İçeriğe Yönlendir

Akıllı Telefon Tartışma Başlığı (Ios-Android-Wp Rekabeti)

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Valla acikca telefonun ozelliklerini bile bilmiyorun. Telefonu gordum, "Iste bu benim telefonum" dedim Ali abi. Hangi telefon daha hizli benim icin onemli degil. Yani bir sayfayi 0.0004 sn yerine 0.0005 de acmasi ilgilendirmiyor beni. :)

Ne acıdan işte bu dedin peki?

Bu arada artık uyduruk telefon neredeyse hiç kalmadı, hepsi süper, şunuda artık kabul edin, ben andro diye zorluyorum evet, ama boşa değil bu, andro 4-5 sene önceki andro değil ama ios hala aynı, andro eskisi gibi değil derken, artık eksiği yok fazlası varı kastettim, ios kötü demiyorum dikkat et, sadece artık androya göre geride diyorum, ios ta 1 tane bile daha iyi özellik göstersene bana, cihaz bazında ayfonun şansı zaten yok ne yazıkki...

Sorması ayıp günahi neymiş bakiim bu cihazın?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Bilmiyorum Ali abi. Tamamen anlik, impulsiv olarak aldim valla. Hosuma gitti cok. Ios'a bende yeniyim, umarim memnun kalirim.

Ikisine 5 verdim abi. 16 gb'lik sim free. Daha ucuzu da bulunabiliyor. Benim arkadas USA'dan gelenini 2 bine aldi dun. TL bazinda rakamlar.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Bilmiyorum Ali abi. Tamamen anlik, impulsiv olarak aldim valla. Hosuma gitti cok. Ios'a bende yeniyim, umarim memnun kalirim.

Ikisine 5 verdim abi. 16 gb'lik sim free. Daha ucuzu da bulunabiliyor. Benim arkadas USA'dan gelenini 2 bine aldi dun. TL bazinda rakamlar.

Bir Şahin parası. Hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun o zaman, aman arka cepte falan kalmasın yalnız  :tongue:

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Tesekkurler. Yamulan Plus modeli ama yinede dikkat ederim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tesekkurler. Yamulan Plus modeli ama yinede dikkat ederim :D

iDüzeltici çıkmışya, hadi yine iyisin  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

kurumsal firmaların BT bölümleri android'i sevmiyor. Güvenmiyor. IOS için ise kontrol edemiyoruz tam diyorlar. Geriye windoz kalıyor ve şebeke (bilgisayar şebekesi) ile tam entegre olabiliyor. Buna rağmen sağlam bir noktaya gidemiyorlar.

benim tercihim iyi bir android olur ama şu an için iyi bir android üreticisi (donanım ve tasarım) yok gibi. Donanım çok hızlı değiştiği için ömürlük ürün üreten kalmadı. Nokia da bu yüzden topu attı. Sony yine çekiliyor.

Ortalık çoluk çocuğa kaldı. Panasonic Siemens felan telefon yapsa belki anlamı olurdu. Çok hızlı ömür değişimini doğru bulmuyorum. Ayfon 5S halihazırda herşeyi yaparken ve üzerinde daha yıllarca "yazılım" açısından birşeyler yapılabilecek iken tamamen pazarlama nedeni ile yenisi çıkıyor. Tüketicinin biraz daha tutucu davranması lazım. Androidde de ios da da.

Çok yeni almamak gerek. Bekleyin uzun dönem kullanın. Sonuçta çok büyük hesap işi "(oyun harici)" pek yapılmıyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gün geçmiyor ki ;disco kullanmamış bir kullanıcı ile karşılaşılmasın 700TL hem de

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Muahhaha, hocam 2010 lu yıllar geçeli çok oldu yahu  :D sen 4-4s lerde kaldın sanırım...

