İçeriğe Yönlendir

Kaliforniya’daki Volkswagen Mezarlığı

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Fatih Keskin
Bir müşterimde 5,5 var.. Ekonomik durumu da iyi.. araç 360 bin km olmuş.. Dün konuştuk, Satmıyor. Yeni alacağım araba en az 200 bin lira.. ne gerek var diyor [emoji4]

Durumu çok iyi ise mantıklı 2014 te sıfır astra aldığımız arkadaş dün arabayı yenilemeyi düşünüyorum diye geldi 150 bin den aşağıya düzgün araba yok aradaki makas değiştirmedikçe çok açılıyor bence bi arabaya maksimum 1 sene binilmeli
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Göktürk hocanın ki abi b5.5 kasa değildi. B6 kasa idi. Ha tabii ki eskisi gibi artık oda satılmaz heralde çünkü 15 yaşında araba artık b5.5 kasalarda
Biliyorum yav. B5.5 passat için zirve idi. Hele ki 1.9 tdi. Aman Yarabbi
Duman çıkar abi patlat istersen senden kıymetli değil ya. Trifaze ceryan bulsam beyne bağlarım servet abimin şerefine . Triyak mı taksam acaba arabanın adıyla da uyumlu bak?
Triac candır
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sonrası sadece vw fanatikliği.

Şu tarz yorumlara sinir oluyorum. Kendi kazandığım parayı kendi tercihime göre harcıyorum fanatik muamelesi görüyorum. Lafım direk size değil tüm forum geneline.

Yaptığım tercihten ötürü neden fanatik oluyorum?
Tercihimi kendimce haklı kılan buraya 150 madde yazı yazarım, ama usandık yorulduk artık.

Kendim yoruluyorum kendim kazanıyorum. Kimse de bana ortak değil göbeği bir değil. Sevdim aldım. Hoşuma gitti aldım. Piyasası iyi aldım. Satarken değer kaybı olmadı aldım. Stop lambası kırıldı diğer markaların yan sanayi fiyatına orjinali sundular aldım. Aldım oğlu aldım.

Bırakın tercih sorgulamayı. Ülkenin %30 u neredeyse vag grubunun aracına biniyor. Ülkede ana muhalefet bu kadar talep görmüyor. Vw görüyor. Demek ki bir nedeni var. Anlamayın, anlamanızı istemiyoruz, alında demiyoruz, ama saygılı davranın. Kimse Mondeo tercih etti diye fanatik vs olmuyorsa golf ya da Polo tercih etti diye de olmaz. Sanal ortamda orada burada 3 5 tane kendini bilmezin yazdığını temel alıp bize bir şey dayatmayın.

He daha fazla param olsa vw alırmıyım almam o da ayrı.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Forumda vw fanatikliği hiç görmedim, bekli var ama ben görmedim, ama ilginç olan vw sevmeyenler sevenlerden daha çok yazıyor sanki.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
3 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Şu tarz yorumlara sinir oluyorum. Kendi kazandığım parayı kendi tercihime göre harcıyorum fanatik muamelesi görüyorum. Lafım direk size değil tüm forum geneline.

Yaptığım tercihten ötürü neden fanatik oluyorum?
Tercihimi kendimce haklı kılan buraya 150 madde yazı yazarım, ama usandık yorulduk artık.

Kendim yoruluyorum kendim kazanıyorum. Kimse de bana ortak değil göbeği bir değil. Sevdim aldım. Hoşuma gitti aldım. Piyasası iyi aldım. Satarken değer kaybı olmadı aldım. Stop lambası kırıldı diğer markaların yan sanayi fiyatına orjinali sundular aldım. Aldım oğlu aldım.

Bırakın tercih sorgulamayı. Ülkenin %30 u neredeyse vag grubunun aracına biniyor. Ülkede ana muhalefet bu kadar talep görmüyor. Vw görüyor. Demek ki bir nedeni var. Anlamayın, anlamanızı istemiyoruz, alında demiyoruz, ama saygılı davranın. Kimse Mondeo tercih etti diye fanatik vs olmuyorsa golf ya da Polo tercih etti diye de olmaz. Sanal ortamda orada burada 3 5 tane kendini bilmezin yazdığını temel alıp bize bir şey dayatmayın.

