İçeriğe Yönlendir

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Ahmet Ekici

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tabiki.. kavşağa yaklaşırken yavaşlanır, belki ambulans çıkacak.. 

Ancak son an itibari ile Serkan doğruyu yapmış.. demek istediğim bu.. 

Yine eleştirim öndeki araca. O şekilde durulmaz, durulursa herkes Serkan gibi dikkatli olamaz. Gelir vurur.

Abi olay o noktaya geldiğinde sol boşsa sola kaçmak doğru tabi. Ama olayı o noktaya getirmemek lazım. Yeşil yanıyor diye aynı hızda kavşağa girmemek lazım. Serkan bey öndeki aracın sabit fren lambalarına aldanmış, sert freni görememiş ve sarıda geçeceğini düşünmüş. Ama öncesinde biraz daha yavaş tedbirli olabilirdi. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bence tehlikeli olmuş. Öndeki araç durabiliyorsa sizin de durmanız gerekirdi. Sola geçerken dikkatli de olsanız kör noktada kalan araç olabilir. Sarı yanınca durabilecek durumdaysanız durulur. Kırmızıyı görene kadar geçilir tarzı düşünce olmamalı. @Serkan Maden ama öndeki de “arkamda araba var” diyerek Sert fren yapmamalıydı

bu da benden. Köyde eve inen rampa çok dik. En dik olduğu nokta belki 30 derece veya üstü. En dik olduğu yerde beton yol kırılmış. Ve o gece yağmur yapmış. Yol nemli, yosunlu gibi. Aracın altı vurmasın diye yavaş çıkmak istedim. Kuruyken çıkıyordum. Ama nemli havada çıkamadım. Kökleyerek çıktım. altı vurmadı. 

Bu nasıl kapı yolu :). Arabayı doldurup burdan çıkabiliyonmu. Manual debriyajlı araba burdan nasıl çıkıyor. :) 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Allah korusun bir kaza olsa, kusur %100 arkadan gelen araçta olurdu. Arkada olsam bunu dikkate alır, önde olsam aynaya bakarak durmaya niyetlenirdim. Öyle de yapmaya çalışıyorum. Vesile ile her iki araç yerine kendimizi koyarsak, ders niteliğinde bir video olmuş. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Farz edelim ki ışıklarda değil de başka bir nedenle öndeki araç fren yapıyor. Arkadaki takip mesafesini korumak zorunda. Sarıdan sonra kırmızının yanacağı belli ise durmasında da bir sorun yok bence. O anki durumuna göre durmayı tercih edebilir. Arkadaki dikkat etmeli bence. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bu nasıl kapı yolu :). Arabayı doldurup burdan çıkabiliyonmu. Manual debriyajlı araba burdan nasıl çıkıyor. :) 

zaten imar’da yol değil. Dedeler Eve giden patikayı yola çevirmiş  :) manueller 1.vites aşağıdan kaptırıp çıkıyor. O kırık yerde durmak yok. Durursan kalırsın :) Çok Alçak araba zaten inmiyor.

Araç doluyken çıkmıyoruz. Yani en kötü ihtimalle herkes inip rampayı yürüyor, sadece eşyaları arabada bırakıyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

En tehlikelisi. Adamın ne zaman durmaya karar verdiğini geç anlıyor arkadan gelen.

Hım  o yüzden desene bana kimse arkadan çarpmıyor. Hiç bir rampayı frenle inmem. %98 motor freni ve uygun vitesle iniyorum. Freni durucağım veya ihtiyaç halinde kullanıyorum. Malum motor fren yaparken arkada ışıklar yanmıyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serkan Maden yazdı:

Öndeki araç sarı ışıkta ikimizde çok rahat geçebilecekken durmayı tercih etti. Bende manevra yapmak zorunda kaldım neyseki solum boştu.

Okay Kaygusuz yazdı:

Kanun der ki, sarı ışık, durabiliyorsanız durmanız gerekir. Duramayacak durumdaysanız geçebilirsiniz. Yani videodaki araç kanuni olarak doğru olanı yapıyor.

