İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Rölanti Sorunları

Engin Bilen

Recommended Posts

Ali Yazıman

Benzinle 150-200 km kullanıp sonucu paylaşacağım çok teşekkürler. Ama sabahları zaten direk benzinle çalışıyor  ve benzinle çalışırken stop ediyor. birde bu arıza lambası için ankarada iyi bir usta varmı tavsiye edeceğiniz

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lovato

Ankara'da iyi bir Lovato  ustası bulmanız gerekmektedir.

BRC olsaydı size bir iki yer önerecektim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinle 150-200 km kullanıp sonucu paylaşacağım çok teşekkürler. Ama sabahları zaten direk benzinle çalışıyor ve benzinle çalışırken stop ediyor. birde bu arıza lambası için ankarada iyi bir usta varmı tavsiye edeceğiniz

Ali bey, bu soru gelmesin diye okudum anladım demiştim. :)

Aracınız muhtemelen lpg de fakir karışımda çalışıyor.

Bunu demgeleyebilmek için enjektör açık kalma süresini uzatıyor ve bunu kaydediyor.

Sabah ilk çalıştırmada bu kaydettiği bilgileri kullanarak aracı çalıştırıyor.

Yakıt zengin benzin ve enjektör açık kalma süreleri de uzun olunca ARACINIZ BOĞULUYOR.

Tabi farklı bir sebep de olabilir ama şu an en belirgin sebep bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Ankara'da iyi bir Lovato  ustası bulmanız gerekmektedir.

BRC olsaydı size bir iki yer önerecektim.

teşekkürler

Bunu demgeleyebilmek için enjektör açık kalma süresini uzatıyor ve bunu kaydediyor.

Yakıt zengin benzin ve enjektör açık kalma süreleri de uzun olunca ARACINIZ BOĞULUYOR.

abicim ilginize çok teşekkür ediyorum ben de şimdi neden benzinde kullanmam gerektiğini anladım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinde kullanarak aracın düzgün log oluşturmasını sağlayacaksın.

Sabah bu düzgün log ile de sorun devam ederse başka yerlere bakacağız.

Aslında kutup başını sökmek de gerek ama bu teybin şifresini camların hafızasını silecek.

Camlar kolay.

Teybin şifresini biliyorsanız eksi kutbu söküp 15 dakika bekleyip geri takıp. Sonra benzinde kullanın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

teybin şifresini bilmiyorum

Teybin şifresi benim araçta güneşlikte yazıyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tekrar yanar diyen değil, artık yanmayacak diyen lpg ciyi bulmalısınız.

Arıza lambası kader değildir.

Aracınızı benzinde kullanın, sonra konuşalım.

Benim bacanagin da arıza lambası yanıyor ona da aynı şeyi söylemişler.Söndürürüz ama yine yanar bunlar böyle sorun yok diye :) dedim yanmaz yanmamalı ustayı değiştirecek yi bakalım :)

Teybin şifresi benim araçta güneşlikte yazıyor.

Benim de akü ölçümü yapılırken şifre istemişti.Burda bir teypçiye gittim 70 tl istedi çözmek için :) sonra servise gittim tamam sistemden buluruz dediler ama bir teypbe bakalım bazen üstünde etikete yazılıyor diye.Söktük aynen üstünde yazıyordu :D
Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Mehmet Abi bu sabah itibariyle benzinle kullanmaya başladım sabah yine stop etti akaşam gelirken de aynı şekilde stop etti 150 km olana kadar benzinle kullanmaya devam edeceğim bilginize

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kullanın bir kaç gün.. normal şartlarda gündelik ne yapıyorsanız aynısını yapın.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Stop etme serisi devam ediyor ayni şekilde sabah ve aksam soğuk motorda isininca sorun yok

Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Bu gün 200 km yi geçti benzinle kullanali sorun aynen devam ediyor ne yapmak lazim sorun ne olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu gün 200 km yi geçti benzinle kullanali sorun aynen devam ediyor ne yapmak lazim sorun ne olabilir

Aklıma gelen subap :( Bende de stop etme sorunu vardı. En son subapları değiştirdim düzeldi.

Mehmet Özyürek abim daha net bilgi verir.

Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Stop etme olayi sabah veya aksam soğuk motorda oluyor isininca sorun yok subapdanmidir

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Stop etme olayi sabah veya aksam soğuk motorda oluyor isininca sorun yok subapdanmidir

Geçen arkadaşın Opel Astrasıda aynı sorundan çok uğraştılar en son subaplardan çıktı. Benim araçta ilk başta soğukken sonra sık sık soğuk sıcak farketmeksizin stop etmeye başlamıştım. Çok parça değiştirdim en son subaplardan çıktı.

Sizinki benzide de yapıyorsa iyi bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Kullanın bir kaç gün.. normal şartlarda gündelik ne yapıyorsanız aynısını yapın..

Abicim sorun devam ediyor oneriniz nedir bu kanuda
Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

kaç km oldu ?

hafta sonu 200 km yi geçti sonuç ayniydi birde kutup basini sokup o şekilde denesek sonuç farklı mi olur acaba
Yorum bağlantısı
Mustafa Kılınç2

teybin şifresini bilmiyorum

Teybin şifresi eğer duruyorsa torpito gözünde sağ tarafta yazması gerek.Aynı araçtan bendede var.Arıza lambası bendede yanıyordu lpg den demişlerdi.Kutup başlarını söküp boğaz kelebeği ve rolanti falfini temizledikten sonra birdaha yanmadı.İnşallah bir daha yanmaz.rolanti porablemi bendede var.Ama benimkisi gazda rolantideyken yapıyor.

İnşallah kısa zamanda çözersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teybin şifresi eğer duruyorsa torpito gözünde sağ tarafta yazması gerek.Aynı araçtan bendede var.Arıza lambası bendede yanıyordu lpg den demişlerdi.Kutup başlarını söküp boğaz kelebeği ve rolanti falfini temizledikten sonra birdaha yanmadı.İnşallah bir daha yanmaz.rolanti porablemi bendede var.Ama benimkisi gazda rolantideyken yapıyor.

İnşallah kısa zamanda çözersiniz.

Benim araçta Güneşlikte Yazıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Yazıman

Sanmıyorum ama biraz daha devam edin bakalım..

Mehmet abi sorun LPG kalibrasyonunda değilse ilk akla gelen nedir sizin tecrubelerinize gore
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi sorun LPG kalibrasyonunda değilse ilk akla gelen nedir sizin tecrubelerinize gore

Subaplar... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...