İçeriğe Yönlendir

Muğla’ ya Can Geldi...

İsa Acar

Recommended Posts

Emre Şimşek

Gittiği yol genellikle 2. - 3. vites virajlı tırmanış şeklinde. Biraz sıkıştırmış olabilir.

Devirdaim ile termostad senkronize mi çalışır? Yani termostad kapattığında devirdaim ne yapıyor? 

4 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Arkadaşlar Muğla merkez de gidebileceğim bir usta var mı, ivedi

Döncem

Yorum bağlantısı
İsa Acar
12 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

... 

Döncem

Teşekkür ederim Emre, Murat DERE öğretmenim aradı, özgün otoya çekeceğiz. Çekici de Muğla’dan yola çıktı. Perderpey bilgi atarım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
46 dakika önce, Ali Gök yazdı:

bişey dicem farklı bir sebepten araba basınç yapıp patlatmış olabilirmi ?

Geçen sefer hararet yaptığında conta yakıp sistem sürekli hava yapıyor olabilir bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Radyatör patlamaz, genleşme, adı üzerinde kabı sağlıklı ise. Sanırım conta yaktı araç 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
21 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Geçen sefer hararet yaptığında conta yakıp sistem sürekli hava yapıyor olabilir bence.

ondan korktum bende ilk aklıma gelen

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Karabörtlen sonraki rampayı çıkarken, eşim çağla toplayalım dedi. Bi boşluk bulunca aniden sağa çekip durdum ve dumanlar (daha doğrusu su buharı) çıkmaya başladı. Genleşme kabı boş, durum bu;

Parça yok tabi, yarın sabah sipariş verilecek, İzmir ya da Denizli’den gelecek. Conta falan demeyin lütfen [emoji15][emoji853]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
56 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Karabörtlen sonraki rampayı çıkarken, eşim çağla toplayalım dedi. Bi boşluk bulunca aniden sağa çekip durdum ve dumanlar (daha doğrusu su buharı) çıkmaya başladı. Genleşme kabı boş, durum bu;

Parça yok tabi, yarın sabah sipariş verilecek, İzmir ya da Denizli’den gelecek. Conta falan demeyin lütfen emoji15.pngemoji853.png

Abi çok kötü durum :( İkinci el arabalar beni hep korkutuyor  bu yuzden. en çok ihtiyacın olduğun anda, yolda bırakırsa sıkıntı :( 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Abi çok kötü durum [emoji20] İkinci el arabalar beni hep korkutuyor  bu yuzden. en çok ihtiyacın olduğun anda, yolda bırakırsa sıkıntı [emoji20] 

Bu sıfır arabalarda da olabilir. Üretimde tam sıkılmamış vidalar yüzünden de olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

Teşekkür ederim, sağ olun arkadaşlar.

Radyatörle beraber nelerin de değiştirilmesini tavsiye edersiniz, onların da siparişini verdirsem @Mehmet Ozyurek @Servet Aydın @Çağlar Bayurabilerim.

Contanın yanıp yanmadığı nasıl anlaşılır?

Hayaller, hayatlar oldu bugün benim için [emoji15]

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Conta, devirdaim, genleşme kabı ve kapağı, radyatör, termostat ve yuvası kontrol edilip şüpheli olanlar değiştirilmeli bence. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İsa geçmiş olsun. 

Devirdaim termostat değişsen iyi olur.  

Radyatör sebepsiz yere Tek başına da delinmiş olabilir. 

Contayı ezbere açmayın. Onun testi mümkün.  

Arabayı toplayınca test edersiniz. 

5 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Devirdaim ile termostad senkronize mi çalışır? Yani termostad kapattığında devirdaim ne yapıyor? 

Hayır.  Devirdaim sürekli çalışır.  Ama termostat açmadan pompalayacak su bulamadığı için patinaj yapıp durur.    

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Basit bir kompresyon testi bir çok soruya cevap olur motor bloğu hakkında. Radyatör tamiri veya değişimi yapılınca suyun kabarması olursa conta, yağlanır ise conta gibi gider 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Geçmiş olsun. Radyatör değişince basınç testi yaptırın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Çok teşekkür ederim hepinize, sağ olun.

