İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - 1.6 Otomatik TDCI Yakıt Tüketimi

Burak Karadeniz

Recommended Posts

Mehmet Atak

Antalya şehir içinde klima açık 7.5 lt,klima kapalı 6.5 lt/100 km yakıyor.

Yorum bağlantısı

2 hafta önce Antalya-Ankara,oradan Kırşehir,tekrar Ankara,Ankara içinde 4-5 gün gezdim.

Sonra Antalya'ya döndüm,araçta 5 kişi idik,bagaj full..

1.500 km yaptım,yaklaşık 1.000 km klima açık,yb ortalaması 4.9 lt/100 km ama benim hesabıma göre 5.4 lt/100 km yaktı,yani yb % 10 daha az gösterdi.

Bu yakıt değerleriniz üzerinden hesaplarsak 5.4x3.92=21 tl 100km de cebinizden çıkan para

Bende geçen hafta Ankara-Bolu-İzmir-Balıkesir-İzmit-Bolu-Ankara güzergahı 2000 km yol yaptım.tam dolu bagaj klima sürekli açık ortalama 9.2 litre yaktı.Lpg fiyatları çok değişkendi 2.16 den 2.41 e kadar.en pahalı olduğu 2.41 den hesaplarsak 9.2x2.41=22 tl.lpg mazot noktasında çok yakın sonuçlar ortaya çıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Ersel Çevik

Ben S-Max la şehir içi 7 litre yakıyorum.

Hemi de İstanbul'da

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Altunbas

90-100km hız ile 1 depo yakıtla 975km yol yaptım.antalya-karabuk.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Geçen hafta Antalya-Bursa-Yalova, tekrar Bursa-Manisa-İzmir-Antalya.

Toplam 1.635 km,yaklaşık 500 km klima açık,yolb. ortalaması 4.1 lt/100 km

Ama benim hesabıma göre 4.5 lt/100 km yaktı.

Ya bende bir tuhaflık var,yada arabada,hiçbir zaman aynı değeri tutturamadım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yol bilgisayarını laboratuvar olarak görmeyin , bu kadar sapma normal

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
ibrahim polat

1,5 ay önce ben de 2005 1,6 tdci chia alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Ankaradan gelirken 7,5 litre yaktı hız 120-130. Niğde de 180000 bakımını yaptırdım. Sabıt hız kontrolü 100 ile 4,2 litre yaktı. 110 la araba ve bagaj ful dolu, yarısında klima açık 700 km yol yaptım bilgisayar 5,5litre gösteriyordu. Benim hasaplamalarım 5,9 litre çıktı.

700 km içine şehiriçi 100 km dahildir.

Araç yüklü olduğu için lastik basınçlarını önler 35, arkalar 4 yapmıştım.

arka lastikler 41

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

en son yakıt değerlerim.

İstanbul-Kayseri 3 yetişkin bagajda bulaşık makinası :) 2 valiz, bir mikro dalga fırın bu şekilde otoban 110-120- Ankara-kayseri arası sabit 110 km. süraatle 4,6 litre ama yakıtı fullediğimde 870 kilometreye aldığım yakıt 200 Tl. ortalama kilometreye 230 tl. yakmışım. yakıt litre fiyatı 4,29 dönüşü yazmayacağım :D

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

28.11.2012 tarihinde yaptığım yolculukta yol bilgisayarında yakaladığım değeri fotoğrafladım

İstikamet Merzifon>Samsun.Merzifonda doldurdum depoyu bütün değerleri sıfırladım,çıktım yola.Araçta 3 kişiydik ve bagaj doluydu.İlk 30km 90km/s sabit hız,geri kalan 77kmsi de 110km/s.

107kmlik yol sonucunda yol bilgisayırndaki değer

3650IMAG0805.jpg6783IMAG0807.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gürol Güven

Merhaba. Ankara'dan aranıza 2006 c-max tdci ghia ile katıldım. Aracı almadan önce araştırdığıma göre şehir içi 6-8 litre arası yaktığını söylüyordu herkes. Trafik durumuna göre. Fakat 03.01.2013 den bu yana hiç 10 lt' nin altına düşmedi. Genelde kısa mesafelerde kullandım. Bu durum normalmidir? Yada baktırmam gereken biryerleri varmıdır? Saygılar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Volkan Bozkaya

