İçeriğe Yönlendir

Kaliforniya’daki Volkswagen Mezarlığı

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Onur_Aydın
8 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

hangi marka kaliteli peki?

dünyada başka hiçbir yerde bulamıyor dediğin marka dünyada ya ikinci ya üçüncü. yıla göre değişiyor. sürekli tepede. Bu araçları sadece Türkiyede almıyorlar.

maliyet düşürücü modern üretim teknikleri kalitesizlik değil. bilakis bence bu araçlar tüketim malzemesi, ne kadar verimli yaparsa o kadar aferin.

Ben bayrak taşıyıcısı değilim hangi markanın kaliteli olduğu sizin kaliteyi nerede aradığınız ile ilgili, yazımda da belirttim kalitesiz demiyorum kendi sınıfındaki her araç kadar kaliteli, sorun bizlerin gözündeki abartılı kalite algısından bahsettim.

Genelleme yapmak istemiyorum farklı ülkelerde yakın dostluklarım var iletişim halinde olduğum işleri otomobil üzerine olan ki bende otomobiller üzerine çalışmalar yapan biriyim.

amerikada ve japonyada  vw almak kimsenin hayali değil veya bir vw sahibi olmak için kimse sıra beklemiyor bunları geçtim tercih skalasın da bile bulunmuyor. Konuşmalarımdan edindiklerimi aktarmam gerekirse bir amerikalı bir passatım olsun veya arteon veya bir vw sahibi olmalıyım ''vw ya kalitelidir ''demiyor keza japon bir insanda aynı durumda, gelelim bizim taraflarımıza, yanlış anlamayın coğrafi kültürlere veya alım gücüne dayalı bir değerlendirmeyi sizlere öğretmeye çalışmıyorum. avrupa da yukarı da sizinde bahsettiğiniz gibi halk arabası yani bir lüks değil veya segment kalitesini belirleyecek bir araç değil yere göğe sığmıyacak işçilik kalitesi sunmuyorlar bundan da yazımda bahsettim.

son söylediğinize gelecek olursam maliyet düşürücü modern üretim teknikleri (üretici bir firmanın istiyeceği ilk şey ) ama ben buna kalitesizlik demedim ama bu kaliteli demekte değildir.

tüketim malzemesi, ne kadar verimli yaparsa o kadar aferin demek, ozaman caddy kokpitini passata koysalar da alırız demekki gibi birşey aferin iyi yapmışsınız böyle devam edin diyoruz demektir.

Mehmet Hocam biraz daha objektif bakmak lazım vw ve vw grubundaki araçlar şahısların kendi fikirlerine kalmış tercih edilebilecek arabalar, ama bu kadar sadece.

vw bize en iyi işçiliği en iyi kaliteyi veya en lüksü sunmuyor veya en iyi donanımı veya en iyi teknolojiyi,sonuç olarak klişede olsa renkler ve zevkler tartışılmaz, bende buna katılarak sadece objektif bakılmasını savunuyorum.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

vw bize en iyi işçiliği en iyi kaliteyi veya en lüksü sunmuyor veya en iyi donanımı veya en iyi teknolojiyi,sonuç olarak klişede olsa renkler ve zevkler tartışılmaz, bende buna katılarak sadece objektif bakılmasını savunuyorum.

Tamam. Hangisi sunuyor. :)
Ve
Neden sürekli eksi yön aramak zorunda hissediyorsunuz :)
6 ay bekleniyormuş. Beklemeyin. Zorla bekletmiyorlar ki.
Japonlar vw için sıraya girmiyormuş.
Onlar şahin ve doğan için de sıraya girmedi.
Yada 89 model toros onlarda 15 bin lira etmiyor. Ama bizde durum bu. Kültürler farklıdır.

Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
39 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Act’yi Xds’yi, Tsi’ı Tfsi’ı Dsg’yi vs daha bir çok üç harflileri sen icat etmiş de onlara bağışlamışsın gibi yazmışsın Onur emoji23.png
Arge bir kasa için yapılmaz ki.

İmkan verilmiyor :D bu ve buna benzer bütün çalışmaları farklı markalar yapıyor. Örn mazda skyaktive x , ford 3 silindir en iyi verimli motor gibi...

tsi veya tfsi nin ilk defa turbo benzinli veya supercharger gibi kompresör  turbo gibi teknolojileri veya bunları bir arada kullanan ilk markanın vw olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım.

act, dsg teknolojisi kabul görür :good1: 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Adamlar görmüş almış beğenmiş. Servisinden memnun kalmış. Alıştığım araba diyor gidip sıraya giriyor.