İşin kötü tarafı araç Muğla’da, ben Dalaman’da çalışıyorum. Şunu da değiştirelim deyince, parça da yok ki hemen değiştirilsin. Aracın bir kaç gün Muğla’da yatmasından korkuyorum. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tüm soğutma sistemi sökülüp elden geçmeli conta işi pis. Hararet gördü ise ki görmüş gibi conta zedelenmisitir. Conta ya gelmeden önce radyatör devirdaim termostat ve bağlantı elemanları değiştikten sonra radyatör hortumu sisiriyor mu bakmak lazım. Şuan kaçak vs olduğu için anlamak zor olur kaçak olmayacak şekilde toplanınca hararet gozlenip hortum şişirme kontrol edilmeli. Eğer şişirme yaparsa radyatör üst hortumu vs  conta ve reflektiye ne yazık ki şart. Binilecek diye alındı ise zaten hemen motor sökerdim. Üst kapak ile kurtarilabilirken 

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Radyatörü ne marka istersin diye sordu bana. En kötü 2 yıl binmeyi planlıyorum ben, tam orijinal olmasa da ne alabilirim? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
1 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Çok teşekkür ederim hepinize, sağ olun.

İşin kötü tarafı araç Muğla’da, ben Dalaman’da çalışıyorum. Şunu da değiştirelim deyince, parça da yok ki hemen değiştirilsin. Aracın bir kaç gün Muğla’da yatmasından korkuyorum. 

Çekici ile iyi bir referansli Ford ustasına çektirirdim. 500 lira çekiciye verir temiz iş yaptirirdim. Kasko varsa çekici hizmeti kullanın

Şimdi, İsa Acar yazdı:

Radyatörü ne marka istersin diye sordu bana. En kötü 2 yıl binmeyi planlıyorum ben, tam orijinal olmasa da ne alabilirim? 

Kale marka bakılabilir belki. Gercek orijinal çok para ise

Araç otomatik sanırım. Parça alırken ona dikkat edin fark olabilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Özgün oto diye boschcar servisine çekildi araç, Murat dere öğretmenin tavsiyesi üzerine. Yarın ola, hayrola...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bu sıfır arabalarda da olabilir. Üretimde tam sıkılmamış vidalar yüzünden de olabilir.

Teknik bakimdan zayif olan sürücülerin 8 9 yaşindaki arac almalarini tavsiye etmiyorum. Arizayi başlangicinda hissedebilmeli. Muhtemelen Ankaradan gelirken başladi. Fakat farkedilemedi sanirim. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Murat hocamla Serdar abim sana bi tantuni ısmarlasınlar yarın. 🙂

@Murat Dere

@Serdar Güngör

1 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Teknik bakimdan zayif olan sürücülerin 8 9 yaşindaki arac almalarini tavsiye etmiyorum. Arizayi başlangicinda hissedebilmeli. Muhtemelen Ankaradan gelirken başladi. Fakat farkedilemedi sanirim. 

Araç 15 yaşında. Ama 1 yaşında da olsa hiç bir şey hissettirmeden böyle bir arıza verebilirdi. Nasip.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Murat hocamla Serdar abim sana bi tantuni ısmarlasınlar yarın. 🙂

@Murat Dere

@Serdar Güngör

Araç 15 yaşında. Ama 1 yaşında da olsa hiç bir şey hissettirmeden böyle bir arıza verebilirdi. Nasip.

Benim dayim göz göre gore contasini yakinca canim epey sıkıldı. Oysaki epey izah etmiştim hararete dikkat etmesini. 

Dayim vakif degil sadece binmeyi bilir. Göstergeleri iyi takip etseydi 2 dakika durup , lpg kapatsa 1500 tl masraf etmeyecekti. Bide bu parayi bankadan kredi cekmiş. :(

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)
37 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ali bey, bu yorumunuzu, biraz kaçmış olabilecek keyfimi yerine getirmek için, beni güldürmek amaçlı olarak yazdığınızı düşünüyorum.

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...