apple ise zaten çok ciddi maliyetler olacak olan servis ücretlerini ilk satışta tanzim ettiği için sonrasında gayet rahat olabiliyor. Örneklendirmemiz de mümkün aslına bakarsanız; çok lüks restoranların hizmetleri, yine lüks otomobillerin servis hizmetleri, lüks giyim firmaların satış sonrası hizmetleri gibi. Apple ayrıca Abd dışında bunu daha çok ve ciddi yapmaktadır çünkü kendi vatandaşına zaten uygun fiyata satmakta hatta bazı eski modellerini hat yanında 0$ olarak lanse etmektedir.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Telefonlar ikiye ayrılır iPhone ve diğerleri [emoji23]

iPhone kullanmayan herkes sebepli sebepsiz ve kimi Zaman asılsız iddaalarla kimi Zaman'da gereksiz bir şekilde iPhone düşmanıdır

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Benim şahsen ayfona ön yargım sadece parası. Kullandığım telefon parasında olsun onuda alırım. Öğretmen olarak yaptığım işler belli. Mesaj göndermek, arama yapmak, bilgisayar yanımda olmadığında internete girip haber falan okumak. Bu yaptığım işleri sanırım nerdeyse tüm akıllı telefonlar yapıyor. Ayriyeten bir de donma ve yavaşlama probleminin olmaması. Çevremde çok görüyorum üstünde başında adam gibi kıyafeti yok ama ayfonun son çıkanını kullanan. Bence gerek yok. Belki iş adamı falan olsam prestij için gerekebilir. Ama benim gibi sıradan memur için gerek yok. Elimdeki telefon da iyice yavaşlamadan ya da bozulmadan değiştirmem. Eski telefonum s3 dü.şimdi zenfone2. Piyasaya çıkış zamanları arasında 3 seneden fazla olmasına rağmen bence tek farkı hızları. Sanırım 3 sene sonra çıkacak telefonların belki kamerası daha iyi olacaktır. Başkada değişen özellik olmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Bizim ülkemizden başka hiç bir ülkede böyle bir cümle daha yoktur. Bayılıyorum insanımızın bazı cümlelerine. Kullandıkları herhangibir cihazdan memnun kalınca onu özel kılması ve diğer bütün rakiplerini yok sayması .... ve diğerleri....

Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonlar ikiye ayrılır iPhone ve diğerleri [emoji23]

iPhone kullanmayan herkes sebepli sebepsiz ve kimi Zaman asılsız iddaalarla kimi Zaman'da gereksiz bir şekilde iPhone düşmanıdır

O kadar da genellemeyelim isterseniz. Ben öncelikle işletim sistemi, sonra da verdiklerine göre aşırı pahalı olmasından dolayı (f/p düşük) tercih etmeyip S6 aldım.

Ayrıca o fiyatta bir telefonun kamerası çok daha iyi olmalıydı. Kamera konusunda özellikle gece çekimlerinde S6 ezim ezim eziyor.

Hal böyleyken sırf hava olsun diye İphone alsam kendimle çelişirdim.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen
(düzenlendi)

Bizim insanımız böyle işte Fatih Bey, hem pazla ödüyoruz, hemde seviniyoruz.Hiç akıl yok bizde.. Senesi dolmuş, turşusu çıkmış bir telefona 2.450 tl ödeyen firmada da akıl yok.. Ama pardon, biz zaten en başından fazla ödeyerek kazıklanmıştık.. Bunu unutmuşum.. Ve diğerlerine gelelim, aynı değeri diğerlerindende bi kere olsun görseydik.. Diğerleri sınıfından ayrılsalardı birazcık.. tarihinde Levent Eksen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Yaklaşık 1 haftadan beri g4 kullaniyorum herseferinde olumlu yönde şaşırıyorum. Androidli telefon var androidli telefon var.

Yorum bağlantısı
Misafir

Iphone'un Turkiyede yaygin servisi var mi? Yedek parcasi var mi? Aksesuari var mi?

Apple servis agi maliyeti kurmak yerine guvendigi telefonlarin belli bir kismi bozulursa degistiririm dedigi icin telefon degisiyor.

Bir zamanlar sarj kablosu bozuldugu icin orjinal sark cihazi bulamadim Ankarada.

