İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Mesut Eyibil
(düzenlendi)

şu an n11 de samsung 850 evo 250 gb 296 lira 

daha dün aldım 239 tl ye 120 gb olanını hb den hatta akakçe ye bakarsanız daha uygunları bile vardı,hb de 25 tl hediye çeki var die ordan aldım yoksa diğer yerden alıcaktım orda da 209 tl fln olması lazım.

Geçenlerde indirimdeydi sanırım. Link'ten daha uygun fiyata bulunabiliyor mu?

http://www.gearbest.com/hdd-ssd/pp_311494.html

o paraya gearbestten almaya değmez hem 1 ay kadar bekleyeceksin hemde garanti durumu tezat olacak 20-30 daha ver tr den al derim.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

tmmdır evoyu alıyorum ohalde teşekkürler

Sani'nin tavsiye ettiği ssd aldım. Birinci nesil i5 işlemcili laptopa taktım. Windows değerlendirmesi maksimum 7,9 iken ssd sata 2 yuvada olduğu halde 7,6 aldı.
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Sani'nin tavsiye ettiği ssd aldım. Birinci nesil i5 işlemcili laptopa taktım. Windows değerlendirmesi maksimum 7,9 iken ssd sata 2 yuvada olduğu halde 7,6 aldı.

Aynen abi.Bence SSd tüm elektronik cihazlarda olmazsa olmazlar arasındadır artık ben yaklaşık 3-4 senedir kullanıyorum ilk duyduğum zamanlarda almıştım cihazı hızlanması inananılmaz olduğundan beri hep söylüyorum cihaz nekadar eski olursa olsun en kötü 60gb da olsa ssd takılmalı cihazlara.resmen hayatı kurtuluyor cihazların.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celil Alpay

toshiba qosmio X305-Q711 bilgisayarım sata 3 destekliyormu nasıl anlarım?

tavsiye edebileceğiniz 120 GB SSD varmı? tşk..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ssd sonrası bataryam daha hızlı tükeniyor. Eski hd ki cdrom bölümüne taktım.  Sorun ne olabilir.

Bataryanın tam aksine daha uzun süre dayanması lazım. Kontrol amaçlı eski hdd'yi söküp deneyebilir misiniz?

toshiba qosmio X305-Q711 bilgisayarım sata 3 destekliyormu nasıl anlarım?

tavsiye edebileceğiniz 120 GB SSD varmı? tşk..

2015 üretimi cihazlarda bile çok nadir sata3 var. %100 emin olmamakla beraber sata2'dir cihazınız.

Yorum bağlantısı
Celil Alpay

Sani bey tavsiye edebileceğiniz ssd marka modeli varmi? 120 GB

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Acer marka dizüstü bilgisayarıma ssd disk takmak istersem. Soket girişleri standart mi. Yani Aldığım herhangi bir ssd disk soketi uygun olacak mi yoksa her bilgisayara özgü soketleri mi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Hepsi standart sata soketidir. Tabi cihaz 10 senelik değilse.

Cevap için teşekkür ederim Sani bey. Bilgisayarimda amd x2 turion işlemci var işlemci açısından ssd diski okuyamama gibi bir problem olur mu acaba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Cevap için teşekkür ederim Sani bey. Bilgisayarimda amd x2 turion işlemci var işlemci açısından ssd diski okuyamama gibi bir problem olur mu acaba.

Bahsettiğin laptopun marka modeli ne?

Ben de aynı işlemcili msi vardı. Ona olmadı çünkü sata değil ide hdd vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Bahsettiğin laptopun marka modeli ne?

Ben de aynı işlemcili msi vardı. Ona olmadı çünkü sata değil ide hdd vardı.

Hatirladigim kadarıyla modeli

Acer espire 6530 özellikleri

amd turion x2 işlemci 640 gb hardisk 4 gb ram 512 mb ekrankarti eve gidince detaylı bakarim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hatirladigim kadarıyla modeli

Acer espire 6530 özellikleri

amd turion x2 işlemci 640 gb hardisk 4 gb ram 512 mb ekrankarti eve gidince detaylı bakarim.

İki tane hdd takılmış. Bu çok iyi. Bence birini söküp direk ssd.

39ffa0d8af04153cf7f2de3f80890edd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşlemci ile bir alakası olmamamakla beraber dediğim gibi diskin kendi portu önemlidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Cevaplar için teşekkür ederim. En kısa zamanda bi ssd şart oldu o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sizin notebook'ta RAID sistemi olabilir. RAID var ise çift SSD almanızı tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Sizin notebook'ta RAID sistemi olabilir. RAID var ise çift SSD almanızı tavsiye ederim.

