İçeriğe Yönlendir

Tavsiye Edebileceğimiz Araba İlanlarını Paylaşalım

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Örnek ilan linki var mı?

1,5  motorun argesi 2018 yılına ait, D-cvt şanzıman ise arge 2019 yılına ait.  Bu kombinasyonu en son kasa Corolla'da elde etmek çok güzel olurdu. Otomobil yutube kanallar d-cvt şanzımanı öve öve bitiremiyor. Birinci vitesde tork konverterli, kavrama var. Cvt 40 50 km hızda aktif oluyor. Harika bir teknoloji.  Atkinson motorun %40 thermal verimi anlatmaya gerek yok. Baktığın focus eski teknoloji ve lpg takmışlar. Atkinson corolla sana lpg taktırmadan az yakar zaten. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toyota çok bozuyor bu işi, mis gibi sıfır araba, jantı jannjanlı ekranı eksik oluversin

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hacı Şenyurt yazdı:

Donanım fark etmezse mesela bu olabilir 0 km. Yada düşük km 2020 donanımlisi alınabilir. 2397a992d57fa6443c0b8c7fd50b10ce.jpg

plakalı 2. el galeride daha pahalı :rofl: ne acaip bir zamanda yaşıyoruz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

1,5  motorun argesi 2018 yılına ait, D-cvt şanzıman ise arge 2019 yılına ait.  Bu kombinasyonu en son kasa Corolla'da elde etmek çok güzel olurdu. Otomobil yutube kanallar d-cvt şanzımanı öve öve bitiremiyor. Birinci vitesde tork konverterli, kavrama var. Cvt 40 50 km hızda aktif oluyor. Harika bir teknoloji.  Atkinson motorun %40 thermal verimi anlatmaya gerek yok. Baktığın focus eski teknoloji ve lpg takmışlar. Atkinson corolla sana lpg taktırmadan az yakar zaten. 

140km hızda 2500devir çeviriyor bu 1.5’ler. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Ali Darbaz yazdı:

toyota mühendisleri bu kadar bilgiye sahip değildir 🙂

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Bana yakıt maliyeti düşük araç lazım gidilen yol sabit hiç değişmiyor araç yılda 30k yapıyor. Sen bu motor ve şanzımanla ne yakarsın onu de hele ordan pay biçelim. 🙂

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Bana yakıt maliyeti düşük araç lazım gidilen yol sabit hiç değişmiyor araç yılda 30k yapıyor. Sen bu motor ve şanzımanla ne yakarsın onu de hele ordan pay biçelim. [emoji846]
Citroën dizilerinden birini alın c elize veya c3 dizel vardır 0km o rakamlara. Peugeot da olur.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Bana yakıt maliyeti düşük araç lazım gidilen yol sabit hiç değişmiyor araç yılda 30k yapıyor. Sen bu motor ve şanzımanla ne yakarsın onu de hele ordan pay biçelim. 🙂

O km uzun yol ise dizelden başka seçenek yok. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

4.0 litre

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

4.0 litre

Normal vatandaş bununla uzun yolda 5lt civarı gidiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

4.0 litre

Şehiriçi 6.7 litre tüketimi var nasıl olacak o iş? Bu araç otomatik şanzımanı ile şehirçi 7-8 litreden aşağı benzin yakmaz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Şehiriçi 6.7 litre tüketimi var nasıl olacak o iş? Bu araç otomatik şanzımanı ile şehirçi 7-8 litreden aşağı benzin yakmaz.

Şehir içinde diğer turbo benzinliler de o kadar yakıyor ama. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

yahu benim şu an 7,4 ortalama var. Bana dert olmuyor. 220 bin tl araba alıyon , 7 litre tüketimin hesabınamı bakıyon. İyi sen bilirsin, tüplü 2020 focus al. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Ali Darbaz yazdı:

yahu benim şu an 7,4 ortalama var. Bana dert olmuyor. 220 bin tl araba alıyon , 7 litre tüketimin hesabınamı bakıyon. İyi sen bilirsin, tüplü 2020 focus al. 

Benim ortalamam 2 haneli şu an ekrana bakmıyorum o yüzden.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şehir içinde diğer turbo benzinliler de o kadar yakıyor ama. 

Turbo icat oldu mertlik bozuldu. Teknoloji artık gelişmiyor zaten 90’larda da Japon atmosferikler uzun yolda 5 litre tüketiyordu şimdi de durum aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Koray Demir yazdı:

Turbo icat oldu mertlik bozuldu. Teknoloji artık gelişmiyor zaten 90’larda da Japon atmosferikler uzun yolda 5 litre tüketiyordu şimdi de durum aynı.

