İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Coşku Mert

dün klimaciya gaz doldurmaya gittim. klima borusunda kacak tespit ettik. neyse usta ben komple söker bakarim dedim ciktim mekandan. bugun komple borulari söktüm. bagirsak gibi borulari sokene kadar canim cikti :) neyse ki delinen yeri tespit ettim. aluminyum boru motor takozuna surte surte delinmiş. sanayi açılır açılmaz kaynak yaptirip geri topliycam. sonra gaz bastirir yolumza devam ederiz :)

3505201d35d9e903346de3688ffeba6a.jpg7e05fbfc7c7d67b6c11e44932abd6f70.jpga4b2c8eaf505de15384a2f8b644e43b9.jpg

• Beğen 10
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Coşku Mert yazdı:

dün klimaciya gaz doldurmaya gittim. klima borusunda kacak tespit ettik. neyse usta ben komple söker bakarim dedim ciktim mekandan. bugun komple borulari söktüm. bagirsak gibi borulari sokene kadar canim cikti :) neyse ki delinen yeri tespit ettim. aluminyum boru motor takozuna surte surte delinmiş. sanayi açılır açılmaz kaynak yaptirip geri topliycam. sonra gaz bastirir yolumza dev

Sun fix iş görmezmi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vay be. Klima borularını kendin sökebilmek.. Müthiş bi şey.

Kaynak sonrası daralan makaronla falan biraz sarıp sürtünmeye karşı dayanıklılık mı arttırsak ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

sunfixe guvenip o zahmeti bi daha cekmek istemem :) en temizi alüminyum kaynak olur sanırım

Sun fix iş görmezmi

apartman önünde sokunce merakli bakislara da maruz kaldik [emoji4] ben de oyle dusundum bi daha asinmasin

Vay be. Klima borularını kendin sökebilmek.. Müthiş bi şey.
Kaynak sonrası daralan makaronla falan biraz sarıp sürtünmeye karşı dayanıklılık mı arttırsak ne?
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Kaynak garanti bir de aliminyum tamir çubukları var, iyi iş görüyor ama sökmüşken kaynak en iyisi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Coşku Mert yazdı:

dün klimaciya gaz doldurmaya gittim. klima borusunda kacak tespit ettik. neyse usta ben komple söker bakarim dedim ciktim mekandan. bugun komple borulari söktüm. bagirsak gibi borulari sokene kadar canim cikti :) neyse ki delinen yeri tespit ettim. aluminyum boru motor takozuna surte surte delinmiş. sanayi açılır açılmaz kaynak yaptirip geri topliycam. sonra gaz bastirir yolumza devam ederiz :)

3505201d35d9e903346de3688ffeba6a.jpg

Azmini ve yeteneğini takdir ediyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

teşekkürler abi, kendi çapımızda biseyler yapiyoruz :)

Azmini ve yeteneğini takdir ediyorum.. 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Arabanın güneş perdelerini taktım. Ama galiba geri sökeceğim. Kafamda canlandırdımda sanki sapklarda gelen arabayı görmek zorlaşıcak. Neyse şimdilik 4 gün takılı kalsın. 

ACtC-3dEpC6QFsIVvOe8r5kBzQk3xN3AWLMGweUv

İlk görüşte photoshop sandım😅

Bundan benimde alma gibi bir niyetim vardı. Nasıl görüneceği veya kullanışlılık konusunda şüphelerim vardı. Çok çekici görünmüyor ama önemli olan işlevi ki güneş ışığını yeteri kadar kesiyormuş.

Bu sene tatil planlamıştım giderken çocuğun bulunduğu tarafa takarım diyordum fakat bu korona yüzünden herşey büyük bir ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

İlk görüşte photoshop sandım😅

Bundan benimde alma gibi bir niyetim vardı. Nasıl görüneceği veya kullanışlılık konusunda şüphelerim vardı. Çok çekici görünmüyor ama önemli olan işlevi ki güneş ışığını yeteri kadar kesiyormuş.

Bu sene tatil planlamıştım giderken çocuğun bulunduğu tarafa takarım diyordum fakat bu korona yüzünden herşey büyük bir ?

Arka zifir karanlık. Benim kız çok rahat etti. Ama süratin önemli. 100 den sonra sıkıntı yaratabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Coşku Mert yazdı:

bugun komple borulari söktüm.

birleşim yerleri  için özel takım var mıydı?

Ali Darbaz yazdı:

Sun fix iş görmezmi

nereye tutunacak?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Arka zifir karanlık. Benim kız çok rahat etti. Ama süratin önemli. 100 den sonra sıkıntı yaratabilir. 

Karanlik olması iyi benim kız güneş gelince çok rahatsız oluyor. Sürat yasal limitler :) yeri geldiğinde üstü.

Sıkı sıkıya takınca yine ses yapıyor mu?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alptuğ Özcan yazdı:

Karanlik olması iyi benim kız güneş gelince çok rahatsız oluyor. Sürat yasal limitler :) yeri geldiğinde üstü.

