İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Gösterge Ampul Tipi

Münir Nurettin Taşova

Recommended Posts

Derviş Dursun

Gelecek ledler ile bir deneme daha yapacağım. Bir sonrakinde ise içini açıp led döşeriz, inşallah ona gerek kalmaz. :)

Aman aman açma işine girmem ben. Sonra hız çalışmıyor gösterge takılıyor bilmem ne uğraşmayım valla. Olduğu kadar biraz daha netleşsin yeter. Çok bişey beklemiyorum açıkçası :)
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Münir bir aydır sparişi bekliyorum, şimdi mi söylüyorsun insafsız :D bir ay daha beklersem satarım arabayı :)

Bu arada homojenlikten kastım, gösterdeki 180 200 240 olan yerlerdeki hafif karartı. Yoksa görüntü gayet iyi.

R1YagZ.jpg

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Bizim arabaların plastiği çok kırılgan, söküm işlerini yaparken dişlere çok dikkat etmek gerekiyor sanırım. Saat göstergeside T5 mi?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu arada homojenlikten kastım, gösterdeki 180 200 240 olan yerlerdeki hafif karartı. Yoksa görüntü gayet iyi.

R1YagZ.jpg

Allah Allah normalde ışık eşit dağılmış bayağı, orayı niye es geçmiş acaba. O kısmın arkası kirlenmiş yada netliği az mı ki yoksa
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Allah Allah normalde ışık eşit dağılmış bayağı, orayı niye es geçmiş acaba. O kısmın arkası kirlenmiş yada netliği az mı ki yoksa

Birkaç görsel inceledim sarı ampullü olanlarında o bölge bu şekilde. Yanlardan kuvvetli ışık gelmesi gerekiyor sanırım.

Bizim arabaların plastiği çok kırılgan, söküm işlerini yaparken dişlere çok dikkat etmek gerekiyor sanırım. Saat göstergeside T5 mi?

Ümit Bey konuyu baştan okursanız yararlı bilgiler var.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Birkaç görsel inceledim sarı ampullü olanlarında o bölge bu şekilde. Yanlardan kuvvetli ışık gelmesi gerekiyor sanırım.

Bak ben hiç dikkat etmedim, kafama takıldı şimdi. İnip baksam mı ki :) valla öyleyse bile ı ıhh açmam ekranı yine de, lamba falan da spariş edip beklemem. :D
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bak ben hiç dikkat etmedim, kafama takıldı şimdi. İnip baksam mı ki :) valla öyleyse bile ı ıhh açmam ekranı yine de, lamba falan da spariş edip beklemem. :D

Gelecekler ledler ile bir deneyecez bakalım nasıl olacak. :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Gelecekler ledler ile bir deneyecez bakalım nasıl olacak. :)

İnşallah düzgün bişey çıkar da uğraştığına değer
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

İnşallah düzgün bişey çıkar da uğraştığına değer

Kırmızısını da sipariş ettim. Yeşil renk ile kırmızı birleşince sarı renk ortaya çıkıyor. Sanırım göstergeler hafif sarı, ibreler kan kırmızısı olacak. Yani denemeye değer. :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Kırmızısını da sipariş ettim. Yeşil renk ile kırmızı birleşince sarı renk ortaya çıkıyor. Sanırım göstergeler hafif sarı, ibreler kan kırmızısı olacak. Yani denemeye değer. :)

Münir aklımı çelme gece gece bak. 10 tane beyaz 10 tane kırmızı 10 tane yeşil istettim uzunlardan. Bide bu kısalar geldi 7 yeşil 7 beyaz. Kerameti 5 tane lamba gidecek, biz istedik 44 tane lamba. Bide dediklerini istersem varya boşa çıkmasın diye arabanın altına üstüne döşeyip bırakacam öylece :)
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Münir aklımı çelme gece gece bak. 10 tane beyaz 10 tane kırmızı 10 tane yeşil istettim uzunlardan. Bide bu kısalar geldi 7 yeşil 7 beyaz. Kerameti 5 tane lamba gidecek, biz istedik 44 tane lamba. Bide dediklerini istersem varya boşa çıkmasın diye arabanın altına üstüne döşeyip bırakacam öylece :)

:hahahoho:  Tamam tamam. Benim istediklerim hiç güzel olmaz zaten.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Benim gösterge ışıkları çok sönük, saat ışığı vs hiç yok, o yüzden bu konuyu dikkatle takip ediyorum, ama saat ışığı ampul tipi hakkında birşey bulamadım, Bende daha önce megane 1 vardı onun saat ampul tipi farklıydı.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

:hahahoho: Tamam tamam. Benim istediklerim hiç güzel olmaz zaten.