Hangi atmosferiymiş yav o. Bizimkiler 10 litre yakıyordu sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Koray Demir yazdı:

Biden 500bin elektrikli araba satılacak demiş. Toyota ceo’su atlamış gitmiş amerika’ya lobicilik yapıp hibritleri daha fazla anlatacakmış :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

bişey olmaz, 2 perçini atsa da bence 3.5 tan iyidir

3.5'a göre neyi iyi mesela? 

Koray Demir yazdı:

Maalesef öyle. İş basit aslında Mk 2.5 satıp Mk 3.5 alacağım ama kime sorduysam bu fiyatlara alışacağız artık diyor. Aslında gönülden de Ford Puma geçiyor.

Elinde 200k nakit cash meblağın var manuel vites ve bayan kullanacak ne alırsın? diye düşünelim

Siz 2.5 yerine 3.5 alın. Pişman olmaz aksine iyiki almışım dersiniz. Bayan kullanacak ise Fiesta da düşünebilirsiniz estetiği hoş daha ufak tefek. Tabi ailecek biniyorsanız geniş zamanlarda Focusu tek geçerim. Otomatik şanzıman olarak Cvtli Toyotayı da bir nebze düşünebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Selim Bilgin yazdı:

Hangi atmosferiymiş yav o. Bizimkiler 10 litre yakıyordu sanki. 

Yine V6’ysa hiç yakıt hesabı yapmayalım 😃. Honda 1.6 motorda gerçekten yapıyordu crx modeli mesela. O dönemlerde kasa hafif teknoloji çok ileriydi. Mondeo Mk2 2.0 atmosferik bile uzun yolda dikkatli kullanılırsa 5 litre benzin tüketiyor teknolojisi 30 yıllık 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

İlla Corolla diyorsun yani bi araştıralım uyarsa neden olmasın. Yakıt maliyetleri düşük olsa inan 3000 cc üzeri safkan atmosferik araca binerim gürül gürül hiç dert olmaz ama km faktöründen dolayı çok çok etki ediyor bir de şirket veya pederbank sübvanse etmiyor bizi bu yüzden yakıt önemli. 😊

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

İlla Corolla diyorsun yani bi araştıralım uyarsa neden olmasın. Yakıt maliyetleri düşük olsa inan 3000 cc üzeri safkan atmosferik araca binerim gürül gürül hiç dert olmaz ama km faktöründen dolayı çok çok etki ediyor bir de şirket veya pederbank sübvanse etmiyor bizi bu yüzden yakıt önemli. 😊

İstanbul bayan şöförler geneklde Qasqai biniyor. hatırlatmak istedim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Koray Demir yazdı:

Yine V6’ysa hiç yakıt hesabı yapmayalım 😃. Honda 1.6 motorda gerçekten yapıyordu crx modeli mesela. O dönemlerde kasa hafif teknoloji çok ileriydi. Mondeo Mk2 2.0 atmosferik bile uzun yolda dikkatli kullanılırsa 5 litre benzin tüketiyor teknolojisi 30 yıllık 😊

Yok gariban işi Toyota 1.6 😄 Düz yolda olabilir tabi ama o dönemin bol sollamalı gidiş geliş yollarında ortalama 8-9 yakıyordu diye hatırlıyorum. Ben direksiyonda değildim tabi o zaman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Selim Bilgin yazdı:

Yok gariban işi Toyota 1.6 😄 Düz yolda olabilir tabi ama o dönemin bol sollamalı gidiş geliş yollarında ortalama 8-9 yakıyordu diye hatırlıyorum. Ben direksiyonda değildim tabi o zaman. 

Ae101 kasalar mı? 114 lük. Çok güzel gidiyordu onlar. Hele eksoz sesi hala kulağımda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

3.5'a göre neyi iyi mesela? 

geçen bir konuda bile vardı, 2.5 ların ölçüleri daha mı büyük diye. iç mekan olsun yükleme alanı olsun daha kullanışlı. mesela mondeo , S-max ten uzundur, ancak iç mekanda daha dardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
İlkay BAŞARAN yazdı:

Ae101 kasalar mı? 114 lük. Çok güzel gidiyordu onlar. Hele eksoz sesi hala kulağımda.

Ae92 de vardı Ae101 de. 92'deki karbüratörlü motorun sesi nefisti, 101'inki de güzeldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...