İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Murat Sahın
Mehmet Yeter yazdı:

Alternatif olarak grand c max, opel zafira 7 kişilik, Ford Galaxy, wv grubunun var ama çok nadir görüyorum touran ve alhambra var. Reno Sceniclerin 7 kişiliği varsa olabilir. Seatın altea xl leri var. Bunlarda alternatif olarak köşede durabilir. 

Hocam grand cmax bana göre değil :) Normal cmax daha kullanışlı benim için. Granddaki o 2 koltuk yer kaplıyor ihtiyacım olmadığı için. Zafira'lar güzel ama istediğim modelleri çok para, cmax alırım, hatta az zorlar smax alırım :) wv grubuna bakındım ama aklıma yatmadı :) Touran belki olabilir ama tercih yine c/s max ikilisindne yana olur. Smaxi incelemeye aldım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Hocam grand cmax bana göre değil :) Normal cmax daha kullanışlı benim için. Granddaki o 2 koltuk yer kaplıyor ihtiyacım olmadığı için. Zafira'lar güzel ama istediğim modelleri çok para, cmax alırım, hatta az zorlar smax alırım :) wv grubuna bakındım ama aklıma yatmadı :) Touran belki olabilir ama tercih yine c/s max ikilisindne yana olur. Smaxi incelemeye aldım. 

yahu goca goca arablar, ne yapacağınız böyle arabayı. B sınıfı hb her şeye yeter. Şurda kalmış 1 bilemedin 2 sene. Sonra büyük ve başa bela olmaya başlıyacak. Her gün işe cmaxle gelinmezki. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

yahu goca goca arablar, ne yapacağınız böyle arabayı. B sınıfı hb her şeye yeter. Şurda kalmış 1 bilemedin 2 sene. Sonra büyük ve başa bela olmaya başlıyacak. Her gün işe cmaxle gelinmezki. 

Niye gidilmesin abi. Arkadaşım 2010 modeli var. Çok güzel çok hoşuma gitti. O kadar abartılacak kadar büyük değil.  Bagaj avantajı var.  Meselesi sadece bebek arabası değil. Geniş bagajı kim istemezki. Ben fiestayı bu yüzden sattım. HB araçların bagajı beş para etmez. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Ben Ankara'da yaşıyorum malum, benim iş güzergahımda trafik yok. Esas ilk 2 yıl başıma dert olur şehir içinde. Sonrası için sorun yok. Bu arada B sınıfı hb'nin bagajına tek başıma benim malzemeler sığmaz :D Zaten senin mantıkla benim mantık çok farklı. Ben tatilde Ankara Niğde otoyolunu kullanıp tatili Mersin tarafında yapmayı düşünmüştüm, yol 150 liraymış, gidiş dönüş 300 lira çok geldi. Yoksa çık otoyola, 130'a aç cc'yi. Rahat rahat git gel. Amarok 2.0 TDI olanların yakıtı güzel, temizine bütçem yetse gider amarok alırım. Kasasına sığar b hb :D 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Murat Sahın yazdı:

Ben Ankara'da yaşıyorum malum, benim iş güzergahımda trafik yok. Esas ilk 2 yıl başıma dert olur şehir içinde. Sonrası için sorun yok. Bu arada B sınıfı hb'nin bagajına tek başıma benim malzemeler sığmaz :D Zaten senin mantıkla benim mantık çok farklı. Ben tatilde Ankara Niğde otoyolunu kullanıp tatili Mersin tarafında yapmayı düşünmüştüm, yol 150 liraymış, gidiş dönüş 300 lira çok geldi. Yoksa çık otoyola, 130'a aç cc'yi. Rahat rahat git gel. Amarok 2.0 TDI olanların yakıtı güzel, temizine bütçem yetse gider amarok alırım. Kasasına sığar b hb :D 

Amarok pek konforlu değil gibi, arka taraf çok sallanıyor, kum torbası falan koyanlar var belki o zaman düzelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Arka koltuk çok rahatsız edici. Konfor olmaz bilgin olsun. Dimdik oturuyon one öyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Hyundai i10 ile bagaj sıkıtım sadece bebek arabası varken yaşadım. Bebek arabası gidince sıkıntı ortadan kalktı. 

Mayıs 2019 tarihinde yaptığım 10 günlük Bodrum ve Marmaris gezisinde sadece 2 adet bavul  ve 1 adet plaj cantası taşıdım.

Optimist ve hipermilci olunca 2 bavul bile çok geliyor. 

ACtC-3eqnooaJISjlahQt0PyPML6bQ1mZCLOT19OACtC-3cS2GgpSUXl-KokaUqaN9a31v8ZxAG7_Oqa

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Yetmiyor Ali hocam ne yazık ki farkı ailedeki birey sayısı arttıkça daha iyi anlıyorsunuz. Yıllarca fiesta ile uzun yol yaptım. Ve en büyük sorunum bagaj oldu. C maxi aldıktan sonra rahat ettim özellikle yaz tatilinde memleket dönüşlerinde bagaj dolduruyorum ve koltuk aralarına bir şey koymak zorunda kalmıyorum.

