İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Murat Demir

Hocam servisle falan uğraşmayın.Ben navimex marka kullanıyorum.Memnunum.Android 7.1 alırsanız tahminim hızı vs.iyi olur.Bende android 5.1 var hiç sıkıntı yaşamadım.Ama hangi marka olursa olsun android olsun.2013 androide geçiş yılıymış.Belki uyum sorunu yaşayabilirsiniz ama onlarda bir şekilde çözülüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Aras Özer

Usb nin açıkta olması çok kötü tüm toz kir üstünde. Bide benim gibi üstüne soda dökme ihtimali de var. Tavsiyem kullanmasanız bile küçük bir flash takılı kalsın koruma amaçlı.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Doğan Parmak

Focus 3.5 aracımda multimedya tuşları akşamları yanması gerekirken yanmıyor sebebi nedir?

EP4Y4v.jpg

fotoğrafdaki ses açma tuşunun ordaki düğmeler sound disp vb.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
18 saat önce, Doğan Parmak yazdı:

Focus 3.5 aracımda multimedya tuşları akşamları yanması gerekirken yanmıyor sebebi nedir?

fotoğrafdaki ses açma tuşunun ordaki düğmeler sound disp vb.

Cihazın markası falan biraz ayrıntı verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Doğan Parmak
51 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Cihazın markası falan biraz ayrıntı verebilir misiniz?

Normal fabrika çıkışlı sync2 bi oynama falan yok cihazda

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bunlar çok yeni araçlar, henüz böyle bir sorun yaşayan bile olmayabilir. Garanti durumu nedir? Belki o şekilde halledilebilir..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkasındaki far bilgi soketi çıkmıştır muhtemelen. Farlar açıldığında teybe "tuş takımını yak" diye komut veren bir kablo var.

Yorum bağlantısı
Doğan Parmak
21 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Arkasındaki far bilgi soketi çıkmıştır muhtemelen. Farlar açıldığında teybe "tuş takımını yak" diye komut veren bir kablo var.

O kabloya nasıl ulaşabiliriz? Konsolu sökmemiz mi gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
10 dakika önce, Doğan Parmak yazdı:

O kabloya nasıl ulaşabiliriz? Konsolu sökmemiz mi gerekiyor?

Tabi, teybi sökmeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Parmak

Herkese teşekkürler içindeki cd’yi çıkarınca ışıklar yandı sorun çözüldü

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Çeviren

Bu cihazı 8 inç ekranlı 2017 Ford Focus 1.5 Titanyum araçta kullanırsak otomatik park etme ve park sensörü bilgisini almada sorun yaşar mıyım. Yani aracın ekranı kullanan uygulamaları kullanılabilir mi.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Bu tür Cihazlar araç modeline göre yazılımlara sahiptir. Örneğin 2,5 kasa focus için collectıon ve titanyum serisinin cihaz modeli farklıdır, titanyumda canbus denilen ek bir aparat mevcuttur ve otomatik klima lastik sensör vs bilgileri ekrana yansıtır. Sizin aracınızda da can bus özelliği mevcut olup verileri bu elektronik parçadan alacağı için istediğiniz verileri ekranda görebilirsiniz. Alacağınız cihazın açıklamalar kısmında zaten bu özellikler belirtilir. Almadan önce yetkili kişilerden yeterli bilgi alınabilir. Dikkat etmeniz gereken bir unsur android sürümü yükseltme imkanı olmayabiliyor bu cihazlar da o yüzden Yüksek sürüm olanları tercih edip, ram i de 2 gb dan aşagı olmasın. Ses konusunda Sony kalitesini aratmaz (Windows tabanlı eski multimedialar sesde zayıftır) sadece radyo çekim güçleri bir tık zayıf ve parazitidir. Ama keyifli bir ürün diyebilirim. Büyük ekran hoş bir ambians ve dikkat çeliyor. (Ayrıca Garajınız olması gerek her an hırsızlığa açık cihazlar sonuçta:) )

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ümit Öztürk
(düzenlendi)

Merhaba, 

2011 model Ford Focus 3 titanium smart paket hb araca sahibim. Aracımdaki sıkıntı artık bezdirdi ve sizlere danışmak istedim. Forumda bu tipte sorun göremedim varsa da gözümden kaçmıştır.

Öncelikle aracımdaki müzik seti standart bluetooth'lu sistem, örnek olarak;

fb9caca7f30ba06dda85d4a0ceade2ad.jpg

Telefonumu aracın bluetooth'una bağladığımda 'bluetooth cihazı okuma hatası' diye uyarı verip kayboluyor ekranda. Fakat bluetooth çalışıyor. Aramalara cevap veriyorum, direksiyondan cevap verip işlem yapabiliyorum. Buradaki sıkıntım müzik dinlerken sesin bazen cızırtılı/kesintili gelmesi, sanki cd takılırmışcasına ses bozuk geliyor birkaç saniyeliğine. 5dk'lık bir şarkıda en az 10 kez böyle oluyordur bazen daha fazla. Net pürüzsüz ses alamıyorum mecburen bluetooth varken telefonu aux kablosu ile bağlamak zorunda kalıyorum. Bir sene içinde bu problem 1-2 aylığına düzelmişti sonra tekrar olmaya başladı ve artık sürekli böyle.

Yerli/Yabancı forumlardan araştırdım buna benzer birşeyle karşılaşmadım. Ya bluetooth hatayı verip hiç çalışmıyor yada hata vermiyor. Hata verip çalışmayan bluetooth sistemlerinin çoğunda teybin sigortasını değiştirdiklerini gördüm;

Sizce bendeki sıkıntı neden kaynaklanır? Çözümü nedir, neler yapabilirim?

tarihinde Ümit Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ümit Öztürk

Bir ara xenon far vardı ama arıza lambası yakıyor diye söktüm. Şu an araçtaki herşey fabrika çıkışı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Radyo çalarken veya flash bellek bağladığınızda sorun yaşamıyorsanız bağlantı yapılan telefon ile alakalı olabilir. Farklı bir telefon deneyebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Geçenlerde arabayı yıkatmaya gittik 3 yaşındaki oğlumla arabayı yıkattık ödemeyi yaparken oğlum yıkamacının teyp üzerine koymuş olduğu kredi kartımı ve 1 tl'yi cd sürücünün içine atmış cd çıkarma tuşuna basınca kredi kartı çıktı ama 1 tl içinde bi kaç gündür çukurdan geçerken radyonun sesi gidip geliyor elektrikçiye götürmeye korkuyorum açıkcası ön göğsü komple sökmeye kalkar diye ne önerirsiniz aracım focus 3 2011 model

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

O şekilde kullanmaya devam ederseniz 1TL'lik sorun size pahalıya mal olabilir. Teyp için göğüs komple sökülmez. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sadece teybi söker, çıkartır parayı

Ama 50-100₺ işçilik alır 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Teybi böyle kullanmayın. Hatta sigortasını sökün içinden parayı çıkartana kadar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bi yerlere dokunup kısa devre yapabilir, sadece teyp sökülüp içinden 1 lira çıkacak kaçarı yok. Bu şekilde kullanmayın imkan varsa sigortayı sökün arkadaşların söylediği gibi. Geçmiş olsun şimdiden

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Aracinizi tepe bir yerde park edin. sigortasi varsa cikartin.. herhangi bir saatciden rica ederseniz verirler..cok ince cimbizlar var onlarda onla bi yoklayin.. yada cift tarafli ince bir banti yapistirin yakalamaya calisin.. denemekte fayda var. cikti cikti ne ala... cikmazsa ozaman sokulmesi gerekecek...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...