İçeriğe Yönlendir

Kaliforniya’daki Volkswagen Mezarlığı

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

Şu tarz yorumlara sinir oluyorum. Kendi kazandığım parayı kendi tercihime göre harcıyorum fanatik muamelesi görüyorum. Lafım direk size değil tüm forum geneline.

Yaptığım tercihten ötürü neden fanatik oluyorum?
Tercihimi kendimce haklı kılan buraya 150 madde yazı yazarım, ama usandık yorulduk artık.

Kendim yoruluyorum kendim kazanıyorum. Kimse de bana ortak değil göbeği bir değil. Sevdim aldım. Hoşuma gitti aldım. Piyasası iyi aldım. Satarken değer kaybı olmadı aldım. Stop lambası kırıldı diğer markaların yan sanayi fiyatına orjinali sundular aldım. Aldım oğlu aldım.

Bırakın tercih sorgulamayı. Ülkenin %30 u neredeyse vag grubunun aracına biniyor. Ülkede ana muhalefet bu kadar talep görmüyor. Vw görüyor. Demek ki bir nedeni var. Anlamayın, anlamanızı istemiyoruz, alında demiyoruz, ama saygılı davranın. Kimse Mondeo tercih etti diye fanatik vs olmuyorsa golf ya da Polo tercih etti diye de olmaz. Sanal ortamda orada burada 3 5 tane kendini bilmezin yazdığını temel alıp bize bir şey dayatmayın. He daha fazla param olsa vw alırmıyım almam o da ayrı.

Siz benim tüm yazdıklarımı okunudun mu. Sadece bir kelimeye bu kadar yazı yazmışsın. Benim şu anda ikinci aracım yeni kasa tiguan. Birinci aracımda e250 Mercedes. Benim Mercedes’le passat ı aynı kefeye koyan oluyor. Benim fanatiklik lafım bu aynı kefeye koyan arabadan zerre anlamayan yada hayatında Mercedes yada BMW tarzı araçlara binmeden yorum yapanlara. Vw sizin için önemli olabilir ama bir Mercedes değil. Bir mercedeste Porsche değil. Ben Mercedes’i Porsche ile nasıl kıyaslayabilirim. Ben Mercedes’le passatı kıyaslayana sinirlenmezsen. Sen benim fanatik lafıma sinir olmuşsun. Herkesin kazandığına saygım sonsuz. Fanatiklik lafı nasıl para kazanmaya gitti onu bile anlamadım. Benim lafım elma ile armutu aynı kefeye koyana. Tekrar ediyorum benim evimde de şu anda vw var. Fiyat fayda aracı ama bir BMW x5 değil.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Emmi kusura bakma ama , Arda kardeşimizin aşağıdaki açıklamaları içinden koyulaştırdığım kısım alınıp uzun uzadıya cevap yazmak ne anlama geliyor bana bunu izah edermisin ?

Eskiden bende passat hastalığı vardı 3 adet passat Sahibi oldum. B5 kasa B5.5 kasa ve B6 kasa. Bende B5.5 kasadan aldığım keyfi hiç bir arabamdan almadım. Araç 1.8 t otomatik vites on numara araçtı. Ama onu satıp ne zaman B6 passat a geçtim passat aşkı bitti. Vw bize sevdiren 1998 ile 2003 yıllarında Türkiye’ye gelen passat ve golf kasadır. Sonrası sadece vw fanatikliği. Ha ondan sonra mondeo hastalığı başladı. Ve oda bitti. Şimdi evde VW Tiguan var. Vw almanızdaki nedenler
1. ikinci el değeri ve çabuk satılması
2. küçük motor ve yakıt olarak diğerlerinden az yakması
3. Piyasadaki lüks algısı
Ve en önemlisi 86.000 aldım sıfırı şu anda 129.000 çivarı.
Bendeki vw değeri ise 2006 yılında bitti. Sadece ikinci el değeri ve çabuk satıldığı için evin ikinci aracı olarak alıyorum. Ama piyasada bakacak olursanız bazen bir passat BMW ve mercedesten daha kaliteli diyen var. Bunlar tabi bilmeden yapılan yorumlar bende bunlara kızıyorum. Vw sıradan aman aman bir araç değil Türkiye’de tutulmasının tek nedeni ikinci el ve müşteri odaklı bu kadar basit.

Abi teşekkür ederim beni anladığın ve yorum yaptığın için
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Siz benim tüm yazdıklarımı okunudun mu. Sadece bir kelimeye bu kadar yazı yazmışsın. Benim şu anda ikinci aracım yeni kasa tiguan. Birinci aracımda e250 Mercedes. Benim Mercedes’le passat ı aynı kefeye koyan oluyor. Benim fanatiklik lafım bu aynı kefeye koyan arabadan zerre anlamayan yada hayatında Mercedes yada BMW tarzı araçlara binmeden yorum yapanlara. Vw sizin için önemli olabilir ama bir Mercedes değil. Bir mercedeste Porsche değil. Ben Mercedes’i Porsche ile nasıl kıyaslayabilirim. Ben Mercedes’le passatı kıyaslayana sinirlenmezsen. Sen benim fanatik lafıma sinir olmuşsun. Herkesin kazandığına saygım sonsuz. Fanatiklik lafı nasıl para kazanmaya gitti onu bile anlamadım. Benim lafım elma ile armutu aynı kefeye koyana. Tekrar ediyorum benim evimde de şu anda vw var. Fiyat fayda aracı ama bir BMW x5 değil.

