İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Kapıya Yapılan Ikinci Fitil

Yasin Çelik

Recommended Posts

Hasan Alparslan

Merhabalar değerli abilerim,

Yasin Abimizin yıllar yıllar önce bahsettiği bu işlemi bu haftasonu yaptırma fırsatı buldum. Mevcuttaki fitilleri söküp attık, tanesi 35 liradan Megane II fitili aldık 4 tane, biraz uzun geliyor bizim kapılarımıza, kestik, biçtik, sonuç harika oldu.

Eni, neredeyse bizim orijinal fitillerimizin 2 katı kadar, kapıyı kapattığımızda aracın rengini gördüğümüz, hatta parmağımızın ucunu sokabildiğimiz boşluğu da dolduruyor, kapının açılış kapanış sesi bile değişiyor ve kesinlikle rüzgar sesi girmiyor. Aracın yoldan aldığı sese de faydası olduğunu söyleyebilirim.

Ankara'da yaşayıp yaptırmayı düşünenler için Şaşmaz Oto Sanayi'yi önerebilirim, ben orada yaptırdım.

Hepinize sevgiler, saygılar.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Merhabalar değerli abilerim,

Yasin Abimizin yıllar yıllar önce bahsettiği bu işlemi bu haftasonu yaptırma fırsatı buldum. Mevcuttaki fitilleri söküp attık, tanesi 35 liradan Megane II fitili aldık 4 tane, biraz uzun geliyor bizim kapılarımıza, kestik, biçtik, sonuç harika oldu.

Eni, neredeyse bizim orijinal fitillerimizin 2 katı kadar, kapıyı kapattığımızda aracın rengini gördüğümüz, hatta parmağımızın ucunu sokabildiğimiz boşluğu da dolduruyor, kapının açılış kapanış sesi bile değişiyor ve kesinlikle rüzgar sesi girmiyor. Aracın yoldan aldığı sese de faydası olduğunu söyleyebilirim.

Ankara'da yaşayıp yaptırmayı düşünenler için Şaşmaz Oto Sanayi'yi önerebilirim, ben orada yaptırdım.

Hepinize sevgiler, saygılar.

Benim bildiğim Megane değil Clio fitilleri uyar ama,ilginç geldi bana..

Yorum bağlantısı
Hasan Alparslan

Benim bildiğim Megane değil Clio fitilleri uyar ama,ilginç geldi bana..

Megane II fitili ile denedik, en ufak sıkıntı-uyumsuzluk yaşamadan montajı yaptık. Sadece Megane II kapıları Fiesta'dan büyük, kapı çevresinde turu tamamladıktan sonra artan parça oluyor, onun kesilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Evet Hasan bey aynı uzunluk clio fitili içinde geçerli,bende fazlalığı kesmiştim..

Yorum bağlantısı
Orhan Çalışkan

arkadaşlar benimde sol arka kapının altından toz alıyor içeri.bu uygulamayı yapsam hem ses hemde tozu hallederim heralde ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

internetten alabileceğimiz bir yer var mı biliyor musunuz acaba?

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

aracın kasasında siyah plastik bir malzeme var fitilin geleceği yerde fitil gibi kapıyı dolanmış onu sökmeyeceğiz değil mi? resimlerde sanki oarada duruyor gibi, nasıl montaj yapıcaz o oradayken. onu açtırıp fitili yerleştirip sonra o plastiği tekrar tutturacak mıyız? 

Yorum bağlantısı
Fatih Fırat Demir

aracın kasasında siyah plastik bir malzeme var fitilin geleceği yerde fitil gibi kapıyı dolanmış onu sökmeyeceğiz değil mi? resimlerde sanki oarada duruyor gibi, nasıl montaj yapıcaz o oradayken. onu açtırıp fitili yerleştirip sonra o plastiği tekrar tutturacak mıyız?

o fitilsiz plastiği çıkartıp yerine takacaksınız yeni fitili.
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıhüseyinoğlu

Merhaba foruma yeni katıldım. Ya ben bu konu hakkinda bişey sorcam bende 1998 model fiesta var ayni bu clio kapi fitilini bu aracda kullanabilirmiyim. Konuyu hortlattim ama kusura bakmayın:-)

Yorum bağlantısı

Merhaba foruma yeni katıldım. Ya ben bu konu hakkinda bişey sorcam bende 1998 model fiesta var ayni bu clio kapi fitilini bu aracda kullanabilirmiyim. Konuyu hortlattim ama kusura bakmayın:-)

Hoşgeldiniz. Fitili alacağınız yere gidip, ufak bir kısımda deneme ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Şimdiden ne dense boş olur.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Taner Erbay

Arkadaslar merhaba aracim fiesta 2008 1.6 tdci ghia uzerinden cikan 2 adet sorunsuz fitili iygub fiyata vericem ben yeniledigim icin bosa cikti ama cikanlarda yepyeni

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Yahu baştan sonuna kadar okudum merak ettim indim arabama baktım. Benim araba da da çift fitil var. Ben değiştirmedim orjinal mi ki acaba ?