He daha fazla param olsa vw alırmıyım almam o da ayrı.

Mert,

Ben 18 sene ford kullandım birisi ford için olumsuz bir şey söylese cevap yazmam düşüncesine saygı duyarım.Şimdi reno kullanıyorum dalga geçildiği zaman oluyor gülüyorum cevap yazmıyorum. Vag ile ilgili bir şey yazılsa hemen cevap geliyor birinizden.Vag kullanmayanlar bile savunmaya geçiyor,sonra uzuyorda uzuyor.Biz tercih sorgulamıyoruz siz fazla savunma yapıyorsunuz. Beğenen alır istediğini kullanır bu kadar basit.Sizlerin beğendiği özellikleri başkaları beğenmek zorunda değil. Ben mbclubtr'yide takip ediyorum oradada passatı  e serisi ile mukayese eden tipler ile dalga geçiyorlar kimse mondeo lafı yada volvo lafı etmiyor. Araçlarını kaf dağında görmezler ve diğer araç sahiplerine biraz saygı duyarlarsa zaten problem ortadan kalkar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kimse aracını kaf dağında görmüyor. Kimsede çıkıp durduk yere savunma yapmıyor. Ben artık bu tarz konulardan sıkıldım. Ve açıkçası da burada görmek istemiyorum. Başka yerde passatı e ile kıyaslıyor olabilirler. Başkasının düşüncesi ile ben yargılanamam. Burası vw konusunda dh gibi seviyesiz bir hale gidiyor gitmesin derdimiz. Ne ben belirliyorum ikinci el piyasasını nede benim tercihimden ötürü belirleniyor. Megabe gayet güzel araba, daha dün sen yazdın Kore uzak doğu kaldı diye. Almanlar düzgün plsaydı Audi ye biniyordun şimdi. Kimse sana megane tercih etti diye laf söylüyor mu?
Sence mantıklı nedenlerin vardı, gerçekleştirdin. Bu kadar basit. Vw ve iPhone konusu inşa düşmanlık var ve tercih edenler eleştiriliyor. Sanane diyip kırmak istemem kimseyi ama vaziyetin sonu oraya gidiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

diğer araç sahiplerine biraz saygı duyarlarsa zaten problem ortadan kalkar.

Aynen. Beklediğim sadece bu.
Diğer araç sahiplerine saygı lütfen.
Forumda sıklıkla yapılan şey, vag alanları akılsız görmek. Farkındalar yada değiller bilmiyorum ama yapılan resmen bu.
Yok latteye kandı yok reklama kandı yok kapı sesine kandı bilmem ne sürekli bir alay bir küçük görme.
Hiç bir vag kullanıcısı bu forumda asla fanatiktik yapmıyor. Asla kimseyi küçük görmüyor. Ama hep bi bu yapılıyor iması var. Ancak hani nerde kim yaptı diyince kimse gösteremiyor.
Her zaman ilk önce diğer araç sahipleri vag kullanıcılarına sarıyor.
Adam seviyor alıyor biniyor. Dönüyor bir de kendini savunuyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Daha da Dacia'ya laf gelirse yakarım bu gezegeni :p

https://youtu.be/ad6Ga-gx-9w

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
39 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen. Beklediğim sadece bu.
Diğer araç sahiplerine saygı lütfen.
Forumda sıklıkla yapılan şey, vag alanları akılsız görmek. Farkındalar yada değiller bilmiyorum ama yapılan resmen bu.
Yok latteye kandı yok reklama kandı yok kapı sesine kandı bilmem ne sürekli bir alay bir küçük görme.
Hiç bir vag kullanıcısı bu forumda asla fanatiktik yapmıyor. Asla kimseyi küçük görmüyor. Ama hep bi bu yapılıyor iması var. Ancak hani nerde kim yaptı diyince kimse gösteremiyor.
Her zaman ilk önce diğer araç sahipleri vag kullanıcılarına sarıyor.

