İçeriğe Yönlendir

Trafik Sigortası Ve Araç Kaskosu İçin Firmaların Teklifleri (Taze)

Emre Köksal

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Az önce Tiguan için teklif aldım. Kasko 628 TL VW kasko (öğretim üyesi indirimi var, normalde 730 TL ), traffik sigortası Mapfre 420 TL. Ne dersiniz? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az önce Tiguan için teklif aldım. Kasko 628 TL VW kasko (öğretim üyesi indirimi var, normalde 730 TL ), traffik sigortası Mapfre 420 TL. Ne dersiniz? 

Yapış, sakın bırakma abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Arabaların ruhsatını size devredelim forumcak :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yaptırdım, fiyat iyiydi. Sigortalar çok çok pahalı...

Yorum bağlantısı
Hakan Bayrak
(düzenlendi)

Allah derim. Tiguan 420 TL benim Mondeo 776 TL. Mantık profesörlerini bu konuyu araştırmaları için davet ediyorum.

tarihinde Hakan Bayrak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Allah derim. Tiguan 420 TL benim Mondeo 776 TL. Mantık profesörlerini bu konuyu araştırmaları için davet ediyorum.

Mantıği arac marka modeline gore kurarsaniz dogru cevabi bulamazsiniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Tunç kebabci

Merhaba,

Trafik sigortası maddi zararları bildiginiz gibi belli bir limite kadar karsiliyor. Yani siz bir bmw ye çarpıp 100.000 tl zarar verirseniz trafik poliçeniz sadece 29.000 tl oder. Geriye kalan 71.000 tlyi siz odemek durumunda kalırsınız. Bunu teminat altına almak için ise kasko policsi yaptırmaniz ve içinde yer alan i.m.m (ihtiyari mesuliyet ) limitini yüksek sectirmeniz gerekiyor. Prim ucuz çıksın derken , kendimızı tehlikeye atmayalım. Trafik herneyse ancak kasko sigortasını sektörde ilk 6 da yer alan şirketlerden yaptırmaya özen gösterelim. Detaylı bilgi isteyen varsa yazabilir.

Mantıği arac marka modeline gore kurarsaniz dogru cevabi bulamazsiniz.

Saygilarimla.

Trafik sigortasi primlerini belirleyen 30 a yakın faktör bulunuyor. Ancak en önemlisi istatistik bilgileridir. Basit bir orenkle Ergo sigorta son 8 ayda tiguan marka 100.000 araç sigortalamis ve diğer marka araçlara bakildiginda %70 iyi hasar frekansı var. 9. Ayda tiguan marka araç ergoda uygundur. Ancak diğer şirketlerde hasar performansi kötüyse prim farkli çıkar. Trafik sigortası arka planda tam bir matematik dersi gibidir :) bu saface 1 faktör.

Saygilar, iyi bayramlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba,

Trafik sigortası maddi zararları bildiginiz gibi belli bir limite kadar karsiliyor. Yani siz bir bmw ye çarpıp 100.000 tl zarar verirseniz trafik poliçeniz sadece 29.000 tl oder. 

31000 Tunç Bey... Yılbaşında teminatlar yükselmişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

VW sigorta Allianzla anlaşmalı, diğeri Mapfre. Fiyatlar bana uygun geldi. İmm değerleri de çok düşük değil zannımca...

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

2004 model focus 7. Basamak yaş 57 babamın araç Ergodan 500 tl ye yaptırdık. Acaba fiyat normal mi bana yüksek geldi sanki. Ama sigortacı 55 yaş üstü risk grubu olduğundan dedi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

31000 Tunç Bey... Yılbaşında teminatlar yükselmişti..

Abi teklif için ne lazım [emoji4]
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ruhsat :)

Emmi sağolsun bugün trafiği yeniledik, eksik bilgilerimizi de öğrenmiş olduk. [emoji4]

Tekrar teşekkürler Mehmet Abi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi sağolsun bugün trafiği yeniledik, eksik bilgilerimizi de öğrenmiş olduk. [emoji4]

Tekrar teşekkürler Mehmet Abi.

Hayırlı olsun kardeşim.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Hayırlı olsun kardeşim.. :)

Teşekkürler Abim sağol[emoji4]
Yorum bağlantısı

Bugün Hürriyet Gazetesindeki haber.