Aracıma 175 TL'lik eurodiesel aldım ve kilometreyi sıfırladım. Şuana kadar aracımla 620km yol yapmışım ve menzilimde 94km görünüyor. Aracıma 175 TL'lik mazotu yaklaşık 50 kilometrelik menzil varken almıştım. Basit bir hesapla 620km+44=664km yani 175/664=0,26kr kilometrede yakmışım. Bu kilometreler genellikle klima açık bir şekilde Manisa-İzmir-Kuşadası arası ve şehiriçi kullanım sonucudur. Sizce yakıt tütekitimi normal midir yoksa fazla mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fırat Yeşilmen

uzun yolda rampalardan da yararlanarak 90-95 arası gidersem 3.9 lt görüyorum aracımda bence çok iyi bir değer.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Acar

Merhaba. Ankara'dan aranıza 2006 c-max tdci ghia ile katıldım. Aracı almadan önce araştırdığıma göre şehir içi 6-8 litre arası yaktığını söylüyordu herkes. Trafik durumuna göre. Fakat 03.01.2013 den bu yana hiç 10 lt' nin altına düşmedi. Genelde kısa mesafelerde kullandım. Bu durum normalmidir? Yada baktırmam gereken biryerleri varmıdır? Saygılar.

aracınız benzinlimi dizelmi lpg varmı

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

şehir içinde ortalama yakıt,

ortalama hız.

20130408150636.jpg

ortalama yakıt.

20130408150621.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuz Cengiz

Şehiriçi 6-7 lerden bahsedilince ben arabamı satayımmı diye düşünmeye başladım oysa kendisi ile gönülden bağlıydık ya.Şehiriçinde yazları genelde klima açık 9lt nin hiç altına inmedim,mesaiye sürekli geciken ben agresif kullandığımı da eklemeliyim.Ama şehir dışı klima açık araçta 5 kişi bagaj normal dolulukta 120 ortalama hız ile 5.4-5.6 arasında yakıyorum.Sizce orjinal lastikler ve düz olan şehiriçi trafiğinde yakıt seviyem normalmidir.

Yorum bağlantısı
Oğuz Cengiz

4.5 değer çok iyi.

Aracıma 175 TL'lik eurodiesel aldım ve kilometreyi sıfırladım. Şuana kadar aracımla 620km yol yapmışım ve menzilimde 94km görünüyor. Aracıma 175 TL'lik mazotu yaklaşık 50 kilometrelik menzil varken almıştım. Basit bir hesapla 620km+44=664km yani 175/664=0,26kr kilometrede yakmışım. Bu kilometreler genellikle klima açık bir şekilde Manisa-İzmir-Kuşadası arası ve şehiriçi kullanım sonucudur. Sizce yakıt tütekitimi normal midir yoksa fazla mı?

Hocam aracınızın deposu 43 litrelik 10 liralık daha alsanız tam dolacakmış zaten.Bendeki ölçümler de aynı aşağı yukarı.şehiriçi şehirdışı ortalama 6-6,5 arası olarak hesaplıyorum.Sizin hesabınızda benim hesabıma eş görünüyor.Bu arada menzile bakarken o ana kadarki ortalama yakıt tüketiminize göre yazar aldanmayın sakın.

Yorum bağlantısı
Yakup Demirbaş

Ankara- Çankırı 126 km mesafe 4,5 litre mazot 90 km sabit hızda gidince.... dönüşte hava sıcaklığı araç hızına 100km sabit hızda bağlı olarak değişkenlik gösterdi 5,00litre mazot yaktı.. Yani toplamda 252 km yol katedildi ve 9,5 litre mazot tüketimi olmuştur...23.05.2013 te..

Yorum bağlantısı
Yakup Demirbaş

9b9pa9.jpg araç şehirlerarası Çankırı-Ankara yakıt değerleri...

sqhah2.jpg

14kxyzs.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Aybey

yarısında klima açık 600 km yolda  120 tl yaktı arabam.bp euro diesel. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tevfik Demirdal
(düzenlendi)

merhabalar benim araba şehir içi 13-14 lt civarında gösteriyor. kısa mesafede kullanıyorum. aracım otomatik şanzıman.normalmidir sizce.

tarihinde Tevfik Demirdal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

merhabalar benim araba şehir içi 13-14 lt civarında gösteriyor. kısa mesafede kullanıyorum. aracım otomatik şanzıman.normalmidir sizce.

mesafe ne kadar çalıştır-git-dur olarak?

Yorum bağlantısı
Tevfik Demirdal

mesafe ne kadar çalıştır-git-dur olarak?

2 km git 2 km gel.. gidiş gelişte te bir çok nokta da durma ve duraklama yapmak zorunda kalıyorum.normal midir ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...