İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Te Motor Yağı Olarak 0W30 Yada 0W40 Tam Sentetik Yağ Kullan

Serdar Kazancı2006
Çözüme git M.Fatih Yüce tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Mobil.. Dizel ve benzinli mondeo için bunu diyor... : 

Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W30

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30, çok geniş bir sıcaklık aralığında artırılmış koruma ile birlikte pek çok türdeki ve yaştaki araç için uzun motor ömrü sağlayan tam sentetik motor yağıdır.

Castrol.. Dizel ve benzinli mondeo için bunu öneriyor..

Castrol MAGNATEC Stop-Start 5W-30 A5

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Benim derdim km...sizin aracınız benzinli...sorun olmayabilir ama dizel araçta yağ çok önemli sadece motor için değil ...özellikle turbo için...Önyargılı değilim .eğer öyle olsaydım hiç bir aracımda şanzıman yağlarını servisler özellikle ve ısrarla değişimi yok demelerine rağmen hemen hemen ilk değişen benim...

Şanzımancıların hepsi dextron 3  ATF 320 yağ öneriyorlar !!!

Sarı renkte orjinal ford şanzıman yağı yerine ( FMY ATF dextron 1 Ford ESP-M2C166-Hçubuğu ) çektiğinizde kırmızı renkle karşılaşıyorsunuz

Ben yaşadım :)

Mondeonun orjinal yağı 5w30 dur

Benim için ise 0w30 

Saygılarımla. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Kolay gelsin...fikrimizi sormuştunuz söyledik...zaten siz kararınızı vermişsiniz..Bize ihtiyacınız yok...

Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Hasan Bey,

Forumun amacı tartışmak. Kimseye fikrini dayatmak değil.

Biride çıkar 10w30 yağ kullanıyorum der. Faydalarını yazar. Ama olur mu bak orjinal yağı bu bundan başkasını kullanamazsın mı diyeceğiz ? Yağ teknolojisi gelişiyor. Bu gelişimden yararlanmak gerektiği kanaatindeyim. Aynen şanzıman yağında olduğu gibi !!!

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Fikrimi dayatma en yapmayacağım şey...araç sizin keyif sizin...doğru olanı söylemek dayatmak olarak algilandiysa ...kolay gelsin...

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Mobil.. Dizel ve benzinli mondeo için bunu diyor... :

Mobil Super™ 3000 X1 Formula FE 5W30

Mobil Super 3000 X1 Formula FE 5W-30, çok geniş bir sıcaklık aralığında artırılmış koruma ile birlikte pek çok türdeki ve yaştaki araç için uzun motor ömrü sağlayan tam sentetik motor yağıdır.

Castrol.. Dizel ve benzinli mondeo için bunu öneriyor..

Castrol MAGNATEC Stop-Start 5W-30 A5

Mehmet bey araba benim cıktı dizel Mondeo tdci yağı ndan emin değilim birde nerede Ise Antiviriz koyuyordu bir damla gitmiştir motora kac lt ne alıyım
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Ben düzenli olarak mobil esp 5/30 kullanıyorum...

Hocam teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Akif Özkan

Serkan Bey 

son durum nedir? yağ kaçağı veya yağ yakma gibi durumlar oluştu mu ?

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Arkadaşlar ustanın dediğine göre sabah ilk çalışır ikenki şıkırtı sesi yapın liftlere geç gitmesi. Acaba bor denen katkı yağını ilave yapsak daha iyi olurmu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün tv de profosyonel bir yorum dinledim.

Diyordu ki. : Firmaların arge çalışmalarını nasıl yaptığını, kaç bin km ler test yaptığını bilseniz, farklı yağ koymazsınız :)

Arkadaşlar ustanın dediğine göre sabah ilk çalışır ikenki şıkırtı sesi yapın liftlere geç gitmesi. Acaba bor denen katkı yağını ilave yapsak daha iyi olurmu

Ben bir dönem mahkemelik oluyordum. Kutunun üstünde yazan, afişlerinde yazan her şeyi inkar ettiler.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Kazancı2006

Düzeltiyorum Serdar Bey.

Akif Bey,

8 bin km. ulaştık. Hafta sonu detaylı kontrol eder. Bilgi veririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Kazancı2006

Akif Bey,

Yarım litre yağ ilave ettim. Hamdolsun herhangi bir sıkıntı yok. 15.000 km. yağı değiştireceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...