Haberin en can alıcı yanlarından biri, tüm primlerin aynı anda görülebilmesi bence. Hazinenin ise primlere müdahale noktasındaki bu tehdidine ise yıllardır neden müdahale etmedi diye düşünürsek; Ohal'ın cesaretlendirmeleri demek de mümkün olabilir.

Saygılarımla.

http://www.hurriyet.com.tr/hazineden-trafik-sigortasinda-sirketlere-son-sans-verildi-40227933

FİYATLAR GÖRÜLECEK
Söz konusu uygulamanın şirketler arasındaki rekabeti artırarak, fiyat düşüşlerini hızlandıracağını belirten Şimşek, şöyle devam etti: "Buradaki en büyük sorun vatandaşların tüm sigorta şirketlerinin uyguladığı zorunlu trafik sigortası primlerinden haberlerinin olmaması. Serbest piyasa şartları dahilinde sigorta priminin oluşması ise sigortacı ve sigortalının doğru ve güncel bilgiye erişimleri ile mümkündür. Bunu sağlayarak vatandaşlarımızın en düşük fiyatları seçmesi için bir anlamda yol göstermiş olacağız. Bu çerçevede vatandaşlarımızın eylül sonu itibarıyla poliçe yenilemelerinde, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin internet sitesinden (www.sbm.org.tr) sadece kimlik numarası ve araç plakası ile Türkiye genelindeki tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini görmesi mümkün olacak. Vatandaşların en düşük fiyata yönlenmesi diğer şirketlerin de uyguladığı prim tutarlarını gözden geçirmesine neden olacaktır."

MÜDAHALE EDERİZ
Daha düşük fiyat teklifinde bulunan şirketin kazançlı çıkacağına dikkati çeken Şimşek, böylelikle sektörün de fiyat uygulamalarına çeki düzen vereceğini söyledi. Şimşek, araç sahiplerine, piyasadan aldıkları tek fiyatla yetinmemeleri, en uygun teklife göre poliçe düzenletmeleri çağrısında bulundu. Şimşek, serbest piyasa şartları dahilinde, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara inmemesi durumunda Hazine Müsteşarlığının müdahale yetkisini kullanacağını sözlerine ekledi.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Bugün Hürriyet Gazetesindeki haber.

Haberin en can alıcı yanlarından biri, tüm primlerin aynı anda görülebilmesi bence. Hazinenin ise primlere müdahale noktasındaki bu tehdidine ise yıllardır neden müdahale etmedi diye düşünürsek; Ohal'ın cesaretlendirmeleri demek de mümkün olabilir.

Saygılarımla.

http://www.hurriyet.com.tr/hazineden-trafik-sigortasinda-sirketlere-son-sans-verildi-40227933

FİYATLAR GÖRÜLECEK

Söz konusu uygulamanın şirketler arasındaki rekabeti artırarak, fiyat düşüşlerini hızlandıracağını belirten Şimşek, şöyle devam etti: "Buradaki en büyük sorun vatandaşların tüm sigorta şirketlerinin uyguladığı zorunlu trafik sigortası primlerinden haberlerinin olmaması. Serbest piyasa şartları dahilinde sigorta priminin oluşması ise sigortacı ve sigortalının doğru ve güncel bilgiye erişimleri ile mümkündür. Bunu sağlayarak vatandaşlarımızın en düşük fiyatları seçmesi için bir anlamda yol göstermiş olacağız. Bu çerçevede vatandaşlarımızın eylül sonu itibarıyla poliçe yenilemelerinde, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin internet sitesinden (www.sbm.org.tr) sadece kimlik numarası ve araç plakası ile Türkiye genelindeki tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini görmesi mümkün olacak. Vatandaşların en düşük fiyata yönlenmesi diğer şirketlerin de uyguladığı prim tutarlarını gözden geçirmesine neden olacaktır."

MÜDAHALE EDERİZ

Daha düşük fiyat teklifinde bulunan şirketin kazançlı çıkacağına dikkati çeken Şimşek, böylelikle sektörün de fiyat uygulamalarına çeki düzen vereceğini söyledi. Şimşek, araç sahiplerine, piyasadan aldıkları tek fiyatla yetinmemeleri, en uygun teklife göre poliçe düzenletmeleri çağrısında bulundu. Şimşek, serbest piyasa şartları dahilinde, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara inmemesi durumunda Hazine Müsteşarlığının müdahale yetkisini kullanacağını sözlerine ekledi.

