İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Sani Gerşon

Veri transferi için bir tane sata-usb kablosu lazım olacak sanırım değil mi?

Bir de daha önce hiç bomboş bir hard diski ilk açan ben olmadım. Elimde w7 dvd var, daha önce çok format attım. Acaba bir ayar yapmak gerekecek mi?

Öncelikle HDD'yi sökmeden verilerinizi dışarıya yedekleyin. Sonra sökün ve değişimi gerçekleştirin. Formatta herhangi farklı bir ayar yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Öncelikle HDD'yi sökmeden verilerinizi dışarıya yedekleyin. Sonra sökün ve değişimi gerçekleştirin. Formatta herhangi farklı bir ayar yoktur.

Valla ssd gelince dayanamadım monte ettim kurdum çalıştı. Fakat sistem derecelendirmesi 5.9 hiç değişmedi...

Performansı muhakkak değişmiştir ama...

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Valla ssd gelince dayanamadım monte ettim kurdum çalıştı. Fakat sistem derecelendirmesi 5.9 hiç değişmedi...

Performansı muhakkak değişmiştir ama...

Ferrariye lpg takıldı yani  :D  

Hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ferrariye lpg takıldı yani  :D  

Hayırlı olsun...

Lpg'ye Ferrari takıldı abi, teşekkür ederim :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lpg'ye Ferrari takıldı abi, teşekkür ederim :)

Nasil yani? Ssd gelince neyi kurdunuz da calisti?

5.9 alamaz? Eksik bir sey var?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Nasil yani? Ssd gelince neyi kurdunuz da calisti?

5.9 alamaz? Eksik bir sey var?

Windows 7 64bit ultimate edition.

Hakkat neden yükselmedi... Bir de ne olduğunu bilmediğim eksik bir sürücü var. Temel sistem aygıtı diyor. Sanırım webcam..

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ssd takildiktan sonra temiz kurulum yapıldı mı?

Temizden kasıt kurulumda sorun olmaması ise evet, ama temiz kurulum başka bir şey demekse hayır :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Temizden kasıt kurulumda sorun olmaması ise evet, ama temiz kurulum başka bir şey demekse hayır :)

Sıfır diske yepyeni windows kurulumu yani, ondan bahsediyordum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sıfır diske yepyeni windows kurulumu yani, ondan bahsediyordum.

Kullanılmamış bir windows anahtarı ve kurulumu yapmadım. Kullanılmış.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben yine anlamadim :) yani sifir diske imaj falan yuklemediniz di mi? Notebook ta tek disk ve yeni Windows var di mi?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben anlasam iş çözülecek de ben anlayamıyorum :)

Şimdi şöyle anlatayım.

Bilgisayarın hdd'sini söktüm yerine ssd taktım kapattım. İlk açılışta windows 7 dvd taktım. Operating system not found dedi. Akabinde boot menü açıldı. dvd'den sıfırdan w7 kurulumu yaptım. Sonra sony'nin sitesinden tek tek w7 sürücüleri kurdum. Ama bazı dosyalar kurulum dosyası değil, şu şekilde: 

B2RzvG.png

http://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-dwnl/VPCF11S1E/list#os1

Bunları nasıl yükleyeceğimi henüz bulamadım..  VAIO Update programını kurdum ama orası pek sürücü güncellemesi yapmadı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Ben anlasam iş çözülecek de ben anlayamıyorum :)

Şimdi şöyle anlatayım.

Bilgisayarın hdd'sini söktüm yerine ssd taktım kapattım. İlk açılışta windows 7 dvd taktım. Operating system not found dedi. Akabinde boot menü açıldı. dvd'den sıfırdan w7 kurulumu yaptım. Sonra sony'nin sitesinden tek tek w7 sürücüleri kurdum. Ama bazı dosyalar kurulum dosyası değil, şu şekilde:

http://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-dwnl/VPCF11S1E/list#os1

Bunları nasıl yükleyeceğimi henüz bulamadım.. VAIO Update programını kurdum ama orası pek sürücü güncellemesi yapmadı.

Onları yüklenecek driver için, aygıt yöneticisinden sağ tık güncelle diyerek yükeyebilirsin. Temiz kurulumdan kasıt, windowsu sıfırdan kurmak, eski imaj vs gibi yedeklerden geri yükleme yapmamak. [emoji1]

Bu arada temiz kurmuşsun.

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

:)

Evet evet temiz kurulum yaptım, şimdi anlaşıldı.

Sağ tık güncelle de denedim ama malesef...

Şunları sipten çıkarayım bir daha deneyeyim. Belki de zipli dosyayı gösterdim, o anki kafayla, bilemedim şimdi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

:)

Evet evet temiz kurulum yaptım, şimdi anlaşıldı.

Sağ tık güncelle de denedim ama malesef...

Şunları sipten çıkarayım bir daha deneyeyim. Belki de zipli dosyayı gösterdim, o anki kafayla, bilemedim şimdi :)

Kurmazsa zorlama o uygun driver değildir.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Kurmazsa zorlama o uygun driver değildir.

Hepsini bir klasörde topladım seçtim oldu. Kart okuyucuymuş :)

Bu arada derecelendirme düzeldi. Şu an tek derdim çok ısınması. Yarın iş yerimde hava üflettireceğim inşallah :good1:

QM4L13.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hepsini bir klasörde topladım seçtim oldu. Kart okuyucuymuş :)

Bu arada derecelendirme düzeldi. Şu an tek derdim çok ısınması. Yarın iş yerimde hava üflettireceğim inşallah :good1:

QM4L13.png

Eline sağlık, işlemcinin altına da macun sürme imkânın var ise daha iyi olur. Hava tutarken fanları sabitle dönmesinler. Ters elektrik üretip yakma durumu olmasın. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eline sağlık, işlemcinin altına da macun sürme imkânın var ise daha iyi olur. Hava tutarken fanları sabitle dönmesinler. Ters elektrik üretip yakma durumu olmasın. [emoji4]

Macun işini bilgisayar tamircisi yapar mı acep?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Macun işini bilgisayar tamircisi yapar mı acep?

Yapar da zor değil sende yaparsın. Fanı çıkar, eskiyi temizle yeniyi sür geç. Yalıtımdan çok daha kolay.[emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yapar da zor değil sende yaparsın. Fanı çıkar, eskiyi temizle yeniyi sür geç. Yalıtımdan çok daha kolay.[emoji2]

:D

Macunu nereden temin edebilirim?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

:D

Macunu nereden temin edebilirim?

Elektronikçilerden, bilgisayarcılar veya teknoloji marketlerden (oem ürün satanlardan). Kolay gelsin diyelim mi [emoji2]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Elektronikçilerden, bilgisayarcılar veya teknoloji marketlerden (oem ürün satanlardan). Kolay gelsin diyelim mi [emoji2]

Yapılacaklar listesine ekledim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Heh, şimdi olmuş hızlar. Güle güle kullanın. Sony'lerin temizliği biraz zordur. Kasanın alt görüntüsünün foto'sunu yollarsanız, sizin yapıp yapamayacağınıza karar verebiliriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Oo ben Sony olduğunu gözden kaçırmışım, masaüstü bilgisayar sandiydim [emoji4]

Sani beyin tavsiyesini dikkate alalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...