Biz bi Yaşar usta var diye yıllarca aman ford olsun demedik mi.
Yada osman usta var diye demiyor muyuz. Bunun etkili olmadığını mı zannediyorsunuz.

Bana göre şu an en işlevsel araç Qashqai
Bunu satıp makyajlısını almak istiyorum.
Bu neden yadırganıyor bu kadar.

act, dsg teknolojisi kabul görür :good1: 

Xds ?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

tsi veya tfsi nin ilk defa turbo benzinli veya supercharger gibi kompresör  turbo gibi teknolojileri veya bunları bir arada kullanan ilk markanın vw olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım.

Düşündüğümü yazdım işte.
Yanlışsa düzel.
Act yi ilk düşünen kim. İlk yapan kim. ?
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tamam. Hangisi sunuyor. :)
Ve
Neden sürekli eksi yön aramak zorunda hissediyorsunuz :)
6 ay bekleniyormuş. Beklemeyin. Zorla bekletmiyorlar ki.
Japonlar vw için sıraya girmiyormuş.
Onlar şahin ve doğan için de sıraya girmedi.
Yada 89 model toros onlarda 15 bin lira etmiyor. Ama bizde durum bu. Kültürler farklıdır.

Tekrarlıyorum ben bayrak taşıycısı değilim hangisinin sunduğu sizin ne aradığınızla ilgili. Ama vw de sunmuyor bunu bu şekilde gördükten sonra vw de diğerleri gibi sadece kullanım ihtiyaçlarını karşılıyorsa alınabilecek araba.

burda kimse eksi yön aramak istemiyor bahsettiğim şeyleri görmeden sadece iyi güzel kaliteli yok şöyle iyi böyle güzel demekle olunmadığını söylemeye çalışıyorum.

Bu 6 ay bekleme olayı aslında ney biliyormusun diğer ülkelerde popüler bir otomobil kültürü yani bir araba alıyorsun ve bunu 1 sene beklemek insanlar için bir övünç kaynağı bizim burdada buraya doğru gidiyor. ( yarın bir gün şunlarıda görürüz: öyle bir passat konfigüre ettimki 1 yılda anca yapıp getirecekler :D :good1:)

zorla beklemiyorum düşünmüyorumda. sıra beklemeden de çok iyi araçlar alınabilir.

Tofaşla konuşalım japonyada bir doğan girişimi yapabilirlerse neden olmasın öncü oluruz :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Adamlar görmüş almış beğenmiş. Servisinden memnun kalmış. Alıştığım araba diyor gidip sıraya giriyor.

Biz bi Yaşar usta var diye yıllarca aman ford olsun demedik mi.
Yada osman usta var diye demiyor muyuz. Bunun etkili olmadığını mı zannediyorsunuz.

Bana göre şu an en işlevsel araç Qashqai
Bunu satıp makyajlısını almak istiyorum.
Bu neden yadırganıyor bu kadar.

Xds ?

benim anlatmaya çalıştığım şeyler bunlar değil servisinden mennunsundur güzel geliyordur gözüne hepsine kabulum isterlerse 1 yıl yatsınlar kapılarında bu beni hiç ilgilendirmez seviyordur alır.

Benim anlatmak istediğim yukar da bir çok kere belirttim bahsedildiği gibi en iyi işçiliği veya en kaliteli arabayı üretmiyorlar böyle birşey yok bu çok yanlış bir yargı. Elinle dokununcamı anlaşılıyor kim uyduruyor bunları. En kaliteli diye ahsedilen vw passat 2008 ve üstü için konuşuyorum direksiyon milini teker bağlantısından sökersen ufak bir zorlamanda kutuyu bozuyor 2000tl servo motorlu. (çıkmasını bulursun ucuza). aynı servo motorlu kutu opel astra h da da var ama ondan böyle bir durum söz konusu değil o nasıl sağlam yapıyor. İşte buralardan yola çıkarak yargıları daha doğru tanımlamak lazım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla ben de kimsenin bayrağını taşımıyorum. Ancak bu markayı aşağılamayı görev bilmiş olanları gördükçe garibime gidiyor.
Mükemmel olmayabilir ama hepsi de güzel araçlar.
Daha geçen gün gördük forumda. Arkadaşımızın biri 10 bin km boyunca göstergedeki koruma filmini sökmemiş. Satarken temiz temiz satayım diyor.
Bizler satacağımızı düşünerek alan insanlarız.