Benim tepkim genele. Tabi ki Mercedes ile vw bir değil burada kimse öyle bir iddiada da değil. Elma ile armut kadar bile akrabalık Yok. Aksi şekilde Size kim bu iddia ile geliyorsa ona tepki gösterin. Bu forumda böyle bir iddia olmuyor. Var ise ifşa edin. Ama yok.
Bu forumda her konu vw e getiriliyor, tercih edip alan kullanana laf atılıyor.
Ben kullanıyorum tavsiye ediyor muyum fikrim sorulduğu oranda evet. Tavsiyem focus golf, passat mondeo, Polo fiesta, tiguan Kuga kadardır.
Bu forumda sadece bi vw konusunda böyle oluyor bir de iPhone da. Zamanında burada BMW mi mondeo mu konusu vardı. Kimse mondeo önerenlere fanatik yada şu bu diye algı yapmadı. Huzur kaçıyor, kaçmasın derdim.
Nasıl bir arabaysa binenlerle binmeyi düşünenlere göre sıfır hata, mukemmel seviyede kaliteli, ödenen.parayı son kuruşuna kadar hakeden bir araba.. Şurası da kötü diyen bir tek Mert Gulkokan var forumda.. [emoji3] Topram ne de olsa.. Bolunun yiğidi.. [emoji6]

Abi şimdi öncelikle şunu söyleyim adil değilsin ve ön yargılısın.
Burada kimse sıfır hata mükemmel kalite, ödenen paranın son kuruşuna kadar hak eden bir marka bir araba olduğunu söylemiyor. Var ise söyleyen açık açık göster bize.

Şimdi adil olmadığın konu aç bak açtığım konulara gıcırdayan golf konusunu ben ne zaman açmışım. Benim profile neden bagajda kalan adam yazmışlar.
Ondan sonra gel yazışalım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tabi ki Bmw mi Mondeo mu diyene Mondeo denir aslanım.. Bmw stop lambası kaç lira biliyor musun sen ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Benim tepkim genele. Tabi ki Mercedes ile vw bir değil burada kimse öyle bir iddiada da değil. Elma ile armut kadar bile akrabalık Yok. Aksi şekilde Size kim bu iddia ile geliyorsa ona tepki gösterin. Bu forumda böyle bir iddia olmuyor. Var ise ifşa edin. Ama yok.
Bu forumda her konu vw e getiriliyor, tercih edip alan kullanana laf atılıyor.
Ben kullanıyorum tavsiye ediyor muyum fikrim sorulduğu oranda evet. Tavsiyem focus golf, passat mondeo, Polo fiesta, tiguan Kuga kadardır.
Bu forumda sadece bi vw konusunda böyle oluyor bir de iPhone da. Zamanında burada BMW mi mondeo mu konusu vardı. Kimse mondeo önerenlere fanatik yada şu bu diye algı yapmadı. Huzur kaçıyor, kaçmasın derdim.

Benim yazım foruma değil üstad ben genel anlamda yazdım. Adam bana diyor ki merco alana kadar passat alsaydın diyor. Neden diyorum az yakıyor diyor başka diyorum başka neden Yok. İyide ben az yakmasını istemiyorum ki. Ben güvenlik için alıyorum ben konfor için alıyorum. Ben yaptığım işten dolayı statüsü için alıyorum. Bunları söylüyorum daha diyor ki Yok yok passat daha iyi diyor. Neyse ben kimsenin neye bineceğini ne yargılayabilirim nede laf söylemek haddime değil. Haddimi aşmam aşamam. İyi akşamlar
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kavgada söylenmez yav bu, anlaşıldı sende anti vag'cıymışsın [emoji3]

1994 yılında sıfır transporter kapımızda 2 gün kaldı, 99 yılında sıfır bora için 1000 tl açığım var diye alamadım, 2000 yılında 99 model t4 aldım, 2005 yılında signo plus v5 kullandım. Vag bana ben ona yabancı değilim. Bir de, 94 yılından beri alman forkliftleri onarır satarım. Adamlar yaparken ödenen rakamın hakkını veriyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Abi şimdi öncelikle şunu söyleyim adil değilsin ve ön yargılısın.
Burada kimse sıfır hata mükemmel kalite, ödenen paranın son kuruşuna kadar hak eden bir marka bir araba olduğunu söylemiyor. Var ise söyleyen açık açık göster bize.

