İçeriğe Yönlendir

2016 Yeni Tiguan

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

nasıl oluyor o kaput filmi gibi mi yoksa siyah yahut gövde rengi çıta mı?

kaput filmi gibi Şeffaf. Benim BMW de var. Foto çekip koyarım yarın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Evet Aracın 1 depo (tahminimce) araç 266 tl benzin ile 920 km yol yaptı. Bunun 650 km si şehirler arası 270 km si şehir içi. Ortalama. 58 lt benzin ile yapılan yol. Kısaca ortalama 6.3 lt yakmış 100 km de. Fena değil gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bugün VW Başaran Isparta'dan satış temsilcisi arkadaş beni ziyarete geldi ve Tiguanın test sürüşü için davet etti beni. Ben de müsait olunca beraber gittik ve test sürüşünü yaptım. Test aracı comfortline donanımlı idi, ayrıca highline donanımlı aracı da inceledim.

Benim Tiguandan inip yeni Tiguana binince biraz alçak geldi yenisi bana. Bendeki araç cam tavan olduğu için test aracı ilk etapta tuhaf geldi. Yola çıkınca hemen alıştım ve sanki kendi arabamı sürüyormuşcasına rahat kullandım. Tiguandan Tiguana geçtiğim için böyle hissettim sanırım.

Aracın sürüş karakteri daha yumuşak olmuş. Direksiyon daha hafif, amörtisörler ise eski Tiguana göre daha da konforlu. Dsg şanzıman aynı, hızlanmada yine performans süper. Kendi aracım da kullandığım araç da 1.4 Tsi 150 BG olduğu için performans aynı geldi. Ancak motor yeni teknoloji olduğu için daha az yakıt tüketimi var. ACT teknolojisi sabit hızla sürüşte ve yokuş aşağı inerken 2 silindiri kapatıyor ve ekranda bunu görüyorsunuz. MQB şasi yumuşak sürüş karakterinde etkili olmuş.

İç mekanda highline daha kaliteli, koltuk dayama kısmı deri, anahtarsız çalıştırma var ve hayalet gösterge güzel duruyor. Highline cam tavan ile alınırsa 4000-5000 TL fark var. İç mekan Golf ağırlıklı ama Passattan da izler taşıyor.

Fren dozajı ve frenlene mesafesi iyi, öncekine göre daha yumuşak. Sert fren yapmadım. Amörtisörler çok başarılı ve konforlu. Bayağı bozuk yola girdim, rahatsızlık vermedi, işin enterasan yanı trim sesi yok.

Kullandığım test aracında autohold vardı, start-stop vardı, comfortline donanımı doluluk olarak fena değil.

Çok fotoğraf çekemedim ama çektiklerimi paylaşayım. Comfortline ön göstergeler..

7b99d035dbab30bb6303c42f362d9242.jpg

8 inçlik multimedya cihaz, buradan diğer VW modellerindeki gibi arabanın bazı ayarları yapılabiliyor, biraz eğimli yapmışlar, görüş kolaylığı sağlıyor.

545cea4a1ddce7f642698ffc9481adf4.jpg

Arka koltuk havalandırması eskisinde de vardı, ancak bunda derece ayarlamak için butonlar konmuş...

5857a9650509255cb6fd4794a245b904.jpg

Kapılarda alüminyum alaşımlı trimler var. 80f2700fa95b176af54e20c4f89386cb.jpg

Bagaj eskisine oranla biraz daha geniş, reflektör üçgeni mercedeslerlerde olduğu gibi bagaj kapağına koymuşlar, benim araçta iç gözde...

86f6b5437bbad4028339415ad5d8586a.jpg

Kullandığım test aracı, 14 km sürmüşüm.c5622f38a87e3bd164aa67fc50701889.jpg

Dönüş çapı azalmış, hareket kabiliyeti daha iyi...

Highline donanımlı incelediğim diğer araç...eaeac2395022b9e6efed4b7a821750f5.jpg

df52b26830fe4bf7e5cd004cb7bab22f.jpg

c29f6b5f04eb62a0375899f1d0458028.jpg

Ve hayalet gösterge, güzel duruyor ama ilk başta karışık ve acaba bozulursa ne olur diye düşünüyor insan...

26b6c53c2ce9862e872a3aa1c391e1ab.jpg

447de889132a5b3f307871fb03ec5636.jpg

Anahtarsız çalıştırma ve DSG vites kolu...256e7ff12d91fa7b72db440e9d3ae8e2.jpg

Özetle, yeni teknoloji motoru ve yeni şasisi ile daha az yakan ve konforlu bir araç yeni Tiguan. Ve çok satacağa benzer...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Gerçekten iyi araç yapmışlar ama ben tekrar söylüyorum yan aynaları beğenmedim. Sanki görüşüde kısıtlıyor gibi geldi. Ha bu arada artık hanım arabayı vermiyor. Bundan sonra bilgi paylaşımı yapayabilirim[emoji16]yada aracı kaçırıp bilgi verecem .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yan aynaları ben de beğenmedim. Benimkinden küçük geldi. Ayarladım o kadar ama, göremedim açıkçası. Belki zamanla alışılabilir.