Benim küçük ortak jetta satıyor.
Foruma da yazayım resim at da dedim.
Yok abi yazma. 5 tane alıcı var şu an. Ben yerine alacağım arabayı bulamadım. Onun için teslim etmiyorum dedi.

Sebebi her ne ise. İkinci el değeri hiç umursamıyorsunuz. Yokmuş gibi davranıyorsunuz.
Golfteki yalıtımı herkes övüyor.
Malın bedelini de alıcı belirler. Üreticiyi bununla suçlamak yanlıştır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
benim anlatmaya çalıştığım şeyler bunlar değil servisinden mennunsundur güzel geliyordur gözüne hepsine kabulum isterlerse 1 yıl yatsınlar kapılarında bu beni hiç ilgilendirmez seviyordur alır.
Benim anlatmak istediğim yukar da bir çok kere belirttim bahsedildiği gibi en iyi işçiliği veya en kaliteli arabayı üretmiyorlar böyle birşey yok bu çok yanlış bir yargı.

Benim anlatmaya çalıştığım da şu.
Satın almamış. Kullanmamış, test etmemiş. Sorun yaşamamış.
Ama herkeste bir vw kini var. Bu emisyondan önce de böyleydi.
Neymiş. Alanlar çok övüyormuş. Övsün bize ne. Sen de focusunu öv.
Neymiş 6 ay bekliyormuş. Onun sorunu.
Servisler deri koltukluymuş. Latte ikram ediliyormuş. Kötü bişey mi.

Öyle yada böyle. Bu marka kendini kabul ettirip sevdirmiş mi. Sevdirmiş.
Olay bitmiştir.
Bunu çözün. Bunun sebebini bulun. Milyon defa yazdım bunu. Bunu nasıl başarıyor bu marka.
Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Valla ben de kimsenin bayrağını taşımıyorum. Ancak bu markayı aşağılamayı görev bilmiş olanları gördükçe garibime gidiyor.
Mükemmel olmayabilir ama hepsi de güzel araçlar.
Daha geçen gün gördük forumda. Arkadaşımızın biri 10 bin km boyunca göstergedeki koruma filmini sökmemiş. Satarken temiz temiz satayım diyor.
Bizler satacağımızı düşünerek alan insanlarız.

Benim küçük ortak jetta satıyor.
Foruma da yazayım resim at da dedim.
Yok abi yazma. 5 tane alıcı var şu an. Ben yerine alacağım arabayı bulamadım. Onun için teslim etmiyorum dedi.

Sebebi her ne ise. İkinci el değeri hiç umursamıyorsunuz. Yokmuş gibi davranıyorsunuz.
Golfteki yalıtımı herkes övüyor.
Malın bedelini de alıcı belirler. Üreticiyi bununla suçlamak yanlıştır.

Yazdıklarımda markayı aşağılamak gibi bir derdim yok. objektif bakılması gerektiğini ve abartılacak veya nirvanaya koyulacak bir otomobil olmadığını belirtiyorum.

Bende aynısını söylüyorum jelatini çıkarmasın bekletsin, bende yazdım zaten vw ülkemizdeki konumunu. Sebepleri alıcıyı alakadar eder ben gördüğümü bildiğimi savunuyorum ve bunu yaparken dar bir pencereden bakmak yerine genelden objektif olarak bakıyorum.

golfün yalıtımının nasıl iyi olduğundan da bahsettim. Bu konular hakkında konuşulacak çok şey var ve bu sadece vw için değil. Allah herkese gönlüne göre versin diyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ama ilk mesajında vw in arge yapmadığından bahsettin.

Ben de arge yapmıyorsa bunlar ne dedim.

Sonra sen direksiyon kutusu dedin.
Ben de milyon birinci kez diyorum ki. Bu kadar insan neden tercih ediyor ?
Direksiyon kutusunu herkes bulur. Bana bunun cevabını bul ?

Bu forumun ısrarla bulmadığı cevap bu.

Neden bu kadar insan çok seviyor ve ısrarla tercih ediyor. Soru bu ?

Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim anlatmaya çalıştığım da şu.
Satın almamış. Kullanmamış, test etmemiş. Sorun yaşamamış.
Ama herkeste bir vw kini var. Bu emisyondan önce de böyleydi.
Neymiş. Alanlar çok övüyormuş. Övsün bize ne. Sen de focusunu öv.
Neymiş 6 ay bekliyormuş. Onun sorunu.
Servisler deri koltukluymuş. Latte ikram ediliyormuş. Kötü bişey mi.

