İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Ahmet Gül

Sani Bey polemik yapmak için söylemiyorum fikirlerinize de bir yere kadar katılıyorum ancak hava atmak için S7 Edge , Note 8, Htc M10 alan yok mudur? Neden sadece İPhone alan kişi masaya koyan kitle olarak nitelendiriliyor bu tezinize katılmıyorum. Şu konuda haklısınız ki bizim gibi geri kalmış ülkelerde maalesef telefon bir statü belirleyicisi. Ancak emin olunuz bu kitle iPhone kitlesiyle sınırlı değil. 

Elektronik cihazlar hakkında bilgili bir kişisiniz ve haklı olarak daha düşük spesifikasyonlara sahip İphone a insanların neden daha çok para verdiklerine anlam veremediğiniz düşüncesindeyim. Bir zamanlar ben de öyleydim. Yalnız Matrix’de ajan Smith’in söylediği gibi ‘’Görünüşler yanıltıcıdır Bay Anderson ?’’ Daha yüksek ram, daha yüksek işlemci hızın ve daha yüksek Benchmark değerleri sunan Zamzung’un birkaç yıl içinde daha tırt iPhone kadar iş yapmadığını ben şahsen tecrübe ettim. Benim iPhone sahibi olma hikayem bu. Fanatik değilim, bir sonraki telefonum hiç aklıma gelmeyen bir marka bile olabilir. Benim düşüncem her markanın üstün oldugu kulvarlar var ve tuketici aradığı üstünlüğe göre tercih yapıyor. iPhone’un üstün olduğu ya da diğer cihazların üstün olduğu özellikleri kabullenip ona göre eleştiri yapmak bence sorunu çözecektir. Tekrar ediyorum fikirlerinize katılıyorum tek katılmadığım genelleme yapmanız. Saygılarımla. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İkinCi bir 4s telefon var evde. Herşeyi kullanılır ve akıcı çalışıyor. Oyun oynanıyor pili iki günden fazla gidiyor.

Bana sorarsan en şık kasalardan da biri.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani Bey polemik yapmak için söylemiyorum fikirlerinize de bir yere kadar katılıyorum ancak hava atmak için S7 Edge , Note 8, Htc M10 alan yok mudur? Neden sadece İPhone alan kişi masaya koyan kitle olarak nitelendiriliyor bu tezinize katılmıyorum. Şu konuda haklısınız ki bizim gibi geri kalmış ülkelerde maalesef telefon bir statü belirleyicisi. Ancak emin olunuz bu kitle iPhone kitlesiyle sınırlı değil. 
Elektronik cihazlar hakkında bilgili bir kişisiniz ve haklı olarak daha düşük spesifikasyonlara sahip İphone a insanların neden daha çok para verdiklerine anlam veremediğiniz düşüncesindeyim. Bir zamanlar ben de öyleydim. Yalnız Matrix’de ajan Smith’in söylediği gibi ‘’Görünüşler yanıltıcıdır Bay Anderson [emoji3]’’ Daha yüksek ram, daha yüksek işlemci hızın ve daha yüksek Benchmark değerleri sunan Zamzung’un birkaç yıl içinde daha tırt iPhone kadar iş yapmadığını ben şahsen tecrübe ettim. Benim iPhone sahibi olma hikayem bu. Fanatik değilim, bir sonraki telefonum hiç aklıma gelmeyen bir marka bile olabilir. Benim düşüncem her markanın üstün oldugu kulvarlar var ve tuketici aradığı üstünlüğe göre tercih yapıyor. iPhone’un üstün olduğu ya da diğer cihazların üstün olduğu özellikleri kabullenip ona göre eleştiri yapmak bence sorunu çözecektir. Tekrar ediyorum fikirlerinize katılıyorum tek katılmadığım genelleme yapmanız. Saygılarımla. 
Dediklerinize %100 katılıyorum. Ancak matematiksel bir farkla apple daha cok sattigi icin onun üstünden konuşuyorum. Yoksa tabii ki Samsung un son cikanlarina da kosanlari goruyoruz gayet. Apple i konusmamizdaki en buyuk sebep her 2 telefondan 1 inin markasının apple olmasidir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

