İçeriğe Yönlendir

Kaliforniya’daki Volkswagen Mezarlığı

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Servet Aydın

Bi araştırma yaptım, Yeldan'da teyit etti.
Diyoruz ya vag çivi çakmadı. Vaktinde amarok için gelmiş, bizimkiler; *lütfen başımdan gidermisin* jetta yapalım demiş. Alman; sie la senle mi uğraşacağım diyip Meksika'da bettle fabrikasında üretime başlamış. Şimdi Meksika bettle jetta ve amarok yapıyor. Bizde jetta gelince Meksika vergisi alıyoz Alman'dan. Hele hele

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Ben demiyorum Vw yönetim kurulu üyesi Michael Kern söylüyor :D

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/vw-turkiye-de-fabrika-kurmayi-gundeme-aldik-7431503

Aha bu da sonradan gelen meksika vergisi :D

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/jetta-ya-meksikali-vergisi-geldi-dogus-oto-sasip-kaldi-17774991

@Servet Aydın

Çaktırmamışlar çiviyi nedense.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
40 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Ben demiyorum Vw yönetim kurulu üyesi Michael Kern söylüyor :D

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/vw-turkiye-de-fabrika-kurmayi-gundeme-aldik-7431503

Aha bu da sonradan gelen meksika vergisi :D

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/jetta-ya-meksikali-vergisi-geldi-dogus-oto-sasip-kaldi-17774991

@Servet Aydın

Çaktırmamışlar çiviyi nedense.

Bu kadar bilgi sahibi isen önlerine konan! engelleri de söyle de bilelim.. Haberin son paragrafı aslında bir bilgi içeriyor, kopyalayıp yapıştıralım buraya..

Şahenk ’Volkswagen bir gün mutlaka gelir’ demişti

DOĞUŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, kısa süre önce, "Volkswagen’in Türkiye’ye yatırıma gelmesi söz konusu mu? İkna edebiliyor musunuz?" sorusunu şöyle yanıtlamıştı: "Dünyanın önemli otomotiv markaları Türkiye’de üretiliyor. Volkswagen de bunu görüyor. Biz sürekli kendilerini ikna etmeye çalışıyoruz. Önlerinde bazı sorunlar var. O sorunları aştıklarında Volkswagen mutlaka Türkiye’ye üretim için gelecek."

Daha güncel bir haber buldum, sıkılmadan okuyabilirsiniz.. ;)

https://www.cnnturk.com/ekonomi/volkswagen-icin-kritik-turkiye-iddiasi

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hangi konuda! İkna acaba

Önlerinde bazı sorunlar var dediği acaba bizimle ilgili mi yoksa yazılım hilesinde enselenmek üzereyiz bir dur diego zaten ortalık karışık mı demişlerdir ? :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Serkan, 8 yıl uğraştım rader vogel'i alana kadar. Adamların kriterleri bizi bugün olduğumuz yere getirdi. Ha keza öncesi de çalıştığım firmanın yetkili distribütör iken almanın kendisinin gelmesi ile neleri yaptıkları, hangi şartlar ile gelecekleri bizim hayallerimiz de olanlar idi.

Bugün Hilebazlık yaptı mı yaptı, alman disiplini devam ediyor ama evet, dürüst değiller. Yarın vag gruba saydırır iken tek tutunacak dalım hilebaz olmasıdır. Ülkeye çivi çakmaması, bizimkilerin aç gözlülük yapması çıkar ise şaşmam. Biz de az değiliz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Sorun olsada olmasada kar edilecek her yere yatırım yapılır. İşler menfaat ve karlılık üzerine yürür büyük işletmelerde.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Serkan, 8 yıl uğraştım rader vogel'i alana kadar. Adamların kriterleri bizi bugün olduğumuz yere getirdi. Ha keza öncesi de çalıştığım firmanın yetkili distribütör iken almanın kendisinin gelmesi ile neleri yaptıkları, hangi şartlar ile gelecekleri bizim hayallerimiz de olanlar idi.

Bugün Hilebazlık yaptı mı yaptı, alman disiplini devam ediyor ama evet, dürüst değiller. Yarın vag gruba saydırır iken tek tutunacak dalım hilebaz olmasıdır. Ülkeye çivi çakmaması, bizimkilerin aç gözlülük yapması çıkar ise şaşmam. Biz de az değiliz

Vaktinde hyundaiye de fabrikayı büyüttürmediler nedense, i30 lar gitti çek cumhuriyetine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ülkemizde işçi ucuz, denizler aşırı global sevk kolay, karakolu sevki de ha keza. Bunu bilen biri yatırım yapmaz ise oturup düşünmek gerek.