Ekrani kirilan hicbir iphone orjinal cam ile degismiyor. Parca yok orjinal.

Isin ozu servis agi kurmayan bir markanin sadece buyuk sehirlerde verdigi degisim hizmeti bile Apple'in reklamina yariyor.

Yazik Samsung'a Erzurum'a servis acip hizlemti tasidigi icin, yazik Arcelik'e Hakkari'de bile servis acip yerli marka olarak hizmet vermeye calistigi icin.

Bir markanin tuketicisine verdigi onemin gostergesi yaygin servis agidir. Apple van'da servis acip, orjinali ile degisim yaparsa buna hizmet denir.

Marka fanatikliginden degil de iphone bir yana diger markalar bir yana derken goremediklerimiz oldugunu dusundugum icin yazmak istedim. Yoksa isteyen istedigini kullansin, telefon uzerinden statu kazanma dusuncesi 36 ay taksitle telefon alindigi donemlerden bu yana gereksiz bir boburlenmeden ibaret.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Levent Eksen

Iphone'un Turkiyede yaygin servisi var mi? Yedek parcasi var mi? Aksesuari var mi?

Apple servis agi maliyeti kurmak yerine guvendigi telefonlarin belli bir kismi bozulursa degistiririm dedigi icin telefon degisiyor.

Bir zamanlar sarj kablosu bozuldugu icin orjinal sark cihazi bulamadim Ankarada.

Ekrani kirilan hicbir iphone orjinal cam ile degismiyor. Parca yok orjinal.

Isin ozu servis agi kurmayan bir markanin sadece buyuk sehirlerde verdigi degisim hizmeti bile Apple'in reklamina yariyor.

Yazik Samsung'a Erzurum'a servis acip hizlemti tasidigi icin, yazik Arcelik'e Hakkari'de bile servis acip yerli marka olarak hizmet vermeye calistigi icin.

Bir markanin tuketicisine verdigi onemin gostergesi yaygin servis agidir. Apple van'da servis acip, orjinali ile degisim yaparsa buna hizmet denir.

Marka fanatikliginden degil de iphone bir yana diger markalar bir yana derken goremediklerimiz oldugunu dusundugum icin yazmak istedim. Yoksa isteyen istedigini kullansin, telefon uzerinden statu kazanma dusuncesi 36 ay taksitle telefon alindigi donemlerden bu yana gereksiz bir boburlenmeden ibaret.

Saygilarimla.

Telefonu bir statü göstergesi olarak görüyorsa, zaten baştan kaybetmiş bir müşteridir kastettiğiniz.Bahsettiğiniz firmalar eletrik süpürgesinden meyve sıkacağına, buzdolabından tansiyon aletine kadar üretim yapan firmalar Evren Bey.Sadece telefon ve tablet üreten bir firmayı tartışıyoruz.Bu kadar kısıtlı bir ürün yelpazesiyle, bahsettiğiniz geniş servis ağları kurmak zaten ticari bir rüyadan öteye gidemez.Biraz espri katarsak, elmayla armutu karıştırmak olur.Ben Bursa'da yaşıyorum ve Apple bana bu imkanı sunuyorsa, bence diğerleri sınıfını yaratmış demektir.Sizin yaşadığınız lokasyonda bu imkanlar olmayabilir, sizde başka bir marka kullanmakla kendinize uygun bir tercih yapmış olursunuz.Benim Fatih Bey'in söyledikleride dahil takıldığım nokta şu, bir markanın müşterisine yaşatmayı başarabildiği bir güveni tartışmak yerine, bizim insanımızda böyle işte, gelin misali hem ağlar hem gider yaklaşımıdır.Apple ürünü kullanmak, beğenmek, güven suymak şahsi bir tercihtir.Ticari bir başarıyı konuşmak, tartışmak yerine, oturup müşterisini tartışıyoruz.Servisi yok, kablosu pahalı, aynısının çok daha ucuzu varken almamış, gitmiş bunu almış muamelesi yapmaya yelteniyoruz.Bence yanlış olan bu.
Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonu bir statü göstergesi olarak görüyorsa, zaten baştan kaybetmiş bir müşteridir kastettiğiniz.Bahsettiğiniz firmalar eletrik süpürgesinden meyve sıkacağına, buzdolabından tansiyon aletine kadar üretim yapan firmalar Evren Bey.Sadece telefon ve tablet üreten bir firmayı tartışıyoruz.Bu kadar kısıtlı bir ürün yelpazesiyle, bahsettiğiniz geniş servis ağları kurmak zaten ticari bir rüyadan öteye gidemez.Biraz espri katarsak, elmayla armutu karıştırmak olur.Ben Bursa'da yaşıyorum ve Apple bana bu imkanı sunuyorsa, bence diğerleri sınıfını yaratmış demektir.Sizin yaşadığınız lokasyonda bu imkanlar olmayabilir, sizde başka bir marka kullanmakla kendinize uygun bir tercih yapmış olursunuz.Benim Fatih Bey'in söyledikleride dahil takıldığım nokta şu, bir markanın müşterisine yaşatmayı başarabildiği bir güveni tartışmak yerine, bizim insanımızda böyle işte, gelin misali hem ağlar hem gider yaklaşımıdır.Apple ürünü kullanmak, beğenmek, güven suymak şahsi bir tercihtir.Ticari bir başarıyı konuşmak, tartışmak yerine, oturup müşterisini tartışıyoruz.Servisi yok, kablosu pahalı, aynısının çok daha ucuzu varken almamış, gitmiş bunu almış muamelesi yapmaya yelteniyoruz.Bence yanlış olan bu.

