İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Sani Gerşon
Asgari ücret ile çalışan bir kişinin böyle bir telefondan çok daha öncelikli ihtiyaçları vardır diye düşünüyorum [emoji4] Adı üstünde "asgari ihtiyaçlarını giderecek kadar alınan ücret". Bu telefon fiyatı azami ücret alanlar için pazarlanıyor.
Keske oyle olsa. Gozumun onunde taksitle alinip "nasilsa odemeyecegim, banka dusunsun" diyen insanlar var bu ulkede.

Cihazın satış rakamı uygun. 1000 usd abd için asgari ücret. 99 depreminin şoku sayesinde bizde pahalı
Amerika daki asgari ucretle bi iphone x alinabiliyorken bizde kac asgari ucretle alınıyor?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Orda da asgari ücret zordur. Bırak aile geçindirmeyi bi kişiye yetmez.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Anlatmak istediğim bu degil ki ama?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Amerika daki asgari ucretle bi iphone x alinabiliyorken bizde kac asgari ucretle alınıyor?
Bir yerde yazdım sanırım facede. Kredi kartını kaldır piyasadan, hastanede tedavi olacak insan kalmaz bırak telefon almayı
Siz yaşayıp gördünüz ama bizim ülkemiz kadar çetin ceviz değildir orada yaşamak sanırım.
Benim landım en iyisi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

1 maaşı telefona vermek Türkiyede yasayan birisi icin bedava gibi olsa da Avrupada Amerikada 1 maaşı telefona vermek adama koyar

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Satış rakamları öyle demiyor ama. Almanya'da ellerde veya mağazalarda gördüğüm apple açık ara önde idi. Huawei peşinden geliyordu satürn mağazalarında. Abd zaten ana vatanı cihazın
Oradada lider olması olağan bir durum.

Apple'ye gelmeden önceye bakalım. 97 yılında 1400 mark'mı ne verdim telefona. O yıllarda asgari ücret 225 dolar idi. Şimdi alım gücü daha yüksek. Tabi yaşı 30'larda olanlar hatırlamaz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Evinde çoluğunu çocuğunu düşünmeyen bir dünya insan var adamın yiyecek ekmeği Yok ama adam 4000 tl lik telefon kullanıyor yurdum insanı çok seviyor bu tarz hareketleri

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Satış rakamları öyle demiyor ama. Almanya'da ellerde veya mağazalarda gördüğüm apple açık ara önde idi. Huawei peşinden geliyordu satürn mağazalarında. Abd zaten ana vatanı cihazın
Oradada lider olması olağan bir durum.

Apple'ye gelmeden önceye bakalım. 97 yılında 1400 mark'mı ne verdim telefona. O yıllarda asgari ücret 225 dolar idi. Şimdi alım gücü daha yüksek. Tabi yaşı 30'larda olanlar hatırlamaz

Demek istedigim o degil. Sen neden 5 maas veriyorsun diye yargilamiyorum seni abi. Para senin... Avrupada bir cok insan 1maasi telefona yatiramiyor (genclerden bahsetmiyorum) 5-6 maasi kimse yatirmaz. Burada yerlesmis olan düzen operatorden  telefon alimi. Aylik 30 euroya kadarken sorun yoktu. Simdi aylik 60-80 euroya cikinca isler degisti. Asgari ucret hala ayni. Benim patronum htc kullaniyor ve ayni telefonu yaklasik 3-4 senedir kullaniyor.  Kimse onu ayiplamiyor. o kadar parasi  var kac senedir htc kullaniyor diye. Ama isciler icinde her sene yeni ayfona veya yeni samsunga gecen de yok degil. Nedenini soyleyince kiziyorsunuz...

Öte yandan bu aliskanlik meselesi. Bu malin fiyati avrupada 1 maas, Turkiyede 5 maas. İnsanlar bunu vermeye alismis. Ayni araba gibi... Turkiyede x araba 100 maas, Avrupada 30 maas. Amerika biraz farkli. Orada vergi sistemi, kazanc sistemi daha degisik.

90li yillarda Turkiyedeydim ben. Bir arakadasimin babasi ericsson 628 almisti. Kac para oldugunu hatirlamiyorum ama fahis bir fiyatti. Yillarca kullandi onu. Degistirecek parasi vardi...