Şimdi adil olmadığın konu aç bak açtığım konulara gıcırdayan golf konusunu ben ne zaman açmışım. Benim profile neden bagajda kalan adam yazmışlar.
Ondan sonra gel yazışalım.

Benim adaletim doğruluk ve dürüstlük üzerine kurulu. Mesela sen bana yalan söylesen, hile yapsan sonrasında ağzınla kuş tutsan benim için hile ve yalanın ön planda olur. Evet ön yargılıyım. Benim sevmediğim yönleri de var. Memlekete çivi çakmadığını defalarca bu platformda söyledim yine söylerim. Benden aldığının karşılığını verecek hocam ben onu isterim. Az çok birşeyler verecek.. Kötü yönünü yazan yok derken espri yaptım, sonunda gülücük vardı. Mert'i severim, ismini anmak geldi içimden. Bu forumda vag hayranlığı yeni yeni oluşan birşey ama çok paralamayın kendinizi onlarda sizi duymaz. Duyarlarsa aha bu konudan bana alıntı yaparsınız.. ;) Yaşasın Ford diyelim bu mesajı da bitirelim.. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mert senin açtığın konuları görmemiş olabilirm bu arada, çünkü vag konuları dikkatimi çekmiyor ama sonra bakarım birara.. ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Benim yazım foruma değil üstad ben genel anlamda yazdım. Adam bana diyor ki merco alana kadar passat alsaydın diyor. Neden diyorum az yakıyor diyor başka diyorum başka neden Yok. İyide ben az yakmasını istemiyorum ki. Ben güvenlik için alıyorum ben konfor için alıyorum. Ben yaptığım işten dolayı statüsü için alıyorum. Bunları söylüyorum daha diyor ki Yok yok passat daha iyi diyor. Neyse ben kimsenin neye bineceğini ne yargılayabilirim nede laf söylemek haddime değil. Haddimi aşmam aşamam. İyi akşamlar

Bence onu diyen ile dialoga girmeyin :) iyi akşamlar.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mert senin açtığın konuları görmemiş olabilirm bu arada, çünkü vag konuları dikkatimi çekmiyor ama sonra bakarım birara.. [emoji6]

Ee peki iddia ettiğin o yazılar nerede?
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

Ee peki iddia ettiğin o yazılar nerede?

Bak her yazdigimla ilgili kanıt arayacaksan latife yaptıklarımla ciddi yazdıklarımı ayırt etmeye başla. Sonunda kahkaha smileyi varsa muhabbet için yazmışımdır. Yoksa ciddidir. Bundan sonra bu yönde okursan sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Tamam smiley falı bakarız bundan sonra :D

Fal değil gördüğüne bakacaksın.. ;)

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
30 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

1994 yılında sıfır transporter kapımızda 2 gün kaldı, 99 yılında sıfır bora için 1000 tl açığım var diye alamadım, 2000 yılında 99 model t4 aldım, 2005 yılında signo plus v5 kullandım. Vag bana ben ona yabancı değilim. Bir de, 94 yılından beri alman forkliftleri onarır satarım. Adamlar yaparken ödenen rakamın hakkını veriyor.

93'de ehliyet kursuna yazıldığımda babamın gözünün içine bakıyordum bana e21 alsın diye. Audi almıştı (dizel) aile için, çok ilginçtir ki kullanıp orasını burasını inceledikçe çok sevmiştim. Düşün, 18 yaşındasın coupe bmw değil de dizel sedan audi'yi daha çok seviyorsun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

93'de ehliyet kursuna yazıldığımda babamın gözünün içine bakıyordum bana e21 alsın diye. Audi almıştı (dizel) aile için, çok ilginçtir ki kullanıp orasını burasını inceledikçe çok sevmiştim. Düşün, 18 yaşındasın coupe bmw değil de dizel sedan audi'yi daha çok seviyorsun.

A80 favorim idi benimde

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O değil de, Audi80 dizel motorunu Şahin'e takan bi milletiz biz. Kızdırmasınlar, tüm Golf'u evirir çevirir yeni Doğan yaparız :elisopali:

Neyse bu tok kapı, iphone kelimeleri vs, bi fena oluyorum. Ben gideyim en iyisi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Neyse bu tok kapı, iphone kelimeleri vs, bi fena oluyorum. Ben gideyim en iyisi :p

Herkese fenalık geldi artık.
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Herkese fenalık geldi artık.

Bozulmayan kapı yapmış abi adamlar :) 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bozulmayan kapı yapmış abi adamlar [emoji4] 
Reklamına bitmiştim :)
Gel buraya Sani. nereye gidiyon.
Dövelim
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Golf ü aldık haftaya arkadaş amerika ya gidiyor iphone x de getirirse tutmayın beni siler süpürürüm buraları

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
2 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Golf ü aldık haftaya arkadaş amerika ya gidiyor iphone x de getirirse tutmayın beni siler süpürürüm buraları

Sen de tam fanatik çıktın be başgan :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

iphone x

tam hurdacı oldun. eski bitmiş modeli napacan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...