Okay Kaygusuz yazdı:

Bu yaptığınız hem illegal hem de görmediğiniz bir noktadan bir yaya, motor vs geçerse cana kasıttır.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Hım  o yüzden desene bana kimse arkadan çarpmıyor. Hiç bir rampayı frenle inmem. %98 motor freni ve uygun vitesle iniyorum. Freni durucağım veya ihtiyaç halinde kullanıyorum. Malum motor fren yaparken arkada ışıklar yanmıyor :) 

Hani boşa atıyorduk Cruze’da fuel efficiency için karar mı değiştirdik?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kırmızı ışıkta durulur. kural bu sonuçta. en uyuz olduğum şey özellikle oturduğum çayyolu bölgesinde, insanlar kırmızı ışığı bir engel gibi görüp, altlarındaki arabanın değeri ile ters orantılı şekilde bu kuralı etkisiz kabul ediyorlar. hatta ışıkta dururken bile geçip giden sorumsuz ve şuursuz tiplerde yok değil.

şu trafik müfettiğiliğini alabilirsem tamamını ceza manyağı yapacağım. o derece sinir oluyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Hani boşa atıyorduk Cruze’da fuel efficiency için karar mı değiştirdik?

Eğimin az olduğu yerlerde boşa atıyorum. Tutupda şile yolu beşiktaş tesislerinden inerken boşa atmıyorumki. 

Kozyatağı carefourdan küçükyalı arasında boşa atıyorum. 5 km süzülüyorum. Çiçek gibi oluyor. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Kozyatağı carefourdan küçükyalı arasında boşa atıyorum. 5 km süzülüyorum. Çiçek gibi oluyor. 

Boşa atıp 5km süzülebilecekken, kompresyonda 2km gidebileceksem, boşa atmak tabii ki mantıklı.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Boşa atıp 5km süzülebilecekken, kompresyonda 2km gidebileceksem, boşa atmak tabii ki mantıklı.

Tabiki en mantıklı olanı yapıyoruz. Şile alemdağa rampa inişi boşa atsam 110 ile radara girerim. En makbulü vitesde inmek. 80 sabit iniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Kanun der ki, sarı ışık, durabiliyorsanız durmanız gerekir. Duramayacak durumdaysanız geçebilirsiniz. Yani videodaki araç kanuni olarak doğru olanı yapıyor

SjK5jS.jpg

Araç kameramda hız ölçümü var onumdeki araç 75 km saat hızla giderken sarı ışık yandığında ışığa tahmini 25 30 metre kala firene abandı durdu. Şimdi bu araç güvenli mi durdu. Kaldiki kanunda trafiğin kapanmak üzere oldugunu emniyetle duramayacaksanız normal geçiş yapabilirsiniz diyor. Yokuş aşağı iniyorduk aracımda beş kişiydim arka koltuktakiler dahil kemerlerimiz bağlıydı. Frene abandım abs falan devreye girdi doğal olarak, duramayacağımı anlayınca mecbur soldan geçtim. Baldizim geçenlerde kendi aracıyla yeşilde geçmiş ortada duran ışık sarıya dönünce ortada durmuş. Sonuç arkadan gelen kamyon duramadı ona vurdu aracın bagaj ve çamurlukları değişti. Arkadan vuran suçlu prensibi çalıştı tabiki. İsteyen sarıda durabilir ama ben önümde yeni yanan sarıda frene abanıp durmam. Kırmızı ışıktada asla geçmem.

tarihinde Serkan Maden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

En güzeli her trafik ışığının altına kasis koymak herhalde. Mecbur hız düşecek o zaman 😀

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Serkan Maden yazdı:

SjK5jS.jpg

Araç kameramda hız ölçümü var onumdeki araç 75 km saat hızla giderken sarı ışık yandığında ışığa tahmini 25 30 metre kala firene abandı durdu. Şimdi bu araç güvenli mi durdu. Kaldiki kanunda trafiğin kapanmak üzere oldugunu emniyetle duramayacaksanız normal geçiş yapabilirsiniz diyor. Yokuş aşağı iniyorduk aracımda beş kişiydim arka koltuktakiler dahil kemerlerimiz bağlıydı. Frene abandım abs falan devreye girdi doğal olarak, duramayacağımı anlayınca mecbur soldan geçtim. Baldizim geçenlerde kendi aracıyla yeşilde geçmiş ortada duran ışık sarıya dönünce ortada durmuş. Sonuç arkadan gelen kamyon duramadı ona vurdu aracın bagaj ve çamurlukları değişti. Arkadan vuran suçlu prensibi çalıştı tabiki. İsteyen sarıda durabilir ama ben önümde yeni yanan sarıda frene abanıp durmam. Kırmızı ışıktada asla geçmem.

O kuralı bilmiyorduk, kaynak var mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Evren Erakçora yazdı:

O kuralı bilmiyorduk, kaynak var mı?