Emmi kusura bakma ama , Arda kardeşimizin aşağıdaki açıklamaları içinden koyulaştırdığım kısım alınıp uzun uzadıya cevap yazmak ne anlama geliyor bana bunu izah edermisin ?

Eskiden bende passat hastalığı vardı 3 adet passat Sahibi oldum. B5 kasa B5.5 kasa ve B6 kasa. Bende B5.5 kasadan aldığım keyfi hiç bir arabamdan almadım. Araç 1.8 t otomatik vites on numara araçtı. Ama onu satıp ne zaman B6 passat a geçtim passat aşkı bitti. Vw bize sevdiren 1998 ile 2003 yıllarında Türkiye’ye gelen passat ve golf kasadır. Sonrası sadece vw fanatikliği. Ha ondan sonra mondeo hastalığı başladı. Ve oda bitti. Şimdi evde VW Tiguan var. Vw almanızdaki nedenler
1. ikinci el değeri ve çabuk satılması
2. küçük motor ve yakıt olarak diğerlerinden az yakması
3. Piyasadaki lüks algısı
Ve en önemlisi 86.000 aldım sıfırı şu anda 129.000 çivarı.
Bendeki vw değeri ise 2006 yılında bitti. Sadece ikinci el değeri ve çabuk satıldığı için evin ikinci aracı olarak alıyorum. Ama piyasada bakacak olursanız bazen bir passat BMW ve mercedesten daha kaliteli diyen var. Bunlar tabi bilmeden yapılan yorumlar bende bunlara kızıyorum. Vw sıradan aman aman bir araç değil Türkiye’de tutulmasının tek nedeni ikinci el ve müşteri odaklı bu kadar basit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi kusura bakma ama , Arda kardeşimizin aşağıdaki açıklamaları içinden koyulaştırdığım kısım alınıp uzun uzadıya cevap yazmak ne anlama geliyor bana bunu izah edermisin

Cevap Arda’ya değil abi.
Aynı şeyi o kadar çok duyuyor ki. Dolmuş artık.
Ben kimsenin arabayı neden aldığına karışmıyorsam kimse de benim nedenime yorum yapmasın diyor.

Tabi bu benim anladığım.
Yanlış da olabilir. Farklı bir düşüncesi varsa kendi yorumlasın. Neden uzun yazmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Vw de guzel araba iphone da guzel telefon . 

Artk iphonedan baska telefon almam .

Gun gelir param olur eve 2. Araba alacak guc olursa guzel bir vw alirim maddiyatim yeterse a3 flan da olur . 

Vw ye yapilanlar bise degil bitAne cheroke alinda milletin dediklerini bi dinleyin yahuu?? en son biri stop lambasi kirilsa bulamicagimi amerikadan 1000 dolara getirtecegimi idda ediyordu ?

Bos konusanla geyik yapilir itina ile sinir edilir vw sahibi arkadaslarim bosa sinirlenmesinler gerekirse ben mudahil olur sinir ederim tum vw karsitlarini ??

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olayın özeti, vag isterse 5 milyar insanı kandırsın, ikinci eli para kazandırdığı sürece, satış sonrası hizmette göz doldurduğu sürece sorun yok.

'' Eldeki paraya göre en iyisi bu '' demiş Mert.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Yav su kaliforniadaki mezarliga atilmis vw leri bize satsinlar ne guzel binerdik biz yazik gunah be . Sen atom bombasi at dunyanin anasini aglat sora egzoz gazina artislik yap ne bu yahu . Acikca savas yapiyoruz biz suan almanya ile direk mermi atamiyoruz boyle vuruyoruz dese olmaz tabiki napsin garibanlar

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Olayın özeti, vag isterse 5 milyar insanı kandırsın, ikinci eli para kazandırdığı sürece, satış sonrası hizmette göz doldurduğu sürece sorun yok.

