İçeriğe Yönlendir

Antalya'da Tatil

Alper Aksakal

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız
Hayirli yolculuklar [emoji4]
Oneriye ihtiyacim yok demissiniz ama ulupinarda botanik restoran var. Derenin uzerinde masalari var. Cok guzel bir yer. Gitmediyseniz tavsiye etmeden gecemedim [emoji4]

Ulupinar yoluna girince boyle pek cok yer var. Hepsi birbirinden guzel. Su aylar en guzel zamanlari. Mart sonuna kadar aksamustleri usutur. Yaklasik haziran ortasina kadar da bolgenin en guzel donemi. Rotasi denk gelene bende tavsiye ederim. O yola girince hangi mekana girseniz guzeldir. Tropikte guzel ama adi cikmisliktan sebep rakamlar biraz almis basini misali.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
14 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Ulupinar yoluna girince boyle pek cok yer var. Hepsi birbirinden guzel. Su aylar en guzel zamanlari. Mart sonuna kadar aksamustleri usutur. Yaklasik haziran ortasina kadar da bolgenin en guzel donemi. Rotasi denk gelene bende tavsiye ederim. O yola girince hangi mekana girseniz guzeldir. Tropikte guzel ama adi cikmisliktan sebep rakamlar biraz almis basini misali.

Ben antalyadayken 2 taneydi o restoranlar. Simdi cosmuslar demek ki :)

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Ben antalyadayken 2 taneydi o restoranlar. Simdi cosmuslar demek ki [emoji4]

3 senedir Kemer'deyim. Bu sene bir yer acildi yeni. Gerisi zaten vardi. Siz daha onceden bahsediyorsunuz oyleyse. Haftasonlari ya o civardayiz, ya goynuk kanyonda, yada yaylalarin birinde. Bu yasta emekli hayati yasiyor gibiyiz. :-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
On 21.04.2018 at 22:39, Ali Cihangiroğlu yazdı:

uykunda araba sürmüşsün sen yahu :)

Ayik surenlerden daha iyi iste abi ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade
On 21.04.2018 at 21:22, Azad Mirzade yazdı:

Öncelikle sağ salim geldim bunu paylasayım dedim. Detaylar dinlendijten sonra  ?

Valla tatil boyunca ne notebook u açtım ne de telefondan tarayıcıya girdim. O yüzden bugüne kaldı yazı :)

Kızlarımı ve KA yı antalyada bırakıp geldim, onlar biraz daha güneşin ve bahçenin tadını çıkaracaklar haftaya cuma gibi almaya giderim.

Giderken sabah 7.30 evden çıktık. Yolda az biraz trafik vardı ama meşhur tatil trafiğinden yoktu o yüzden mutluyum. 10 gibi Sapancaya ulaşıp Eker lokantasında sabah işkembesi içtik :D biraz sapancanın içinde dolaşıp sanırım 11:30 gibi ayrıldık. Arabayı zorlamadım hız sınırlarının hepsine uydum, yandex kullandığım için bütün uyarılara uydum. Hız ortalamam 80 di diyebiliriz, zaman zaman 70 -110 arasında gittim geldim ama KA ile en rahat hız 100. Çok düzgün bir yol vardı yokuş aşağı neresi hatırlamıyorum orda bi hız denemesi yaptım 157 yi gördüm, kesinlikle rahatsız edici bir hız benim için ama KA çok rahat ulaştı bu hıza gerçi daha ötesine geçmedi ben de zorlamadım.