Öyle yada böyle. Bu marka kendini kabul ettirip sevdirmiş mi. Sevdirmiş.
Olay bitmiştir.
Bunu çözün. Bunun sebebini bulun. Milyon defa yazdım bunu. Bunu nasıl başarıyor bu marka.

şahsıma ait değildi ama uzun süre passat kullandım.

sorunda yaşadım hoşuma giden yerleride  oldu güzel araba da dedirtti, passat da bu kadar kalitesiz olamaz dedirtti

ben bir markayı övecek değilim. ( royce royce) olsa överdim kalite nirvana da :good1::)

burdan sonrası doğuş grubu ve yaptıkları bunları tartışılması gereksiz adamlar vizyonunu ve hizmetini bu şekilde gösteriyor.

bu şirket sorunu distribütör lerin sorunları onlarda yapsın

Söylediklerimi yanlış anlıcak bir durum yok bir markanın kafasına vurmuyorum ama yanlışları veya olmadığı halde öyleymiş gibi gösterilmesini bazı şeylere göz yumulmasına karşıyım hepsi bu 

Yorum bağlantısı
Onur_Aydın
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ama ilk mesajında vw in arge yapmadığından bahsettin.

Ben de arge yapmıyorsa bunlar ne dedim.

Sonra sen direksiyon kutusu dedin.
Ben de milyon birinci kez diyorum ki. Bu kadar insan neden tercih ediyor ?
Direksiyon kutusunu herkes bulur. Bana bunun cevabını bul ?

Bu forumun ısrarla bulmadığı cevap bu.

Neden bu kadar insan çok seviyor ve ısrarla tercih ediyor. Soru bu ?

bende ar-ge nin yalnızca 3 tane teknolojiyle olmadığını belirttim bunları başkalarıda yapıyor yeni ürünler çıkarıyor yeni teknolojiler.

Ben kendimce bir cevap vereyim;

Benim bu konuyla alakalı fikrim, 1998 yılından itibaren kobilerin ve buna benzer kuruluşların sahiplerinin bir bmw mercedes alıp milletin gözünde çok kazanıyor imajının veya gösterişten uzak bir yaşam için her ne sebeptense bmw mercedes paralarına gidip 2.8 v6 passatlar ve türevleri aynı şekilde opel vectra 2.5 v6 larına binip sanki normal bir arabaya biniyormuş gibi bir izlenim yaratıp aynı arabanın ortalama bir maddi geliri olanlarında ulaşabileceği 1.6 ların olması ve bunun bir lüks bir ekol olarak algılanmasına buradanda küçük ozamanlar için küçük yaşlarda olanların bunu gözünde çok büyütmesine ve vw bir hedef olarak koymasına yoruyorum he kötülermi bence hayır özellikle 98 ve 2003 arası passatlar gerçekten güzeller.

insanların diyaloglarına bakıyorum ''vw dir o ya, jetta çok iyi ya (bişeyinin iyi olması değil mesele burda ) etrafındakilerinde adam passata biniyor ya demesi gibi birşey passat çok ağır araba, golf mü mükemmel. soruyorsun nesi mükemmel birşey bildiği için değil etraftakiler ilgi duyuyor ya lüks gibi algılıyor prestij gibi algılıyor bu arada sözüm meclisten dışarı herkes böyle diye söylemiyorum

mesela senin ortağının 5 tane müşterisi var neden var işte buyüzden var.  Tekrar belirtim herkes böyledir demiyorum ama 2. elini düşünüp alanda bunu bildiği için alıyor latte veriyorlar diye değil. adamın hoşuna gidiyordur tipi alıyordur. birgün bende alabilirim ama bu biraz önce ki bahsettiklerimizi değiştirmiyor. bunlar benim fikrim yanlış varsa düzeltilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Hiç aklımda yokken ben de vw markalı bir araç aldım.

Göz aldanması mı var yoksa gerçekten mi öyle, o sacı kıvırıp birleştirip boyarken sanki standardın bir tık üstü malzeme ve işçilik kalitesi var gibi görünüyor.

Herhangi bir markanın kapı aralığına tornavida girip vw'ye bankamatik kartı giriyorsa vw bir tık daha kalitelidir diye düşünüyorum.

vw çok detaycı bir marka, dar alanları işlevsel şekilde tasarlamayı çok iyi biliyorlar ve kullanıcı için her ayrıntıyı düşünüyorlar.

