İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Öndeki araç sarı ışıkta ikimizde çok rahat geçebilecekken durmayı tercih etti. Bende manevra yapmak zorunda kaldım neyseki solum boştu.

Çok güzel kurtarmışsın.

Kameralar yeşilden kırmızıya geçerken 2 saniye falan zaman tanıyor. Ancak kırmızıdan yeşile geçişe af yok.

Bazıları diğer ışıkları takip edip yeşil yanacağı zaman yanmadan yürüyor. Onlar kesin yakalanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Metin Akbal yazdı:

Oyle olmuyo iste. Bu yesil isigin yanip sonmesi kalkti bi cok yerde. Benim memlekette es kaza saridan kirmiziya dondugu anda gecersen TEDES ten hemen opucuk yolluyorlar :)

O ne öyle tuzak gibi.

Para için canımızı tehlikeye atıyorlar.. 50 ile geçerken bir anda kırmızıya dönüyor. Duruversen arkadaki vuruyor, geçiversen başka dertler..

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Serkan Maden yazdı:

Öndeki araç sarı ışıkta ikimizde çok rahat geçebilecekken durmayı tercih etti. Bende manevra yapmak zorunda kaldım neyseki solum boştu.

İyide adamın 3 fren ışığıda uzun süredçr yanıyor hocam. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Takip mesafesi ve hiz uygun oldugunu dusunursek hersey normal.

Aniden kirmiziya donse niye gectin olacak. yada biri cikacak.. isiklara yavas girmek lazim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Ali Darbaz yazdı:

Görüntüden pek anlaşılmıyor ama orası dik iniş o fren lambası son 500 metredir hep yanıyor. Ayağını frenden çekse gaza basmadan bile sarıda geçecek. Herkesten trafikte pratik olmasını bekleyemeyiz tabi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

En tehlikelisi. Adamın ne zaman durmaya karar verdiğini geç anlıyor arkadan gelen.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sarı Işık : İkaz mahiyetinde olup yanış sırasına göre yolun trafiğe kapanmak veya açılmak üzere 
olduğunu gösterir. 
Yeşil ışıktan sonra yanması, yolun trafiğe kapanmak üzere olduğunu bildirir. Bu ışık yandığında, 
emniyetle durulamayacak kadar yaklaşılmış ise normal geçiş yapılır, aksi halde yaya geçidi işgal 
edilmeden durulur. 

Emniyetle durabiliyorsa öndeki araç, arkadaki de durabilmeli. Geçmiş olsun güzel kurtarmissiniz ama ya dolu olsaydı yada arkadan da geçerim diyen başka araç olaydı...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bende bazen uymuyorum ama hepimiz kavşağa yaklaşırken hız azaltma kuralına uysak hiç sıkıntı yaşamayız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tedes olsa dururum. valla ben çoğu yerde (sehirler arasi) bu sekilde kirmizida yansa yolu bos gördüğümde geçiyorum.

Her yerde olup olmadigini bilemiyorsun Okay. Nerden ne cikacagini da bilemiyorsun. Herkesi kendim gibi bilmem bu sekilde bir geciste ayagim ne frende ne gazda olur ani karar degisikligi icin.
Geçen hafta sarı ışıkta geçtim arkamdan gelen araçta geçti. Ben kavşaktan çıkınca arkadan flaş patladı muhtemelen arkamdan gelen araç kırmızıda geçmişti. Dikkatli olmak lazım.

Aynen azami dikkat. Facede bir grupta izledim, arac kamerasi sari gosteriyor ama flas patliyor, tam gecerken kirmiziya gectigini ve kameranin acisindam ciktigini dusunuyorum mesrla.
O ne öyle tuzak gibi.
Para için canımızı tehlikeye atıyorlar.. 50 ile geçerken bir anda kırmızıya dönüyor. Duruversen arkadaki vuruyor, geçiversen başka dertler..
Aga bir cok yer ayni. Kendi memleketinde yanip sonen yesil isik kalktimi dikkat et bakalim. Benim haber aldigim bir cok yer dedigim sekil. Yanip sonen yesil isik kazalara daha cok sebebiyet veriyormus insanlar yetismek icin daha cok abaniyormus gaza sonra yetisemeyince güm pat çat.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla ustad o gecse bile sen gecemeyecek durumda imissin diye dusunuyorum, emniyetli bir gecis olmamis, cok gecmis olsun. Ondeki fren yapiyorsa bir problem olmali emniyeti elden birakmamali.

