İçeriğe Yönlendir

Muğla’ ya Can Geldi...

İsa Acar

Recommended Posts

Evren Erakçora

İkinci el araca kimse garanti veremez, sıfır dacia alan adam enayi değil, araç yaşlandıkça bir yerleri arıza yapacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olur böyle şeyler.. 

Allah can sağlığı versin.. 

Görülecekmiş yaşanacakmış.. yaşıyorsunuz.. 

Araç Muğla'da kalsın bir kaç gün.. Araba lazım olursa Emre'yi ara.. o götürsün :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Aynen İsa abi Civic'i alabilirsiniz lazım olduğunda. Manueldir ama candır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Geçmiş olsun.Allah can sağlığı versin. En sağlamından em uygunundan en kısa süre de hallolur inşallah 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun, inşallah eskisinden iyi olacak şekilde hallolur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ve kendi başından geçen talihsizlikleri yazanlar, sizlere de çok geçmiş olsun. Hepinizin mesajına alıntı yapmayı çok isterdim ama vakit bulmadım o kadar, hepinizin affına sığınıyorum.

Mehmet kardeşim bir daha yazayım, için rahat olsun, kasıtlı bir şey olarak düşünmüyorum, kabak bize patladı diyelim 😉

13 Nisan Cumartesi günü kale marka radyatör değişti. Motor yerinde baya çalıştırıldı. Termostad açtı, fan devreye girdi. Devir daim de bir şey yok dediler. Conta da sağlammış, genleşme kabarmıyor gibi bir şey dediler. Antifiriz eklendi. Teste çıkıldı. Kaloriferle ilgili olarak, sıcak suyun döndüğünü söylediler, radyatör tıkalıdır dediler, ona bir ara baktıracağım. 

Daha doğrusu komple iyi bir ustaya baktıracağım. Alırken baktırmama olayını ise, güven duygusunu sarsmasın diye yaptırmamıştım, sizlerin de yazdıklarına bakınca hata ettiğimi anladım ve bu konuda da bir tecrübe kazanmış oldum. Forumun dilinden düşürmediği Tuncay ustaya o kadar yakınken hem de 😊

Sıra geldi Bosch servisi Özgün otomotive. Allah bir daha yolumu düşürmesin. Ustalıklarına laf etmeyeyim, iyi midir kötü müdür karar verecek yetkinlikte değilim. İnsan değiller demekte ağır olabilir, bu sebeple, “insanlıklarını bana gösteremediler” demek sanırım daha doğru bir tabir olacak. Benim parça bulmak için sağa solu aramamı, “noldu, bulamadın mı?” diye cevaplıyorlar hem de sırıtarak. Ben işim olsun gideyim derdindeyim, onlar 3 ün 5 in derdindeyim sandılar. Murat DERE öğretmenim yönlendirdi sağ olsun. Ha o sen misin dediler ama bi geçmiş olsun deyip, çay bile ısmarlamadılar. Moralimi o kadar bozdular ki, parayı verince toka etmesem diye düşünüp ve bunu kendime yakıştıramazken, adamlar parayı alıp geçip koltuğuna oturdular. Ama Gökhan tavşan diye bir çalışanları vardı, sağ olsun o ilgilendi. Araba yatınca orada Cuma günü, arabasıyla bizi garaja bile bıraktı. 

Velhasıl, 500 kale radyatör, 250 işçilik, antifrizi falan 840 TL. ödedim ve yola çıktım. Sonrasında Muğla’dan memlekete yaklaşık 210-220 km yol geldim, hiç sorun yaşamadım. Cuma günü de hararette hiç bir sıkıntı yoktu ve ben aniden durunca pof dedi patladı radyatör. Neden? 😳

Şimdilik durum bundan ibaret...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İsa Acar
7 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Aynen İsa abi Civic'i alabilirsiniz lazım olduğunda. Manueldir ama candır.

Sağ olasım Emre, çok arayıp sordun, tekrar teşekkür ederim sana herkesin önünde 😊

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Nasıl yani? Yine mi aynı sorun oldu?

Son cümleyi ben mi yanlış anladım 😳

Bu arada usta bulma işi tavlada zar tutmaktan daha zor. Allah yolu düşenleri vicdanlı ve ehil insanlarla karşılaştırmayı nasip etsin. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada usta bulma işi tavlada zar tutmaktan daha zor. Allah yolu düşenleri vicdanlı ve ehil insanlarla karşılaştırmayı nasip etsin. 

