İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

Mahmut Yurt

Trafik poliçelerinde REFERANS ( Eski poliçenizde hak ettiğiniz indirim basamağının, yeni poliçede uygulanması) 01.10.2015 tarihinde başladı. Hazine ise 01.06.2014 / 30.09.2015 arasında düzenlenen ve eski poliçesinden indirim REFERANSI olan poliçelere, otomatik olarak zeyl yapılarak bu hak edilen basamak  indirimlerin sigortalılara verilmesi konusunda bir uygulama başlattı. Yapılacak uygulama sadece belirtilen tarihler arasında poliçesi olan ve REFERANS poliçe uygulaması ile hak ettiği basamak indirimi uygulanmamış poliçeler için geçerli olup genele yaygın bir uygulama değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Merhaba arkadaşlar,

dün 2014 fiesta titanium x alarak aranıza katıldım. Sigorta, kasko konularında hiçbir bilgim olmadığı için sizlere danışmak istediğim bir konu olacak. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor, aracı alırken tüm imkanlarını zorladığım için ve ilk aracım olduğu için trafik sigortasında ve kaskoda mümkün olan en uygun fiyat tercih sebebim olmak zorunda.

Trafik sigortası için 4450 TL ile 1250 TL (NEOVA) arasında teklif aldım ve en ucuzunu tercih ettim. Kasko için en uygun teklifi de Orient Sigorta'dan 1200 TL olarak aldım. Kaskonun full olduğu söylendi. Yeni bir firma olduğu için hakkında internette pek bilgi bulamadım. Bu firmayı tercih etmem ileride sıkıntı yaratır mı? Tecrübeli olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Neova'yı google'a sorun.

Orient yeni. Ben tanımıyorum. Ancak yeni tescil. İndirimsiz bir kasko için bedel çok düşük.

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
35 yaş, ilk araba ve Ankara ikamet için

Trafik Sigortası: Neova - 1250 TL

Kasko: Halk Sigorta - 1300 TL

Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Bir arkadasimizin babasina aldik 57 yasinda ilk arabasi rhliyet yok

Kasko halk sigorta 1150 tl

Trafik neova 1300 tl

Yorum bağlantısı
Muhterem Çiftçi

565 TL Anadolu sigorta 3 taksit yaptırdım, geçen yıl 220 TL idi

Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

29 yaşındayım ve 4. Aracım. Bir önceki sene 350 tl civarı olan sigortam bu sene 519 tl ile sampo sigorta oldu. Abartı bekliyordum ama ucuz atlattım.

Yorum bağlantısı

yaş 31 plaka 06 ikamet 06

önceki poliçe kademe 3 fiyat 1000

yeni poliçe kademe 4 sompo japon fiyat 1255 3 taksit.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bugün F Kaskoda sigortalar yenilendi.

Trafik: 340 TL

Kasko: 730 TL

Yukarıdaki yazılanlara bakınca sanki iyi gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bugün F Kaskoda sigortalar yenilendi.

Trafik: 340 TL

Kasko: 730 TL

Yukarıdaki yazılanlara bakınca sanki iyi gibi.

Rakamlar çok uygun, maşallah.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tufan Caliskan

Eşimin ilk aracını (2006 model) geçen sene sigorta ücreti 750 TL'den yaptırdık. Çok şükür kaza olmadan sene doldu ve bu sene en uygun teklif olan Halk sigorta (1.033 TL) tercih ettik. (Yaş 25, plaka ve ikamet 34) Yeni poliçe kademe 5, hasarsızlık oranı %10. Kaza olmamasına rağmen aradaki %40 fark normal mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Trafik sigortasını en ucuzu %20 hasarsızlıkla geçen yıl 291.- bugün 670.- TL.(5 taksit) den yaptırdım. Neredeyse kasko fiyatı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eşimin ilk aracını (2006 model) geçen sene sigorta ücreti 750 TL'den yaptırdık. Çok şükür kaza olmadan sene doldu ve bu sene en uygun teklif olan Halk sigorta (1.033 TL) tercih ettik. (Yaş 25, plaka ve ikamet 34) Yeni poliçe kademe 5, hasarsızlık oranı %10. Kaza olmamasına rağmen aradaki %40 fark normal mi?