Huawei ise lite modelleri satiyor ki o gercekten Turkiyede bile 1 maas. Huawei mate de fazla para alip, lite modelleri uyguna satiyor. Yani her kesime hitap ediyor ve hepsi ayni sekilde cok iyi calisiyor

19 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bi çAmaşır makinesi taksiti maaşın yarısıydı

O camasir makinasi hala calisiyor hocam ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Çok parası olanın telefonla falan işi olmaz, alır geçer herhangi bir model. Düşük ücretle çalışan adam için ise bir arzu nesnesi , almak ister, sahip olmak ister. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O camasir makinasi hala calisiyor hocam [emoji6]
Anladım seni. Bizde objeler ile prestij var. Mercedes sol şeritte 70le giderken ses çıkmaz ama ben kango ile gitsem kurşuna dizerler
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

:D:D:D

Bunu bugün bende görmüştüm ama ayıp olur diye paylaşmamıştım ayfon um var olsun çıplak gezerim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
3 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Anladım seni. Bizde objeler ile prestij var. Mercedes sol şeritte 70le giderken ses çıkmaz ama ben kango ile gitsem kurşuna dizerler

kim demiş ses çıkarmazlar diye, geçerim önüne basarım frene, hadi hadii haa hadisene :D

18 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

iPhone için bir sebep daha :D

dejavu yaşanması o kadar eski desene...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bunu bugün bende görmüştüm ama ayıp olur diye paylaşmamıştım ayfon um var olsun çıplak gezerim
Olayı sadece mizahi yönden inceler isek çok komik. Hatırlayın yabancı biri stand up gösterisinde bir iskeleti konuşuyor. Olaya Müslümanları aşağılama olarak da görebilir, yada direk mizahi boyutu olarak görebiliriz. Ben bir müslüman olarak olaya sadece sahnede başarılı bir mizah olarak baktım.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
2 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Olayı sadece mizahi yönden inceler isek çok komik. Hatırlayın yabancı biri stand up gösterisinde bir iskeleti konuşuyor. Olaya Müslümanları aşağılama olarak da görebilir, yada direk mizahi boyutu olarak görebiliriz. Ben bir müslüman olarak olaya sadece sahnede başarılı bir mizah olarak baktım.

Kesinlikle komik ve güzel örneklendirme yapılmış.Bende mizah açısından paylaşım yapacaktım ama forum da yanlış anlaşılabilir diye yapmadım herkesin bakış açısı farklı sonuçta.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 12.10.2017 at 10:56, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen, sorunu kendinde arasın :)

En son güncellemeyi de kurdum az önce, sorun yok :p

Çoğunluğu “facebookta profilime kim baktı” uygulamasını kuruyo

ondan sonra yok telefonum yavaşladı dondu kitlendi :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Çoğunluğu “facebookta profilime kim baktı” uygulamasını kuruyo

ondan sonra yok telefonum yavaşladı dondu kitlendi :D 

Öyle bi uygulama mı vardı :exc1::dribble:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yıllardır var ve herkes kullanır. Çok kullanışlı bir uygulama:D

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
On 10/13/2017 at 16:33, Önder Özcan yazdı:

Dünya üzerinde internet erişimi olan herkesin görüp okuyabileceği bir yere bir şey yazıp da, buna gülemezsin (kızamazsın, yorum yapamazsın, katılamazsın, katılmazlık yapamazsın) demek, Servetin güldüğü mesajdan daha komik olmuş :)

Burası forum, herkes fikrini söyleyebilir, katılanlar olur, katılmayanlar olur, kimisini kızdırabilir, kimisini güldürebilir. Bunlar çok takılacak şeyler değil. Ortada aşağılama, hakaret, küçük düşürme vb. olmadıkça. :)

Gülmek ile parantez içinde yazdığınız ifadeleri bir tuttuğunuz için size gülüyorum ve geçiyorum o halde :)

Bu başlık altındaki her şey komik dediğinize göre, ciddiye alıp fikrini yazanda kabahat, üstelik fikirlere gülünmesi de serbestmiş. Zaten forumda bir süredir hemen her konu aynı noktaya geliyor, bir grubun "sohbet odası" haline geldi iyice.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az evvel arkadaşım paylaştı.

jQBmnG.png

6 saat önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

bir grubun "sohbet odası" haline geldi iyice.

Biz zaten burada sohbet ediyoruz Ceyhun bey?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
dejavu yaşanması o kadar eski desene...
Mate 10 ve pro çıkmış, bence olmuş sence?
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...