Sım sıkı halde 120 km hıza kadar çıktı ses yapmadı. Ama ecuk bile boşluk olsa ses yapıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Alptuğ Özcan yazdı:

Hiç ses yapmasını istemiyorsanız bod perde tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Sım sıkı halde 120 km hıza kadar çıktı ses yapmadı. Ama ecuk bile boşluk olsa ses yapıyor. 

120 üstüne çıktığım da oluyor uzun yolda

Metin Uzunoğlu yazdı:

Hiç ses yapmasını istemiyorsanız bod perde tavsiye ederim.

Araştıracağım tesekkurler  

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

birlesim yerlerini acmadim. o yuzden yerinden çıkarmak zor oldu

birleşim yerleri  için özel takım var mıydı?

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Geçen hafta biz gidemedik o geldi çekici ile...

@Başar Mert sağolsun kuzenleri ile desteğini esirgemedi.
Antalyadan baktılar, teste gitti. Her şey tamam denince attılar çekiciye düştü Ankaraya...

3 aydır yaklaşık kovaladığım, zengin ellerde içi dışına çıkarılmış, fabrikasyon, ellenmemiş, kurcalanmamış aracımı buldum.

2009 model Peugeot 207 GT

1.6THP 150HP Direkt Enjeksiyonlu Turbo motor.

Donanım olarak çok zengin ve keyifli...

Kozmetik eksikleri ve yanlış yapılan boya işleri var, onları düzeltmeye başladık bakalım...

Uzun bir kişiselleştirme listesi hazırladım...

Bayram sonrası inşallah istediğimiz gibi olacak..

aaea74f6e875bb3c138ac0b6fa15aaec.jpg53ef1822a312b3d811938a9b90092169.jpgc342c0ed05ea726c4d20ed5c895d55cf.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Mehmet Unkun yazdı:

Dijital hızı gösteren ve soğutma suyu azaldığında uyaracak olan arduino  hazırlamış olduğum basit bir devre. Hızı can bus hattından okuyor. Sensörü ise su deposu üzerine yapıştırdım. Sensörün ürettiği voltaja göre arduinoyu programladım. Daha büyük ekran ile yazılım kısmına bir kaç özellik daha ekleyeceğim zamanla inş.

Abicim Bu dediğiniz modülle su bitti uyarısını bu özelliği olmayan araçlara da uygulanabilir mi _? Melasa  Benim Aracımda yok Fiesta 2006 yada daha eski doğana şahine sadece ses verse bile olur

Yorum bağlantısı
Hasan Çil

Şükür sonunda bakımı yaptırabildik.
Herşeyi netten aldim
Motul x clean+ yağ / mann filtre seti hepsi değişti. 10bin km kafamiz rahat inşallah :)8863ff46e00515473d1f0eac742c100e.jpgaf8e011d84cf7f91f854ebdea4bee67c.jpg

MI 5X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Levent Güzelkalp yazdı:

Abicim Bu dediğiniz modülle su bitti uyarısını bu özelliği olmayan araçlara da uygulanabilir mi _? Melasa  Benim Aracımda yok Fiesta 2006 yada daha eski doğana şahine sadece ses verse bile olur

Su deposuna sensörü bağlandıktan sonra her araca su seviyesi azaldı uyarısı yapılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Hasan Çil yazdı:
Şükür sonunda bakımı yaptırabildik.
Herşeyi netten aldim
Motul x clean+ yağ / mann filtre seti hepsi değişti. 10bin km kafamiz rahat inşallah default_smile.png

Maşallah 1.6 bse mi ? Bende de makyajlı kasası var. Filtreler orjinal miydi? Link alabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Fatih Evcin yazdı:

Ben karttan direkt ölçü aldım, üzerinde biraz daha çalışmam lazım , marş yuvasına sığmadı :(

Karti yuvaya yerlestirmeden, yuvanin alt kismina -esya gozune dogru- temas ettirerek calistirabilirsiniz. Kartsiz sekilde de stop eder..

Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Levent Güzelkalp yazdı:

Evet uygulanır benim aracımdada yoktu bu şekilde ekledim.  Sensör burda pahalı kullanımı ise depoya yapıştırıyorsun ve  temassız olarak ölçüyor. Aliexpress ten uygun fiyata sensörü alabilirsin. Depoyu delmek doğru gelmediği için böyle bir sensör aldım. Modül ekrana yazı ve hız bilgisi için gerekli.Siz sadece ses veya ışık isterseniz basit bir röle ile kolayca yapılır. Arduinoya gerek yok.

Arduino işin içine girmeden  su sensörü için bunu hazırlamıştım, şimdi boşa çıktı.

yktmTn.jpg

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Cuma gününden bu yana kontağına basmadım. yarın mesaiye gideceğim.

Bu korona belası başladığından beri araçla ilgili hiçbir şey yapamıyorum. 1 ay önce  yıkatmıştım o kadar.

Lastik havalarına bakıp yola devam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...