Esimin mesai arkadasi kaza gecirdi. 2 gun oldu.Kavsakta karsiya gececek arac sahibi, karsidan gelen sol serit tarafinda kaliyor ve yol veriyor, mesai arkadasi tam gececekten hiziyla gelen arac duran aracin sagindan geliyor mesai arkadasina sag arkadan carpiyor. Sehir ici ve arac pert. O yuzden bu sekilde frenleme varsa tedbiri elden birakmamak gerek.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Bence tehlikeli olmuş. Öndeki araç durabiliyorsa sizin de durmanız gerekirdi. Sola geçerken dikkatli de olsanız kör noktada kalan araç olabilir. Sarı yanınca durabilecek durumdaysanız durulur. Kırmızıyı görene kadar geçilir tarzı düşünce olmamalı. @Serkan Maden ama öndeki de “arkamda araba var” diyerek Sert fren yapmamalıydı

bu da benden. Köyde eve inen rampa çok dik. En dik olduğu nokta belki 30 derece veya üstü. En dik olduğu yerde beton yol kırılmış. Ve o gece yağmur yapmış. Yol nemli, yosunlu gibi. Aracın altı vurmasın diye yavaş çıkmak istedim. Kuruyken çıkıyordum. Ama nemli havada çıkamadım. Kökleyerek çıktım. altı vurmadı. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Karsidan arac gelmesin diye hatim indirilmesi gereken yollardan biridir herhalde [emoji16]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Karsidan arac gelmesin diye hatim indirilmesi gereken yollardan biridir herhalde emoji16.png

ilk arabayı öğrenirken transporter vardı bizde. Aşağı inerken aşağıdan gelen aracın sesini duydum. Durmasın diye o dik rampada durup geri geri kalkmaya çalıştım. Araç kalkmadı yarım devriyajla 5-10 metre geri geldim. Her yer balata koktu babamdan iyi azar yemiştim :) 

bu arada yolu çıkarken ciddi bi tehlike var. Kırık yerin sağından çıkmak istedim çıkamadım. Solu ise tehlikeli. Lastik patinaja düşünce yana kayıyor ve sol taraf da uçurum gibi. Mecbur orayı denedim. Çıkarken aşağı uçmak da vardı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Adam sarıda durmuş.. sarıda durulmaz.. Adam sarıda durmasa Serkan güvenle durabilirdi.. O durunca fren mesafesi de kalmamış.. Kaçarak doğruyu yapmış.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Adam sarıda durmuş.. sarıda durulmaz.. 

sarıda durulmazsa, sarı yanarken geçmeye çalışılırsa, sarıda da geçebilirsiniz, kırmızının yandığı ilk saniyede de geçebilirsiniz. Sarı yanıyor diye geçmeye çalışırken, tam lambalardan geçerken kırmızı da yanabilir. Bence her zaman bunu uygulamak tehlikeli. olması gereken; sarıyı görünce normal frenleme ile durulabilecek gibiyse durulur, durulamayacak ya da ani fren gerekiyorsa durulmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Adam sarıda durmuş.. sarıda durulmaz.. Adam sarıda durmasa Serkan güvenle durabilirdi.. O durunca fren mesafesi de kalmamış.. Kaçarak doğruyu yapmış.. 