Apple; bilgisayar,notebook, müzik çalar da üretiyor ve Türkiye'de yaygın biçimde satıyor. O kadar kısıtlı bir firma değil.

Konu aslında şuradan başlıyor;

*** Apple çok iyi bir marka çünkü arıza anında direk değişim yapıyor.

*** Apple iyibir marka evet ama direk değişim yapması tüketiciye verdiği önemden değil,  Türkiye'de servis ağı olmamasından, yedek parça tedarik etmemesinden.

*** Ama Apple her yere servis açamaz ki?

*** O zaman paralel ithalattan ne farkı kaldı. Onlar da sırf hukuki mevzuatı aşmak için İstanbul'da genelde Sirkeci taraflarında bir servisi yetkili olarak gösteriyorlar.  

*** Yasal yollardan ithalat yapan bir firma olarak, gerçekten önem verse servis açar. Ya da GSM servisleriyle anlaşır. Rakipleri bu hizmeti sunuyor.

*** Onlar sunar tabi onların ürün gamı geniş.

*** Evet ürün gamları geniş ama sonuçta her merkezde telefon için servis hizmeti vermeyebilirlerdi. Merkeze toplayabilirdi. Türkiye'de hemen her markanın orjnal yedek parçaları büyük şehirlerdeki servislerinde, aksesuarları ise elektronik marketlerden cepr telefonu dükkanlarında satılıyor. Sonuçta hizmet yaşadığın şehirde veya yakın noktalarda yetkili ve ilgili bir merkezin olmasıdır.

Sizin örneğinizde bana yanlış gelen; siz 1.350TL odeyerek telefonu yenilemişsiniz. Peki bu ücreti ödeyemeyecek durumda olsaydınız ne olacaktı? Örnek şu şekilde olsa doğru olabilir. Tamir ücreti olarak  850TL dendi ancak dilerseniz 0 cihazla değişim yaparız bu şekilde size bu hizmeti 1.350TL'ye sağlarız. O zaman Apple farklılık yaratmış olur. Ya da bir üst modeli size 1350TL karşılığı verelim derse haber değeri olur.  Ben de tamir yerine 0'ını tercih edecek bir tüketiciyim ama herkes bunu yapamaz ya da Apple zorunlu bir değişime zorlayamaz. Serviste yedek parça sunmadan yaptığı bu değişimin markanın büyüklüğü olarak görülmesi noktasında itirazım. Seçenek sunmak zorunda.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Burada insanlar  kullandığı telefon ve onun ile ilgili olumlu yada olumsuz düşünceleri paylaşmak için bir şeyler karalamaya çalışıyorlar. İphone ve diğerleri dedğiniz an bu "diğerleri" kelimesinin manasını düşünmeniz gerekir. Ötekiler veya dğerleri dediğiniz an burada düşüncelerini paylaşan ve o telefonları kullanan kimseleri küçümsemek olmakta ve siz ve sizin gibi düşünenler bunun farkında bile değiller. Siz kullandığınınz telefonun teknik özelliklerini aynı anda piyasaya sürülen Lg g4 yada samsung 6 ile karşılaştırdınızmı bunları yazarken ? İphone uzakdoğuda apple firması tarafından fason olarak üretilen bir telefondur. Sadece tasarım amerikada yapılır ve bütün dünyaya klasik american pazarlaması ile ballandırılarak sunulur. Adamların üretim tesisi yokki servis hizmeti versinler. Siz en başta alırken zaten teknik olarak 1200 tl'lık özelliklere sahip telefona 3000 tl vererek, sunulmayan servis yada değişim hizmetini başta satın almış oluyorsunuz.  Kısacası yaptığı birkaç değişim her telefon başına elde ettiği karın yanında çok cuzi bir miktardır. Birde olaya bu  açıdan bakın. Siz güzel günlerde mutlu mesut telefonunuzu kullanmaya devam edin ama diğer üreticilere ve onu kullanmaya devam eden insanlarada saygılı olmaya özen gösterin. Mesleğiniz gereği bu işide hepimizden çok daha iyi yapabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Evren Bey yanlis dusunuyorsunuz.

