İçeriğe Yönlendir

Focus 3 - Multimedya / Navigasyon / AUX / USB / Hoparlör Sorunları

Yaşar Turhan

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Arabayı 2017 yaparım ben de o halde. ya da 2016 fordu olan bir arkadaştan kartını kopyalasak çalışır mı acab

üzerinde sd kart var

Kartlar kopyalamaya karşı korumalı.Malesef iyi bir hacker belki halleder :)

Zamnında bende aynı şeyleri düşünmüştüm ama olmadı.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Vesile ile sorayım, muhtemelen yasal değil diyenler çıkacaktır ama sonradan takılan multimedyalar (WinCe işletim sistemli) için elinde güncel navigasyon dosyaları olan var mı?

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Abi firmayla konuştum da link yollamıyoruz biz, eğer aldığınız cihaz orjinal navigasyon kartıyla geldiyse otomatik güncelleniyor bilgisayardan dediler. Kart orjinal değilse link gönderenler kaçak göçek iş yapanlar diyorlar :D

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Abi firmayla konuştum da link yollamıyoruz biz, eğer aldığınız cihaz orjinal navigasyon kartıyla geldiyse otomatik güncelleniyor bilgisayardan dediler. Kart orjinal değilse link gönderenler kaçak göçek iş yapanlar diyorlar :D

Link isterseniz yardimci olurum.sd karta program dosyalarini kopyalayip .exe uzantisini multimediadan secmeniz lazim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Evet sonradan takılan navigasyonlarda sistem dediğiniz gibiymiş, program ve haritaları içeren klasörü hafıza kartına kopyalayıp cihaz üzerinden navigasyon programının exe dosyasını gösterince sistem çalışıyor.

Firma orijinal kart gönderelim ücreti karşılığında diyor ama cihazın kutusunda "integrated gps navigation" ibaresine rağmen navigasyon dosyalarının bulunduğu kartı haricen ücretle satmaya çalışmaları ayrı tartışma konusu..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet sonradan takılan navigasyonlarda sistem dediğiniz gibiymiş, program ve haritaları içeren klasörü hafıza kartına kopyalayıp cihaz üzerinden navigasyon programının exe dosyasını gösterince sistem çalışıyor.

Firma orijinal kart gönderelim ücreti karşılığında diyor ama cihazın kutusunda "integrated gps navigation" ibaresine rağmen navigasyon dosyalarının bulunduğu kartı haricen ücretle satmaya çalışmaları ayrı tartışma konusu..

Integrated gps navigation demesi, dahili navigasyon kapasitesi var demektir. Yazilimi sunuyor demek degildir ;)

Yazilim paylaşımı icin daha fazla bilgi paylaşmayalim lutfen.

Yorum bağlantısı
Eray DURUKAN

Etis forda bakın güncelleme çıkmış ise servis bedava güncelleyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Integrated gps navigation demesi, dahili navigasyon kapasitesi var demektir. Yazilimi sunuyor demek degildir ;)

Neticede pazarlama oyunlarından başka bir şey değil. Satıcılar resmen kelime oyunu yapıyorlar kim ne derse desin.

Misal aynı yerde "Built in navigation" ve "Built in bluetooth" yazıyor.

Bu bluetooth kapasitesi var ama gidip bluetooth dongle almanız gerekiyor, almazsanız çalışmaz anlamına gelmiyor. Navigasyonda ise bunu diyorlar.

Eğer dese ki "gps anteni var", anlarım. Kalkıp "navigasyon var" deyip navigasyonun çalışması için ekstra para istiyorlarsa o kısmı anlamamızı beklemesinler..

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kutsal

Focusta şuan sync 3 olmadığı için desteklemiyor aracım mondeo sync 3 mevcut ve destekliyor...

b173d9ce30d4faf55adf79445aa659e1.jpg

senin mondeo kaç model ve üretim ayını biliyor musun. bi hurda 2016 mondeo buldum eğer focus ile uyumlu ise almayı düşünüyorum onun için soruyorum

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Sync 3 platformunu desteklemeyen araçlarda ebatlar uysa bile aynı şekilde çalışmaz Yılmaz bey...

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kutsal

Ben çalışır diyorum. Çünkü e-bay de satılıyor ve çalıştığını söylüyorlar. YouTube da da videosunu gördüm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

senin mondeo kaç model ve üretim ayını biliyor musun. bi hurda 2016 mondeo buldum eğer focus ile uyumlu ise almayı düşünüyorum onun için soruyorum

Model 2016 üretim yılı temmuz diye hatırlıyorum emin değilim etisten bakıp bilgi vercem size

26.05.2016 üretim tarihli

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kutsal

Teşekkürler bekliyorum

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman

Teşekkürler bekliyorum

Yazdım ya :)

Yorum bağlantısı
Yılmaz Kutsal

Teşekkürler emin değilim deyince ondan demiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
RECEP ŞİMŞEK

Ben de gelecek ay Kanada'ya gideceğim. Sıfır araç aldım focus 1,6 benzinli style paket benim araca uyar mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Özder

Arkadaşlar ben yeni focus aldim 2016 model alalı daha 1 hafta olmadi carplay destekliyor kol dayamanin içindeki usb girişine bağladığınızda aktif oluyor sync3 var süper birşey. Keske usb ye bağlamadan Bluetooth ile de olsa.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yıldırım Samil
(düzenlendi)

Öncelikle iyi akşamlar focus 3 2013 model aracı bluetootha bağlanıyor fakat müzik çalma işlemini yapamıyorum acaba bluetooth dan müzik çalma özelliği yok mu diye düşündüm ama bağlayanları duydum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Çok az bilgi vermişsiniz , modeli nedir. ceb den mi bağlanıyorsunuz ceb modeli ne.  Bağlantı olduğunu nasıl anladınız . Biraz daha bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım

Yorum bağlantısı
Yıldırım Samil

2013 titanium smart araç bağlantı kuruyoruz ekranda sarj durumu falam çıkıyor rehberide aktarıyoruz fakat telefondan şarkı çaldığında sesi arabaya aktaramadik iphoneda denedik birde tablet cihazda

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Telefonunuzda veya tablet de  bağlantı olduğun da,  bağlantının yanında bir * işareti vardır . Ona basın  oradaki menü de  telefon sesi ve medya sesi vardır. 2 side işaretli olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yıldırım Samil

Iphone da onu goremedim tablette de medya sesini isaretlememe izin vermedi tabletten kaynaklı sıkıntı  o zaman

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...