Ona birsey demedim ki abi hamle dogru ama pozisyonun gelisimi yanlis [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sarida durulmaz evet ama kavsak ve sartlar karmasiklasabiliyor..En dogrusu isi saglama almak.. Son zamanda dikkat ediyorum Sariyla kirmizi nerdeyse beraber yaniyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Öndeki araç frenle seyrediyor her an duracakmış gibi hesap edilmeli. Böyle bir durumda ya yavaşlayacaksın ya da müsaitse şerit değiştirip kontrollü şekilde geçeceksin.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ona birsey demedim ki abi hamle dogru ama pozisyonun gelisimi yanlis emoji16.png

Üniversite kavşağında sola dönmek için kırmızı ışıkta ilk sırada bekliyorum. Sağdan gelen 5 serisi bmw sarı ışık kırmızıya dönecekken yavaşlayıp durdu. Arkadan hızla gelen demir boru yüklü TIR sert fren yapmak zorunda kaldı ama durdu. borular kayıp dersenin on kısmını eğip tırın kupaya çarptı. Bazen duracağımız yerde durmamak gerekir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Üniversite kavşağında sola dönmek için kırmızı ışıkta ilk sırada bekliyorum. Sağdan gelen 5 serisi bmw sarı ışık kırmızıya dönecekken yavaşlayıp durdu. Arkadan hızla gelen demir boru yüklü TIR sert fren yapmak zorunda kaldı ama durdu. borular kayıp dersenin on kısmını eğip tırın kupaya çarptı. Bazen duracağımız yerde durmamak gerekir.

bunun sorunlusu yine o tır. Takip mesafesi, kavşağa kontrollü yaklaşmak vs. 

tamam o ana kadar yanlışlarla gelinmişse durulmasın, zarar olmasın. Fakat olayı o ana getirmemek lazım. Işıklara kontrollü girilir, takip mesafesi korunursa her ne olursa olsun borular kupaya zarar vermedi abi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sarıda durulmazsa, sarı yanarken geçmeye çalışılırsa, sarıda da geçebilirsiniz, kırmızının yandığı ilk saniyede de geçebilirsiniz. Sarı yanıyor diye geçmeye çalışırken, tam lambalardan geçerken kırmızı da yanabilir. Bence her zaman bunu uygulamak tehlikeli. olması gereken; sarıyı görünce normal frenleme ile durulabilecek gibiyse durulur, durulamayacak ya da ani fren gerekiyorsa durulmaz. 

Tam altından geçerken yanan kırmızıya yapacak bir şey yok.. Ona flash da patlamaz zaten.. 

Ayrıca diğer tarafın yeşili de yanmaz henüz. çünkü senin kırmızı ile diğer tarafın yeşilin arasında en az iki saniye var.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam altından geçerken yanan kırmızıya yapacak bir şey yok.. Ona flash da patlamaz zaten.. 

Ayrıca diğer tarafın yeşili de yanmaz henüz. çünkü senin kırmızı ile diğer tarafın yeşilin arasında en az iki saniye var.. 

var evet ama Trafik ışıklarında bu kadar ucu ucuna hareket etmek bana doğru gelmiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

var evet ama Trafik ışıklarında bu kadar ucu ucuna hareket etmek bana doğru gelmiyor. 

Tabiki.. kavşağa yaklaşırken yavaşlanır, belki ambulans çıkacak.. 

Ancak son an itibari ile Serkan doğruyu yapmış.. demek istediğim bu.. 

Yine eleştirim öndeki araca. O şekilde durulmaz, durulursa herkes Serkan gibi dikkatli olamaz. Gelir vurur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

bunun sorunlusu yine o tır. Takip mesafesi, kavşağa kontrollü yaklaşmak vs. 

tamam o ana kadar yanlışlarla gelinmişse durulmasın, zarar olmasın. Fakat olayı o ana getirmemek lazım. Işıklara kontrollü girilir, takip mesafesi korunursa her ne olursa olsun borular kupaya zarar vermedi abi
Tamda bu yuzden mesai arkadasim kaza gecirdi ve öldü. Bir cocuk annesiz kaldi. Saridan kirmiziya donen isik sebebi ile.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...