İçeriğe Yönlendir

Yaşam Konteyneri Aydınlatma

Erhan Doruk

Recommended Posts

Servet Aydın
3 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Servet abi uygun fiyatlı bir kontaktör linki paylaşabilirmisin. Ben baktım ama işin içinden çıkamadım.

Evin aydınlatma sistemini ayıracağım. 

220volt bobin gerilimi, 5kw gücü olan yerli bir ürün işini görecektir. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Amanın aman. Alma sakın. Yön değişimi yok bunda. Bulacağım az bekle 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
On 20.11.2018 at 22:05, Servet Aydın yazdı:

Amanın aman. Alma sakın. Yön değişimi yok bunda. Bulacağım az bekle 

Abi müsait olduğunda bakabilirsen sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
  • 3 ay sonra...
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Konuya güncelleme gelsin. Bahçe etrafını çitle çevirmek istiyoruz ama kümes teli olsun istemiyorum. Normal baklava desek örgü tel olsun istiyorum, aldığınız bildiğiniz yer/fiyat vs var mıdır? Direk olarak boruları hurdacıdan profil alıp 1.5-2 mt gibi kestirmeyi planlıyorum.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
29 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Konuya güncelleme gelsin. Bahçe etrafını çitle çevirmek istiyoruz ama kümes teli olsun istemiyorum. Normal baklava desek örgü tel olsun istiyorum, aldığınız bildiğiniz yer/fiyat vs var mıdır? Direk olarak boruları hurdacıdan profil alıp 1.5-2 mt gibi kestirmeyi planlıyorum.

en az 40-50cm yere gömüyorsun ona göre kestir.

Bahçe neredeyse o bölgeden almak daha uyguna gelecektir. Taşıması zor oluyor.

En az 3mm kalınlığında olsun. diğerleri ince kalıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

en az 40-50cm yere gömüyorsun ona göre kestir.
Bahçe neredeyse o bölgeden almak daha uyguna gelecektir. Taşıması zor oluyor.
En az 3mm kalınlığında olsun. diğerleri ince kalıyor.

Toprak burgusu varmış kazma kürekle olacak gibi değil ondan da manuel olanından bakayım
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
10 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Toprak burgusu varmış kazma kürekle olacak gibi değil ondan da manuel olanından bakayım

Kendin yapacaksan bayağı zahmetli iş. 

Bu işi yapan yerlerdende fiyat al. belki uygun fiyata bulursun.

Bende 5-8 bin arası teklifler aldım sonunda köyden biri yapıyormuş 3.750 ye halletmiştik. 

Köşelere resimdeki gibi destek yapman lazım. direkleri 2-2.5m ara ile yapacaksın.

4364204-cit_1.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin

profil demirler hurdacıdanbulunur.

demirleri yere en az 40 cm derinlikte ve diplerine beton atarak yaparsanız ömürlük olur.

delik açmak için traktör arkasına takılan ağaç dikme burgusu iş görür.

taş ve betonla doldurabilirsiniz delikleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim bahçedeki komşu almış... 

Tam senin istediğin mi bilmiyorum ama.. 20 metrelik rulo 120 lira demişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Tel kalınlığı ve göz aralığı olmak üzere fiyatı etkileyecek iki etken var.

Göz aralığında 3-4-5-6 cm Kalınlıkta 1,5mm 2mm... birde pvc kapılırlar var.

Öncelikle ürüne karar vermeli.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tel kalınlığı ve göz aralığı olmak üzere fiyatı etkileyecek iki etken var.
Göz aralığında 3-4-5-6 cm Kalınlıkta 1,5mm 2mm... birde pvc kapılırlar var.
Öncelikle ürüne karar vermeli.

Tip olarak bu olur ama kalınlığı bütçe belirleyecek

ff07d8a32a89e25224de6af26f657e5e.jpg
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Teli geçenlerde yerel bir yerde sordum tel+beton direk 36 -40 tl/mt arası değişiyor dediler(dönüşlerdeki ek direkler vs fiyatı değiştiriyormuş).

Onun dışında aydınlatmada şöyle bir sorun oldu, e27 duylu ledli 12 volt ampullerim göz kırpmaya başladı, rahatsız ediyor iyice. King e danıştım regüle devre ile 2 adet yeni ampul aldım, bu akşam aksilik olmazsa oradayım. Kulübe dışındaki 3 lü modül ledlerde(birini guyumcu abiden arakladım) göz kırpma yok sanırım üzerindeki direkçlerden ötürü. Sizlerin led ampullerinde böyle sorun oldu mu? Göz kırpan ampul bu, şekline bakmayın soğutucu filan yok, gayet basit dandirik plastikten.

clicklen-12volt-7watt-led-ampul-e-27-duylu-solar-sisteme-uygun__0373693633815590.jpeg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 13.03.2019 at 19:55, Köksal Yılmaz yazdı:

Tip olarak bu olur ama kalınlığı bütçe belirleyecek

ff07d8a32a89e25224de6af26f657e5e.jpg

Tel örgü yaptırdın mı sen.. 