Yok yok şu an iyi 🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Emre’nin de dediği gibi şu an sorun yok, ben Cuma günü yaşadığım olaydan bahsettim Recep bey 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
2 saat önce, Mehmet Pınar yazdı:

Tekrar geçmiş olsun İsa kardeşim

Teşekkür ettim Mehmet kardeşim 👍

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
On 14.04.2019 at 09:33, İsa Acar yazdı:

Daha doğrusu komple iyi bir ustaya baktıracağım. Alırken baktırmama olayını ise, güven duygusunu sarsmasın diye yaptırmamıştım, sizlerin de yazdıklarına bakınca hata ettiğimi anladım ve bu konuda da bir tecrübe kazanmış oldum. Forumun dilinden düşürmediği Tuncay ustaya o kadar yakınken hem de

Araba alıp satarken ekspertiz yaptırmak para verirken sayarak teslim almak ve teslim etmek gibi birşey. Güven duygusu ile alakalı değil adet yerini bulmalı :) Pazarlık kısmına girmem de en azından şurada şu sorun burada bu sıkıntı var gibi bir bilgi sahibi olsaydın belki daha uyguna hallolacak masraf büyüdü :)

Tekrardan geçmiş olsun :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Expertizciler anlamıyor işte sorun o, hikayeden kaportaya bakıyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)
43 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Araba alıp satarken ekspertiz yaptırmak para verirken sayarak teslim almak ve teslim etmek gibi birşey. Güven duygusu ile alakalı değil adet yerini bulmalı :) Pazarlık kısmına girmem de en azından şurada şu sorun burada bu sıkıntı var gibi bir bilgi sahibi olsaydın belki daha uyguna hallolacak masraf büyüdü :)

Tekrardan geçmiş olsun :)

Tecrübe etmiş oldum Metin bey , teşekkürler 👍😊

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
50 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Expertizciler anlamıyor işte sorun o, hikayeden kaportaya bakıyor.

İmzamı atarım. Şimdiye kadarki bütün tecrübelerim ekspertiz firmalarının doğru ve yeterli bilgi vermediği yönünde.

Contası yanık kaput boyalı arabayı bana aldırdılar mesela hiç söylemeden.

Fordu satarken benden önceki müşterisi galericiydi. Clio verecekmiş birine. Gaza basınca öyle bir duman attı ki dükkandan dışarı çıkmak zorunda kaldık.

Sonra benim mezalım Focusum girdi dynoya, duman bile görmedik.  Clio’yu övdü övdü bitiremedi. Benim arabama da “ne bileyim sanki turboda hafif bir ses var gibi ama bak buraya yazmıyorum” gibi bi laf etti. Adamlar benden turbo parası düştü resmen. Galericilerin kuklası olacaksa o işi yapmasınlar, bak yine sinirlendim..

• Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
3 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

İmzamı atarım. Şimdiye kadarki bütün tecrübelerim ekspertiz firmalarının doğru ve yeterli bilgi vermediği yönünde.

Contası yanık kaput boyalı arabayı bana aldırdılar mesela hiç söylemeden.

Fordu satarken benden önceki müşterisi galericiydi. Clio verecekmiş birine. Gaza basınca öyle bir duman attı ki dükkandan dışarı çıkmak zorunda kaldık.

Sonra benim mezalım Focusum girdi dynoya, duman bile görmedik.  Clio’yu övdü övdü bitiremedi. Benim arabama da “ne bileyim sanki turboda hafif bir ses var gibi ama bak buraya yazmıyorum” gibi bi laf etti. Adamlar benden turbo parası düştü resmen. Galericilerin kuklası olacaksa o işi yapmasınlar, bak yine sinirlendim..

ellerine düşmeye gör; sabit ustan olacak bu işlerde, belli ki :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Contaya kadar gitmemiş çok şükür. Geçmiş olsun, bununla bitmiş olsun.

Aracı ustaya da ekspere de göstermiş olsaydın, muhtemelen bu durumlarla ilgili hiç bir şey görünmeyecekti. Mekanik arıza ne zaman çıkacağı belli olmaz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
6 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Contaya kadar gitmemiş çok şükür. Geçmiş olsun, bununla bitmiş olsun.

Aracı ustaya da ekspere de göstermiş olsaydın, muhtemelen bu durumlarla ilgili hiç bir şey görünmeyecekti. Mekanik arıza ne zaman çıkacağı belli olmaz.

Tek tesellim o zaten Önder abi, teşekkürler...:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

Muğladaki tamirci genleşme kabının orijinal olmadığını ve değiştirmem gerektiğini söylemişti.

İşyerinde beraber çalıştığımız motor ustası, CO2 testi yaptı, egzost gazı motor suyuna geçiyormuş, conta yanık dedi. [emoji15]

Genleşme kabını o da söyledi ve kapağın görevini yapmadığı için havayı atamamış ve en zayıf yerden patlatmış dedi. Boruları kontrol etti ve taş bunlar dedi. Testi de sonrasında yaptı zaten. Test videosu aşağıda, sizin görüşleriniz nelerdir?

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
10 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Test yaptığı zamazingo:

941100f5174baf7aa7766e033f2e7ced.jpg

Ben ustanın dediğini anlayamadım. Araba conta sağlammı çıktı. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
8 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben ustanın dediğini anlayamadım. Araba conta sağlammı çıktı. 

Conta yanmış dedi. Motor egzost gazını suya veriyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Conta yanmış dedi. Motor egzost gazını suya veriyormuş.

Çok geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...