Rakam çok iyi
Yorum bağlantısı

Bu aralar İstanbul'da daha önce görmediğim kadar çok yabancı plaka görüyorum. Nedeni hakkında tahminim şu yönde; alım satım işi noterlere geçtiğinden bu yana plakayı ikamet ilinize taşımanız gerekmiyor diye biliyorum. Zorunlu trafik sigortası yaptırırken de sigorta şirketleri sadece plakaya göre fiyat verdiğinden, İstanbul plakası takmamak daha avantajlı hale geliyor. Ben arabanın devrini alırken plakayı değiştirmemiştim, şu saatten sonra plaka değiştirmem mümkün olurmu? Olaki plakayı değiştirdim, arabaya Karabük plakası taktım; zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırırken maliyet düşermi? Edit: Forumda cevabı varmış; okuduk, öğrendik..http://www.fordclubt...urmek-hakkinda/

Değiştirebilirsiniz..2-3 hafta önce arkadaşım değiştirdi

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

Bugün teafik sigortasına fiyat aldım geçen yıl neovadan 311 tlydı bu yıl en düşük avivasa 641 tl fiyat aldım yalnız kestiremedim sistemde yoğunluk var dedi öğleden sonra keseriz dedi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Muzaffer Uysal

Yaş 24.

İlk araç Fiesta

Anadolu 2368

Sompo 2735

Axa 2974

Allianz 3200

Şaka gibi :)

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Yaş 24.

İlk araç Fiesta

Anadolu 2368

Sompo 2735

Axa 2974

Allianz 3200

Şaka gibi :)

Bu ne be arabanın anahtarını isterler yakında.

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Malumunuz aracı değiştirdim KİA Sportage aldım.

1350 TL'ye trafik sigortasını yaptırdım. Daha önceki araç annemin üzerine kayıtlıydı, ondan bir önceki benim üzerimdeydi. İlk sattığım aracın sigortasını iptal ettirmediğim için oradan bir indirim oluşmamış ona istinaden ve birde malum yaştan dolayı sigorta yüksek çıkmış. Geçen şaka gibi bir rakama yaptırmıştım topu topu 256 liraydı :)

Neyse sigortayı yaptırdık lakin kasko fiyatları çok yüksek en düşük 2350 TL bunun daha altında bulamadım.  Bu fiyatın daha altına inebileceğim güvenilir bir acente var mıdır rica etsem yardımcı olur musunuz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş
(düzenlendi)

arkadaşlar bugün kayınpederim için araç satın aldık 99 megane 1 

ilk araç yaş 46

en düşük fiyat 950 küsür tl 

resmen soygun  :elisopali:

bu arada araç sahibinin ehliyeti olup olmaması önemli mi

tarihinde Davut Turmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

arkadaşlar bugün kayınpederim için araç satın aldık 99 megane 1

ilk araç yaş 46

en düşük fiyat 950 küsür tl

resmen soygun :elisopali:

bu arada araç sahibinin ehliyeti olup olmaması önemli mi

Ehliyetin önemi yok. Rakam çok iyi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Rakam çok iyi

Mehmet Bey bu rakamlar iyi ise kötü rakam alanlara Allah kolaylık ve sabır versin. :( resmen araba kullanmayın demeye çalışıyorlar sanki ötv, mtv, sigorta, kasko ...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Bey bu rakamlar iyi ise kötü rakam alanlara Allah kolaylık ve sabır versin. :( resmen araba kullanmayın demeye çalışıyorlar sanki ötv, mtv, sigorta, kasko ...

Valla duyduklarımıza gördüklerimize bakınca.. çok iyi.. 

ilk tescil 1000 liranın altı her fiyat çok iyidir.. 

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

plaka 11

seat ibizi 1.0 tsi

trafik sigorta  403 tl.. ray sigorta

kasko            641 tl  ray sigorta

bugün yaptırdım. ve küçük şehirde olmaktan çok ama çok memnunum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...