Ben de yaptıracağım. Ancak beton ayak ve demir ayak arasında kararsız kaldım.. Demir ayak yaparsam kendim yapabilirim.. beton ayak ağır. beni aşıyor.. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben de yaptıracağım. Ancak beton ayak ve demir ayak arasında kararsız kaldım.. Demir ayak yaparsam kendim yapabilirim.. beton ayak ağır. beni aşıyor.. 
Henüz yapılmadı abi sanırım evden sonraya kalacak bazı hesaplar yüzünden. Şu anlık ekili alan için belki tavuk teli çeviririz tam karar veremedik.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de aydınlatmayı panelle çözeceğim gibi.. Şebekeden elektrik almaya çalışıyorum şu an.. Alamazsam panel olacak.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Teli geçenlerde yerel bir yerde sordum tel+beton direk 36 -40 tl/mt arası değişiyor dediler(dönüşlerdeki ek direkler vs fiyatı değiştiriyormuş).

Onun dışında aydınlatmada şöyle bir sorun oldu, e27 duylu ledli 12 volt ampullerim göz kırpmaya başladı, rahatsız ediyor iyice. King e danıştım regüle devre ile 2 adet yeni ampul aldım, bu akşam aksilik olmazsa oradayım. Kulübe dışındaki 3 lü modül ledlerde(birini guyumcu abiden arakladım) göz kırpma yok sanırım üzerindeki direkçlerden ötürü. Sizlerin led ampullerinde böyle sorun oldu mu? Göz kırpan ampul bu, şekline bakmayın soğutucu filan yok, gayet basit dandirik plastikten.

clicklen-12volt-7watt-led-ampul-e-27-duylu-solar-sisteme-uygun__0373693633815590.jpeg

mümkünse sarı kullanın gözünüz daha iyi görür çevreyi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Teli kendiniz çekecekseniz gerdirme işlemini iyi yapmalısınız. Sarkma yapıp kötü görüntü oluşturabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Benim aydınlatma sistemi halen çok iyi çalışıyor. 220v gerektiği zaman da inverteri açıyorum işimi görüyorum. Ancak yapı kayıt belgesi aldıktan sonra kooperatiftekilerle bireysel elektrik bağlanması için bir elektrikçi ile anlaştık. Parsel başına 600 lira proje parası vereceğiz, altyapıyı kooperatif yaptıracak, herkes bireysel abone olacak. İşler tamamlanınca güneş enerjisi sistemini elden çıkarabilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bugün elektrikçiye istediği belgeleri verdim.
Elektrik için müracaat edecek.
İzin alabilecek mi bakalım.

Sorun sit alanında olması ve direğe 200 metreden biraz uzak olması.
Ana direkler hariç direk diktirmiyorlar. Yer altından gidiyor kablolar.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Aynı işler bende de var, beton direk yapmayacağım çok ağır ve işçiliği zor. 

Demir direk kullanacağın, gerekirse üstüne bir kat daha pas önleyici geçebilirim.

Ben şanslıyım, bizim bahçenin 20 mt ilerisinde direk mevcut, başka bir bahçe sahibi de oradan elektrik almış 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
On 26.04.2019 at 23:56, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben bugün elektrikçiye istediği belgeleri verdim.
Elektrik için müracaat edecek.
İzin alabilecek mi bakalım.

Sorun sit alanında olması ve direğe 200 metreden biraz uzak olması.
Ana direkler hariç direk diktirmiyorlar. Yer altından gidiyor kablolar.

Takipteyim abi :)

Ben ilgili tredaş müd. gittim. Trafodan uzaksın bağlayamıyoruz dediler. Sen trafoyuj yaptır gelip bağlayalım dediler.

Ben aldığımda en yakın ev 100 mt ve direk yanındaydı olmaz uzaksın dediler.

Şimdi önümdeki tarlaya 3 katlı ev yaptılar. 50m ancak mesafemiz. Onlar bağlatınca bende başvuru için tekrar gideceğim.

On 26.04.2019 at 21:01, Erhan Doruk yazdı:

Benim aydınlatma sistemi halen çok iyi çalışıyor. 220v gerektiği zaman da inverteri açıyorum işimi görüyorum. Ancak yapı kayıt belgesi aldıktan sonra kooperatiftekilerle bireysel elektrik bağlanması için bir elektrikçi ile anlaştık. Parsel başına 600 lira proje parası vereceğiz, altyapıyı kooperatif yaptıracak, herkes bireysel abone olacak. İşler tamamlanınca güneş enerjisi sistemini elden çıkarabilirim. 

Kapı numarası alabildin mi yada nasıl aldın ? 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bizimkiler sevdiler güneş enerjisi sistemini satmayı hiç düşünmedik hatta ev yapınca nerelerde kullanabiliriz diye düşünüyoruz.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...