Devletin tehdit diline de hic anlam verememisimdir..medya uzerinden sozlu uyarilar hic inandirici gelmiyor ,sigortacilarin da ciddiye aldigini sanmiyorum ,sanki halka sirin gorunme soylemleri bunlar..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

30 kritere göre fiyat hesaplanıyor.. Kimin fiyatını açıklayacaklar ki.. 

Benim mi ? 

Servet'in mi. ?

Yoksa Bilgehan'ın mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sadece 2 kriter ile fiyat hesaplaması pek doğru sonuç çıkarmayacaktır. Vatandaş SBM'nin sitesinde sorgulama yaptıktan sonra acentesini arıyacak, SBM'nin sitesinde 500 TL görünen poliçe acentede 750 TL görünecek. Sigortalı söylenmeye başlayacak. Sonra acente yetkilisi bunu her bir müşteriye izah etmek için bir ton laf dökecek. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Sigorta firmaları bu işe dahil olmuşlar ise, devlet biz TC numaramızı girdiğimizde kalan kimlik bilgilerini (doğum yeridir, sigortalılık durumudur, ehliyet bilgileridir vs.) otomatik olarak sigorta firmasına gönderecek ve girdiğimiz plakanın da bilgileri otomatik olarak sisteme düştüğü için bizim sigortacıya verdiğimiz bilgiler otomatik olarak sistemler arası aktarılacaktır. Böylece firmalar vereceği teklifte bilmesi gereken bilgilere ilişkin tüm kriterlerini devlet aracılığıyla karşılamış olacaktır.

Bence uygulama çok yerinde ve yararlı. Sigortacı sigortacı gezme işlemi ortadan kalkacak, vatandaş herşeyi şeffaf olarak görebilecek. Ben beğendim. İnşallah sıkıntılı durumlarla karşılaşmayız.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Arkadaşlar satılan aracın sigorta poliçesinde ki kullanılmayan günlerin parasını geri almak için Nasıl bir yol izleniyor?sigortayı yaptırdığımız acenta mı yoksa sigorta şirketi mi konunun muhatabı?ayrıca geriye kalan gün satış yapılan tarihten mi yoksa işlem tarihinden itibaren gün bazında mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar satılan aracın sigorta poliçesinde ki kullanılmayan günlerin parasını geri almak için Nasıl bir yol izleniyor?sigortayı yaptırdığımız acenta mı yoksa sigorta şirketi mi konunun muhatabı?ayrıca geriye kalan gün satış yapılan tarihten mi yoksa işlem tarihinden itibaren gün bazında mı?

Ulaşabiliyorsanız acentenize ulaşın.. iptali o yapmalı.. ulaşamıyorsanız, şirketin genel müdürlüğüne ulaşın.. satış sözleşmesi göndererek iptal yaptıracaksınız. 

ne satış ne de işlem tarihi... Satıştan 15 gün sonrası tarihle iptal yapılacak.. Ancak poliçe vadesi bitmeden önce yapılmalı.. Bittikten sonra işler karışır.. 

Yorum bağlantısı
yüksel turut01

slm arkadaşlar 2007 mondeo ghia x pazarlıgı bitirdim kısmetse 3 gün gonra alacagım şimdi sizlere sorum ne kadar trafik sigortası çıkar bana ve 2007 oldugu için kasko düşünüyorum bu konuda bilgisi ve bu işlemleri yaptıran arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum yer adana yaşım50 bir yıl önce arabamı sattım ve o araba 6 yıl aynı yerde sigorta yaptırdım şimdi yine aynı yere yaptırcam 6 yıl boyunca hiç kazam olmadı şükür  bilginize  saygılarr

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

slm arkadaşlar 2007 mondeo ghia x pazarlıgı bitirdim kısmetse 3 gün gonra alacagım şimdi sizlere sorum ne kadar trafik sigortası çıkar bana ve 2007 oldugu için kasko düşünüyorum bu konuda bilgisi ve bu işlemleri yaptıran arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum yer adana yaşım50 bir yıl önce arabamı sattım ve o araba 6 yıl aynı yerde sigorta yaptırdım şimdi yine aynı yere yaptırcam 6 yıl boyunca hiç kazam olmadı şükür bilginize saygılarr

Eski aracınızdaki indirimiz trafik sigortasında kullanılacak.

500 civarı normal rakamdır. Yaşınıza göre daha az da olabilir.

Mondeoların kaskoları pahalı. Belge ve bilgi olmadan Rakam vermek imkansız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...