İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Sani Gerşon

Çağlar abi tavsiye için teşekkürler. Ben de aynı ssd'yi almış fakat cd'yi hiç kullanmamıştım... Deneyeceğim.

Samsung Magician yazılımın adı. İnternetten de indirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sndsk te de var ım acep aynı ayar programı

Magician ile firmware update yaptın mı? Yeni sürüm çıktı çünkü.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Magician ile firmware update yaptın mı? Yeni sürüm çıktı çünkü.

cd den yepyenisi geldi zaten ssd rafta kalmıyor son evo 850 idi mesela.

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Benim laptop asus k50 in 253 dv modeli yaklaşık 6 yildir kullaniyorum bayaa yavasladi ve kasiyor acaba ssd alsam beni biraz daha idare eder mi birde hangi ssd almaliyim Teşekkürler bu arada cd sürücüm calismiyor o calismadan da kurulum yapabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Firmware online yayınlanır abi, cd de olmaz.

sani bey sizce asus k53 in 2.53 dv laptopa ssd alsam beni biraz daha idare edebilir mi su anda baya kasiyor ve yavasladi Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

EMT02B6Q benim firmware. Son firmware bu diyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

EMT02B6Q benim firmware. Son firmware bu diyor.

mecişyan otomatik güncellio zaten. saldım gidio

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sani bey sizce asus k53 in 2.53 dv laptopa ssd alsam beni biraz daha idare edebilir mi su anda baya kasiyor ve yavasladi Teşekkürler

Laptop ta neler yapiyorsunuz, ne amacla kullaniyorsunuz?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Laptop ta neler yapiyorsunuz, ne amacla kullaniyorsunuz?

internet word excel ppt basit okul isleri icin kullaniyorum oyun falan oynamam

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Sani abi düşük gbli bi ssd alsak ona sistem kurup diğerini depoloma olarak kullanabilir miyim. Bir de sistemde sadece ssd kullanıyormuş gibi artış olur mu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Ssd işinizi her türlü görür.

teşekkürler

Sani abi düşük gbli bi ssd alsak ona sistem kurup diğerini depoloma olarak kullanabilir miyim. Bir de sistemde sadece ssd kullanıyormuş gibi artış olur mu

merak ettigim soruydu :-)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Notebooklarin bir çoğu ikinci diski desteklemez. Bu sebeple ssd ye isletim sistemi kurulup hiz artışı aldiktan sonra çeşitli yontemlerle eldeki disk ikinci disk olarak yapilandirilabilir tabi ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

samsung evo 850 nin 250 gb lığını laptopa taktım. sıfır windows kurulumu ile.

kutusundan bir cd çıkıyor. 2 faydası var:

1. ssd yi çalışan bir laptopa takacaksanız önce bu cd deki programı kuyurosunuz. SSD yi harici disk olarak bağlayıp içerdeki hdd yi klonluyor. Daha sonra ssd yi laptopa takınca direkt çalışıyor. Bunu denemedim

2. veya sıfır işletim sistemi kurduktan sonra cd deki programı kuruyorsunuz. Birçok ayar var. Kurmadan hız testi yaptım, cd deki program ile ayar yapınca hız ciddi şekilde artıyor.

diğer markalr nasıl bilmem de Ssd ile gleen programda nefis seçenekler var. Örneğin ilk açılış hızı, sanal 12 gb ram imkanı, ister performans ister max. veri depolama imkanı gibi...

Ohohoho takmış pc ye. Tamam ya %50 indirimli alırım.

Sandisk bitmişmiydi de zamsung aldın beyim [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Kaya

Samsung evo850 sata3 bağlı lenovo g5070 i7-4510u işlemci 6 gb ramli Laptopta sonuç bu.

69491d28ae16936b8542f14c824c30f8.jpg

Açılma hızı da bu.

https://vimeo.com/187991127

Not: kesinlikle Samsung magician kurulmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Programı da kurup ayar ettin mi

İlk resimde programın görüntüleri var abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o hız testi sonuçları. mesela sanal ram ayarı çok işime yaramıştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Caner Göktaş

SSD ile HDD'nin performansını kıyaslamak tam anlamıyla alakasız ve gereksiz. Birisi çay diğeri Americano :D

Şu aralar yükselen dolar kuru sebebiyle fiyatlar iyi zamlanmış durumda. Bakalım ne kadar daha bu şekilde kalır fiyatları.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Derin Acar

SSD ve HDD arasındaki fark tartışılamayacak kadar yüksek bir seviyede. Bana kalsa HDD artık yeni bilgisayarda kulanılmaması gerek ama fiyat olarak ülkemizde çok uçuk rakamlara çıkması muhtemel o şekilde... En sağlıklısı gene film, dizi vs arşivlenecek dosyalarınızı HDD'ye atmak. Sistemi SSD'ye kurmak.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aynen öyle. Ben zamanında hdd’yi söküp ssd takmışım Allah’tan. Sayesinde 8 yıldır kullandığım bir bilgisayarım var..

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Barış Göktürk

Eşime ait şöyle bir dizüstü bilgisayarımız var > https://support.hp.com/tr-tr/product/hp-pavilion-dv6-1100-entertainment-notebook-pc-series/3873224/model/3938890/how-to

Cihaza dair fotoğraf kimi donanım özellikleri için de şuraya bakılabilir> https://forum.donanimhaber.com/hp-pavilion-dv6-1140et--78400160

Performansı epeyce düştü bu arkadaşın. Şimdilerde cihaza esaslı bir format attırıp sıfırdan Windows 10 kurdurmak gibi bir niyetim var. Hazır buna niyetlenmişken bir de SSD desteği çıksam diyorum. Cihazıma uygun ve de bütçe dostu SSD olarak ne önerirdiniz?

Bu SSD'lerin Bi DVD ROM yuvasına uygun olanı varmış; bir de HDD yuvasına uygun olanı okuduğum kadarıyla. Acep hangisine meyletmeli?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mevcut olan diski istiyorsanız dvd ile ikinci disk yapın, ana diski ssd ile değişin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...