İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mehmet Unkun yazdı:

Dijital hızı gösteren ve soğutma suyu azaldığında uyaracak olan arduino  hazırlamış olduğum basit bir devre. Hızı can bus hattından okuyor. Sensörü ise su deposu üzerine yapıştırdım. Sensörün ürettiği voltaja göre arduinoyu programladım. Daha büyük ekran ile yazılım kısmına bir kaç özellik daha ekleyeceğim zamanla inş.

Emre Şimşek yazdı:

Kadranda ölçü birimi olarak mil kullanılmış. Nerenin Focus'u bu acaba? :)

Ben de ilk bunu gördüm.  Dijital kadran kmh, analog olan mil. Nerededir bu araç :)

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Yıkandık, gölgede inzivaya çekildik. Arabanız için ne yapamadınız derseniz yağ bakımımızı hala yapamadık. Normalde 15bin veriliyor bakım aralığı ama ben 10binde yapılması taraftarıyım. 12bin km oldu en son yağı 1 sene önce ben almadan 1 hafta önce Metin abi yetkili serviste değişmişti. Ben de Samsun otokoçtan fiyat aldım ama Ordu'da olduğum için Samsun'a giriş yasak şu an. Ordu'da da yetkili servis var ama yağ+yağ filtresine 600 lira istedi life card indirimli. Aynı şeylere Samsun Otokoç 450 lira fiyat verdi. Bir de hazır yazmışken fikirlerinizi alayım. Serviste opetin yağı koyuluyor. Sizce nasıldır? Zira Metin abi hep Castrol koydurmuş serviste kendi isteğiyle.deac4218fbc778303184b2c4b7339db4.jpg

Filitre önemli mondeonun filitresi focus ile aynı değil o yüzden filitre orjinali olsun yağ opette olur bence. Nasıl olsa servis faturaya yazacak.

Furkan Bakırel yazdı:
Emrah Korkmazz yazdı:
deac4218fbc778303184b2c4b7339db4.jpg

Renk seçimi çok güzel.

Zamanının lansman ve katalog rengi. Mk5 kasada sadece vignale donanımında var . Maşallah.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Filitre önemli mondeonun filitresi focus ile aynı değil o yüzden filitre orjinali olsun yağ opette olur bence. Nasıl olsa servis faturaya yazacak.

Zamanının lansman ve katalog rengi. Mk5 kasada sadece vignale donanımında var . Maşallah.

Çok sağol abi bilgi verdiğin için. Servise gidince bunu belirticem özellikle. Renk konusuna gelince abi geçenlerde evin önünden geçerken birisi durdu kendisinde mk5 varmış. Ya bu rengi ilk defa görüyorum dedi mk5te olduğunu bilsem alırdım dedi. Ben de yok bildiğim kadarıyla abi mk5te bu renk dedim. Demek ki varmış ama vignale almak yürek ister yürekten ziyade para ister diyelim 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
Sani Gerşon yazdı:

Ben de ilk bunu gördüm.  Dijital kadran kmh, analog olan mil. Nerededir bu araç :)

Araç focus c max

Emre Şimşek yazdı:

Kadranda ölçü birimi olarak mil kullanılmış. Nerenin Focus'u bu acaba? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Çok teşekkürler, bu tonları seviyorum. Önceki aracım Megane 3 de buna yakın bir tondaydı fakat iyi korumak gerekiyor bu renkleri.
Bende bu araçlara baktım gemi gibi geniş çok güzel lakin hoşuma giden pek bulamadım hele böyle farklı renkli hiç denk gelmedi.
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Furkan Bakırel yazdı:
Emrah Korkmazz yazdı:
Çok teşekkürler, bu tonları seviyorum. Önceki aracım Megane 3 de buna yakın bir tondaydı fakat iyi korumak gerekiyor bu renkleri.

Bende bu araçlara baktım gemi gibi geniş çok güzel lakin hoşuma giden pek bulamadım hele böyle farklı renkli hiç denk gelmedi.