Apple dunyanin heryerinde ayni hizmeti veriyor. Ekran kirilirsa sadece ekran ucreti vererek ekrani degistirebiliyorsunuz. Bu ucret samsunglarda oldugu gibi cihaz kadar degil cuzi bir miktar. Apple in telefon harici diger aletleri icin turkiye de ve dunya capinda birsuru yetkili tamir ve satis merkezleri var. Apple pahali denilmis birkac kez, diger telefon fiyatlarindan haberiniz var mi? Hepsinin maliyeti hemen hemen ayni, satis fiyatlari da rekabet geregi birbirine yakin. Diger servislerden bu kadar memnun olan gormedim duymadim ama onlarda cihazlarina 2500 lira verdi.

Apple volkswagen gibidir. Alirken biraz fazla odersin ama degerinin altina dusmez. Deger kaybetmeme sebebi satis sonrasi destegi ve yazilimidir. Apple kullanmayan, desteginden faydalanmayan herkes icin bu marka her zaman itici ve abartili gelmistir.

Kisaca demeliyim ki dunya android cihazlardan ibaret degil. Apple ve digerleri :)

Türkiye'de orjinal ekran var mı?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ali abi görmesin. Dağıtır burayı.. ;) Elmacıların ne işi var burada.  :D  :D  :D  

Yorum bağlantısı
Misafir

Orjinal parça değişiyorsa demek ki durum değişmiş. Ancak 8 yıllık note3 telefon olmaz. Note3 o kadar eski bir model değil. S3 olabilir. Note ve s serisi tft değil amoled ekran kullanır. Bugün amoled ekranların fiyatlarının yüksekliği nedeniyle LG dışında amoled tv yoktur. Yani ekran fiyatının pahalı olması ekran özelliğindendir. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Evren Bey yanlis dusunuyorsunuz.

Apple dunyanin heryerinde ayni hizmeti veriyor. Ekran kirilirsa sadece ekran ucreti vererek ekrani degistirebiliyorsunuz. Bu ucret samsunglarda oldugu gibi cihaz kadar degil cuzi bir miktar. Apple in telefon harici diger aletleri icin turkiye de ve dunya capinda birsuru yetkili tamir ve satis merkezleri var. Apple pahali denilmis birkac kez, diger telefon fiyatlarindan haberiniz var mi? Hepsinin maliyeti hemen hemen ayni, satis fiyatlari da rekabet geregi birbirine yakin. Diger servislerden bu kadar memnun olan gormedim duymadim ama onlarda cihazlarina 2500 lira verdi.

Apple volkswagen gibidir. Alirken biraz fazla odersin ama degerinin altina dusmez. Deger kaybetmeme sebebi satis sonrasi destegi ve yazilimidir. Apple kullanmayan, desteginden faydalanmayan herkes icin bu marka her zaman itici ve abartili gelmistir.

Kisaca demeliyim ki dunya android cihazlardan ibaret degil. Apple ve digerleri :)

Elma ile armut karıştırılır da bu kadar karıştırılmaz;

VW ile Apple... Tabi burda doğal olarak Armut = VW... 