Yakıt olarak depoyu evin ordaki opette fulledim yola çıktım, kütahyada yakıt aldım  315 KM  105,02 TL den 17,16 LITRE aldı depo  5,45LT/100 sonuç verdi, androidde FUELİO uygulamasını kullanıyorum çok başarılı. Kütahyadan devam ettim +330KM de 102,05 TL den 16,62 LITRe aldı depo bunda da 5,04/100km sonucu elde ettim. Bunlar beklemediğim rakamlardı, gayet memnun kaldım şahsen benzinli ve eski bir araçta bu ortalama çok hoş. 5,23LT/100KM güncel rakamlarla 207,10TL ye istanbuldan Antalya2ya gitmiş oldum :D  Tüp taktırırsam aynı yolu 120 TL ye gidebiliyorum, bu seyahatlerim araca ve kendime olan güvenim arttıkça sıklaşacaktır, şu an değil ama ileride tüp taktırmayı düşünüyorum, bilmiyorum belki de hiç bozmam aracı, benim KA yı bu seyahatte hayli sevdim.

Yollar çok güzeldi, rahat ve güvenli gittim, neredeyse boştu diyebilirim. Akşam 7,30 gibi araçtan indik, yedik içtik goygoy filand erken oo dediler senin ilk uzun yol ama sen çok iyisin bayağa dinç görünüyorsun, tabi bi havalar bende filan, neyse 10 gibi bize hazırladıkları odaya gittim, şöyle bi odaya bakayım diye, yatağı görünce bi uzanayım dedim, uzanınca film kopmuş ertesi gün 10 a kadar uyudum ha-ha

Bu arada mesajları takip ettim. Öneriler için teşekkürler. Vaktimi bahçede dalından meyve yiyerek, yalınayak dolanarak ve bol bol güneşlenerek geçirdim. Son gün öğle vaktinde denize gittim, girilmeyecek kadar değil ama girilecek kadar da muhteşem değildi :D Şimdilik bu kadar, haftaya cuma akşamı tekrar yola çıkacağım, çocukları alıp KA ile döneceğim ya da sonraki cuma akşamı, onların tercihine kalmış artık ne kadar kalmak isterlerse kalabilirler :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
32 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hoşgeldin Azad :)

Hoşbulduk Önder abi, hoşbulduk :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
19 saat önce, Azad Mirzade yazdı:

androidde FUELİO uygulamasını kullanıyorum çok başarılı.

Yollar çok güzeldi, rahat ve güvenli gittim, neredeyse boştu diyebilirim. Akşam 7,30 gibi araçtan indik, yedik içtik goygoy filand erken oo dediler senin ilk uzun yol ama sen çok iyisin bayağa dinç görünüyorsun, tabi bi havalar bende filan, neyse 10 gibi bize hazırladıkları odaya gittim, şöyle bi odaya bakayım diye, yatağı görünce bi uzanayım dedim, uzanınca film kopmuş ertesi gün 10 a kadar uyudum ha-ha

Bu arada mesajları takip ettim. Öneriler için teşekkürler. Vaktimi bahçede dalından meyve yiyerek, yalınayak dolanarak ve bol bol güneşlenerek geçirdim. Son gün öğle vaktinde denize gittim, girilmeyecek kadar değil ama girilecek kadar da muhteşem değildi :D Şimdilik bu kadar, haftaya cuma akşamı tekrar yola çıkacağım, çocukları alıp KA ile döneceğim ya da sonraki cuma akşamı, onların tercihine kalmış artık ne kadar kalmak isterlerse kalabilirler :)

İlçeye giderkenki 1 saat yol bile yoruyor adamı. Durduktan 1 saat içerisinde de yorgunluk belirtileri başgösteriyor :)

Ne kadar kalmak isterlerse kalabilirler derken bekarlığın tadını ne kadar çıkarabilirsem gibi birşey sezdim :D En fazla 2 hafta sonra sıkılıyor insan. Boş evin tadı tuzu olmuyor evde bekleyenlerinin olmasını bilmek insana ciddi anlamda mutluluk veriyor ve terapi oluyor.