Oldukça keyifli bir araç özellikle uzun yolda. Mondeo ztn yaygın görülmeyen bir araç olduğu için renk konusuna bişey diyemicem ama ilanlarda aynı renk araçlar var hatta dün Samsun-Ordu yolunda denk geldik aynı rengine biraz arka arkaya gittik fakat çift egzoz çıkışını görünce ki orijinal olduğunu tahmin ediyorum hiç bulaşmadık yol verdik gitti. Zira çift egzoz çıkışı sadece 240 beygir 2.0 ecoboostlarda var😁

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ultra işsizlik örneği olarak , arabamın kartına deri kılıf diktim :)

e37ef22a99c486decb3bff4740adc2e8.jpg

d809ea18d9e01578f0c2d57f65b8beba.jpg

da914a88b717f5bd38e7377d547fa302.jpg

• Beğen 14
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Evcin yazdı:

Ultra işsizlik örneği olarak , arabamın kartına deri kılıf diktim :) e37ef22a99c486decb3bff4740adc2e8.jpgd809ea18d9e01578f0c2d57f65b8beba.jpgda914a88b717f5bd38e7377d547fa302.jpg

bence herşeyden daha değerli olmuş el emeği

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Fatih Evcin yazdı:

Ultra işsizlik örneği olarak , arabamın kartına deri kılıf diktim :) 

abi üç tane megane 2'm oldu, hiç düşünmemiştim böyle bi şey. bayağı da yaygınmış, bi sürü yer var satan:

3-Buttons-Leather-Car-Key-Case-Skin-Prot

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
abi üç tane megane 2'm oldu, hiç düşünmemiştim böyle bi şey. bayağı da yaygınmış, bi sürü yer var satan:

3-Buttons-Leather-Car-Key-Case-Skin-Protector-Smart-Card-For-Renault-Clio-Megane-2-3.jpg

Deri model hiç görmemiştim, plastik vardı da. Anahtarlık ve evin anahtarı karta zarar verecek düşüncesi ile kendimce bir önlem amaçlı yaptım. Ben karttan direkt ölçü aldım, üzerinde biraz daha çalışmam lazım , marş yuvasına sığmadı :(

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Corona günlerinde araç yata yata bir hal oldu. Bu süreçte gerek yağmur gerekse kireçli su ile yıkanıp tozun altında beklediğinden araç lekeden bakılmaz duruma gelmişti. Bugün kapalı gölge bir yerde 3d eraser kireç ve leke

sökücü ile arabayı elden geçirdim. Gölgede olduğu için bazı yerler gözünden kaçmış ama siyah arabaya renk parlaklık geldi. Yoruldum ama değdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
(düzenlendi)

Karantinada çoğu zaman kısa mesafe kullandığım için akü bugün bitti. Evden sabah bir kargo için çıktım. Hiç sıkıntı çıkarmadı hemen çalıştı. Kargoya gittim yaklaşık 1 km. Kargoyu verdikten sonra çalışmadı. Bi arkadaşımı arayıp takviye ile servise gittim. Akü bitmiş ediler. Mutlu 60 amper kısa akü. 2 yıl 10 ayda bitti. Bir daha mutlu almam.

Bosch 72 amper kısa Ford aküyü 500 tl'ye aldım. İnşallah bu uzun ömürlü olur.

tarihinde Murat Gedik tarafından düzenlendi
Eksik
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Gedik yazdı:

Karantinada çoğu zaman kısa mesafe kullandığım için akü bugün bitti. Evden sabah bir kargo için çıktım. Hiç sıkıntı çıkarmadı hemen çalıştı. Kargoya gittim yaklaşık 1 km. Kargoyu verdikten sonra çalışmadı.

Gözün biri ölmüştür.. 

Hayırlı olsun yeni akün.. 

Artık akülerden eski performansları bekleyemiyoruz.. 2 yıl dayanan akü iyi akü.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

3 senelik enery marka 80amper alçak boy aku, hala basima is cikartmadi; şaşkinim.

200 liraya almistim.
Internetten fiyatina baktim 600 civari[emoji21] suanda.
Iş cikartmazsa cok iyi olacak

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Mehmet Ozyurek yazdı:

Artık akülerden eski performansları bekleyemiyoruz.. 2 yıl dayanan akü iyi akü.. 

Teşekkür ederim Mehmet abi. 

Arabanın orjinal üzerinde ford yazan aküsü 6 yıl gidince bundan da en az 4 yıl gibi bir beklentim olmuştu. Mart ayında yaptırdığım bakımda kontrol etmişler ve zayıf olduğunu söylemişlerdi. Değiştirelim mi diye sordular. Ben de hayır daha 3 yıl bile olmadı dedim. İki ay sonra patladı.

Emre Sutay yazdı:

3 senelik enery marka 80amper alçak boy aku, hala basima is cikartmadi; şaşkinim.