İkinCi bir 4s telefon var evde. Herşeyi kullanılır ve akıcı çalışıyor. Oyun oynanıyor pili iki günden fazla gidiyor.

aynen, evde var ve yazılımıda özellikle düşük, güncellemedikki şişmesin, dediğin gibi oynanıyor ve pilde fena değil, birde ipod bilmem kaç var, onuda arada bir kurcalıyoruz...

aynı zamanda htc wildfire ve samsung galaxy ace de var ve onlarda iyi durumda :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sizin gündelik telefon çok şık. 5 diycem değil ama

34 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Htc M10 alan yok mudur?

Hop Htc'ye laf yok dedik dimi :biggrin:

Şekil olsun diye htc alanı göreyim anlından öpecem :nargile:

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Sizin gündelik telefon çok şık. 5 diycem değil ama

Hop Htc'ye laf yok dedik dimi :biggrin:

Ne o Kızılay dağıtmış gibi herkeste iphone zamzung bi farkımız olsun deyip hatice alan adam gördü bu gözler ?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)
24 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Dediklerinize %100 katılıyorum. Ancak matematiksel bir farkla apple daha cok sattigi icin onun üstünden konuşuyorum. Yoksa tabii ki Samsung un son cikanlarina da kosanlari goruyoruz gayet. Apple i konusmamizdaki en buyuk sebep her 2 telefondan 1 inin markasının apple olmasidir.

2016  dünya toplam satış verilerine göre afyonun satış rakamı %14,4 imiş. Sanırım sen bu azınlığın çıkardığı yüksek ses nedeni ile %50 gibi düşünmüşsün :D

http://www.yeniakit.com.tr/haber/2016da-dunyada-satilan-akilli-cep-telefonu-sayisi-sasirtti-280631.html

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
11 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şuan telefonlar içinde adam gibi basacak kalitede resim çeken yok,  telefonda zaten olması gereken bu aletlerin amacıda ekranda iyi gözükmesi, sosyal paylaşımda kullanmak ve diğer telefonlarda iyi durması önemli, yoksa çekilen resimler alayında aynı, beş para etmez, basmaya değmez...

Benim telefon bir fotoyu 25 mb çekiyor ve raw. Senin boy posterini çıkarayım  istersen. Evde iki slr var, paslanmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

onu bunu bilmem de piyasayı nokia kadar kimse ağlatmamıştır, amerikaya giden birinin 3310 a el koymuştum,  askere giderken 130 lira gibi bir paraya satmıştım 2003 te, 2004 de burada 750 tl civarı idi almanyadan 350 lira civarına nokia 7250i getirtmiştim, şimdi benim 5 e 350 lira vermezler heralde:=)

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

2009-2010 gibi htc touch pro yu şekli hoşuma gittiği için almayı düşünmüştüm sayılır mı? :=) snuçta bir şekilcilik var :=)
ilave şunu da söyleyim; motorolla - htc arasında düşünürken abd deki arkadaşım iphone al napcan demişti, bende özelik olarak bunlar daha iyi bence, demiştim:=)

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
41 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Benim telefon bir fotoyu 25 mb çekiyor ve raw. Senin boy posterini çıkarayım  istersen. Evde iki slr var, paslanmaya başladı.

geçecen onları mayk :D slr tepesinden atlar senin telefonun...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Böyle bir iddia yok. Lütfen geriye dön ve yazdığımı tekrar oku.
Hadi dönme, arama, tekrar yazayım:
Apple ve VW çok iyi algı yönetimi yapıyor. (Bu bağımsız bir cümle)
BİZİM GİBİ GELİŞMEMİŞ / AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERDE DE ŞEKİLCİLİK OLDUĞU SÜRECE (herkes böyledir demiyorum, genel konuşuyorum) bu tip ürünlerle statü belirlemesi yapmak isteyen çok oldukça satış her zaman tavan yapacaktır.
Sani kaç konuda neler yazdınız, neyse valla iPhone um yok. Sadece eleştiri argümanınız haksız geliyor bana.
Satarsanız alayım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
19 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

geçecen onları mayk :D slr tepesinden atlar senin telefonun...

