İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Te Motor Yağı Olarak 0W30 Yada 0W40 Tam Sentetik Yağ Kullan

Serdar Kazancı2006
Çözüme git M.Fatih Yüce tarafından,

Recommended Posts

Yiğit Kara

yorumların tamamını okudum 0-30, 5-30, 0-40 benzinli mondeo için oldukça ideal sanırım. 0-30 epey pahalı, peki 5-30 için aşağıda linkini verdiklerimin ne farkı var motor açısından (emisyon değerleri dışında), çünkü fiyatlar arasında uçurum var.

http://www.hepsiburada.com/mobil-super-fe-5w-30-benzin-ve-dizel-motor-yagi-4-litre-p-OTM652072

http://www.hepsiburada.com/mobil-super-3000-f-r-5w-30-4lt-renault-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTMBL1514731

ilk bağlantıdaki yağ işimizi görmez mi?

Yorum bağlantısı
Şahin Akdolan

Fotoğraflarda hata var. Dikkat edin. Bu yağ da iş görür hangi araçta kullanacağınıza bağlı tabi ama daha yeni teknoloji olan yağlar ESP ve New life serisi. Serdar abi günlük 30 km şehir içi her iki üç haftaya da canım sıkılırsa kayseri eskişehir yapıyorum. Uzun yolda kullanıp aracımı hiiç zorlamam en ufak sesi dinler sorun yoksa bile değiştiririm orjinali ile o da beni hiç üzmez.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

yorumların tamamını okudum 0-30, 5-30, 0-40 benzinli mondeo için oldukça ideal sanırım. 0-30 epey pahalı, peki 5-30 için aşağıda linkini verdiklerimin ne farkı var motor açısından (emisyon değerleri dışında), çünkü fiyatlar arasında uçurum var.

http://www.hepsiburada.com/mobil-super-fe-5w-30-benzin-ve-dizel-motor-yagi-4-litre-p-OTM652072

http://www.hepsiburada.com/mobil-super-3000-f-r-5w-30-4lt-renault-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTMBL1514731

ilk bağlantıdaki yağ işimizi görmez mi?

2 yağ arasında farkı bence fiyatı :) Ford için ilk linkteki yağı yada daha iyisi olsun dersenizde bunu alabilirsiniz http://www.hepsiburada.com/mobil-1-fuel-economy-0w-30-4lt-benzinli-dizel-motor-yagi-p-OTYAGMBL0001

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Doğan
(düzenlendi)

Normali 4.75 lt alıyor ama genelde 5 litre koyuyor bizim ustalar

tarihinde Alper Doğan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Kazancı2006

Şahin bey

Benim yağ 10.000 km devirdi

15.000 km değiştirmeyi düşünüyorum

Ne dersin

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Akif bey,

5W30 yağ kullanıyordum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

tam sentetikmiydi?

yeni değiştirdim magnatec 5-30 tam sentetik ile.Şimdi değiştirmeye kıyamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Akif bey,

Orjinal yağı 5w30 güle güle kullanın

Bir daha ki yağ değişiminde ford motorlar için uyumlu mobil 1 tam sentetik 0w30 kullanabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Akif bey,

Orjinal yağı 5w30 güle güle kullanın

Bir daha ki yağ değişiminde ford motorlar için uyumlu mobil 1 tam sentetik 0w30 kullanabilirsiniz.

0w30 deyince aklıma eniştem geldi, Hakan Erken eniştem de sürekli bu yağdan kullanır. 5w30'a göre 0w30 daha sessiz gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Hem sessiz hem yakıt tasarrufu hem de daha etkin yağlama sağlıyor. Sıcak havalarda bir miktar eksiltme yapabilir.

Şuan için oldukça memnunum...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serdar Kazancı2006

15.000 km. yağı değiştirdim.
Gözlemim yağın canını okumuşuz :)

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Evren Bey,

10 binde yarım litre ilave ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Km si yüksek araçlarda ince yağ sıkıntı yaratmaya sebep olabilir...

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Hasan bey ne gibi sıkıntılar yaratbilir?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hasan bey ne gibi sıkıntılar yaratbilir?

Ustamın şiddetle karşı çıktığı bir durumdu...yüksek km li araçlarda kesinlikle 0/30 a geçilmemeli araç fazla yağ yakar ve motor ömrünü daha da kısaltır derdi.Aracın yağını o km lerde 0 30 a getirmenin ne artısı olabilir.Bence çok gereksiz bir işlem...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağ üreticisinin sayfasına girin. Aracınızı seçin.

Size neyi öneriyorsa onu alın.

Bunun dışındaki kişisel yorumların hiç birine katılmıyorum. Makine mühendisi bile olsanız. Motor üretmiyor ve arge yspmıyorsanız kabul etmem.

En doğru yağ. Motor ve yağ üreticisinin önerdiği yağdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ford genelde tek tip yağ öneriyor. Diğer bir çok markada çok sayıda yağ tipi var, hava sıcaklığına göre seç demişler. 

Bizdeki Fordlar Avrupa'da çok satan araçlar ama Afrika'da , Asya'da yok. Bu da etkili  olabilir. Toyota her kıtada çok satıyor. 

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Mobil1 0W30 tam sentetik yağ ford motorlar için uyumlu

Gerisi teferruat

Eğer ustaların kafasıyla gitseydik motoru şimdiye kadar elimize alırdık

Fordclubta paylaşılan bilgileri daha çok önemsiyorum.

Ustalardan önce forumlara bakmak daha faydalı gibi :)

Evren bey

Avrupada ki ford kullanıcılarının bir kısmıda 0w30 yağ kullanıyorlar. Forumları okursanız görürsünüz.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bol şans...5/30 önerilirken 0 /30 dan ne gibi bir üstünlük sağlıyacağımızı anlamam lazım...

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Hasan bey

Ön yargılı yaklaşmayın

Yağın özelliklerini okursanız

Faydalarını görürsünüz

Otomatik şanzıman yağını değiştirmeye gittiğinizde ustalar fordun orjinal yağını mı koyuyorlar?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Benim derdim km...sizin aracınız benzinli...sorun olmayabilir ama dizel araçta yağ çok önemli sadece motor için değil ...özellikle turbo için...Önyargılı değilim .eğer öyle olsaydım hiç bir aracımda şanzıman yağlarını servisler özellikle ve ısrarla değişimi yok demelerine rağmen hemen hemen ilk değişen benim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...