Microsoft'a cevap veren VW'in o metnini hatırlatır bir kaç şey yazayım;

1-Eğer VW sadece kendi ürettiği tek tip depo ağzına dolum cihazına sahip olsaydı,

2-Eğer VW sadece kendine ait yakıt kullansaydı,

3-Eğer VW sadece kendine ait lastik ebadı kullanıp sadece kendi mağazasında satsaydı,

4-Eğer VW sadece araç üzerindeki multimedya ve konfor donanımlarıyla bizi kısıtlasaydı,

5-Eğer VW sadece kendi servislerinde satılan ürünlere göre dizayn edilmiş olsaydı,

6-Eğer VW diğer araçların yıllaaar önce sunduğu donanımı sanki kendi yeni keşfetmiş gibi parça parça sunsaydı,

7-Eğer VW diğer muadil markaların muadil modelleri arasında neredeyse %50 daha pahalı olsaydı,

8-Eğer VW (herhangi bir) modelini sınıfının en pahalısı olarak satsaydı acaba yine de sırf yenisini belli bir ücret karşılığı veriyor diye alır mıydınız?

İphone'dan vaz geçemeyenler çoook büyük bir ihtimal ile akıllı cep telefonu dünyasına ios ile gözlerini açan yada en son android telefonu android'in gingerbread versiyonunda kullananlardır. Yoksa 600-700 TL'ye alınan standart bir android cihaz ile neredeyse her yerde internetsiz radyo dinleyebilen, istediği müziği telefon melodisi sms yada x uygulama melodisi yapan, yolculukta sdcard a yüklediği klip video(istediği formatta tabi) izleyebilen, sadece kendi marka yan ürünlere bağlı olmayıp diğer markaları da kullanabilen, istediğinde bir adım öteye gidip custom rom ile ücretsiz telefon yenileyebilen yada kişiselleştirebilen biri ne iphone alır ne de android işletim sistemli bir telefona(eğer ilk ben kullanayım demiyorsa) 1000-1500 TL'den fazla para verir...

O yüzden diyorum ki benim telefonum ve diğerleri...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Erdem amoled ekrani biliyorsun degil mi bosuna anlatmayalim. Retinada iris te olsa tft lcd ekran aynidir. Amoled ile mukayese ettiginde amoled cozunurlugu dusuk de olsa pahalidir.

Cebinde paran varsa ek para vererek almak guzeldir. Paran yoksa servis ucreti odeyerek degistirme sansin olmalidir.

Ben markadan bagimsiz kullanirim telefon ya da tableti. Nitekim tabletim ipad. Yani sen benim uzerimden bir yere varamazsin ama ben bu tarz marka taraftarligin yuzunden seni yanlis yaptigin konusunda uyarabilirim.

Iphone ve digerleri dedigin anda; iphonu bilerek almayanlari gectim maddi imkani olmadigi icin alamayanlara uzuldugun anlamina gelir ki bence uyduruk bir telefo icin degmez.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Biliyorum Note3 8 yıllık değil, eski olmasını vurguladım.. Note3 ekranın da hiç bir özellik yok.. Özellik fiyatını etkiliyor olsaydı, Retina ekran ile yüksek çözünürlüğe sahip iPhone 6 ekranı 1000 tl olmalıydı değil mi ?

Buyrun aşağı da hemen hemen aynı 2 model telefon mevcut, burada Apple alan fazla para ödemiş kazık yemiş, samsung alan az ödemiş kazık yememiş mi oluyor ? Alakası yok.. iPhone 6 değişim ücreti 1100 lira şuanda, telefonum suya düşse, veya parçalansa gidip yenisi alma şansım mevcut, üstelik sıfırı 2700 lira iken. Samsung veya başka bir markada bu durum başınıza gelse, ya cihazınız çöp olacak ya da servisler ellerinden geldiği kadar parça değişimi yapacak. Bu değişim ücretleri de cihaz fiyatına yaklaşacak.. Ekranı, anakartı vs. değiştirilmiş bir cihaz yenisi ile bir olur mu sizce ? Bunları zamanında bir çok markanın servisine gidip gelmiş birisi olarak söylüyorum. Türkiye'de ki telefon servisleri bu işi beceremiyor.. Blackberry, Sony, LG, General Mobile, Samsung hepsinine cihaz götürdüm, sözde tamir edildi yazılım yüklendi ama problemler devam etti..

