İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Gm Chevrolet Cruze marka arabaların , yağ bakımlarını 30 bin kmden 15 bin kmye çekmiş. Üzüldüm :(

Bugüne kadar 30 binde yağ değiştirenler ne olacak? Ticari hilelere kanmadık ve biz doğrusunu mu yaptık diyecek yoksa gitti motorumuz diye soğuk su mu içecek? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Gm Chevrolet Cruze marka arabaların , yağ bakımlarını 30 bin kmden 15 bin kmye çekmiş. Üzüldüm :(

Kim çekmiş, niye çekmiş, ne zaman çekmiş?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Kim çekmiş, niye çekmiş, ne zaman çekmiş?

Psa çekmiştir. A16xer artık psa motoru.  Gm 30 bin dediği psa 15 bin demiş

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Facebook grubunda varyatör ile ilgili tamir videomu atmıştım. Adamlar beni banlamışlar. Adamla görüştüm şart koştular. Ben kabul etmedim. Bu durum beni üzmedi.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Facebook grubunda varyatör ile ilgili tamir videomu atmıştım. Adamlar beni banlamışlar. Adamla görüştüm şart koştular. Ben kabul etmedim. Bu durum beni üzmedi.

Faydalı bir iş için niçin banlanır ki video?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Adamla görüştüm şart koştular.

şart? ne şartı?

Ali Darbaz yazdı:

varyatör ile ilgili tamir videomu atmıştım.

parçacıya taş koymuşsun, sanayide ksıtırmasınlar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Yeter yazdı:

Faydalı bir iş için niçin banlanır ki video?

Beni banlayan kişi sanayide yeri olan biri :D 

Çağlar Bayur yazdı:

şart? ne şartı?

Ali Darbaz yazdı:

Video koymamalıymışım. 

Tamiri 3200 tl maliyet olan bir arızayı 50 liraya çözünce sıkıntı olmuş sanırım. 

• Beğen 5
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Beni banlayan kişi sanayide yeri olan biri :D 

Video koymamalıymışım. 

Tamiri 3200 tl maliyet olan bir arızayı 50 liraya çözünce sıkıntı olmuş sanırım. 

Büyük taş koymuşsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şimdi tüm online parçacılarda üyeliğin  kara listede

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

şimdi tüm online parçacılarda üyeliğin  kara listede

Yemişim online parçaçısını, adam valeoyu 650 tl den karşı ödemeli satıyor. Ben sach markayı almışım bostancıdan 650 liraya. Bostancıda çok güzel parçacılar var. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Ben sach markayı almışım bostancıdan 650 liraya.

valeo daha iyi olurmuş neden tercih etmedin

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

valeo daha iyi olurmuş neden tercih etmedin

Fransız Valoe veya Alman Zf Sach takacaktım . Kolayıma geleni taktım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Alman Zf Sach

emin miyiz? üretim yerinden

Ali Darbaz yazdı:

Fransız Valoe

merso bile fransız ürünlerini tercih ediyor ayrıca

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

emin miyiz? üretim yerinden

merso bile fransız ürünlerini tercih ediyor ayrıca

Abi mühtemelen ispanya felan üretimidir. Şikayet eden olmamış. Sach iyidir abi. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Aradaki fark şu: Valeo Kore üretimi ve güçlendirilmiş baskı balata olarak satılıyor bu yüzden daha uzun ömürlü olduğu söyleniyor. Sachs nerede üretilirse üretilsin kötü ürün yapmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Oem ürün alıpda şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. 

Şu mt07 motorsiklet, inanılmaz yakıyor arkadaş. 7 litre benzin yakan motormu olur yahu. Tek başına konforsuz, yolcun bile yok. https://youtu.be/DNb91UoJ9Bw

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu sabah yollar açıktı, 80 sabit geldim yine, tüketim 7,9 litreye düştü. Ortalama hızım 33,7 km sürate çıktı. Cuma işe git-gel + Pazartesi sabahı işe gel trafik açık. Toplam 75 km yolu sabit 80 ile gelmeme rağmen tüketim 8,3 litreden 7,9 litreye düştü.  Bundan önce yaptığım yolculuk 390 km kadardı. Bu kat edilen mesafenin ortalaması 8,3litre.  75 km yol yapınca tüketimi ancak 7,9 litreye çekebildim. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Oem ürün alıpda şu ana kadar sıkıntı yaşamadım. 

Şu mt07 motorsiklet, inanılmaz yakıyor arkadaş. 7 litre benzin yakan motormu olur yahu. Tek başına konforsuz, yolcun bile yok. https://youtu.be/DNb91UoJ9Bw

Olayı anlamamışsın :) O motorun ekonomiklik gibi bir iddiası yok. Konfor da vaat etmiyor.

Adı üzerinde MT07. Ne demek?

Master of torque.

Yapmakla yükümlü olduğu, satıcının yapacağını vaat ettiği şeyi gayet güzel yapar :D 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Olayı anlamamışsın :) O motorun ekonomiklik gibi bir iddiası yok. Konfor da vaat etmiyor.

Adı üzerinde MT07. Ne demek?

Master of torque.

Yapmakla yükümlü olduğu, satıcının yapacağını vaat ettiği şeyi gayet güzel yapar :D 

yahu kardeşim  Mt07 7 litre banzin karkarken , Tracer 700 nasıl 4 litre benzin yakıyor. Aynı blok değilmi. Sırf benzin fazla yaksın diye vites oranı koymuşlar, onada tork demişler. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

yahu kardeşim  Mt07 7 litre banzin karkarken , Tracer 700 nasıl 4 litre benzin yakıyor. Aynı blok değilmi. Sırf benzin fazla yaksın diye vites oranı koymuşlar, onada tork demişler. 

Öyle değil işte, bak tracer diyorsun :) Arada fark var. Hayır ikisini de deneyimledim, emin ol arada fark var. Yakıt olarak var evet, ama o yakıtın karşılığı olan tork da var. Sen zaten düşük yakıt beklentisine sahipsen yamaha işletme giderleri yüksek markadır. Honda'nın nc serisine bineceksin. Parça ucuz, servis işçiliği ucuz, yakıt az. Kafi derecede gider de. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Honda'nın nc serisine bineceksin

Ben aile babasıyım, ne işim olu motorla sikletle.  Çoçuk hanımı tatile nasıl götürcem. İşim olmaz. motorla siklet ile. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Ben aile babasıyım, ne işim olu motorla sikletle.  Çoçuk hanımı tatile nasıl götürcem. İşim olmaz. motorla siklet ile. 

E naapcan o zaman 7 litre yakmasını :D 

Karar verdin mi ne tarafa gideceksin tatile? Ben de arayıştayım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

E naapcan o zaman 7 litre yakmasını :D 

Karar verdin mi ne tarafa gideceksin tatile? Ben de arayıştayım. 

Ocaktan aldım ben rezervasyonumu 

27 gün sonra yokum 1 hafta 

1 otel daha var ama param kalmadı. Ucuz iken sen git.  

https://www.jollytur.com/marmaris-park-hotel?StartDate=2021.06.07&EndDate=2021.06.11&Rooms=2

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

27  gün sonra serbest olacağının garantisi var mı? 

Olmazsa otururuz ne yapalım.  Rezervasyonu Kendi şirketimden aldım , istediğim tarihlere çektirebilirim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...