Murat Sahın yazdı:

Fiyatlarını bilmiyorum ama seat altea xl ve scenicleride bir inceleyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İyi bir planlama sayesinde bagajdan yük taşmaz. Kızım 3 yaşına bastıktan sonra İ10 bagajı %80 üstüne dolduğunu hatırlamıyorum. 

İki bagaj arasındaki fark bu şekild.e 

ACtC-3cYOAmC2_lHBmsvCStgBYzV-rbwjLOPUQwfACtC-3cSGy6AN9gGzCcc5nq73WyPaySGYICD--qe

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

İyi bir planlama sayesinde bagajdan yük taşmaz. Kızım 3 yaşına bastıktan sonra İ10 bagajı %80 üstüne dolduğunu hatırlamıyorum. 

İki bagaj arasındaki fark bu şekild.e 

ACtC-3cYOAmC2_lHBmsvCStgBYzV-rbwjLOPUQwfACtC-3cSGy6AN9gGzCcc5nq73WyPaySGYICD--qe

C maxta 3 sıra yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

İ10  araç ile 5 kişinin malzemesini sığdırabilir misin?  Ya da denedin mi? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

İ10  araç ile 5 kişinin malzemesini sığdırabilir misin?  Ya da denedin mi? 

Ben 5 kişilik aile değilimki. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Ben 5 kişilik aile değilimki. 

İşte sorun burada. Aile sadece eş çocuk değil. Anne baba kardeş vs oluyor. Bagaj bu yüzden önemli.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

İşte sorun burada. Aile sadece eş çocuk değil. Anne baba kardeş vs oluyor. Bagaj bu yüzden önemli.  

Babamı ayda yılda bir defa köye göterecem diye 365 gün kosa rabayı sırtıma yükmü edeyim. :D

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Babamı ayda yılda bir defa köye göterecem diye 365 gün kosa rabayı sırtıma yükmü edeyim. :D

Abi ozaman cruze niye biniyorsun al bir tane tosba bin. küçücük mis gibi. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

Abi ozaman cruze niye biniyorsun al bir tane tosba bin. küçücük mis gibi. 

Yahu cruze benimmi. Babam heves etmiş almış, deposunu sanki benmi dolduruyorum. Arabaya para veripmi aldım. Allah Allah. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Tabikide senin. :) 

Babamın diye yeme bizi :) 

Çatır çatır kullanıyorsun. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Tabikide senin. :) 

Babamın diye yeme bizi :) 

Çatır çatır kullanıyorsun. 

4 sene A sınıfı ve 2 sene C sınıfı araba kullandım. Kimse benim kadar iyi anlayamaz aradaki farkı. İstanbul şehir içi A sınıfı otomobil nimettir . A sınıfı arabam altımda iken senede 3 4 defa uzun yola gider gelirdim. Hiç dert etmezdim. Miss gibide gezerdik.  Şirket otoparkı ve şirket masrafları karşılaması olmasa C sınıfı masraf kapısından başka bişiy değil. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Hyundai i10 ile bagaj sıkıtım sadece bebek arabası varken yaşadım. Bebek arabası gidince sıkıntı ortadan kalktı. 

Mayıs 2019 tarihinde yaptığım 10 günlük Bodrum ve Marmaris gezisinde sadece 2 adet bavul  ve 1 adet plaj cantası taşıdım.

Optimist ve hipermilci olunca 2 bavul bile çok geliyor. 

ACtC-3eqnooaJISjlahQt0PyPML6bQ1mZCLOT19OACtC-3cS2GgpSUXl-KokaUqaN9a31v8ZxAG7_Oqa

Ben optimist değilim :D 2 bavulu benim hanım tek başına kullanıyor. Bir de tatil anlayışlarımız seninle çok farklı. Ben yanıma katlanır kamp sandalyesi, piknik tüpü, buz kaseti, su, kahve, mangal ve daha sayamadğım bir çok şey alırım yanıma. Hepsini de kullanırım. Otelde kapalı duramam ben. Gezmem lazım. Aynı yere 2 kez tatile gitmeyi de sevmem. Aynı plajda iki kez denize girmek tercihim değildir. Daha sayayım mı :D Sadece bu ilave malzemeler sığmaz i10'un bagajına :D 

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

2 bavulu benim hanım tek başına kullanıyor

bagajın baş düşmanları hanımların bavulları :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Aynı plajda iki kez denize girmek tercihim değildir

Ben kredi kartı riderıyım. Kredi kartımı boşaltır, tatile gittiğim yerlerde sonradan gürmelik yaparım. Acımam yerim içerim. :D Aynı bende her seferinde farklı bir tatil merkezine giderim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

ibiza st 1.2 tsi tam sana göre

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

ibiza st 1.2 tsi tam sana göre

Benim param yok. 1800 liralık robot süpürgeyi almak için, tatil uzatma işlemini iptal ettim. Kaynak aktarımı yaptım :( 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Benim param yok. 1800 liralık robot süpürgeyi almak için, tatil uzatma işlemini iptal ettim. Kaynak aktarımı yaptım :( 

Ali hocam şu robotu bir kullandıktan sonra tecrübelerini yazabilir misin? Fiyatı uygunmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

sen al demedim ki baban alacak, sen de kullanacaksın

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...