İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Kazım Yılmaz
Mehmet Kaya

Aslında ilk başta optik sürücüden fedakarlık etmek istememiştim. mSATA slotuna takılan SSD'lerden alacaktım ama sonradan mevcut laptopu değiştirirsem normal SATA'nın daha avantajlı olabileceği aklıma geldi. O yüzden vazgeçtim.

Performans mekanik sürücülerle karşılaştırılamayacak düzeyde yüksek :)

1-SSD'siz bilgisayar düşünemiyorum ya şu anda... Neredeyse programları tıklamadan açacak :D

kesinlikle dediğiniz gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Zamanında Tekno mağazada çalışmış biri olarak performans değerleri bir yana, servise daha az gitmiş marka/modeller tercih edilebilir. Bu konuda satış personellerinden bilgi alınabilir.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Zaten alternatiflerin içerisinde en uzun garanti süresini ve en yüksek performansı bu marka verdiği için bu ürünü tercih ettim.

Ben işin açıkçası çoğu teknoloji market çalışanlarının konularına tam hakim olduklarını düşünmüyorum. Yada bana pek denk gelmediler... Bu sebeple, (özellikle bu forumdaki) konuya hakim ve muteber son kullanıcıların öneri ve görüşlerini çok daha değerli buluyorum.

Zamanında Tekno mağazada çalışmış biri olarak performans değerleri bir yana, servise daha az gitmiş marka/modeller tercih edilebilir. Bu konuda satış personellerinden bilgi alınabilir.

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Zaten alternatiflerin içerisinde en uzun garanti süresini ve en yüksek performansı bu marka verdiği için bu ürünü tercih ettim.

Ben işin açıkçası çoğu teknoloji market çalışanlarının konularına tam hakim olduklarını düşünmüyorum. Yada bana pek denk gelmediler...

Mağaza servis rakamları nettir. Dilerseniz ekrandan gösterilebilir.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Fiili olarak kullanıcı görüş ve deneyimleri, tercihimi yaparken benim için daha belirleyici oluyor. 

Tercih meselesi tabii ki, mağazalarda da mutlaka büyük bir orandaki müşteri grubuna hitap edecek seviyede destek veriliyordur.

Mağaza servis rakamları nettir. Dilerseniz ekrandan gösterilebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bir süredir SSD kampanyalarını gözlüyordum.

Fiyat performans olarak gözüme kestirdiğim Samsung 850 Evo 250GB MZ-75E250BW modelini 265 TL'ye 9 taksitle aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-850-evo-250gb-mz-75e250bw-ssd-208181399

Mevcut 500 GB'lık HDD'yi söküp yeni aldığım dvd kızağına bağladım. SSD'yide eski HDD yuvasına taktım.

2. nesil Intel I5 işlemci - 4GB ram ile Windows 10 temiz kurulum 11 dakika civarında tamamlandı. Performans mükemmel.

Mesajızindan sonra bir tane de ben BKM Ekspress ile sipariş verdim simdi. Tesekkur ederim.

Konunun son sayfalarini da okumamistim. Şimdi baktım da fiyat gerçekten iyiymis. 120gb için 215 lira fiyatlardan bahsedilmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Nasıl güveneceğim satıcısı.

Ne kadar bilgisi var veya elinde stok fazlası ürün satmaya çalışıyor belki.

Kaç defa Teknosada şahit oldum. Müşteriye yeterli bilgi verecek yeterlilikte değiller.

Ben işin açıkçası çoğu teknoloji market çalışanlarının konularına tam hakim olduklarını düşünmüyorum. Yada bana pek denk gelmediler... Bu sebeple, (özellikle bu forumdaki) konuya hakim ve muteber son kullanıcıların öneri ve görüşlerini çok daha değerli buluyorum.

Aynen. Dediğinize katılıyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. :good2:

Ben bayadır fırsat kolluyordum. Bu iyi geldi açıkçası. Uygun fiyata güzel bir ürün aldık.

Masaüstü için mi aldınız siz?

Mesajızindan sonra bir tane de ben BKM Ekspress ile sipariş verdim simdi. Tesekkur ederim.
Konunun son sayfalarini da okumamistim. Şimdi baktım da fiyat gerçekten iyiymis. 120gb için 215 lira fiyatlardan bahsedilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. :good2:

Ben bayadır fırsat kolluyordum. Bu iyi geldi açıkçası. Uygun fiyata güzel bir ürün aldık.

Masaüstü için mi aldınız siz?

Benim tapatalk yine bildirimleri atlar olmuş... Şimdi gördüm mesajınızı kusuruma bakmayın.

Teşekkür ederim. Evet masaüstü için aldım. SATA2 ile kullanacağım. Daha önce SSD deneyimim olmamıştı, adliyedeki duruşma bilgisayarımızda var, oradan biliyorum farkını ama sürekli kullandığım kişisel bilgisayarımda bakalım sonuç ne olacak.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Sizdeki gibi benim bilgisayarımda SATA 2 ile çalışıyor.

Bendeki sonuç aşağıdaki videoda görüldüğü şekilde oldu.

https://youtu.be/CboMy79dWPw

Yaklaşık 7-8 saniye sürüyor Windows'un açılışı. SATA 3 olsa neler olurdu bilemiyorum :)

Benim tapatalk yine bildirimleri atlar olmuş... Şimdi gördüm mesajınızı kusuruma bakmayın.