Emre bey kullanım çok fark yaratıyor. Son iki ay karantinadan dolayı işe gitmedim. Araba çoğunlukla evin önünde yattı. Sadece 500 mt ileri ekmek almaya gittim. Eve geldiğimde ısınmamış oluyordu ve iki marş basmış oluyordu. Zaten zayıflamıştı Son iki aydaki kullanım da tüketti. 

Ankara'da yaşarken çıktığım zaman en az 40 - 50 km yapmadan eve gelemiyordum. Akünün ömrünü bu şekilde kullanım uzatmış olabilir. Sizin kullanım tarzınızı bilmiyorum ama büyük ihtimal kısa mesafe kullanmıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Emre bey kullanım çok fark yaratıyor. Son iki ay karantinadan dolayı işe gitmedim. Araba çoğunlukla evin önünde yattı. Sadece 500 mt ileri ekmek almaya gittim. Eve geldiğimde ısınmamış oluyordu ve iki marş basmış oluyordu. Zaten zayıflamıştı Son iki aydaki kullanım da tüketti. 
Ankara'da yaşarken çıktığım zaman en az 40 - 50 km yapmadan eve gelemiyordum. Akünün ömrünü bu şekilde kullanım uzatmış olabilir. Sizin kullanım tarzınızı bilmiyorum ama büyük ihtimal kısa mesafe kullanmıyorsunuz.
İşe gidip geliyorum sadece 6km git 6 km gel.
Elbet kullanim cok farkettiriyor.
Benim akunun 80amper olmasinda etkilidir. 1 sene icinde gidecektir muhtemelen.
Marka olarak beklentimin uzerinde cikti sadece ona seviniyorum. Yada ben beklentimi cok düşük tutmusum [emoji2]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Emre Sutay yazdı:

200 liraya almistim.
Internetten fiyatina baktim 600 civariemoji21.png suanda.
Iş cikartmazsa cok iyi olacak

bende böyle ucuz bişey almıstım 220 tl 3veya 4 yıl oldu hala cok mükemmel calısıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın güneş perdelerini taktım. Ama galiba geri sökeceğim. Kafamda canlandırdımda sanki sapklarda gelen arabayı görmek zorlaşıcak. Neyse şimdilik 4 gün takılı kalsın. 

ACtC-3dEpC6QFsIVvOe8r5kBzQk3xN3AWLMGweUvACtC-3dPa5fzD0bJYdR_Wlao21IapB_bhKANY3Rh

Mühteşem bir özveri ile 5 aydır dağınık olan bagajımı toparladım. 

ACtC-3fZ8_L0kqS33vKQStKzUA6VVhkzwM31IABZACtC-3d045Q6pw8XRHSnuzpW64bKwtFE6fKlNOo-

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Nerdeyse 1 yıldır içine ne bulduysam doldurduğum torpidomu boşalltım. 

Kendi telefonum ve hanımın telefonu için şarj kablosu, hasar tutanağu, lastik basınç ölçer ve stero kablo . yedek ampüllerde var :) 

Torpidoda 2 adet bebek bezi buldum. Ölçüleri küçük çıktı. Geçen sene ege turundan kalmış anladığım kadarı ile :) 

ACtC-3eTFW7hgxoSJo_n9WHLyEgUU6Lt_OimZaaY

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

çorap perde mi o?

Evet abi, Ege tatiline çıkarken almıştım. Çoçuk arabada uyurken içeri karanlık olsun diye. Epey karanlık yapıyor arkayı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Evet abi, Ege tatiline çıkarken almıştım. Çoçuk arabada uyurken içeri karanlık olsun diye. Epey karanlık yapıyor arkayı. 

tozlanma durumu nasıl kullanımda?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tozlanma durumu nasıl kullanımda?

Abi ben bunu şu ana dek 2 defa kullandım. Bu 3 ncü kullanım. Araba bununla 1750 km yol yaptı. Tozlanma durumunu bilmiyorum. Ama şöyle bir sıkıntı var. Bunu iyice germek lazım. Germezboşluk olursa saate 100 km hıza çıktığında pat pat vuruyor karosere . Rüzgar direncinde artırıyor. Sım sıkı olduğu sürece sorun yok. Ama pencereyi acarsan, perde yüzünden açıkmı kapalımı unuttun anlamıyorsun. Ama şöyle bir güzellik var, yarı geçirgen bir tabaka olduğu için camı ful açınca içeriye tatlı bir esinti yaratıyor. ( saate 80 90 km hızlarda) . 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...