İçeriğe Yönlendir

Ev Kredisi ve Ev Alımı Hakkında.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Erkan Işık
Hepsini ileteceğim arkadaşa

Arkdasın 8000 lira maasla ev alamıyorsa kendı becerıksızlıgı gucunun yettıgı alınır zaman gelınce ya nasıp

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de dedim ki oğlum şimdilik 200 binlik bir ev bul. 4 sene sonra biraz daha iyisine geçersin kısmetse..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Taksit ödemeye başladın mı, içine de gireceksin evin.
Ben onu bilirim. :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
14 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ben de dedim ki oğlum şimdilik 200 binlik bir ev bul. 4 sene sonra biraz daha iyisine geçersin kısmetse..

Öylede olur tabi ki, merdiven basamak basamak çıkılır.

Hem harcamayla gelen mutlulukla yollarını ayırıp, biriktirmeyle gelen mutlulukla tanışmış olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

İyi aksamlar herkese peki kredi konusunda ongoruleriniz nedir 1-2 sene icinde durum ne olur ?

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

baba biz aylık 2500 tl ile geciniyoruz 750 kiram var gerisini siz düşünün.. o arkadas o paraya (8.000.tl) nasıl bir standartlarda yasıyorsa artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

yeni nesil yokdan anlamıyor gelir artıkca evde yemek yapılıp yenmiyor gelir artıkdıkca gider de paralel artıyor, örnek diyelım en ucuz arac  70 bın lıra gıdıyor bu aracı 5 sene vadelı alıyor 100 bıne gelecegı bır arabaya vermıs oluyor öyle oluncada para yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Erkan bey çok haklısınız. Dibinde delik olan kabı doldurmak imkansızdır. Canı sıkıldıkça dışarıdan yemek ısmarlayıp, 3-5 güne bir turist gibi gezmeye gidince bütçenin dibinde kocaman bir delik açılıyor. 3000 ₺ alıp bütçesine dikkat eden zamanla 10000 ₺ alıp dikkat etmeyen adamdan daha iyi mal mülk sahibi olabiliyor. Bunu zaman zaman düşünsek de çok azımız hayatımızda sabit olarak tatbik edebiliyoruz..

Çok sevdiğim bir laftır lütfen kimse üstüne alınmasın:

”Aptallar da para kazanabilir ama parayı harcamak akıl işidir”

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tahmin ediyorum yaşı 30 u ancak geçmiştir, genç yaşta ev sahibi almak kolay değil. Harcamalara biraz dikkat edip yakında alır.  Eskiden bir çok kişi emekli olurken ev sahibi oluyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
3 saat önce, Fatih Balcı yazdı:

İyi aksamlar herkese peki kredi konusunda ongoruleriniz nedir 1-2 sene icinde durum ne olur ?

Bir şey fark etmez, faiz düşerse gayrimenkul artar. Faiz artarsa gayrimenkul düşer.

Sonuç olarak cepten çıkan para aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Balcı

Suan fiyatlar dususte ve dusmeye devam edecek gibi.Pesinat varsa ilk firsatta kiradan kurtulmak lazim faiz duserse de yapilandirma yapilir yani alan her zaman kardadir oyle midir ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Mal da yalan mülk de yalan biraz sen de oyalan"

alım gücünüz dahilinde ise alın. alamıyorsanız da üzülmeyin çünkü "sahip olma" olayı aslında bir illüzyon. 

Kuantum fiziğine göre zaten var dediğimiz şeyler yok, bir enerjiden ibaret.

Yunus Emre olayı anlamış.

"Ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm"

taksit faiz konusunda:  bunlar paralel giden şeyler, eğer faize para yatırmıyorsanız dini gerekçe ile, o zaman ev alın. zaten ülkede ev fiyatları biraz da bundan yüksek. Yatırım olarak görülüyor mecburen. Bu nedenle katılım bankacılığı teşvik edilmeli ki islami nedenlerle gayrimenkule kayan para çıksın. faize para yatırmayınca faiz de ister istemez arz eksikliği nedeniyle yükseliyor. Ülkenin hep söylerler "tasarrufu yok".