DHL lojistik. Geldi ülkemizde en çok iş yapan firma oldu sektöründe. Avrupa ile asyayı birbirine bağladı. Niye vag yapmıyor?

Vaktinde hyundaiye de fabrikayı büyüttürmediler nedense, i30 lar gitti çek cumhuriyetine.
Ne istedik de adam milyonlarca doları başka yere yatırdı, acaba mkare si 1000 tl olan toprağa 100.bin tl olabilir mi, vergi şu kadar isterim olabilir mi vs vs
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Ben yatırım yapmalarını tercih ederim. Tofaş ile Fiat yıllar önce gelmiş, Renault yine öyle. Hyundai gelmiş, Mercedes kamyon Man otobüs gelmiş. Toyota gelmiş, bir zamanlar Opel gelmiş sonra ilk krizde kaçtı orası ayrı. Sonra da zaten dikiş tutturamadılar, gelen aldı sattı, giden aldı sattı iflaslar icralar falan vs. :) Sonuçta benim yatırım diye tutturmamı mazur görün, yoksa bana ne vag burada kaç araba satarsa satsın, forumda el üstünde tutulsun falan filan. Ben bindiğim arabaya bakarım. Kia meselesinde mesela seni anlarım bir nebzei onlar direk arsa istediler bizimkiler vermeyince avrupada üretime başladılar. Size verirsek herkes ister dediler. Şimdi Akkuyu nükleer açılınca ben ümitliyim akdeniz bölgemiz üretim üssü olabilir belki de, kim bilir ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

o değilde vw yerli üretim yapsa daha çok seveni olurmuydu sizce ? 

mesela bi ara hyundai türkiyede üretiliodu elimdede vestel telefon vardı herkese diordum türkiyede üretilen malları alın die anlatıordum. 

sonra ne oldu hyundai yi sattık çok şükür bizi utandırmadı yalnız vestel telefonu yerden yere çarparak kırdım bidaha da tövbe dedim :D

şimdi amerikan malı araba ve telefon ile yola devam ediyorum.   böyle olmasada seçeneğin çok çok fransız malı araba kore malı telefondu

bi malı üretmiş olmak için değil hakkaten kalitelisini üretelim sövmesin millet bize . vestel telefon 2 tane almıştım hem hanıma hem kendime ikisinide parçalayarak kırdım sinirden

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Bendede yerli malını almak ve teşvik etme düşüncesi var ama oda bir yere kadar.Mesela reno'ya çok kızdım şanzıman getrag sitesinde 6dct450 yazmasına rağmen Bursa üretimi olan sedanlarda 6dct250 olması tamamen daha fazla kar amaçlı ama ben kendimi hafiften kerizlenmiş gibi hissettiriyor.:Mantalite hala değişmemiş yolalım kerizleri yolabildiğimiz kadar.Hathback olanlar İspanya üretimi ve onlarda 6dct450 var. 2 araçta prensip olarak aynı ama aralarında okkalı bir fiyat fark var neden ? Türk milleti sedan sever kerptir gitsin.Reno benim gözümden düştü bile.Toyota yol sesi çok alıyor diye almıyorum.Diğer yerlilerin çoğu yetersiz geliyor.Yerli üretim yada yatırımı olan bir firmanın ithal bir malını bulduğum ve kafama yattığı an megane4 gider...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yerli montaj reno hilebazlık yapmış. Bu daha fena

Hile yapmayan yok.  Hiç biri bizi sevmiyor. Hepsi ticaretinin peşinde. Burada olan da bize yatırım yapmak için gelmedi. işine geldiği için geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vw Türkiye'ye gelmek istediğinde ne istedi de bizimkiler vermedi ve inatlaşma oldu. Çünkü yukarıda verilen iki habere bakılırsa vw ne istediyse artık bizimkiler kabul etmiyor, sonra onlar meksika hamlesini yapıyor, bizimkiler de vergi hamlesini. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hile yapmayan yok.  Hiç biri bizi sevmiyor. Hepsi ticaretinin peşinde. Burada olan da bize yatırım yapmak için gelmedi. işine geldiği için geldi. 