Samanyolu tozunu çeken telefon işe yaramıyor demekki

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Samanyolu tozunu çeken telefon işe yaramıyor demekki

naaptın müdür, teleskopamı dayayıp çektin, gezegen buldunmu isim verelim, King1 olsun adı :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
8 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

naaptın müdür, teleskopamı dayayıp çektin, gezegen buldunmu isim verelim, King1 olsun adı :)

Fuji'nin lensini söküp telefona uyarladım. Telefonun lens kalitesi iyi, mesafeyi aradan çıkarınca sonuç bu

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
18 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Apple için fotoğraf çekiminde daha iyisi yok dersen gülerim haklı olarak

İnstagram veya Google görseli aç. Selfie yaz. 100 resime bak, sonra bu oran nerden çıktı tekrar tartışalım

Bu benim fikrimdir ve gülemezsiniz. Bana göre diğerlerinden iyidir çünkü bir sürü ayarla uğraşamıyorum, cebimden çıkarıp basıp geçiyorum, ayar yapacak olsam SLR ile uğraşırdım.

Üşenmedim Google'ı denedim %60 civarı çıktı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
4 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Fuji'nin lensini söküp telefona uyarladım. Telefonun lens kalitesi iyi, mesafeyi aradan çıkarınca sonuç bu

tahmin etmiştim, sök tak yapmışsın yine :D güzel çekmiş, telefon için güzel...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu benim fikrimdir ve gülemezsiniz. Bana göre diğerlerinden iyidir çünkü bir sürü ayarla uğraşamıyorum, cebimden çıkarıp basıp geçiyorum, ayar yapacak olsam SLR ile uğraşırdım.

Üşenmedim Google'ı denedim %60 civarı çıktı.
Gerçek dışı bir yazı gördüm ve güldüm. Gülemezsin diyemezsin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Dünya üzerinde internet erişimi olan herkesin görüp okuyabileceği bir yere bir şey yazıp da, buna gülemezsin (kızamazsın, yorum yapamazsın, katılamazsın, katılmazlık yapamazsın) demek, Servetin güldüğü mesajdan daha komik olmuş :)

Burası forum, herkes fikrini söyleyebilir, katılanlar olur, katılmayanlar olur, kimisini kızdırabilir, kimisini güldürebilir. Bunlar çok takılacak şeyler değil. Ortada aşağılama, hakaret, küçük düşürme vb. olmadıkça. :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

iphone x Türkiye fiyatlari belli olmus 

64gb 6099tl

256gb 6899tl

Ayrica abd fiyati 999 dolar

Parca maliyeti 405 dolarmis

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
iphone x Türkiye fiyatlari belli olmus 
64gb 6099tl
256gb 6899tl
Ayrica abd fiyati 999 dolar
Parca maliyeti 405 dolarmis
Parca maliyetine mühendisligi vs eklesek %100 kari anlarim da ulkemizde %250 karla satis nedir?
Kac asgari ucretli gidip alacak acaba? Bir ailenin fakirlik siniri ustunde bile bir rakam cikan telefona bu paralar vermek ve istemek...
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Asgari ücret ile çalışan bir kişinin böyle bir telefondan çok daha öncelikli ihtiyaçları vardır diye düşünüyorum :) Adı üstünde "asgari ihtiyaçlarını giderecek kadar alınan ücret". Bu telefon fiyatı azami ücret alanlar için pazarlanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
19 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Parca maliyetine mühendisligi vs eklesek %100 kari anlarim da ulkemizde %250 karla satis nedir?
Kac asgari ucretli gidip alacak acaba? Bir ailenin fakirlik siniri ustunde bile bir rakam cikan telefona bu paralar vermek ve istemek...

Cihazın satış rakamı uygun. 1000 usd abd için asgari ücret. 99 depreminin şoku sayesinde bizde pahalı

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...