Orta dikiz aynası daha şık olmuş bu arada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu aralar fazlaca yolda goruyorum, bordo renkli bi highline gorup duruyorum cok hosuma gidiyor, bugun trend donanim siyah gordum hic hosuma gitmedi. Bu arabanin bosu alinacaksa beyaz yada farkli bir renk olup cam filmi yapilsa cok hos olur..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bugün çizilmez cam filiminide yaptırdım Aracın ancak fotosunu unuttum. Kısmetse pazartesi bulabilirsem araca yan basamak ve tavan çıtası da yaptırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alıncaksa tam dolu almak lazım gibi, comfort donanım göstergeyi sevmedim, aynı, teypte belli, sanki daha üstü varda bununla idare et, aslında git dolusunu al isteği uyandıracak şekilde, yanları boş, uyanık vosvos, şimdi skodanın hamleyi bekleyelim bakalım :)

Dün alışveriş merkezinin birinde baktım biraz, eskisinden daha ufak geldi gözüme, ama daha güzel, eskisi harbiden eskimişti zaten.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Alıncaksa tam dolu almak lazım gibi, comfort donanım göstergeyi sevmedim, aynı, teypte belli, sanki daha üstü varda bununla idare et, aslında git dolusunu al isteği uyandıracak şekilde, yanları boş, uyanık vosvos, şimdi skodanın hamleyi bekleyelim bakalım :)

Dün alışveriş merkezinin birinde baktım biraz, eskisinden daha ufak geldi gözüme, ama daha güzel, eskisi harbiden eskimişti zaten.

ali bey dolusunu almak tabiki güzel ancak kullanmayacağım özelliklere fazladan para vermek zoruma gidiyor. Ben yeni mondeoda hayalet göstergeyi kullandım ilk başta güzel geliyor ama sonra bir farkı kalmıyor görevi ne ise onu yapıyor. Biliyorsunuz vw dandik özelliklere ne paralar istiyorlar.

Ikincisi eski kasa tiguandan yeni kasa tiguan daha geniş ve daha büyük sadece üstten biraz basık. Belki bu nedenden dolayı size ufak görünmüş olabilir. Yanlış hafırlamıyorsam dingil mesafesi 8 cm eski tiguandan büyük diye Aklımda kalmış.

Vw de inanılmaz sıra var araçta. Ben skodanın hamlesinden çok seatın hamlesini bekliyorum. Siz Skoda yerine seata bakmanızı tavsiye ederim. Seatın suvu on numara çünkü. Ancak ikinci el olayı SEAT ve skodayı maalesef bitiriyor. Biz golf ü 50.000 aldık 55 sattık. Yeni tiguanı 87 aldık şu anda sıra var diye 90 bine bırak git diyen var. Zaten sıfırı şu anda 90 oldu. Oda Apayrı mesele[emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Vw nin bu satış politikası ağına bir düşen biziz başka bir yerde olduğunu hiç zannetmiyorum. Araç borsası oluşturuyor. Parası olupta bir önceki tarihten daha pahalı alanlar ,parası olmayanları fakirleştirdiğinin farkında değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ali bey dolusunu almak tabiki güzel ancak kullanmayacağım özelliklere fazladan para vermek zoruma gidiyor. Ben yeni mondeoda hayalet göstergeyi kullandım ilk başta güzel geliyor ama sonra bir farkı kalmıyor görevi ne ise onu yapıyor. Biliyorsunuz vw dandik özelliklere ne paralar istiyorlar.

Ikincisi eski kasa tiguandan yeni kasa tiguan daha geniş ve daha büyük sadece üstten biraz basık. Belki bu nedenden dolayı size ufak görünmüş olabilir. Yanlış hafırlamıyorsam dingil mesafesi 8 cm eski tiguandan büyük diye Aklımda kalmış.

Vw de inanılmaz sıra var araçta. Ben skodanın hamlesinden çok seatın hamlesini bekliyorum. Siz Skoda yerine seata bakmanızı tavsiye ederim. Seatın suvu on numara çünkü. Ancak ikinci el olayı SEAT ve skodayı maalesef bitiriyor. Biz golf ü 50.000 aldık 55 sattık. Yeni tiguanı 87 aldık şu anda sıra var diye 90 bine bırak git diyen var. Zaten sıfırı şu anda 90 oldu. Oda Apayrı mesele[emoji3]

:D  2. eli zaten tartışmaya bile gerek yok, burası Türkiye  :biggrin:

neyse sizinki gibi donanım almak lazım o zaman, sonradan nasılsa teybi falan değişiriz, genel olarak baktığımda beğendim gibi, şimdi Seatı da merak etmeye başladım  :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
0bfd701f1d06e2820ad136f386f23ddd.jpgseat ateca. İşte bu. Ve 1.0 motorla geliyor. Fiyatı uygun da olacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

güzel ama leon havası devam ediyor, vw havasıda, biraz farklı şeyler arıyorum aslında, bu araç güzel ama diğerinin devamı gibi olmuş, farklılık lazım :) iş zor...

