İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Gösterge Ampul Tipi

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Derviş Dursun

İğnelerin harici ampulü yok, ortamdaki ışıktan faydalanıyorlar. Benim gördüğüm o.

Heee. O zaman 3 cift yani 6 tane yeterli gelir
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Heee. O zaman 3 cift yani 6 tane yeterli gelir

Her zaman fazladan alırım, hele ki piyasa da bulunmuyorsa.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Her zaman fazladan alırım, hele ki piyasa da bulunmuyorsa.

Ona göre alayım o halde :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Arkadaşlar gösterge ampulünün takıldığı duydan ampulü sekmeyi denediniz mi hiç, çıkmıyor çıkarsa da kırılıyor

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben göstergeyi bi söksem, canlı canlı bi görsem iniğine inerim uydururum bişeyler de işte olmuyor. Göstergeyi sökersem lamba ayarlamam gerekecek, lambayı bulana kadar araba yatacak sonra bor dahaki haftasonunu bekle ki zaman olsun. Offf bi dünya iş. Benim aynı gün dağıtıp toplamam lazım. Vay duy kırıldı, yok lamba uymadı, yan yattı çamura battı olursa o iş yaş benim için

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hem led hem ampul hazırladım. En kötü duy kullanmadan lehimlerim.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aynı şey benimde aklımdan geçti. Tavan aydınlatmasına yaptığım gibi açarım tellerin ucunu lehim yaparım oldu bitti. Napalım
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Aynı şey benimde aklımdan geçti. Tavan aydınlatmasına yaptığım gibi açarım tellerin ucunu lehim yaparım oldu bitti. Napalım

Derviş sana dediğim ampul satan yerde 6 lık var ama 1.5 luk bi bak istersen

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Derviş sana dediğim ampul satan yerde 6 lık var ama 1.5 luk bi bak istersen

Abi demin ali den spariş verdim onları uydururum ben. Onlar gelene kadar anca zamanım olur zaten. Hıc olmadı uydurucam mecbur bişeyler. Sen aldın mı abi
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Abi demin ali den spariş verdim onları uydururum ben. Onlar gelene kadar anca zamanım olur zaten. Hıc olmadı uydurucam mecbur bişeyler. Sen aldın mı abi

1.5 luk düşük gelir diye almadım led bakıyorum internetten sen hangisinden alıyosun

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

1.5 luk düşük gelir diye almadım led bakıyorum internetten sen hangisinden alıyosun

Bundan istedim abi. 7 tane yeşil 7 tane beyaz. Hangisi iyi verirse. Hiçbiri olmadı başka çareye bakarız mecbur dcc5384af8cf1d0d2a5462d430075e8c.jpg
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Takmadan bilemeyiz yalnız led daha hoş olacak gibi.

de03ccd96b9cfa7109f845f9fa65b3b8.jpg

Bencede led. Ama Ömür ve dayanıklılık konusunda led nasıl olur bilmiyorum
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Voltaj uygunsa, ısınma sorunu yoksa ampulden uzun ömrü olur.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Voltaj uygunsa, ısınma sorunu yoksa ampulden uzun ömrü olur.

Sahi ekran ışıkları 12v değil mi? Yanlış olmasında. Benim bu aldıklarım da resimdeki kadranın soketlerine benziyor. Lambayı uydurmak kolayda, voltajı falan doğrudur inşallah
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Sahi ekran ışıkları 12v değil mi? Yanlış olmasında. Benim bu aldıklarım da resimdeki kadranın soketlerine benziyor. Lambayı uydurmak kolayda, voltajı falan doğrudur inşallah

Tüm arabada 12V Derviş sıkıntı olmaz. Benim demek istediğim; 12 voltta deniyorsun bir sıkıntı yok, araç çalışınca 14.4 gibi oluyor. Voltaj yükselince bazı ledler cok ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Tüm arabada 12V Derviş sıkıntı olmaz. Benim demek istediğim; 12 voltta deniyorsun bir sıkıntı yok, araç çalışınca 14.4 gibi oluyor. Voltaj yükselince bazı ledler cok ısınıyor.

Hmm anladım. Peki bu elektrik devrelerinde voltaj ayarlayıcı-sabitleyici sistem yok mudur acaba? Araçlarda olması lazım diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hmm anladım. Peki bu elektrik devrelerinde voltaj ayarlayıcı-sabitleyici sistem yok mudur acaba? Araçlarda olması lazım diye düşünüyorum

Çakmaklıkta, tavan lambasında 14 küsür, göstergede de aynıdır sanırım

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çakmaklıkta, tavan lambasında 14 küsür, göstergede de aynıdır sanırım

Oralarada led takıyoruz sorun olmuyorsa ordada olmaz inşallah. Hiç olmadı yılda birkez bakım niyetine ışıkları da değişiriz :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yine malüm siteye başvurmuşsunuz LED ampülden kat kat iyidir.

Abi Napalım ya :) yerli sitelere bakıyorum aynı malın tanesine 5 lira 10 lira fiyat çekiyorlar. O paraya 20 tane almak varken varsın bekleyelim. Geç olsun, güç olmasın :)
Yorum bağlantısı

Hiç tavsiye etmem !!! Orijinal ampul duylarının temas ettiği film devre, asetat benzeri malzeme üzerinde bakır iletken yollar bulunan bir malzeme. Bu malzeme üzerindeki bakır yollara lehim yapmak, malzemenin deformasyonuna neden olabilir. Dikkat edersen, gösterge film devresi üzerinde bir diyot ve bir direnç var. Onlar lehimle değil, özel pens ile filme monte edilmiş. Bence film devre üzerine lehim deneme..

:good1: Isınmayı önlemek için gösterme ışık ayarını biraz kısarız, o zaman zaten Led voltajıda düşer...

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hiç tavsiye etmem !!! Orijinal ampul duylarının temas ettiği film devre, asetat benzeri malzeme üzerinde bakır iletken yollar bulunan bir malzeme. Bu malzeme üzerindeki bakır yollara lehim yapmak, malzemenin deformasyonuna neden olabilir. Dikkat edersen, gösterge film devresi üzerinde bir diyot ve bir direnç var. Onlar lehimle değil, özel pens ile filme monte edilmiş. Bence film devre üzerine lehim deneme..

:good1: Isınmayı önlemek için gösterme ışık ayarını biraz kısarız, o zaman zaten Led voltajıda düşer...

Teşekkür ederim abi, gene yerinde bir müdahale yaptın. Bu duylardan ampul rahatça çıkıyor mu?
Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim abi, gene yerinde bir müdahale yaptın. Bu duylardan ampul rahatça çıkıyor mu?

Bende duydan ampulü çıkarırken kargaburun kullanmıştım, fakat ampul kırıldı. Birkaç tane daha kırdım. En son duyu inceledim, saatçi tornavidası yardımıyla ampul kolay çıkıyormuş... Şimdi detayını hatırlamıyorum, ancak kırmadan çıkarma oluyor hatırlıyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...