Düşündükleri bir ayrıntıyı kısaca yazayım,

Kısa far ampulü uzun far ampulünden daha fazla kullanıldığı için erken patlıyor biliyoruz.

Bunu düşünüp kısa far ampulünü uzun far ampulü değişiminden daha kolay yapmışlar.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Ne yaparsa yapsın bu firma tam tamına 11,000,000 adet aracı yazılımı ile oynanmış bir şekilde 7 yıl boyunca satmıştır.Yaptığı işin neticesinde söylediği standartların üstünde bir değer ile çevreyi bilerek ve isteyerek daha fazla kirletmeye sebeb olmuştur. Almanlar çalışkandır, dürüsttür ve sağlam mal yaparlar imajının yerine üçkağıçı millettir denilmesine sebeb olduğu için en büyük cezayı kendi ülkesinde alması gerekmektedir. Bu firmanın nesi savunulur hala bir türlü anlayamadım. Beğenen alır kullanır ama bu kadarda fanatiklik olmamalı...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kısa far ampulü uzun far ampulünden daha fazla kullanıldığı için erken patlıyor biliyoruz.
Bunu düşünüp kısa far ampulünü uzun far ampulü değişiminden daha kolay yapmışlar.  

Bir ilave yapayım. Vag grubu araçların kısa far ampülleri long live serisi kullanılır.

Bir markanın tutulmasını otomobil forumunda tartışmak yersiz. Biz işin daima teknik boyutuna bakıyoruz. Yoldan geçene, cam suyunu koymayı bilmeye sorulur ise gerçek cevaplar alınır.

Emmi, bu arada xds'nin atası Land Rover firması :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Can siperane savunmaları görünce insan ister istemez duygulanıyor, bu ne kadar kaliteli ne kadar kullanıcı dostu bir otomabil üreticisiymiş de bizim haberimiz yokmuş. Ben şimdi uyandım derin uykumdan. Doğa moğa, çevre bilimi, mühendislik falan bir yere kadar tabi ki, önemli olan kullanıcısı seviyor mu seviyor. Gerisi bizi ilgilendirmez, ben boş veriyorum artık. Hayatımda vag marka araba sahibi olmadığım için fikir beyan etme hakkım da yok zaten, ben sahibi olduğum Ford ve Renault markaları üzerine yoğunlaşayım bari.. Arada bir tane 124 almıştım bu arada, dört teker diskmiş.

3 saat önce, Nihat Palolu yazdı:

Far için tampon söktüren reno düşünsün bunu, yazıklar olsun diyorum vw yi ayakta alkışlıyorum.  :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
3 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Çöldeki arabalar için geldim konu fordun arka stopuna kaymış :)

Polo yok çölde topram, genelde passat falan var. Sen burdan düz git, ileride görürsün Poloları.. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Ne yaparsa yapsın bu firma tam tamına 11,000,000 adet aracı yazılımı ile oynanmış bir şekilde 7 yıl boyunca satmıştır.Yaptığı işin neticesinde söylediği standartların üstünde bir değer ile çevreyi bilerek ve isteyerek daha fazla kirletmeye sebeb olmuştur. Almanlar çalışkandır, dürüsttür ve sağlam mal yaparlar imajının yerine üçkağıçı millettir denilmesine sebeb olduğu için en büyük cezayı kendi ülkesinde alması gerekmektedir. Bu firmanın nesi savunulur hala bir türlü anlayamadım. Beğenen alır kullanır ama bu kadarda fanatiklik olmamalı...

Bu görüşe saygı duyarım.. Çevreye duyarlı biri iseniz, almamak için çok büyük bir sebep.

1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Emmi, bu arada xds'nin atası Land Rover firması :)

Hah, golfun karşılaştırılmadığı bi Land kalmıştı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet, adamlar kullanıcı odaklı araba yapıyor.. 

Neyi nerden kısarsam üç kuruş ucuza malederim demiyor.. 

Torpido nasıl daha işlevsel hale gelir, bagaj nasıl daha kullanışlı olur diye düşünüyor.. 

Bu adam cd lerini nereye koyacak diye düşünülüyor. Araç tamamiyle duygulara hitap ediyor.. bu sebeple kimse kabul etmese de kullanıcılar çok seviyor.. 

Ben şu aşağıdaki resimdeki işaretlediğim detayı 2001 de görmüştüm galiba ve hayran kalmıştım.. Passat diyince benim aklıma gelen bu detaydır.. 