Yorum bağlantısı
Ali Erhan Güven

Arkadaslar merhaba aracim fiesta 2008 1.6 tdci ghia uzerinden cikan 2 adet sorunsuz fitili iygub fiyata vericem ben yeniledigim icin bosa cikti ama cikanlarda yepyeni

Merhaba taner bey.

Bende aracıma yapacağım bu fitil değişimini. Acaba fitil fiyatını ve telefon numaranızı özel mesaj atarmısınız.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Taner Erbay

Alper 1.6 tdci ghia larda yalnizca on kapilarda var cift fitil. Eger arka kapilardada varsa sonradan takmislarsir benim ki gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu konu hakkında çok şey yazılıp çizildi kısmetse Türkiye'ye gelince ilk işim bu olacak.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Alper 1.6 tdci ghia larda yalnizca on kapilarda var cift fitil. Eger arka kapilardada varsa sonradan takmislarsir benim ki gibi

evet doğru yeni farkettim aynen sizin dediğiniz gibiymiş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

bende fitil olayını denemek istiyorum ama rüzgar sesi hala kesilmedi diyenler var içime kurt düştü. goodyear efficent grip lastiklerim zaten içeri ses veriyo birde rüzgar var biraz olsun kesecekse denemeye değer gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

bende fitil olayını denemek istiyorum ama rüzgar sesi hala kesilmedi diyenler var içime kurt düştü. goodyear efficent grip lastiklerim zaten içeri ses veriyo birde rüzgar var biraz olsun kesecekse denemeye değer gibi

dostum sadece fitil çözüm değil azaltıyor dışardan gelen sesi fakat, aracın arka koltugunun altından stepne dahil arka bagaj iç panelinin oraya kadar keçe ile kapladığında ve lastikleri michelin yaptıgında tamamen sorun çözülmüş oluyor. yanıma geldiginde yardımcı olabilirim.. saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

dostum sadece fitil çözüm değil azaltıyor dışardan gelen sesi fakat, aracın arka koltugunun altından stepne dahil arka bagaj iç panelinin oraya kadar keçe ile kapladığında ve lastikleri michelin yaptıgında tamamen sorun çözülmüş oluyor. yanıma geldiginde yardımcı olabilirim.. saygılar

ve bugün itibariyle forumumuzun değerli üyelerinden taner bey le bir araya gelip manisa sanayiden sosa marka 4 takım fitil alıp hemen uyguladık(aslında taner abi yaptı hepsini:)  ) .şunu söylemeliyim bu fitil olayı sadece dışarıdan gelen rüzgar sesine karşı değil  kapıyı kapatırken ki verdiği o tok ses için bile yapılır.ben şahsen aracımda sanki 1 level atlamış gibi hissettim bugun. hafifde olsa rüzgar sesi yinede gelebilir ama eskisi gibi değil artık.kapılar daha çok güven vermeye başladı sanki. forumda geçtiği gibi 120 tl ye bulamasamda(4 yerde fiyat 160 tl) yinede olsun değdi .  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

Canımsın güzel günlerde sevdiklerinle binmek nasip olur insallah. Seni tanigima cok memnun oldum :)

Farlarida halledicez nasipse :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Bende seni tandigima cok memunum :) farlarida yakinda halledicez ins.senin arabanin iside bitsin artik forumda tanitirsin bize 1.6 ghia festani :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ekinci

Merhaba iyi günler haftalardır forumları okuyorum çok başarı çalışmalar ve pratik çözümler var emeği  geçen herkese teşekkürler. 

İkinci fitil montajı basit olarak görünüyor fakat eski plastik fitil ile aynı anda nasıl montaj edilecek ? ve eski fitil kanalından çıkarılıp yeni fitil

eski fitil kanalınamı yerleşecek , eski fitili tek kanalmı tutuyor.

Montajı işlemi sadece fotoda görünüyor yada ben eksik anlıyorum.Yeni fitil montajı eski fitilin yerine mi olacak ? 

Şimdiden teşekkürler . 3 aylık fiesta cı  :)

Yorum bağlantısı
Fatih Fırat Demir

Merhaba iyi günler haftalardır forumları okuyorum çok başarı çalışmalar ve pratik çözümler var emeği geçen herkese teşekkürler.

İkinci fitil montajı basit olarak görünüyor fakat eski plastik fitil ile aynı anda nasıl montaj edilecek ? ve eski fitil kanalından çıkarılıp yeni fitil

eski fitil kanalınamı yerleşecek , eski fitili tek kanalmı tutuyor.

Montajı işlemi sadece fotoda görünüyor yada ben eksik anlıyorum.Yeni fitil montajı eski fitilin yerine mi olacak ?

Şimdiden teşekkürler . 3 aylık fiesta cı :)

Eski plastik fitil sökülüp yerine takılacak. Basit bir işlem yeni fitil bende iki kapıda potluk yaptı kapı biraz zor kapanıyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...