SjK5jS.jpg

Karayolları trafik işaretleri yönetmeliğinden alıntı. Evren bey

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

@Alpay Sumer yol yapım çalışması nedeni ile kapanan Çorum-Osmancık yolu Kırkdilim mevkinden Laçin-Çamlıca Harmancık yolu kullanımda güzel bir yol özellikle gece ürkünç :D Bir kaç video atacağım. Çoğunlukla 2. viteste çıktığım yol, inerkende 2. vites+klima ile indiğim bir yol olur kendileri. 

Hondanın frenle indiği bir çok yeri frensiz iniyorum üstelik dönüyorum da :) Onda bağımsız süspansiyon var üstelik. Golf bükücü video kayıp ama VTEC bükücü aman takip etme atıyorum. Sollama yaptığım videoyu atmıyorum adamla inatlaştım yasal limitlerin üstüne çıktım :D

Burası da yine Çorum Osmancık yolu çalışmalardan sonra buradan devam eden bol virajlı yolumuz.

Ustelik boyle bir yolun ortalamasi asagida. Duz yolda herkes kasar, evimin onunde park yeri bulamadim 0.1 artti tuketim [emoji16]

5db24aaa35573068fb0747bd1f74ec4a.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

videolari saniye saniye geri ileri alarak izledim. cok iyi.. b ay ild im 😂  Muzikler de gayet iyi.. Ama farlar perisan yaa.. ins.Kamera kaydi diyedir. yoksa bu farla valla ben gunduz bile surmem 😂 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
videolari saniye saniye geri ileri alarak izledim. cok iyi.. b ay ild im [emoji23]  Muzikler de gayet iyi.. Ama farlar perisan yaa.. ins.Kamera kaydi diyedir. yoksa bu farla valla ben gunduz bile surmem [emoji23] 

Kamerada CPL filtre var. O kesiyor isigi biraz. Birde gece cekimi normal kamera olur o kadar. Yine atarim video. Farlar o yuzden farlarima laf ettirmem [emoji16]
bu arada osmnacik yolu daha keyifli geldi. Esneme hakki fazla gibi..
Esneme hakki derken anlamadim. Aslinda ayni yol, Harmancik yolu koy yollari. Ilk bana apexi dedigin yer asil yoldu 3 seritli olan. Oraya suan tunel calismalari yapiliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Osmancık yolu diye görünce aklıma geldi.. Oradan geçen veya ikamet eden arkadaşlar, özellikle hız sınırı ihlali yüzünden çok ceza yiyorlarmış.

Affetmiyormuş Osmancık emniyeti :D

Videolar çok güzel bu arada.. Keyifli bir yolculuk olmuş :)

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Kamerada CPL filtre var. O kesiyor isigi biraz. Birde gece cekimi normal kamera olur o kadar. Yine atarim video. Farlar o yuzden farlarima laf ettirmem emoji16.png
Esneme hakki derken anlamadim. Aslinda ayni yol, Harmancik yolu koy yollari. Ilk bana apexi dedigin yer asil yoldu 3 seritli olan. Oraya suan tunel calismalari yapiliyor.

Haklisin, takiliyorum..En baba kamera da bile gece cekiminde uzun mesafeyi cekemiyor.. esneme dedigim karsi seride az kayma..Bu yolu denemem lazim. tutamayrum kendimi 🥰

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Osmancık yolu diye görünce aklıma geldi.. Oradan geçen veya ikamet eden arkadaşlar, özellikle hız sınırı ihlali yüzünden çok ceza yiyorlarmış.
Affetmiyormuş Osmancık emniyeti [emoji3]
Videolar çok güzel bu arada.. Keyifli bir yolculuk olmuş [emoji4]

Evet Istanbul Samsun yolumda TEDES var ustad :) O yolda artik heryerde var vallaha. Gerede Kursunlu vs vs.

Videolarin gunduz versiyonu gelecek insallah :)
Haklisin, takiliyorum..En baba kamera da bile gece cekiminde uzun mesafeyi cekemiyor.. esneme dedigim karsi seride az kayma..Bu yolu denemem lazim. tutamayrum kendimi [emoji3059]
Konum atayim mi [emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Evet Istanbul Samsun yolumda TEDES var ustad :) O yolda artik heryerde var vallaha. Gerede Kursunlu vs vs.

Videolarin gunduz versiyonu gelecek insallah :)Konum atayim mi emoji14.png

yok senle gideriz😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...