Teşekkür ederim. Evet masaüstü için aldım. SATA2 ile kullanacağım. Daha önce SSD deneyimim olmamıştı, adliyedeki duruşma bilgisayarımızda var, oradan biliyorum farkını ama sürekli kullandığım kişisel bilgisayarımda bakalım sonuç ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sata 2 yi sata 3e çeviren kart arıyorum :) 120 gb ssd taktım samsung evo 840 %50 verimle çalışıyor alet

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

Merhabalar,

SSD'ye işletim sistemini kurmak gerekiyor değil mi? Geçen yıl aldığım mac mini'de ssd var. Yalnız ben ssd'ye hiç bir şey kurmamışım sonradan farkettim bunu, öyle boş boş duruyor :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sizdeki gibi benim bilgisayarımda SATA 2 ile çalışıyor.

Bendeki sonuç aşağıdaki videoda görüldüğü şekilde oldu.

https://youtu.be/CboMy79dWPw

Yaklaşık 7-8 saniye sürüyor Windows'un açılışı. SATA 3 olsa neler olurdu bilemiyorum :)

Açılış hızı 1 saniye ya değişiyor ya değişmiyor. Ama diğer programların yüklemelerinde fark oluyor. Sata2 ile olan sisteminizden memnunsanız gittiği  yere kadar kullanmanızı tavsiye ederim.Ben sata2 ile olan sistemi ssd ile 1,5 yıl kullandım ondan sonra değiştirme ihtiyacı oldu. Yaklaşık 2 yıldır ssd'li sistem kullanıyorum. Bilgisyar konusunda yardım isteyen arkadaşlarıma ilk tavsiyem her zaman iyi psu ve kasa tavsiyesi olurdu son 2 senedir buna ssd' yide ilave ettim. Bilgisayar toplamadaki en önemli 3 parça bana göre bunlar. Bunların iyi olması şart diğerleri bütçeye göre değişir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Abi dediğin gibi şu gün itibariyle daha yüksek bir hıza ihtiyaç olacağını sanmıyorum. Zaten bende önümüzdeki dönemlerde bilgisayarı değiştirme durumuna karşı SATA3 destekli bir SSD tercih ettim.

Visual Studio, Photoshop ve Dreamweaver için aldım zaten SSD'yi. Oyun işini PS4'ten hallediyorum. 

Açılış hızı 1 saniye ya değişiyor ya değişmiyor. Ama diğer programların yüklemelerinde fark oluyor. Sata2 ile olan sisteminizden memnunsanız gittiği  yere kadar kullanmanızı tavsiye ederim.Ben sata2 ile olan sistemi ssd ile 1,5 yıl kullandım ondan sonra değiştirme ihtiyacı oldu. Yaklaşık 2 yıldır ssd'li sistem kullanıyorum. Bilgisyar konusunda yardım isteyen arkadaşlarıma ilk tavsiyem her zaman iyi psu ve kasa tavsiyesi olurdu son 2 senedir buna ssd' yide ilave ettim. Bilgisayar toplamadaki en önemli 3 parça bana göre bunlar. Bunların iyi olması şart diğerleri bütçeye göre değişir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Merhaba,

SSD'nin nimetlerinden en geniş mânâda istifade edebilmek için işletim sistemini bu disk üzerine kurmak gerekiyor.

Samsung migration tool ile mevcut diskinizi herhangi bir veri kaybı yaşamadan SSD'ye transfer edebiliyorsunuz. Bu işlem Mac Mini'de ne şekilde yapılıyor bilemiyorum...

Merhabalar,

SSD'ye işletim sistemini kurmak gerekiyor değil mi? Geçen yıl aldığım mac mini'de ssd var. Yalnız ben ssd'ye hiç bir şey kurmamışım sonradan farkettim bunu, öyle boş boş duruyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Koç

SSD yi takıp sistemi kurduktan sonra açılışta bir miktar bekleme yapıyordu. Orjinal hd  dvd bölümüne takmıştım. Ubuntu ile bu diske format attıktan sonra şifre ekranı 18 sn de geliyor. Takılma yok.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Bu fiyattan şu anda hiç bir yerde yok.

Eğer aciliyet yoksa fırsatları kollamak lazım. Ben 25 TL BKM Express indirimiyle aldım. Sonradan ufak bir sürpriz daha yaşadım :) 10 TL'de Bonus kart puan yüklemiş kartıma.

Toplamda bana 255 liraya gelmiş oldu.

Ama uygun bir fırsata denk gelirsem buradan haber veririm.

Aynı fiyattan başka bulabiliyormuyuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Tabi tabi fiyat çok iyiydi.

Fazla kasmadım aslında indirim kuponu alıp üzerine bir miktar daha avantaj sağlanabilirdi.

Nerdese 120 GB fiyatına gelmiş :)

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Kullanmadım bilemiyorum. Ama en iyi google bilir :)

750 modeli bu, aralarinda nasil bir fark var?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Misafir

Sata II'de olsa ssd bilgisayara çağ atlatıyor. Ben Samsung 850 Pro almıştım. Şimdiki aklım olsa kesinlikle 850 Evo alırdım. Sata II için son derece yeterli olduğunu düşünüyorum. Hatta Sata III için bile Evo tercih edilebilir. Çok hızlı açılan bilgisayar inanılmaz hızlı bir şekilde de kendine geliyor. Ekranı gördüğünüz an kullanıma hazır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...