Eldeki parayı da geç velevki miktarını bilmediğim ve umursamadığım kadar da para var. Vw almışsam bundan kime ne?
Sen Mazda aldığında samimiyetimize istinaden takılmanın dışında kimse sana fanatik dedi mi? Diyebilir mi? Bence demedi dememeli diyemezde.

Bu forumda kimse e ile passatı kıyaslamıyor. iPhone dünyanın en iyisi demiyor ama sürekli bir sataşma var.

He arkadaş biz gerizekalıyız, sokakta buluyoruz.
Burada zamanında BMW ile mondeo yu kıyaslayıp mondeo al diyen vardı. Kimse çıkıp ona fanatik demedi. Ha bana da direkt diyen yok ama yani bıktık yaa her araç konusu ya vag a ya da iPhone a geliyor.
Yav su kaliforniadaki mezarliga atilmis vw leri bize satsinlar ne guzel binerdik biz yazik gunah be . Sen atom bombasi at dunyanin anasini aglat sora egzoz gazina artislik yap ne bu yahu . Acikca savas yapiyoruz biz suan almanya ile direk mermi atamiyoruz boyle vuruyoruz dese olmaz tabiki napsin garibanlar

Öyle deme sonra alanları tefe koyarlar. :D
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tercih özgürlüğü var yahu Ülkemizde. Kim neyle mutluysa kendinden başkasını ilgilendirmez ki? Herkes diğerinin tercihine saygı duyabilirse konuşacak başka konularımız olabilir:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Eldeki parayı da geç velevki miktarını bilmediğim ve umursamadığım kadar da para var. Vw almışsam bundan kime ne?
Sen Mazda aldığında samimiyetimize istinaden takılmanın dışında kimse sana fanatik dedi mi? Diyebilir mi? Bence demedi dememeli diyemezde.

Bu forumda kimse e ile passatı kıyaslamıyor. iPhone dünyanın en iyisi demiyor ama sürekli bir sataşma var.

He arkadaş biz gerizekalıyız, sokakta buluyoruz.
Burada zamanında BMW ile mondeo yu kıyaslayıp mondeo al diyen vardı. Kimse çıkıp ona fanatik demedi. Ha bana da direkt diyen yok ama yani bıktık yaa her araç konusu ya vag a ya da iPhone a geliyor.

Öyle deme sonra alanları tefe koyarlar. :D

1dk simdi iphone gercek anlamda dunyanin en iyi telefonu samsung s500 cikarsa kaldir cope at bitane iphone 6 etmez ???omrum boyunca iphoncuyum artk

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tercih özgürlüğü var yahu Ülkemizde. Kim neyle mutluysa kendinden başkasını ilgilendirmez ki? Herkes diğerinin tercihine saygı duyabilirse konuşacak başka konularımız olabilir[emoji4]

Yani bencede[emoji3] afrin operasyonuda bitti Ocakbaşı yapalım [emoji4]

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

İyi de vag  kandırmadan önce de tutulmuyor muydu yav :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İyi de vag  kandırmadan önce de tutulmuyor muydu yav [emoji3]

O zamanlar tok kapı için alınıyordu :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yahu balkan ulkelerinde zilyon tane golf var eski model dizel olanlardan millet hala bayilarak binior

golf dediginiz araba snifinda dunya rekorlari kirms bir araba vw sirf golf ile bile dunyada adi sani saglam bir marka

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Vag.com için bile alınır. 1.8T b5.5 kasa passatım olsun isterdim.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)
44 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kavgada söylenmez yav bu, anlaşıldı sende anti vag'cıymışsın :D

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Nasıl bir arabaysa binenlerle binmeyi düşünenlere göre sıfır hata, mukemmel seviyede kaliteli, ödenen.parayı son kuruşuna kadar hakeden bir araba.. Şurası da kötü diyen bir tek Mert Gulkokan var forumda.. :D Topram ne de olsa.. Bolunun yiğidi.. ;)

Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ben de mp3 olarak var tok kapı sesi, arada açıp dinliyorum.. :D

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...