Belki çok olacagim ama raid ne demek sani bey

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

iki harddiskin tek harddisk olarak kullanılmasıdır. Örneğin aynı marka, model ve boyutta iki adet 160 gb lık harddiskniz var bunu anakartınız destekliyorsa biosttan raid olarak ayarlayıp tek 160 gb lık harddisk varmış gibi kullanabilirsiniz. İyi tarafı haddisk okuma yazma hızınız iki katına çıkar. Kötü tarafı olası hardddisk arızasında yani harddisklerden birinin arızalanması durumunda tüm bilgileriniz gitmiş dememktir, kurtarma şansınızda olmaz.

Chip online dan alıntıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Estağfurullah, hocam gayet güzel anlatmış ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

SSD'yi kullanmaya başladıktan sonra ikinci 1 TB'lik harddiskim uyku moduna girmeye başladı. Sistem C olarak SSD de kurulu. Verilerim ikinci harddiskim de. Açılışta ve ilk 15-20 dk herşey normal sonra hdd duruyor. Üzerine tıkladığım da ilk açıldığı gibi uyanıyor. İşimi hallediyorum sayfayı kapatıyorum belli süre sonra yine uyku modunda.

Ayrıca uyku modunda iken bilgisayarı kapatıyorum bu sefer de açılış sesini duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

SSD'yi kullanmaya başladıktan sonra ikinci 1 TB'lik harddiskim uyku moduna girmeye başladı. Sistem C olarak SSD de kurulu. Verilerim ikinci harddiskim de. Açılışta ve ilk 15-20 dk herşey normal sonra hdd duruyor. Üzerine tıkladığım da ilk açıldığı gibi uyanıyor. İşimi hallediyorum sayfayı kapatıyorum belli süre sonra yine uyku modunda.

Ayrıca uyku modunda iken bilgisayarı kapatıyorum bu sefer de açılış sesini duyuyorum.

HEr şey normal. Güçten tasarruf içindir bu durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kazım Yılmaz

Bir süredir SSD kampanyalarını gözlüyordum.

Fiyat performans olarak gözüme kestirdiğim Samsung 850 Evo 250GB MZ-75E250BW modelini 265 TL'ye 9 taksitle aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-850-evo-250gb-mz-75e250bw-ssd-208181399

Mevcut 500 GB'lık HDD'yi söküp yeni aldığım dvd kızağına bağladım. SSD'yide eski HDD yuvasına taktım.

2. nesil Intel I5 işlemci - 4GB ram ile Windows 10 temiz kurulum 11 dakika civarında tamamlandı. Performans mükemmel.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir süredir SSD kampanyalarını gözlüyordum.

Fiyat performans olarak gözüme kestirdiğim Samsung 850 Evo 250GB MZ-75E250BW modelini 265 TL'ye 9 taksitle aldım.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/samsung-850-evo-250gb-mz-75e250bw-ssd-208181399

Mevcut 500 GB'lık HDD'yi söküp yeni aldığım dvd kızağına bağladım. SSD'yide eski HDD yuvasına taktım.

2. nesil Intel I5 işlemci - 4GB ram ile Windows 10 temiz kurulum 11 dakika civarında tamamlandı. Performans mükemmel.

Ben 1. nesil işlemci ile aynı ssd nin 120gb olanı kullanıyorum. SSD olmayan hiç bir makina daha hızına yetişmedi. SSD ye windows 7.6 vermişti. makinanın ortalaması 6 oldu ssd den sonra.

SSD makinalara can katıyormuş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Aslında ilk başta optik sürücüden fedakarlık etmek istememiştim. mSATA slotuna takılan SSD'lerden alacaktım ama sonradan mevcut laptopu değiştirirsem normal SATA'nın daha avantajlı olabileceği aklıma geldi. O yüzden vazgeçtim.

Performans mekanik sürücülerle karşılaştırılamayacak düzeyde yüksek :) SSD'siz bilgisayar düşünemiyorum ya şu anda... Neredeyse programları tıklamadan açacak :D

Ben 1. nesil işlemci ile aynı ssd nin 120gb olanı kullanıyorum. SSD olmayan hiç bir makina daha hızına yetişmedi. SSD ye windows 7.6 vermişti. makinanın ortalaması 6 oldu ssd den sonra.

SSD makinalara can katıyormuş.

Masaüstü için mi?

Sata 2 yi sata 3e çeviren kart arıyorum :) 120 gb ssd taktım samsung evo 840 %50 verimle çalışıyor alet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...