http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s6-edge-plus-p-TELCEPSAMS6EDP-GD

http://www.hepsiburada.com/apple-iphone-6-plus-16-gb-silver-p-TELCEPIP6P16GBBE-N

Örnek verdiğin 2 telefonun özelliklerini aynı tutman gerekirdi; 

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-6-Plus-vs-Samsung-Galaxy-S6-edge-plus

Yada şöyle diyelm S6'nın sahip olduğu donanımı acaba Apple ne kadara satardı?

Yada şöyle kıyaslayalım;

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Apple-iPhone-6-Plus-vs-Sony-Xperia-Z2

Ki Sony'nin diğer tüm muadil telefonların pert olmasına sebep olan su ve toza karşı dayanıklılığı kıyaslanmamış...

Dolayısıyla Apple sahip olduğu donanıma yakın bir telefonu 1400-1600 TL'ye satın alıp 100-200 TL'ye kaskolattırıp sıfırını ücretsiz almayı zaten sağlarım hatta çalınmış olsa bile... 

Hep diyorum yine diyorum Apple pazarlama dahisi bir firmadır teknoloji olarak hep tartışılır... 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Arkadaşımın 3 yıllık iPhone 5'i bozulmuş, LG G3 almış yerine, kağıt üzerinde iPhone'dan çok daha hızlı ama şikayet ediyor yavaşlığından. Android biraz böyle işte, uğraşmak isteyenler için.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

En fazla 2 hadi bilemedin 3 sene kullanacagimiz, bugunun teknolojisonden aslinda cok cok geride olan ancak bunu bize soylemedikleri, en ucuzu 1000 en pahalisi 3000 tl olan cihazlar icin birbirimizi kirmaya degmez. Pazarlama taktiklerine yenik dusmeyin. Motor yagi gibi dusunun. Castrol de mobil de cok iyi ama insan yine istedigini kullaniyor. Tercih meselesi bunlar. Aldiginiz urune az ya da cok para verin, farketmez para sizin cebinizden cikiyor. Kimisi f/p, kimisi dizayn, kimisi sadece pahali urun arar... Tercih meselesi... Aldiginiz urun sizin hosunuza gidiyorsa ondan keyif almaya bakin ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

En fazla 2 hadi bilemedin 3 sene kullanacagimiz, bugunun teknolojisonden aslinda cok cok geride olan ancak bunu bize soylemedikleri, en ucuzu 1000 en pahalisi 3000 tl olan cihazlar icin birbirimizi kirmaya degmez. Pazarlama taktiklerine yenik dusmeyin. Motor yagi gibi dusunun. Castrol de mobil de cok iyi ama insan yine istedigini kullaniyor. Tercih meselesi bunlar. Aldiginiz urune az ya da cok para verin, farketmez para sizin cebinizden cikiyor. Kimisi f/p, kimisi dizayn, kimisi sadece pahali urun arar... Tercih meselesi... Aldiginiz urun sizin hosunuza gidiyorsa ondan keyif almaya bakin ;)

Olmaz, kendi fikrimizi kabul ettirmemiz lazım, forumdakilerden başlayıp tüm dünyada diğer ürünü kullanan milyarlara :)

Bu arada, arkadaşım bir telefon almış, Xiaomi markalı, gördüğüm en güzel telefonlardan biri. Fiyatı da uygun, sanırım burada satılmıyor ama getirebilecekler için iyi bir seçenek olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Arkadaşımın 3 yıllık iPhone 5'i bozulmuş, LG G3 almış yerine, kağıt üzerinde iPhone'dan çok daha hızlı ama şikayet ediyor yavaşlığından. Android biraz böyle işte, uğraşmak isteyenler için.

G3 cok iyi bir telefon ancak yazilimi biraz sorunlu. Esimde de var ben g4 un yazilimini yukledim su an icin gayet iyi. Yakinda g3 icin yeni guncelleme cikacak umarim sorunsuz olur. Keske almadan once biraz arastirsaydi.

Her android telefonu ayni kefeye koymayin. Her uretici kendi yazilimini koyuyor telefona.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...