Kapitalist düzeni protesto şeysine değiştirmedim ben. Yoksa 6s için mail bile attıar. :p

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Daha bir gundur kullaniyorum ve acikcasi ios'a alismak biraz zaman alacak gibime geliyor. Telefon iyi, hizli, kaliteli, ozellikle kamerasi muazzam ama oyle " wow" yaratacak bir ozelligi yok. Bana gicik gelen bazi seyler de var. Mesela diger telefonumdan rehberdeki kontaklarimi kopyalamayi basarana kadar canim cikti. Diger can sikici olay'da Viber ile alakali - telefon kilitliyken viber uzerinden arama geldiginden acma tusuna bastiginda konusamiyorsun. Ilk once sifre girme ekrani cikiyor ve anca sifreyi girdikten sonra konusabiliyorsun. Simdilik gozlemlerim bunlar.

Durust 1. elden izlenimler devam edecek. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

kurumsal firmaların BT bölümleri android'i sevmiyor. Güvenmiyor. IOS için ise kontrol edemiyoruz tam diyorlar. Geriye windoz kalıyor ve şebeke (bilgisayar şebekesi) ile tam entegre olabiliyor. Buna rağmen sağlam bir noktaya gidemiyorlar.

benim tercihim iyi bir android olur ama şu an için iyi bir android üreticisi (donanım ve tasarım) yok gibi. Donanım çok hızlı değiştiği için ömürlük ürün üreten kalmadı. Nokia da bu yüzden topu attı. Sony yine çekiliyor.

Ortalık çoluk çocuğa kaldı. Panasonic Siemens felan telefon yapsa belki anlamı olurdu. Çok hızlı ömür değişimini doğru bulmuyorum. Ayfon 5S halihazırda herşeyi yaparken ve üzerinde daha yıllarca "yazılım" açısından birşeyler yapılabilecek iken tamamen pazarlama nedeni ile yenisi çıkıyor. Tüketicinin biraz daha tutucu davranması lazım. Androidde de ios da da.

Çok yeni almamak gerek. Bekleyin uzun dönem kullanın. Sonuçta çok büyük hesap işi "(oyun harici)" pek yapılmıyor.

Hocam sizden Necati Öner'e, Ondan da bana geçen Jiayu G3T bende. Şu an KitKat 4.4.2 custom ROM yüklü. Dediginiz üzere günlük ihtiyaçları karşılamada hic bir eksiği yok, tek eksiği yetersiz ışıktaki kamera performansı. Bu güne kadar farklı sürümlerde onlarca ROM denedim, program attım kaldırdım, saat gibi çalışıyor. Şarj sorunu da yok. Yanlarda soyulan siyah yerleri ise tamamen soyarak farklı bir görünüş elde ettim. Bu fiyata böyle bir cihaz kullanınca piyasadaki 1000TL ve üzeri fiyat biçilen cihazlara verilen paraya acayip açıyor mantıklı bir açıklama bulamıyorum...

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
(düzenlendi)

1 haftadır iPhone 6 kullanıyorum. Samsung ve Android beni çok sinirlendirdi. Firma sürekli cihaz çıkarıyor yazılım güncellemesi için bekle dur. Çıkan yazılım ise basit güncellemeler vs vs. Note 2 ekran ve şarj olarak çok güzeldi ama firmanın yazılım güncellemesini sadece yeni çıkan cihazlarda Uygulaması maalesef çok Üzücü. iOS 8 sıkıntı yok sorun yok ince hafif tatminkâr cihaz.

tarihinde Mustafa KOÇAK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

1 haftadır iPhone 6 kullanıyorum. Samsung ve Android beni çok sinirlendirdi. Firma sürekli cihaz çıkarıyor yazılım güncellemesi için bekle dur. Çıkan yazılım ise basit güncellemeler vs vs. Note 2 ekran ve şarj olarak çok güzeldi ama firmanın yazılım güncellemesini sadece yeni çıkan cihazlarda Uygulaması maalesef çok Üzücü. iOS 8 sıkıntı yok sorun yok ince hafif tatminkâr cihaz.

Hayırlı olsun, Androdan sonra sizi kesmez ios, sizin hatanız zamzung almak olmuş, bizde böyle bir sıkıntı olmadığı gibi daha iyisi varmı arayışı içindeyiz, ne yazıkki yok  :biggrin:

Yorum bağlantısı

2000 küsürlük cihaz... Biraz tatmin etsin artık...