FUELIO uygulamasıyla ilgili detay versen üstad?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
11 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Hoş geldiniz. 

pek hoş bulmadım, istanbulun tadı tuzu yok, kızlarım antalya'da Ka yı da orda bıraktık, bugün telefonu da evde unutmuşuz, görüntülü konuşma da yok. hiç iyi değil bunlar hiç iyi değil :D

16 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

İlçeye giderkenki 1 saat yol bile yoruyor adamı. Durduktan 1 saat içerisinde de yorgunluk belirtileri başgösteriyor :)

Ne kadar kalmak isterlerse kalabilirler derken bekarlığın tadını ne kadar çıkarabilirsem gibi birşey sezdim :D En fazla 2 hafta sonra sıkılıyor insan. Boş evin tadı tuzu olmuyor evde bekleyenlerinin olmasını bilmek insana ciddi anlamda mutluluk veriyor ve terapi oluyor.

FUELIO uygulamasıyla ilgili detay versen üstad?

Metin hocam iki gün ohh bekarım modunda oluyorsun sonra dediğin gibi oflama puflama başlıyor, eve gidesi gelmiyor insanın mesela bu akşam sinemada avengers infinity wars izliyeyim diyorum :D  12 mayısa antalyaya gidiş biletimi aldım, tarihin kesinleşmiş olması biraz ümit verici, daha kolay oluyor vakit geçirmek.

FUELİO yu şu linkten direk indirin derim https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kajda.fuelio&hl=tr

önce araç profili oluşturuyorsunuz, daha sonra benzin aldığınızda programdan maliyet ekle (yakıt) kısmını seçerek fişteki bilgileri programa giriyorsunuz, burdaki önemli konu sadece şu, toplam sayacı yazmalısınız. ben depo fullediğimde sayacı sıfırlayıp hep ordaki bilgiyi yazardım ama bir iki dolumdan sonra gördüm ki toplam sayaç rakamını istiyormuş program. Kalan her şeyi kendisi hallediyor, kullanımı çok basit ve istatistik de tutuyor, benim çok hoşuma gitti. Diğer bakım masraflarını da bakım masrafı olarak girip araca ne kadar harcama yaptığınızı görebiliyorsunuz. Aşağıda ekran önizlemeleri, tabi bizdeki uygulama türkçe, telefonu evde unuttuğum için netten bir görüntü paylaşıyorum :)

Fuelio-Yak%C4%B1t-ve-%C3%9Ccretleri-uygu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Azad Mirzade

Vay be şu konuyu okudum da :D

Şimdi yine gidiyoruz ama bu sefer gece, çocuklar uyusun aman başımız ağrımasın Ali Rıza bey :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Vay be şu konuyu okudum da [emoji3]

Şimdi yine gidiyoruz ama bu sefer gece, çocuklar uyusun aman başımız ağrımasın Ali Rıza bey [emoji3]
Ben edirne antalya hep gece gidiyorum körfez geçince yol bitmiş gibi geliyor
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
15 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:
17 saat önce, Azad Mirzade yazdı:
Vay be şu konuyu okudum da emoji3.png

Şimdi yine gidiyoruz ama bu sefer gece, çocuklar uyusun aman başımız ağrımasın Ali Rıza bey emoji3.png

Ben edirne antalya hep gece gidiyorum körfez geçince yol bitmiş gibi geliyor

Sizinki daha zormuş, kesinlikle körfeze kadar! Sonrası boş zaten hep.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Azad Mirzade

Giderken trafik yoktu, gelirken de yoktu tabii çünkü bu haftasonu döndüm :D  . Gece yolculuğu, çocukların uyuyor olması açısından güzel ama bünyem için ağır oldu :)

Yine de tıngır mıngır gittik geldik, Side'ye de uğradık; gidip görülmeli, o yarımada ziyaret edilmeli, hele akşam ışıklandırmasına da kalıp bir de karanlıkta gezerseniz hayli keyifli :)

Yol üstünde gezerek gelebileceğim yerler baktım aslında, pamukkaleye uğrayacaktık ama o kadar çok olumsuz yorum gördüm ki vazgeçtim 😕

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...