İçeriğe Yönlendir

Ev Kredisi ve Ev Alımı Hakkında.

Fatih Evcin

Recommended Posts

Servet Aydın
İş yerinde kaç kere denedik, kredi dedik, kredi için aradılar, cep hattı, mesaj geldi. Dinliyor şerefsizler. 

Hatta dinleyenlerin başında da facebook geliyor.

Bana da hawaii, Tayland Rusya filan gezi rehberleri bilgileri geliyor
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Bana da hawaii, Tayland Rusya filan gezi rehberleri bilgileri geliyor

Portif tekeri deyince mi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kumda portif yürür mü, tropikal yağmurda kartları su alır mı, en fazla kaç bağyan kullanabilir filan

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

O zaman portifi götürürler, seni ne yapsınlar. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bak abi, kumda gidenini yapmışlar bile

Rentals.gif

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abimi ıstakozlara yengeçlere falan yediremem ben de geliyorum abi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Portif sahilde şezlong ezerse kim savunacak beni?

Peki o sıcaktan portifin boyalarını kim koruyacak, waxlarımı seramiklerimi pasaportumu hazırlıyorum

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Artık çok geç, biz king’le beraber honolulu’dayız. Çok portif bozulmuş burda ,halk ehil teknik servissizlikten bitap düşmüş, bi 2-3 ay kadar anca biter işimiz??‍♂️??‍♂️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
3 saat önce, Cem Işık yazdı:

Artık çok geç, biz king’le beraber honolulu’dayız. Çok portif bozulmuş burda ,halk ehil teknik servissizlikten bitap düşmüş, bi 2-3 ay kadar anca biter işimiz??‍♂️??‍♂️

telefonlar kazara tuzlu suya düştü. şimdi burada sim kat yapan yer de yok. çok maduruz

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

pina colada mı yudumliim :keyifli:

Kaçak yolcu var diyolardı uçakta

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
On 04.04.2018 at 19:43, Okay Kaygusuz yazdı:

baba biz aylık 2500 tl ile geciniyoruz 750 kiram var gerisini siz düşünün.. o arkadas o paraya (8.000.tl) nasıl bir standartlarda yasıyorsa artık.

al benden de o kadar :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Bekir Çelik

Sahibinden ev alıyoruz diyelim. Tapu harcını kim öder? Alıcının ve satıcının üzerine düşen ayrı ödemeler mi var? Bazen duyuyorum, satıcı masrafların tamamını alıcıya yıkıyor. Pazarlığa sonradan dahil ediyor vs.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
27 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Sahibinden ev alıyoruz diyelim. Tapu harcını kim öder? Alıcının ve satıcının üzerine düşen ayrı ödemeler mi var? Bazen duyuyorum, satıcı masrafların tamamını alıcıya yıkıyor. Pazarlığa sonradan dahil ediyor vs.

Kanunen yarı yarıya ama satıcılar tüm masrafları direk alıcıya yüklüyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çekilen kredi , evin değerinden büyük olmamalı( satıcının gösterdiği değer) . Yani 200bin kredi çektiniz , evin değerini 100 bin gösteremez. 

Kanunen yüzde 50 ama, genelde satıcı alıcıya yükler sen kredi çekeceksin diye. Pazarlığa bağlı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alıcı ve satıcıya ayrı ayrı çıkar.
Ancak
Genel kabul görmüş olan, alıcının ödediği yönündedir.
Anlaşmaya bağlıdır.
Herkes vergisini kendi ödeyecek diyebilirsin.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 04.04.2018 at 16:30, Emre Şimşek yazdı:

Arabayı satsa ki hanımı sattırmıyor 60 bin lira. Aylık 500 civarı bes ödemesi yapmış birikeni 30 civarı ama onlar da erken bozulduğu için pek karlı olmamış oluyor.. Daha uygun bir ev alıp borcu bitirince tekrar düşün dediğimde arkadaş hanıma söz geçiremiyor illa o güzel ev olacak.. Böyle bir çıkmazda olan bir arkadaş var işte. Akıl verirseniz gidip anlatayım akılsıza..

araba satılacak, bes zaten boş iş, hemen bozulacak, hanıma tek taş alınıp sakinleştirilecek, al sana tavsiye, yokmu diyorlar, o zaman kiraya devam, aldı aldı dahada bundan sonra zor alır, yaşi geçtimi iş biter :)  .....

bu arada yanlış anlama, yıl 2017 maaş 8000 deyince bir an durdum, hemde her sene 1000 tl zam, meslek memur yazıyor, sanırım karı koca toplam geliri yazdın, değilse memur derken görev nedir merak ettim vallahi ne yalan söyliyim :)

bizde 4 senedir zam yok tepem bayağı attı yetti gari dedikte (özel sektör)

On 05.04.2018 at 13:29, Emre Şimşek yazdı:

Yemin ederim bu bankalar bizi takip ediyor. Az önce telefon çaldı, size özel kredi teklifimiz var şubeye bi gelin falan yaptılar arkadaşa. Ben şok. Ama 1,34 falan diyordu ihtiyaç kredisine... Çok değil mi ya?

evet ediyorlar, google sağolsun....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
On 05.04.2018 at 15:17, Azad Mirzade yazdı:

az daha konuşursanız ben yine vazgeçicem ev almaktan malının daaa mülkünün deee :D:D

yok vazgeçme, iste olur...

tarikat-hakikat-marifet,  son noktada bu dünyanın herşeyin yalan olduğunu bil ama oyunu gerçekmiş gibi kuralına göre oyna, sadece sen varsın kardeş unutma, ne istersen o olur, ama mutevaziliğide elden bırakma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Daha en başından onun konuşması yapılmalı. Kanunen alıcıya da satıcıya da eşit miktarda tapu harcı çıkar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...