Buradaki çirkinliği gizleyelim demiş yapan adam ve bagaj kilidinin iki yanına yaylı kapak yapmış..

Bunlar için çok seviliyor bu araçlar.

Şu bagajın güzelliğine bak.. Sağ tarafa dökülecek şeyleri koysun diye yerler yapmışlar.. Poşetleri asmak için kancalar yapmışlar. Yine oralarda bi yerlerde gizli sağlık çantası var.. Hareketli bagajları bağlamak için halkalar var. İçeriden bagaja erişim var.. 

Bunun için seviliyor bu araç.. 

gOMrgZ.jpg

Buyrun bu da emsal bir bagaj... 

1466494296_bagaj_xx.jpg

Gereksiz saldırıdan vaz geçelim artık.. 

Seversiniz sevmezsiniz ama sürekli olarak saldırılması hiç hoş olmuyor. Sonuçta seven var, kullanan var.

Aracın kusurları varsa söylenir geçilir.. Sürekli bir alay konusu haline getirilip her konuda konuşulması irrite ediyor insanı. 

Her konunun aracın gereksizliğine gelmesi, her konunun aracın pahalılığına gelmesi geriyor insanı. 

Kimsenin fikrini değiştiremezsiniz, seven yine sevecek, alan yine alacak. Çünkü o insanlar o araçlar ile mutlu. O insanları germe hakkımız yok. 

Soruluyorsa passat mı alayım, yoksa honda mı diye.. Fikir beyan edilir.

Konu emisyondan iade edilen araçlar konusu ama akış, golfün argesi, passatın direksiyon kutusu, alanların neden aldığı vs.. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hah, golfun karşılaştırılmadığı bi Land kalmıştı [emoji4]

En azından ciğerli bi araç var karşısında :)

Zamanında evden onay çıksaydı a6 allroad alacaktım 2.7.
Hilebazlık yapması ile şemsiye için kapıda göz yapması birbirine karışmamalı
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
23 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam anlatmak istediklerimi yazmış Mehmet abi,

Zamanında Mk4 mondeo nun farlarıyla uğraşırkene aynı zamanda passat b6 nın da farlarına xenon takmaya uğraşıyordum, 

Mondeo da farın üstü yanı  boş, ama passatda üzeri bir kapak ile kapatılmış derli toplu bir görünüm verilmiş.

Aynı iki farklı ustanın yemek yapması gibi, biri şahane leziz yapar yerken parmaklarınızı ısırırsın, öbür usta da yemek yapar hem gözüne hem ağzına lezzet verir.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Öyle 1 gün binmeyle 100km kullanmayla bu araba güzel bu iyiymiş denmez.

2 sene 2009 tdci fiesta 3 sene peugeot 208 hdi otomatik ve 1 sene polo tdi dsg kullanıyorum.

Yani sözüm ona herkes kulaktan dolma konuşuyor. Birinin bi yeri güzelse 3 yeri kötü. 

Araba alıp haftasonları sahile gidip gelmekle güzel araba anlaşılmaz yani.

Yeni alığım golf hele 5000km olsun az bişeyler yazarım olur dimi

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
18 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

En azından ciğerli bi araç var karşısında :)

Zamanında evden onay çıksaydı a6 allroad alacaktım 2.7.
Hilebazlık yapması ile şemsiye için kapıda göz yapması birbirine karışmamalı

Adam çalıyor ama yapıyor abi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

Yeni alığım golf hele 5000km olsun az bişeyler yazarım olur dimi

Hımm gündeminiz belli oldu :)

Uygun Fatih, ama o hiç kullanmamış olan arkadaş yazmasın :)

Şaka tabiki.

O cümlemi tekrar ediyorum.. Çarpıtmadan okursanız sevinirim.. 

"Benim anlatmaya çalıştığım da şu.
Satın almamış. kullanmamış, test etmemiş. Sorun yaşamamış. Ama herkeste bir vw kini var. Bu emisyondan önce de böyleydi."

Bak ne diyor yukardaki cümle.. Açayım biraz anlamamışsınız.. 

Ben "Satın almamış, kullanmamış, test etmemiş, sorun yaşamamış" biri neden yorum yapıyor demiş miyim... 

Ben "Satın almamış, kullanmamış, test etmemiş, sorun yaşamamış" neden kini var demişim. 

Hala bu cümleyi anlamayan arkadaş varsa, daha da açıklayıcı yazabilirim. Cümlemin, yukarıda kurulan cümle ile alakası yok.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...