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Mehmet Hocam Matrix diyorsunuz yani, there is no spoon- kaşık yok. ? Kaşık bile yoksa ev için hiç uğraşmamalı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şu dünyada bakmak zorunda olduğunuz bir aileniz varsa muhakkak bir eviniz olmalı. Ama şahsen birden fazla ev almayı da düşünmüyorum düşeş gelmedikçe.. Ev eskir ama arsa eskimez. Evladıma çok bir şey bırakmak istemem ilimden başka fakat illa bırakacaksam ev araba değil, arsa ve güzel dostlar bırakmak isterim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yemin ederim bu bankalar bizi takip ediyor. Az önce telefon çaldı, size özel kredi teklifimiz var şubeye bi gelin falan yaptılar arkadaşa. Ben şok. Ama 1,34 falan diyordu ihtiyaç kredisine... Çok değil mi ya?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
5 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Yemin ederim bu bankalar bizi takip ediyor. Az önce telefon çaldı, size özel kredi teklifimiz var şubeye bi gelin falan yaptılar arkadaşa. Ben şok. Ama 1,34 falan diyordu ihtiyaç kredisine... Çok değil mi ya?

Az önce bana da geldi telefon 1.41 dedi. Allah'tan ihtiyaç yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
59 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Ama 1,34 falan diyordu ihtiyaç kredisine... Çok değil mi ya?

İhtiyaç kredisi için çok değil... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Köksal var bankacı. Kesin onun işi emoji533.png

yok o yapmamıştır ona bir teklif yaptım yemeğin altını kısmaya gitti daha gelemez o bu gün buraya 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
15 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

"Mal da yalan mülk de yalan biraz sen de oyalan"

alım gücünüz dahilinde ise alın. alamıyorsanız da üzülmeyin çünkü "sahip olma" olayı aslında bir illüzyon. 

Kuantum fiziğine göre zaten var dediğimiz şeyler yok, bir enerjiden ibaret.

Yunus Emre olayı anlamış.

"Ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm"

taksit faiz konusunda:  bunlar paralel giden şeyler, eğer faize para yatırmıyorsanız dini gerekçe ile, o zaman ev alın. zaten ülkede ev fiyatları biraz da bundan yüksek. Yatırım olarak görülüyor mecburen. Bu nedenle katılım bankacılığı teşvik edilmeli ki islami nedenlerle gayrimenkule kayan para çıksın. faize para yatırmayınca faiz de ister istemez arz eksikliği nedeniyle yükseliyor. Ülkenin hep söylerler "tasarrufu yok".

5 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Şu dünyada bakmak zorunda olduğunuz bir aileniz varsa muhakkak bir eviniz olmalı. Ama şahsen birden fazla ev almayı da düşünmüyorum düşeş gelmedikçe.. Ev eskir ama arsa eskimez. Evladıma çok bir şey bırakmak istemem ilimden başka fakat illa bırakacaksam ev araba değil, arsa ve güzel dostlar bırakmak isterim..

az daha konuşursanız ben yine vazgeçicem ev almaktan malının daaa mülkünün deee :D:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İki kız çocuğu bir de Ford ka var degil mi sizde, başka bir şey istemez insan.[emoji3]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
2 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

İş yerinde kaç kere denedik, kredi dedik, kredi için aradılar, cep hattı, mesaj geldi. Dinliyor şerefsizler. 

Hatta dinleyenlerin başında da facebook geliyor.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
13 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

İş yerinde kaç kere denedik, kredi dedik, kredi için aradılar, cep hattı, mesaj geldi. Dinliyor şerefsizler. 

Hatta dinleyenlerin başında da facebook geliyor.

Whatsappta da çok oluyor. Özel yazışmalarda ev alacağından krediden vs bahset hemen ya mesaj ya da arama geliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
6 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Ev eskisin isterse yıkılsın, o evin oturduğu toprak yine senin :)payına düşen kadarı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...