İçeriğe Yönlendir

Lütfen Su Için

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Etrafımda kilo vermek, beslenme düzenini sağlıklı bir hale getirmek isteyen tanıdıklarım ve arkadaşlarım oluyor onlarda bana gelip son 2 yıldaki beslenme, spor düzenime bakıp nacizane benim tavsiyelerimi istiyorlar, hepsine ilk önce dediğim 3 altın kural;

1- Bol bol su içeceksiniz.

2- Bol bol su içeceksiniz.

3- Bol bol su içeceksiniz.

Güzel bir makale okumanızı ve yaz kış demeden günde en az 2,5 litre su içmenizi tavsiye ederim.

http://www.gazetevatan.com/-su-icmeyi-ihtiyactan-aliskanliga-terfi-ettirin-901241-saglik/

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Ben kendim kadar su iceni gormedim. Yanimda surekli siseyle geziyorum. İnanilmaz tuketiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben kendim kadar su iceni gormedim. Yanimda surekli siseyle geziyorum. İnanilmaz tuketiyorum.

Benimle tanışmadığınız içindir o, bu konuda rakip tanımam şu saate kadar bile 1,5 litre içtim :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Doğuş bey özellikle kışın su içmek bana işkence gibi geliyor. Ne yapmam lazım,bana bir yol göster.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Benimle tanışmadığınız içindir o, bu konuda rakip tanımam şu saate kadar bile 1,5 litre içtim :)

Siz de benimle o zaman :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sek mi?

Artık keyfine ve sofraya göre değişir abi  ;)

Yemeklerden öncemi sonra mı :)

Her zaman abi :) 

Siz de benimle o zaman :)

Valla iddalıyım ben bu konuda mütevazi olmayacağım :) 

Doğuş bey özellikle kışın su içmek bana işkence gibi geliyor. Ne yapmam lazım,bana bir yol göster.

Alışkanlık haline getireceksiniz, bardakla değil şişeyle içeceksiniz, şişe her zaman gözünüzün önünde olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Artık keyfine ve sofraya göre değişir abi ;)

Her zaman abi :)

Valla iddalıyım ben bu konuda mütevazi olmayacağım :)

Alışkanlık haline getireceksiniz, bardakla değil şişeyle içeceksiniz, şişe her zaman gözünüzün önünde olsun.

Hodri meydan:)

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

ayrıca içtiğimiz su oda sıcaklığında olmalı

içerim, affetmem

Yorum bağlantısı
Misafir

Ye yağlıyı iç suyu donarsa donsun,ye tatlıyı içme suyu yanarsa yansın,

Birde böyle atasözümüz var,bunada riayet etmek lazım

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de içmeye çalışıyorum ama her gün olmuyor, bir düzen tutturamadım.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Valla yeri ve tarihi siz secin ben eminim kendimden :)

Anlastik :) Sevdim bunu:) Ben su icerken herkes hayretle bakar nasil iciyorsun diye tek seferde 1lt icerim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ye yağlıyı iç suyu donarsa donsun,ye tatlıyı içme suyu yanarsa yansın,

Birde böyle atasözümüz var,bunada riayet etmek lazım

Sen iç abi tatlıdan da sonra yeterki ic :)

Anlastik :) Sevdim bunu:) Ben su icerken herkes hayretle bakar nasil iciyorsun diye tek seferde 1lt icerim.

Su içmek bizim işimiz :)
Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Sen iç abi tatlıdan da sonra yeterki ic :)

Su içmek bizim işimiz :)

Aynen Su cular :) Peki bir soru, cok su icici anlar halimden, durarak mi iciyorsunuz, belli araliklarla?Fazla su icmek bobrekleri deliyor, dikkatli icmek gerek diyorlar ya?

Biz direk isin teknik boyutuna dalalim [emoji23]

tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

Bol su içerim. Su içmeyi severim. Gece yatağın yanına 1,5 lt su şişesi koyarım, sabaha boş olur :)

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen Su cular :) Peki bir soru, cok su icici anlar halimden, durarak mi iciyorsunuz ve *** küfür *** araliklarla mi? Fazla su icmek bobrekleri deliyor, dikkatli icmek gerek diyorlar ya?

Biz direk isin teknik boyutuna dalalim [emoji23]

Valla benim kullandığım sise 500 ml lik, genellikle tek seferde dikerim kafaya bunuda gün icinde 5 defa yaparım ama aksam spor yaparken yudum yudum icerim cünkü öyle olması gerekiyor.

Böbrek mi deliyormuş o nasıl oluyormus kim demis nerde demis inanmayın öyle şeylere ama işin gözünü cıkartıp tek seferde oturup 3 litreyi kafaya dikersiz onu bilemem tabi :)

Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Valla benim kullandığım sise 500 ml lik, genellikle tek seferde dikerim kafaya bunuda gün icinde 5 defa yaparım ama aksam spor yaparken yudum yudum icerim cünkü öyle olması gerekiyor.

Böbrek mi deliyormuş o nasıl oluyormus kim demis nerde demis inanmayın öyle şeylere ama işin gözünü cıkartıp tek seferde oturup 3 litreyi kafaya dikersiz onu bilemem tabi :)

Aynen, birden dikip icmek bobreklere zararliymis, ben surekli oyle ictigim icin arastirdim netten ama herhangi bir doktordan teyit almadim. tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Çoğu zaman öğlen yemeğinden sonra 1 bardak akşam yemekten sonra 1 bardak, toplam da 2 bardak suyla kapatırım günü ☺

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben bir dikişte 1,5 lt suyu bitiyorum. Performansını beğenmedim Doğuş..  :i-ih: Ek olarak su içince yarıyor bana. Su içmeden önce tartıldığımla, içtikten sonra tartıldığım kg daha yüksek oluyor..  :unsure2:  :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen, birden dikip icmek bobreklere zararliymis, ben surekli oyle ictigim icin arastirdim netten ama herhangi bir doktordan teyit almadim.

Mış..mış kesin bilgi yok işte 500 ml lik tek seferde icin birsey olmaz :) Forumda doktor üyelerimiz var konuyu görürlerse belki bizi bilgilendirebilirler.
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Mış..mış kesin bilgi yok işte 500 ml lik tek seferde icin birsey olmaz :) Forumda doktor üyelerimiz var konuyu görürlerse belki bizi bilgilendirebilirler.

Harika olur destek verirlerse, siz de arastirabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben bir dikişte 1,5 lt suyu bitiyorum. Performansını beğenmedim Doğuş.. :i-ih: Ek olarak su içince yarıyor bana. Su içmeden önce tartıldığımla, içtikten sonra tartıldığım kg daha yüksek oluyor.. :unsure2: [emoji14] :D

Sabah ac karnına tartıl sende aksam tartilıp moralini bozma :) Sabah aksam 2 kilo farkeder zaten. Su icmeye devam..sinerji..devinim :)

Harika olur destek verirlerse, siz de arastirabilirsiniz.

Siz diyene kadar pek aklıma gelmedi bu konu araştirayım birseyler bulursam kendi spor&sağlık üzerine websitemde makale olarak bunu paylaşırım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...