0.resizeViewPort.noScale.image.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Pazar günü gezmesine artık tiguanla yapıyoruz. Çocuklar araç yüksek diye (birazda yeni diye) istedikleri için tiguanla gezdik. Aracın olumlu yanları gibi olumsuz yanlarıda yazalım dedik.

Aracın klimasını açınca araç rampada bayılma yaptı. Demekki neymiş 2.0 motordan sonra 1.4 TSİ motor kesmiyormuş. [emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Pazar günü gezmesine artık tiguanla[emoji23][emoji23]

Aracın ağırlığı ne kadar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Aracın Mersin şehir içi ortalaması tabi klima full açık ve günlük yaklaşık 8 km çivarı Kullanım ile 8 lt görünüyor. Eşimden dün aracı çaldım orda yazan bilgiyi paylaşıyorum. Araç Rodaj süresinden sonra 7 lt görürse bence iyi diye düşünüyorum. Benim araçın süspansiyonları sert olduğu için bu inanılmaz rahat konforlu görünüyor bize. İçi inanılmaz geniş. Tek alışamadığım aynalar. Kesinlikle aynalara çözüm bulmaları gerekiyor. Eşimin demesine göre golften bir tık önde Sürüş ve serilikte belkide eşime öyle geliyor. Ama dediğine göre kendini daha güvende hissediyormuş. Tabi bu yüksek araç olduğundan veya psikolojikte olabilir. Araç şimdilik 1150 km de.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Beygir gücü yüksek olduğu için daha seri gelmesi normal. Bence de daha konforlu. Aynalar alışkanlık gerektiriyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Kahvaltı yaparken izledim, dışı yeni içi eski, 2.0 motorla pahalı, 1.4 ile çekmeyen bir araç olmuş sanırım.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
(düzenlendi)

Dışı yeni aslında içide yeni sadece klima düğmeleri eski oda tüm vw ürün grubunda kullanılan bir Düğme. Kısaca Amerika'yı birdaha bulmaya çalışmamışlar. Motor aslında fena değil. Arabadan ne beklediğinize göre Değişiyor motor. Biz mesala almamızın nedeni. Eşim ve çocuklar için biraz yüksek ve Güvenli olması. İçinin eski aracımız olan golften daha geniş olması. Ve araç alışveriş aracı olarak kullanıldığı için bagaj olayı için aldık. Ikinci elde değer kaybı yaşamamasıda almamızda etken oldu. Evin ikinci aracı olduğu için motor konusu çok önemli değil. Ama Aracın yinede hızlanması fena değil Yoksa Hız ve sürat için düşünmedik. Zaten evin ilk aracı ile onu yaşıyoruz. BMW 5.20 d 184 ps ile[emoji3]

Bakın birinci resim eski tiguan ikinci resim yeni tiguan. Değişmemiş gibi duruyormu sizce3f4dbbe2c10e200f2a71dc5d27791a64.pnga8c60859da980879ea0f1a46df501cd4.png

tarihinde Arda Bülent Güzel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Aslında değişiklik çok ama, videodaki değişiklikten kasıt klasik VW çizgisini izlemesi olmuş. Yeni Tiguan, daha çok yeni Golf, ile Passat'ın karması olmuş gibi. Bu yüzden de iç mekanı daha değişik bekleyenler olabilir. Ben ilk kasanın son halinialdığım içini kullanım ve konfor olarak çok fark görmedim. Ama değişiklik çok fazla... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Aslında değişiklik çok ama, videodaki değişiklikten kasıt klasik VW çizgisini izlemesi olmuş. Yeni Tiguan, daha çok yeni Golf, ile Passat'ın karması olmuş gibi. Bu yüzden de iç mekanı daha değişik bekleyenler olabilir. Ben ilk kasanın son halinialdığım içini kullanım ve konfor olarak çok fark görmedim. Ama değişiklik çok fazla...

cenk bey zaten vw kolay kolay değişikliğe gitmiyor. Araçlar birbirine benziyor. Nasıl olsa bir araçta beğiniliyorsa diğer araçlarınada aynı şeyleri uyguluyor. Makyajlı kasa ile yeni tiguanın zaten aman aman bir Kullanım ve konfor farkı yok. Bana görede.
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yeni kasada avantaj ACT motor ile MQB şasi. Az yakıyor bu ikisi olunca. Biri motorda 2 silindiri kapatıyor, öbürü de daha hafif ve uyumlu şasi....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Yeni kasada avantaj ACT motor ile MQB şasi. Az yakıyor bu ikisi olunca. Biri motorda 2 silindiri kapatıyor, öbürü de daha hafif ve uyumlu şasi....

cenk bey bir daha alırsam kesin cam tavan alacam. Bu tip yüksek Araçlarda mutlaka Lazım inanılmaz güzel duruyor. Sizin araçta vardı yanılmıyorsam gerçekten Sürüş keyfini etkiliyor.
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Evet bende var, hatta yeni Tiguan Highline ile takas edelim dediler, cam tavan seçeneği eklenince aradaki fark çok olduğundan vazgeçtim. Bu tarz araçlarda cam tavan şart.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...