İçeriğe Yönlendir

Ssd Disk Seçimi, Ürün, Donanım Ve Fiyat Tavsiyeleri

Bülent Serdar

Recommended Posts

Emre Şimşek

Heh, şimdi olmuş hızlar. Güle güle kullanın. Sony'lerin temizliği biraz zordur. Kasanın alt görüntüsünün foto'sunu yollarsanız, sizin yapıp yapamayacağınıza karar verebiliriz.

20160524_192521_zpsxwkkyabw.jpg

20160524_192531_zpskwcz2aq4.jpg

20160524_192539_zpsa2swl7bh.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Heh, şimdi olmuş hızlar. Güle güle kullanın. Sony'lerin temizliği biraz zordur. Kasanın alt görüntüsünün foto'sunu yollarsanız, sizin yapıp yapamayacağınıza karar verebiliriz.

(:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

(:

Cihazın ön yüzünde yazan model numarası neydi?

Muhtemelen bu kasayı açmak ölüm ama yine de bi youtube videosuna bakayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

yandan kanırtılsa? tornavida felan? far bile açan forumuz...

Ledlerine kadar sökerim de takamam diye korkuyorum :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

yandan kanırtılsa? tornavida felan? far bile açan forumuz...

İş sony olunca durum değişiyor. Ford mu sandın bunu?

http://www.insidemylaptop.com/take-apart-sony-vaio-vpcf1-laptop-replace-lcd-screen/

Şurada fana kadar gelmişler. Ancak muhtemelen anakarta kadar sökmek gerekiyor aleti. Ben olsam fana kadar açar, temizleyebildiğimi temizlerdim.

İlla zorlayacağım diyorsanız sökerken foto çeke çeke devam edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey filmlerdir. SÖkerken ve takarken dikkatli olmanız gerekiyor. Soketler narindir, kırılmamalılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

boyasak?

Yapmadığım şey değildi :D Eski kasaalar el teri ya da sıcaktan renk atardı. Zımpara boya, efsane :D

Sen ne zaman geliyorsun?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

7. Adıma kadar fotoğrafını çektim. Elimde Uçakların kokpit ekranı için üretilmiş antistatik ıslak mendil var. Fana kadar açacağım bakalım. İlginçmiş hakikaten bu arada. Ben alttan erişeceğim sanıyordum üsttenmiş...

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)

Hazırlandım:

20160527_110256_zpsvdkt6v8z.jpg

Söktüm, biraz temizledim merakımı giderdim:

20160527_112431_zpsvd028unf.jpg

Topladım çalıştı :)

20160527_113832_zpsdck9afvq.jpg

Teşekkür ederim Sani Bey :good1:

İleride daha detaylı bir temizlik yapacağım inşallah, çünkü fan halen bir şey yapmadığım halde çok çalışıyor.

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Macunu neresine çalacam ki? :)

Fan ile işlemci arasına [emoji4]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Fan ile işlemci arasına [emoji4]

Bana örnek lazım :)

Bi daha sökerim ki. Ama şu söktüğümden ileri götüremem

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Valla bana da macun lazım, benimkine de sürülecek. Direk uygulamalı gösteririm [emoji2] dur nete bir bakayım vardır güzel birşey.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bi daha sökerim ki. Ama şu söktüğümden ileri götü

Abi güzel çalışma. 

Macun değişimi için alt tarafı da açman gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Resmin ortasındaki kare alüminyum kısım varya, onun altına sürülecek. Ama notebookun sokmesi zor olan kısmı attığın resimlerden sonrası. Yani Sani beyin dedigi filmler vs. Bundan sonrası seni uğraştıracak.

afe3018a6c3ce778efc54fb40a6d6adb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Macunu sürebilmeniz için anakarta kadar açmanız lazım kasayı. Anakarta kadar açabilirseniz fan ızgarasında biriken tozları da çıkarabilirsiniz. Ses çıkardığı kadar dışarı sıcak hava da veriyor mu, yoksa hava pek gelmiyor mu?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Macunu sürebilmeniz için anakarta kadar açmanız lazım kasayı. Anakarta kadar açabilirseniz fan ızgarasında biriken tozları da çıkarabilirsiniz. Ses çıkardığı kadar dışarı sıcak hava da veriyor mu, yoksa hava pek gelmiyor mu?

Sıcak hava veriyor, hem de iyi veriyor. Açabileceğim kadar açacaktım aslında ama soket çıkarmaktan korktum. Bir de işyerimde macun yokmuş yoksa şimdi tekrar girişecektim..

Olmadı bir macun sipariş edeceğim sonra tekrar açacağım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

samsung evo 850 nin 250 gb lığını laptopa taktım. sıfır windows kurulumu ile.

kutusundan bir cd çıkıyor. 2 faydası var:

1. ssd yi çalışan bir laptopa takacaksanız önce bu cd deki programı kuyurosunuz. SSD yi harici disk olarak bağlayıp içerdeki hdd yi klonluyor. Daha sonra ssd yi laptopa takınca direkt çalışıyor. Bunu denemedim

2. veya sıfır işletim sistemi kurduktan sonra cd deki programı kuruyorsunuz. Birçok ayar var. Kurmadan hız testi yaptım, cd deki program ile ayar yapınca hız ciddi şekilde artıyor.

diğer markalr nasıl bilmem de Ssd ile gleen programda nefis seçenekler var. Örneğin ilk açılış hızı, sanal 12 gb ram imkanı, ister performans ister max. veri depolama imkanı gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

samsung evo 850 nin 250 gb lığını laptopa taktım. sıfır windows kurulumu ile.

kutusundan bir cd çıkıyor. 2 faydası var:

1. ssd yi çalışan bir laptopa takacaksanız önce bu cd deki programı kuyurosunuz. SSD yi harici disk olarak bağlayıp içerdeki hdd yi klonluyor. Daha sonra ssd yi laptopa takınca direkt çalışıyor. Bunu denemedim

2. veya sıfır işletim sistemi kurduktan sonra cd deki programı kuruyorsunuz. Birçok ayar var. Kurmadan hız testi yaptım, cd deki program ile ayar yapınca hız ciddi şekilde artıyor.

diğer markalr nasıl bilmem de Ssd ile gleen programda nefis seçenekler var. Örneğin ilk açılış hızı, sanal 12 gb ram imkanı, ister performans ister max. veri depolama imkanı gibi...

Çağlar abi tavsiye için teşekkürler. Ben de aynı ssd'yi almış fakat cd'yi hiç kullanmamıştım... Deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çağlar abi tavsiye için teşekkürler. Ben de aynı ssd'yi almış fakat cd'yi hiç kullanmamıştım... Deneyeceğim.

kesin kurup oradaki ayarları kurcalamalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...