Aynen hiç güzel olmayacak, beninkiler daha güzel :p:D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Benim gösterge ışıkları çok sönük, saat ışığı vs hiç yok, o yüzden bu konuyu dikkatle takip ediyorum, ama saat ışığı ampul tipi hakkında birşey bulamadım, Bende daha önce megane 1 vardı onun saat ampul tipi farklıydı.

Saat ışığını tam anlayamadım. Km saati mi? Yol bilgisayarında görünen saatten mi bahsediyorsunuz? Km saatindeki ampul tipi orijinal T6.5 ama T5 te uyuyor. Yol bilgisayarının aydınlatması ise Smd led tipi, değiştirmek için lehim yapmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Saat ışığını tam anlayamadım. Km saati mi? Yol bilgisayarında görünen saatten mi bahsediyorsunuz? Km saatindeki ampul tipi orijinal T6.5 ama T5 te uyuyor. Yol bilgisayarının aydınlatması ise Smd led tipi, değiştirmek için lehim yapmak gerekir.

Evet ghia da yol bilgisayarı biz de sadece saat olan gösterge, hiç ışık yok, meganda değişik bir dipsiz ampül vardı, onu değişmiştim, mondeo da o kısım lehimli mi?

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Evet ghia da yol bilgisayarı biz de sadece saat olan gösterge, hiç ışık yok, meganda değişik bir dipsiz ampül vardı, onu değişmiştim, mondeo da o kısım lehimli mi?

Sadece saat olan kısa ekranlardaki aydınlatma tipini bilmiyorum. Söküp bakmak gerekir, ampul ise hemen arkasında görülür. Yol bilgisayarında lehimli.

3vvmgr.jpg

Yorum bağlantısı
Ümit Kaan

Sadece saat olan kısa ekranlardaki aydınlatma tipini bilmiyorum. Söküp bakmak gerekir, ampul ise hemen arkasında görülür. Yol bilgisayarında lehimli.

3vvmgr.jpg

Bu beni aşar, ya sönük kalacak yada elektirikçiye gidicem anlaşılan, gösterge ledlerini değiştiriyim en iyisi, Beyaza yakın bir renk almak için de kırmızı led kullansam iş görür heralde.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Bu beni aşar, ya sönük kalacak yada elektirikçiye gidicem anlaşılan, gösterge ledlerini değiştiriyim en iyisi, Beyaza yakın bir renk almak için de kırmızı led kullansam iş görür heralde.

Elektronikçiler yapar, ledleri alıp gidersiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

xlmmhz.jpg

Yol bilgisayarındaki rakamların yarısı çıkmıyor buraya nasıl bişi yapabiliriz,mürekkep veren camı değişiyormu yoksa komplemi değişmek gerekir

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

xlmmhz.jpg

Yol bilgisayarındaki rakamların yarısı çıkmıyor buraya nasıl bişi yapabiliriz,mürekkep veren camı değişiyormu yoksa komplemi değişmek gerekir

O parça bulunmaz, komple değişim gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

O parça bulunmaz, komple değişim gerekiyor.

Hadiya bi ara çıkma bulursam değiştiririm artık

Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Birde merak ettiğim olay kırmızı dairedeki kahverengi olan mı orjinal yoksa mavi dairede olan beyazlar mı? Bunda da değişim yapılmış sanırım a1decb6b7676b672d5fcf9c01423cf06.jpg

Ben söküp bütün ampulleri değiştirdim. Beyaz da kahve de orjinal. Kahve olanlar tcs, abs, airbag lambaları. Bulmak çok zor özellikle kahve olanı. Başka araçların ki uyuyor yerine ama çalışmıyor
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ben söküp bütün ampulleri değiştirdim. Beyaz da kahve de orjinal. Kahve olanlar tcs, abs, airbag lambaları. Bulmak çok zor özellikle kahve olanı. Başka araçların ki uyuyor yerine ama çalışmıyor

Valla 50'ye yakın lamba spariş ettim, birinden birisi uysun da :D
Yorum bağlantısı
Dinç Gökmen

Valla 50'ye yakın lamba spariş ettim, birinden birisi uysun da :D

Ben de burada tesadüf buldum. Eski bir ford parçacısonda. Adam zamanında atmış kenara isteyen olur diye, zaten iki tane kalmış, hoplaya zıplaya aldım
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Kahverenkli olanı yada diğerlerini çıkarıp resimlerini çekseydiniz keşke

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...