İşte bu nedenle bizi zerre kadar sevmeyen Abd ve alman malı almak artık içimden gelmiyor.İphone almamak kolay onlarca seçenek var karşısında ama arabada tıkanıyor insan :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

İşte bu nedenle bizi zerre kadar sevmeyen Abd ve alman malı almak artık içimden gelmiyor.İphone almamak kolay onlarca seçenek var karşısında ama arabada tıkanıyor insan :)

abd alman  fransız yamuk yaptı .toyota yol sesi alıyor    geriye tata indigo kaldı abi yada chery kimo :D 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
2 dakika önce, Ali Gök yazdı:

abd alman  fransız yamuk yaptı .toyota yol sesi alıyor    geriye tata indigo kaldı abi yada chery kimo :D 

Çok seçenek var daha motorsiklet,bisiklet, at,akbil,tabanvay yada deniz kenarına gidip bir tekne bile olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yol sesi hallolur, peki kırılan kalp nasıl tamir olacak :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
21 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yerli montaj reno hilebazlık yapmış. Bu daha fena

25 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Bendede yerli malını almak ve teşvik etme düşüncesi var ama oda bir yere kadar.Mesela reno'ya çok kızdım şanzıman getrag sitesinde 6dct450 yazmasına rağmen Bursa üretimi olan sedanlarda 6dct250 olması tamamen daha fazla kar amaçlı ama ben kendimi hafiften kerizlenmiş gibi hissettiriyor.:Mantalite hala değişmemiş yolalım kerizleri yolabildiğimiz kadar.Hathback olanlar İspanya üretimi ve onlarda 6dct450 var. 2 araçta prensip olarak aynı ama aralarında okkalı bir fiyat fark var neden ? Türk milleti sedan sever kerptir gitsin.Reno benim gözümden düştü bile.Toyota yol sesi çok alıyor diye almıyorum.Diğer yerlilerin çoğu yetersiz geliyor.Yerli üretim yada yatırımı olan bir firmanın ithal bir malını bulduğum ve kafama yattığı an megane4 gider...

Ne fark var aralarında ? Biz yabancı yatırımcıyı çağırırken düğünlerde falan gelip küçük altın takarlar, kız alır kız veririz falan diye çağırmıyoruz. İleride ailecek görüşürüz gibi muhabbetler düşüncesinde de değiliz. Mal satıyorsan bari fabrika fala aç biz tedarikçi olalım, işçiler maaş alsın servisciler fabrika servisi yapsın para kazansın diyoruz. Ülke olarak bilinirliğimiz artsın, döviz girdisi olsun diyoruz. Bir haftadır aynı şeyleri yazdırıyorsunuz bana ya. :D Bu kadar dandik ülkemiyiz biz Allah aşkına yapmayın etmeyin..

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Yol sesi hallolur, peki kırılan kalp nasıl tamir olacak :D

ya benim arabada 140 dan sonra lsatik sesi çok geliyor onuda kesebilirmiyiz :D 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

10 numara 5 yıldızlık bir cevap ama kalp kırmak artık doğal bir olay oldu. "Rabbena hep bana" dünyasında yaşıyoruz maalesef yani kapitalizm düzeni bu, sevsekte sevmesekte...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fatih abi, sadece ne fark var aralarında sana yazılmıştır bilgin olsun.. ;) Ellerinden öperim.. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
2 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ya benim arabada 140 dan sonra lsatik sesi çok geliyor onuda kesebilirmiyiz :D 

Söyle ıslık çalmasın :D

4 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Ne fark var aralarında ? Biz yabancı yatırımcıyı çağırırken düğünlerde falan gelip küçük altın takarlar, kız alır kız veririz falan diye çağırmıyoruz. İleride ailecek görüşürüz gibi muhabbetler düşüncesinde de değiliz. Mal satıyorsan bari fabrika fala aç biz tedarikçi olalım, işçiler maaş alsın servisciler fabrika servisi yapsın para kazansın diyoruz. Ülke olarak bilinirliğimiz artsın, döviz girdisi olsun diyoruz. Bir haftadır aynı şeyleri yazdırıyorsunuz bana ya. :D Bu kadar dandik ülkemiyiz biz Allah aşkına yapmayın etmeyin..

Anlayışımız kıt napalım 10 kerede olsa yaz işin ne :) Dandik değiliz sadece, dertleri Türkler yine belini doğrultmasın mesele bu kadar basit...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Ben fark göremediğim için işime geleni yapıyorum abi. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...