Parasıyla ne alakası var hocam. Piyasa da bu fiyatta bir çok cihaz var. Ne için n istediğini bilmekle alakalı.
Yorum bağlantısı

2000 küsürlük cihaz... Biraz tatmin etsin artık...

Genee etmez bence. Burdan buraya kadar deyip buyuk ekran gereksiz diye geride kaldigini anladi ama cok gec kaldi. Eger yoksa yakinda bluetooth cikan arka kapak ve batarya olayina da girer elma..

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Parasıyla ne alakası var hocam. Piyasa da bu fiyatta bir çok cihaz var. Ne için n istediğini bilmekle alakalı.

Vallah Mustafa bey, o paraya alıp da alanı tatmin etmeyecek kaç cihaz var? Şöyle bi baktım, o fiyatlarda şu an HTC one m8, note4, lgg3, Sony z3 var. Hele 3000 TL ve ustu bir tek ip6 plus bilmem kaç GB olanı var. Burada diğerlerinden farkli olan bir tek note4 var... Velhasıl benim fikrime göre "tatminkar" denilecek telefon işimi görsün diye 500-700 TL arası alınan ve bir kaç günlük deneyimle tatmin edeceğine inanılandır. Beğeni elbette bambaşka bir şey ondan bahsetmiyorum. Zaten ne istediğini bilmeden 2500-3000 tl vermek, sırf elinde en model olsun havam olsun demektir...

Genee etmez bence. Burdan buraya kadar deyip buyuk ekran gereksiz diye geride kaldigini anladi ama cok gec kaldi. Eger yoksa yakinda bluetooth cikan arka kapak ve batarya olayina da girer elma..

Benim derdim Apple değil. 1000 TL üzeri tüm cihazlar... Çin markalı canavarların fiyatını görünce çok fena kaziklaniyormusuz gibi geliyor bana...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

lolipopta otomatik senkronizasyon ayarını mı kapatmışlar ben mi bulamadım?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şimdi baktım da otomatik senkronizasyonu kaldırmışlar, adını arka plan verilerini kısıtla olarak değiştirmişler, oda ekranda sürekli uyarı veriyor  :nea:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest Mert Boran

Cabalari guzel hatta kendi caplarinda yoresel zil sesleri felan yapmislar bence olmus ama fiyatlar daha ucuz olmali bence. Kimse ben gidip vestel alayim diye akilli telefon almaz saniyorum.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Levent Eksen

Belki konuyla alakası pek yok ama, kayıtlara geçsin istedim..

Bizim oğlan geçenlerde eşimin telefonu almış, bi güzel yıkamış köpüklemiş Dalin'le :) Gözleri yanmamıştır baba diyo.. :)

Vesselam.. Cihaz iPhone 6 Plus 128 GB modeli, ilk çıktığında almıştık.. Götürdük servisine, olay budur nasıl yapacağız dedik..

Yenisiyle değişecek dediler, iki üç hafta sonra mesaj geldi, yeni cihazınız geldi diye, 1.350 tl ödedik aynı cihazın sıfırını aldık geldik..

Tamir olur muydu, yine bu kadar para öder miydik, eskisi gibi olur muydu, bilmiyorum.. Bilen arkadaşlarımız vardır..

Yenisini sordum, şu an 3.600,00 tl civarıymış.. 

Kıssadan hisse, neredeyse bir yıldır kullanılan, oğlanın yerden yere vurduğu ( hızını alamayıp yıkadığı:)  ), eşimin günde 3 kere düşürdüğü cihazı 2.250 tl'ye Apple geri aldı.. Sıfır cihazı yanımızda açtılar, iCloud'dan tüm verilerini yeni cihaza yükleyip bize verdiler..

Kendimde iPhone 6 128 GB kullanıyorum, önceki telefonumda iPhone4S'ti..

Benim uzun zamandır bakış açım şu, iPhone ve diğerleri.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...